Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2017., 13:51   #21
Quote:
matko_gsi kaže: Pogledaj post
Dok je ovaca bit će i vune
Sent from my iPhone using Tapatalk
I dok je onih koji ih redoviti održavaju (šišaju)!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 13:52   #22
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Smeće "zaboravno" umjesto da ukine porez na motore starije od 10 godina govno ljigavo izvlači NOVI porez na krntije preko 10 godina. Pička vam materina đubretarska - da išta valjate 10 godina stare krševe bi izvozili dalje na istok a ne da ih uvozimo jer za bolje nemamo.

Jebem mater vama i vašim glasačima.
STO puta potpis!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 13:56   #23
Potaknimo hrvatsku autoindustriju kupnjom novih auta!
Oporezujmo ljude koji glume da nemaju para i voze golfa duju i kadetta!
Subvencionirajmo elektro aute jer smo sagradili jedene gigawate zadnjih 27 godina i uopće ne uvozimo 1/3 struje (uskoro 1/2)!
Oporezujmo LPG jer nisu ekološki friendly, što znaju vukojebine Singapur i ostali koji su prešaltali sav javni prijevoz na plin!
Dajmo namet na nove aute, ali i na stare, jer to je ciljano oporezivanje!
Vozači auta će spasiti zemlju za stostrukim porezima u cijeni auta, gorivu, registracijama, tehničkima i pičkama materinama, a ne pametna politika!
amrko36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 14:14   #24
Zeleni porez već plaćaju plinaši
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 14:15   #25
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Smeće "zaboravno" umjesto da ukine porez na motore starije od 10 godina govno ljigavo izvlači NOVI porez na krntije preko 10 godina. Pička vam materina đubretarska - da išta valjate 10 godina stare krševe bi izvozili dalje na istok a ne da ih uvozimo jer za bolje nemamo.

Jebem mater vama i vašim glasačima.
Pridružujem se čestitkama!
dexm is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 14:16   #26
Zato treba ovu državu izvaljati gdje se stigne. Oni tebe, a ti njih. A to i radim...
__________________
Joj što volim ovaj režim, svi rade a ja ležim!
igor999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 14:17   #27
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
Zeleni porez već plaćaju plinaši
Sve navedeno se već plaća. Plaćam i ja porez na LPG, zato što se vozim na najekološkije gorivo, u najštedljivijem autu u klasi, svaki dan s još troje ljudi na posao i nazad. To je briga za ekologiju i zdravlje ljudi. Imam još 73 dana u ovoj propaloj i slučajnoj državi, neka im.
amrko36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 14:23   #28
Možda ispadne nešto dobro iz ovoga, pa da npr. samci u gradu plaćaju nekih 10 puta više poreza za auto od obitelji van grada... Ali sumnjam.
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 14:29   #29
Quote:
Bono_ kaže: Pogledaj post
Nece se Agrokor sam otplatiti.

Porez na cestovna motorna vozila je prihod lokalne samouprave, ne proračuna države.

Pacer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 14:30   #30
Ovo samo u rvatistanu moze proc...

peezdarije nad pizdarijama... kao sto je vec receno, opalimo velik porez na nove aute jer se ima, i sad porez na stare aute, ne jer se ima, nego jer ih ima, pa mozemo izmusts...

Hvala bogu, otkad sam otiso u ovu zaledjenu svedsku, svaki dan vidim razlog zasto sam otisao...
vamo su me fino oporezovali jer vozim staru dizlo cadjaru s puno co2 i to mi je jasno...
da sam htio novi i dobar automobil platio bih kikiriki ili mozda nista...

razlika je samo sto ovdje razmisljaju cemu taj porez sluzi, tj. znaju mu svrhu, a kod nas je samo presipanje iz supljeg u prazno, tj. punjenje sise za sluzbenike...
Rebbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 14:37   #31
Quote:
Pacer kaže: Pogledaj post
Porez na cestovna motorna vozila je prihod lokalne samouprave, ne proračuna države.

A di je centar svih ti poreza? I ko vuće tu lovu? Država ...

https://www.vecernji.hr/vijesti/zagr...bandic-1183064
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 14:41   #32
Quote:
Pacer kaže: Pogledaj post
Porez na cestovna motorna vozila je prihod lokalne samouprave, ne proračuna države.

Provjeri jos jednom, drzava je lokalnoj samoupravi oduzela sredstva pod izgovorom kako ce im se nadoknaditi iz poreza na nekretnine. Naravno porez na nekretnine nece biti visi od komunalne naknade.

Uostalom kako ti je odgovoreno, preljevanje iz supljeg u prazno.
__________________
Without racing, there is no Honda!
Bono_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 14:53   #33
Quote:
_MK_ kaže: Pogledaj post
Možda ispadne nešto dobro iz ovoga, pa da npr. samci u gradu plaćaju nekih 10 puta više poreza za auto od obitelji van grada... Ali sumnjam.
Porez na suhi kurac, nije loše. Stranka te prati!
Brain32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 15:02   #34
Jebeni Superhik, krade od siromašnih da namiri "Gazdu" ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 15:24   #35
Quote:
igor999 kaže: Pogledaj post
Zato treba ovu državu izvaljati gdje se stigne. Oni tebe, a ti njih. A to i radim...
ima li još mjesta u klubu?

girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 16:29   #36
Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
Da, vrijeme je ..... Drzava nam propada jer.........

