Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2017., 19:34   #1
LPG u turbobenzincima

Koji benzinski motor snage oko 140 KS najbolje podnosi plin? Je li to turbo benzinski VW 1.4 TSI, Opelov 1.4T, Fiat 1.4, Renaultov 1.2TCI .... ili atmosferski Hondin 1.8 ili nešto treće. Naime, traži se benzinac sa oko 140 KS, da nije stariji od 2-3 godine a da dobro podnosi plin.
HOKI65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 19:41   #2
Zašto uopce stavljati lpg u Turbo benzinca koji trosi skoro kao dizel.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 19:46   #3
... ako voziš ko baba. A što kad ga kreneš gazit? Koliko će onda trošit?
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 19:49   #4
Trositi ce isto kao i svaki motor na unutarnje izgaranje, više.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 19:51   #5
No shit Sherlock!

Samo što nije svejedno jel to 3 ili 23 litre više.
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 20:03   #6
Zanima me kakvima su se pokazale Opel Astre sa 1.4 T LPG? Ako se ne varam u TAXI Cameo ih je bilo nekoliko. Je li bolje podnosi plin od fiatovog 1.4 T-Jet? Ili je to isti motor (zbog suradnje Fiat-a i GM).
HOKI65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 20:07   #7
Nemaju ti motori nikakve veze sa fiatovim fire motorom.

Nadi mi dizela kojeg kada poteras do 4000okr. da trosi malo.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 20:13   #8
Quote:
HOKI65 kaže: Pogledaj post
Zanima me kakvima su se pokazale Opel Astre sa 1.4 T LPG? Ako se ne varam u TAXI Cameo ih je bilo nekoliko. Je li bolje podnosi plin od fiatovog 1.4 T-Jet? Ili je to isti motor (zbog suradnje Fiat-a i GM).
ti kupujes nesto pa se raspitujes ili je ovo akademska rasprava?
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 20:20   #9
Quote:
ISB123 kaže: Pogledaj post
Nadi mi dizela kojeg kada poteras do 4000okr. da trosi malo.
Ovo si dobro rekao. Pošto sam imao dizlo,a sad imam TSi,razlika u potrošnji nikakva. Dizlo se kao da vozit šparno jer ga možeš šaltat na malim okretajima,ali sve je to kilavo. No,i turbo benzinac se može na isti način spustit dobro s potrošnjom. Tako da šuplje priče od prije nekoliko desetljeća da dizel stvara gorivo,a benzin ima šupalj rezervoar možemo objesit mačku o rep.

Uostalom ako litar gore dole igra toliku ulogu,onda nije zgoreg još jednom provjeriti ekonomsku opravdanost kupovine auta.
__________________
Dobrodošao u Kiflastan. (preuzeto :D)
Šargija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 20:51   #10
treba izmislit turboelektricni auto pa da vidimo
__________________
Da ne postoje Francuzi i Talijani u autoindustriji, mehanicari bi bili bez posla.
MartinTin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 21:59   #11
Quote:
Šargija kaže: Pogledaj post
Ovo si dobro rekao. Pošto sam imao dizlo,a sad imam TSi,razlika u potrošnji nikakva. Dizlo se kao da vozit šparno jer ga možeš šaltat na malim okretajima,ali sve je to kilavo. No,i turbo benzinac se može na isti način spustit dobro s potrošnjom. Tako da šuplje priče od prije nekoliko desetljeća da dizel stvara gorivo,a benzin ima šupalj rezervoar možemo objesit mačku o rep.

Uostalom ako litar gore dole igra toliku ulogu,onda nije zgoreg još jednom provjeriti ekonomsku opravdanost kupovine auta.
litar gore dole je relativno.
litra ak je potrosnja 10l/100km je 10% a ak je potrosnja 5l/100km onda je to 20%, tak da...
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 22:22   #12
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
ti kupujes nesto pa se raspitujes ili je ovo akademska rasprava?
Mijenjam auto, traktor mi je dosadio (Mazda 3, 1.6 dizel) pa gledam Hondu Civic 1.8 ili neki turbobenzinac oko 120 - 140 KS, 2 - 3 godine star. Prije ili kasnije past će mi na pamet LPG pa da ne kupim auto sa motorom u koji to ne ide.
HOKI65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 00:09   #13
Oduvijek je dizelaš imao svoju čar pa tako i vozače kojima leži takav stil vožnje.
Benzinac je sasvim druga stvar, nisam se sretao sa turbobenzincem ali koliko je meni poznato turbobenzinci trpe više temperature a benzin hladi klipove i ventile pa ako kaniš ganjati turbobenzinca na plin ne znam kako će to završiti.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
zoki ticić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 03:56   #14
Ima kolega na Laguni Gt sport 2.0tb plin stavljen kod boyskia napravio cca 100 000km i za sad sve ok neznam za potrosnju nismo razgovarali

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
maiky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 08:08   #15
Ajmo ne mjesati direct injection turbo benzince gdje u nekim izvedbama dolazi do tog hladjenja o kojem ti pricas i generalno o benzinskim motorima koji imaju turbo punjac dakle turbo benzinci su.

Naime turbo se stavljao i stavlja se i dalje na benzinske motore od vremena kada jos direct injection nije niti postojao. Isto tako mozes staviti turbo punjac na benzinski motor koji ima multi-port injection (MPI) a ne direct injection. Npr vecina modernih atmosferskih benzinskih motora ima MPI odnosno injektore u usisnoj grani za svaki cilindar.

Npr Renault 0.9 tce ti je MPI motor sa turbom, a Renault 1.2 tce ti je direct injection turbo.
Tak isto i ova Laguna GT 2.0 turbo. Nije direct injection.

