Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2017., 11:43   #1
Marić i zeleni porezi

- Izmjene kod oporezivanja i problematika automobila i motora

- Prosječna starost automobila u Hrvatskoj je 12 i pol godina. Rezultat je to poglavito recesije, vozni park je zastario. Tri četvrtine vlasnika automobila ne plaćaju porez na cestovna motorna vozila, što znači da su im automobili starijii od 10 godina. I to želimo promijeniti. Za sada nije predviđen tzv. zeleni porez, ali moramo početi voditi račune o tome jer pojedinci su postali relevantni na domaćim i svjetskim tržištima - rekao je Marić za HRT.

hmmm da,dok smo imali masu novih auta na cestama onda su se oporezivali novi ,e sad kad je masa starih auta onda ćemo udrit po starima naravno ne pada nikome na pamet da ukine porez na nove.....dakle plaćat će mo porez i na nove i stare ,pa tako valjda dok ne postanu oldtajmeri a onda će se plaćati porez na oldtajmere....


http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...tario/6559734/
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 12:04   #2
Marić i zeleni porezi

Plaćaš namet zato što voziš novi auto, i sad se uvodi namet zato što voziš stari auto. To je ta ciljana, usmjerena politika. Za ovakve mudrolije niti ne trebaju političari, mogu ih i ja osmisliti. Ne pizdim na svaki porez, ali volio bih znati kuda ide i što se njime želi postići. Ili ne bih, jer od 1.12. sam ionako u Irskoj.

Ps pozdravljam mater svakom glasacu kriminalne na forumu i sire

Zadnje uređivanje amrko36 : 18.09.2017. at 12:19.
amrko36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 12:14   #3
Bravo mariću! On j e kao Baltazar, mislio, mislio i konačno se domislio kako dopuniti praznu kasu. Genijalac! Druge države u svrhu „ozelenjavanja“ voznog parka nude povlastice pri kupnji novih (novijih) automobila a ovi vladajući se na sve načine trude pljačkom koliko toliko skupiti koju kunu. Da bi riječ rekel! Još malo pa će i na zrak uvesti namet!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 12:29   #4
Nece se Agrokor sam otplatiti.
__________________
Without racing, there is no Honda!
Bono_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 12:31   #5
Vozni park je star. Ma nemoj. Biseru nad biserima

Ajde nek se malo zapita zašto je star, možda zato jer se guli ljude porezima i davi malim plaćama...

Umjesto da se potakne kupnja novih vozila, ova politika je dovela do toga da ljudi dovlače stare drloge iz Belgije, Njemačke, Francuske, Italije. A u tim zemljama jedva dočekali da se riješe smeća da ga oni ne moraju zbrinjavati.

I nije to samo kod nas. Na A3 kad god se vozim idu šleperi srpskih, bugarskih, makedonskih i rumunjskih registracija nakrcani rabljenim autima koje je vrla Europa odbacila, tak da i oni kao i mi zbrinjavaju europsko smeće
p555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 12:38   #6
Koliko vidim iz ovoga:
http://www.bundesfinanzministerium.d...fzRechner.html
u Njemačkoj isto plaćaju godišnje poreze na automobile, ali za starije aute plaćaju bitno više nego za nove i to mi je logično. Nisam stručnjak ni za poreze ni za Njemački jezik, možda nisam u pravu, ali iz gornjeg linka mi tako izgleda.

A poticaje daju za kupnju novih kad su sami veliki proizvođači automobila.
Kod nas bi prema toj logici država trebala davati poticaje za turizam van sezone, maturalce u HR ili nešto slično, kad smo turistička zemlja. Ali, da ne mijenjamo temu.

I nije Europa kriva što puno ljudi radije kupuje stare luksuznije, nego nove običnije aute. To je naš problem, ne njihov.
A dok god plaćamo godišnji porez na nove aute, a na stare ne, kako je sad kod nas, država direktno time potiče vlasnike da imaju stare, a ne nove aute.
__________________
You're never too old to rock'n roll if you're too young to die!
Brichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 12:44   #7
Quote:
Brichi kaže: Pogledaj post
Koliko vidim iz ovoga:
http://www.bundesfinanzministerium.d...fzRechner.html
u Njemačkoj isto plaćaju godišnje poreze na automobile, ali za starije aute plaćaju bitno više nego za nove i to mi je logično. Nisam stručnjak ni za poreze ni za Njemački jezik, možda nisam u pravu, ali iz gornjeg linka mi tako izgleda.

A poticaje daju za kupnju novih kad su sami veliki proizvođači automobila.
Kod nas bi prema toj logici država trebala davati poticaje za turizam van sezone, maturalce u HR ili nešto slično, kad smo turistička zemlja. Ali, da ne mijenjamo temu.

I nije Europa kriva što puno ljudi radije kupuje stare luksuznije, nego nove običnije aute. To je naš problem, ne njihov.
A dok god plaćamo godišnji porez na nove aute, a na stare ne, kako je sad kod nas, država direktno time potiče vlasnike da imaju stare, a ne nove aute.
Da u zapadnim zemljama gdje su place visoke se potice gradane da kupuju nove aute, a u istocnim zemljama porez na starije aute ne postoji ili je daleko nizi jer su politicari svjesni standarda.