Ko je jebe . Nek propadne . Sa ovom marvom na čelu i nije za drugo .Što prije propadne prije će kakav stranac doć i sjest za kormilo štiteći svoje interese . ( bez pametovanja , niko nemre lošije ) A ovi naši govnari političarski ( zamisli kak samo imaju muda nazvat se političarima i domoljubima ) otić u pičku svoje lijepe matere od kud su i došli i toplo se nadam da će svako sa sobom odgurat svoj kamen koji su dogurali u zagreb da bi se tvrdo usidrili .

Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Jebeni Superhik, krade od siromašnih da namiri "Gazdu" ....
Deset takvih nemre namirit gazdu . No stoka ni ne zaslužuje drugo nego jaram .


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 16:39   #37
Stvarno retardiran potez. Većina građana bi si rado kupila nove aute, ali nema novca za novo i bolje pa onda kupuje stare rage, krpaju ih i popravljaju jer u Hrvatskoj di je dobro uređen javni prijevoz misaona imenica uglavnom moraš imati auto.

I sad i na to malo bijede udarit veći porez nego na nova auta, stvarno potez superhikovski potez jer ako ne mogu plaćati porez ljudi će se valjda voziti biciklom onda, država neće napuniti kasu, ali barem će dobiti zdravija građane

A da recimo u dugoročnoj perspektivi smanje broj uhljeba i posljedično poreze, da smanje PDV i ukinu trošarine, da smanje davanja na plaću pa da uz neki rast BDPa od 5% (za što RH ima perspektivu) je prosječna neto plaća 1000-12000 EUR. S takvom plaćom i manjim PDVom i bez trošarina bez problema kupiš osnovni novi kompakt za cca 10 tEUR, a ne 15 tEUR s PDVom od 25% i trošarinom od cca 2-3 tEUR.
xtreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 16:58   #38
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
- Izmjene kod oporezivanja i problematika automobila i motora

- Prosječna starost automobila u Hrvatskoj je 12 i pol godina. Rezultat je to poglavito recesije, vozni park je zastario.
Rezultat je to nebrige, nerada i lopovluka svih dosadašnjih Vlada i lokalnih šerifa koje jedino zanima vlastito bogaćenje.
HOKI65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 17:02   #39
Quote:
igor999 kaže: Pogledaj post
Zato treba ovu državu izvaljati gdje se stigne. Oni tebe, a ti njih. A to i radim...
Upravo radi takvih se kaže da imamo državu kakvu zaslužujemo.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 17:09   #40
Quote:
Bono_ kaže: Pogledaj post
Da u zapadnim zemljama gdje su place visoke se potice gradane da kupuju nove aute, a u istocnim zemljama porez na starije aute ne postoji ili je daleko nizi jer su politicari svjesni standarda.

Ali kod nas vrijedi kad gledamo troskove i poreze onda smo Njemacka, a kad gledamo place Bugarska.

Porezni sustav je kompleksan i ne mozes izdvojiti dvije tri stavke i samo ih iskopirati, s time se dobija ova nevidena porezna presija, gdje se ne isplati uopce radiit nego je lakse iseliti.
Naravno da su porezi kompleksna stvar, no oni prave budale iz naroda, meni koji imam neko znanje o ekonomiji tako izgleda.
Da bi se uveo takav porez država mora biti ekonomski zdrava. Oni bi uveli porez na stare aute u zemlji gdje je radnička plaća 500€
Nek sam i to doživio.

Pa na tome oni i rade, eto od ponedjeljka mi i zadnji prijatelj i vjenčani kum odlazi iz HR i to je to. Braća, sestre, prijatelji... svi otišli, a i ja sve više razmišljam u toj opciji pošto već oboje imamo osigurane poslove van HR.




Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Smeće "zaboravno" umjesto da ukine porez na motore starije od 10 godina govno ljigavo izvlači NOVI porez na krntije preko 10 godina. Pička vam materina đubretarska - da išta valjate 10 godina stare krševe bi izvozili dalje na istok a ne da ih uvozimo jer za bolje nemamo.

Jebem mater vama i vašim glasačima.

Mladi ljudi mahom napuštaju zemlju i u zemlji će ostat mahom njihovi glasači kojima mogu prodavat te priče.
Gledam na TV-u i ne vjerujem, kažu da moraju poticati ljude da kupuju nove aute, ma super, većina radničke klase će sad trkom po novi auto, a plaća im cca. 500€
Čak i sa prosječnom HR plaćom se teško uz režije i troškove života može voziti novi auto, al eto, ovi debili u vladi vjerojatno misle da ti svi ljudi žele voziti stare aute, baš čudno da nitko ne želi novi auto.

Taman se oporavio od nedavne izjave ministra zdravlja da izdvajamo za zdravstveno puno manje nego Njemačka. Ma baš čudno da je to tako pa ajmo i mi onda plaćat doprinose za zdravstveno na razini njemačke i možda će mnogima taman biti dosta ostatak plaće za to.

Takav porez je normalan u razvijenim zemljama gdje znaš da ćeš redovito dobivati plaću od koje možeš živjeti i uz mizerne kamate (za neke nove aute ni nema kamata) možeš kupiti novi auto. No takvo što uvoditi u državi gdje kad platiš sve režije jedva preživiš od prvoga do prvoga je

Ni sam ne znam rugaju li se vladajući svom narodu i prave ih debilima ili su do te mjere bez mozga da ni ne znaju što rade. Prije bi rekao da je ono prvo.

Ali ajde nije sve tako crno, danas sam barem saznao da vozim stari auto zato što ne da nemam novce za novi, nego ne želim kupiti novi auto.
Idem odmah sutra u banku uzet kredu po brutalnoj kamati (možda mi se ponovi švicarac od prije 10 god) i uzima Joža novi.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:35.