Za direct injection turbo benzince (Opel 1.0 turbo, 1.4 turbo 125KS, 150KS, VW grupa TSI, Renault 1.2 tce) ti se rade posebni plinski sustavi tocno certificirani za taj motor. Znaci proizvodjac plinskog sustava npr Vialle ili Prins razvije i testira tocno na tom motoru svoj sustav. I taj ugradis i vozis. Oni su ti oko 12-15 tisuca kuna pa se rijetko kod nas ugradjuju jer moras imati moderan skuplji auto i onda ga rezati da ugradis plin (citaj: sve je zato skuplje, manjak znanja servisera jer nemaju puno prakse). Mozda za 5-7 godina kada direct injection motori odnosno recimo TSI budu dostupni kao jeftiniji polovni automobili dodje i do toga u Hrvatskoj.

Ali za MPI motore sa turbom ti ugradis sequent LPG sustav i vozis...
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 09:40   #16
Quote:
zoki ticić kaže: Pogledaj post
nisam se sretao sa turbobenzincem ali koliko je meni poznato turbobenzinci trpe više temperature a benzin hladi klipove i ventile pa ako kaniš ganjati turbobenzinca na plin ne znam kako će to završiti.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
nemas pojma, ali galvno da napises nesto

vozim T-Jeta (120ks) vec 188k km na plin bez nikakvih problema i ne stedim ga!
gt3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 10:19   #17
Quote:
HOKI65 kaže: Pogledaj post
Koji benzinski motor snage oko 140 KS najbolje podnosi plin? Je li to turbo benzinski VW 1.4 TSI, Opelov 1.4T, Fiat 1.4, Renaultov 1.2TCI .... ili atmosferski Hondin 1.8 ili nešto treće. Naime, traži se benzinac sa oko 140 KS, da nije stariji od 2-3 godine a da dobro podnosi plin.
od predloženih najbolje se s plinom slaže fiatov 1,4 Tjet.
recimo, u lancii delti

nakon početnih problema radi puknute membrane na novom isparivaču, dva servisa obavljena, renaultov 2,0T je odvrtil 80 000 km bez da znaš da radi na plin.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 13:37   #18
Cuj ja znam da Hrvatska i nas narod malo tehnoloski kasni za svijetom, ali jedan od prvih turbo motora u serijskom masovnom automobilu je napravljen 1962 godine...
A 1885 je Gottlieb Daimler patentirao kompresor, dok je turbo izmisljen 1905 i koristio se ponajvise u avio motorima (I/II sv rat i tako to).

I sada vi ovdje govorite o turbo benzinskim motorima starim 5-10-15 godina sa kojim imate iskustva a frajer gleda da kupi ganc novi auto gdje osim Renault tce90 motora nema motora vise koji nije benzinski turbo motor sa benzinskim direktnim ubrizgavanjem. Gdje onda idu plinski sustavi sa ubrizgavanjem plina u tekucoj fazi a ne kao do sada u plinovitoj fazi nakon isparivaca u usisnu granu.

Znaci mjesate kruske i jabuke. Niđe veze....
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 15:37   #19
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Cuj ja znam da Hrvatska i nas narod malo tehnoloski kasni za svijetom, ali jedan od prvih turbo motora u serijskom masovnom automobilu je napravljen 1962 godine...
A 1885 je Gottlieb Daimler patentirao kompresor, dok je turbo izmisljen 1905 i koristio se ponajvise u avio motorima (I/II sv rat i tako to).

I sada vi ovdje govorite o turbo benzinskim motorima starim 5-10-15 godina sa kojim imate iskustva a frajer gleda da kupi ganc novi auto gdje osim Renault tce90 motora nema motora vise koji nije benzinski turbo motor sa benzinskim direktnim ubrizgavanjem. Gdje onda idu plinski sustavi sa ubrizgavanjem plina u tekucoj fazi a ne kao do sada u plinovitoj fazi nakon isparivaca u usisnu granu.

Znaci mjesate kruske i jabuke. Niđe veze....
nije napisao ganc novi.
T-Jet se jos proizvodi i ugraduje...
Ali u pravu si za nove motore, vecina su sa direktnim ubrizgavanjem,
gt3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 14:41   #20
Quote:
Šargija kaže: Pogledaj post
Ovo si dobro rekao. Pošto sam imao dizlo,a sad imam TSi,razlika u potrošnji nikakva. Dizlo se kao da vozit šparno jer ga možeš šaltat na malim okretajima,ali sve je to kilavo. No,i turbo benzinac se može na isti način spustit dobro s potrošnjom. Tako da šuplje priče od prije nekoliko desetljeća da dizel stvara gorivo,a benzin ima šupalj rezervoar možemo objesit mačku o rep.

Uostalom ako litar gore dole igra toliku ulogu,onda nije zgoreg još jednom provjeriti ekonomsku opravdanost kupovine auta.
Današnji turbo benzinci troše u okviru dizela iste snage, samo dok to netko ne prba teško će vjerovati.
Ja imam TB od 200 ks i sa potrošnjom sam prezadovoljan, a da ne pričam potrošnju na međugradskim relacijama po D cestama gdje se vozi od 60-90 kmh u prosjeku gdje taj auto ide ispod 6.5 l. Primjerice ni dizel od 200 ks na toj relaciji neće ići puno ispod toga.
Ukratko meni se sviđaju ovi današnji TB motori, a većina ih i dobro podnosi plin izuzev TFSI motora i još ponekih sa direktnim ubrizgavanjem koji uz plin troše 15-20 posto benzina.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:34.