Ali kod nas vrijedi kad gledamo troskove i poreze onda smo Njemacka, a kad gledamo place Bugarska.

Porezni sustav je kompleksan i ne mozes izdvojiti dvije tri stavke i samo ih iskopirati, s time se dobija ova nevidena porezna presija, gdje se ne isplati uopce radiit nego je lakse iseliti.
__________________
Without racing, there is no Honda!
Bono_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 12:52   #8
Vjerojatno je sve tako kako si napisao, no ne mora porez biti velik.
neka bude mali, što ja znam, na primjer... samo na primjer... 200 kn godišnje za nove, a 300 za stare aute, ali za sve, samo da nisu stari auti oslobođeni bilo kakvog poreza, jer tim porezom država pokazuje svoj stav prema toj problematici. Uzimat ćemo svima koji imaju za nove aute i davati poticaje da, većinom (prema službenim podacima, ne po mom mišljenju), državne firme kupuju elektro aute i isplaćivati tim firmama poticaje. Meni je to čudno.
Osobno ništa ne zagovaram, imamo u obitelji jedan auto novi, jedan 11 godina star pa nemam nikakav osobni interes ni za ovo ni za ono stanovište.
__________________
You're never too old to rock'n roll if you're too young to die!
Brichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 13:00   #9
Quote:
Brichi kaže: Pogledaj post
A dok god plaćamo godišnji porez na nove aute, a na stare ne, kako je sad kod nas, država direktno time potiče vlasnike da imaju stare, a ne nove aute.
Godišnji porez na novi auto od 90 KS je 400 kn. Toliko platim za natankati rezervoar, i taj iznos sigurno nije razlog zašto neću kupiti novi auto.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 13:05   #10
Jasno. U pravu si.
Radi se o nečem drugom; o tome što država potiče, a što ne potiče, ne o ukupnom iznosu.
Neplaćanjem niti minimalnog poreza na stare aute, država direktno potiče vlasnike da imaju stare aute, bez obzira na visinu tog poreza.
__________________
You're never too old to rock'n roll if you're too young to die!
Brichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 13:10   #11
Fino, kupim novi auto 2008, pritom iskesiram desetke tisuca kuna u proracun. Pa placam jebeni porez 1000-1500 kn godisnje. I sad kad bih ga napokon trebao prestat placat, onda uvode porez na starije od 10g. FML i ovu "drzavu"
muckiprovokator is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 13:17   #12
Umjesto poreza na nekretnine,porez na stare pokretnine.....:klap:
__________________
vino voda kruh sloboda
naval is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 13:18   #13
Mene samo zanima kako će on vodit računa o tome što nam je stariji vozni park. Izuzev toga da će naplatit porez.
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 13:20   #14
Quote:
naval kaže: Pogledaj post
Umjesto poreza na nekretnine,porez na stare pokretnine.....:klap:
Porez na nekretnine je prosao, samo se tako ne zove, pogledaj nove prijedloge za komunalnu naknadu... nenamjensko trosenje sredstava, procjena nekretnine, godisnja "komunalna naknada".

Znaci jedno i drugo stize, samo jako.
__________________
Without racing, there is no Honda!
Bono_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 13:33   #15
Doslovce porez na siromaštvo.
Brain32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 13:39   #16
Podrzavam, i vrijeme je da se ovi muktarosi sto voze stare aute oporezuju pa da kupe nove aute i smanje zagadjenje.
To su bezobrazni divljaci koji ne zele platiti 400 kn poreza godisnje pa kupuju stare aute. Stoka skrta.

Jedva cekam da se to uvede pa da napokon svi auti budu novi.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 13:44   #17
Dok je ovaca bit će i vune




Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 13:44   #18
Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
Podrzavam, i vrijeme je da se ovi muktarosi sto voze stare aute oporezuju pa da kupe nove aute i smanje zagadjenje.
To su bezobrazni divljaci koji ne zele platiti 400 kn poreza godisnje pa kupuju stare aute. Stoka skrta.

Jedva cekam da se to uvede pa da napokon svi auti budu novi.
Valjda on misli na taj način povećat standard građana. Da svi imaju nove automobile ...
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 13:46   #19
Smeće "zaboravno" umjesto da ukine porez na motore starije od 10 godina govno ljigavo izvlači NOVI porez na krntije preko 10 godina. Pička vam materina đubretarska - da išta valjate 10 godina stare krševe bi izvozili dalje na istok a ne da ih uvozimo jer za bolje nemamo.

Jebem mater vama i vašim glasačima.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 13:47   #20
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
Valjda on misli na taj način povećat standard građana. Da svi imaju nove automobile ...
Da, vrijeme je da se izvade milijuni koje gradjani skrivaju u madracima i da se plati porez. Drzava nam propada jer ovi glume siromasne i nece da trose novac.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:06.