Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2017., 21:36   #61
Quote:
HOKI65 kaže: Pogledaj post
Em su nas sve dosadašnje lopovske i neradničke vlade dovele do prosjačkog štapa i natjerale nas da vozimo stare krntije sada nas ova vlada želi natjerati da se riješimo i toga. Kupimo bicikle. Samo što će onda udariti porez i na bicikle. Ispočetka samo nove, a kasnije i na one starije od 10 godina. Tada će se Hrvati okrenuti hodanju, ali avaj. Ministar financija će udariti porez na obuću noviju od 10 godina a kasnije i na onu stariju od 10 godina. Ali Hrvati će i dalje htjeti da se kreću pa će hodati bosi. Ministar će tada izmisliti porez na hodanje, prdenje, pišanje i sranje naravno samo na djecu, a kasnije i za odrasle. Taj porez je čini mi se uveo slavni rimski car Kaligula ali nema veze bitno da hrvatski ministri udaraju poreze - drugo i ne znaju.
Tako nekaj sam htio i ja napisati ali si ne preduhitrio.
Sve potpisujem ali se ne predajem.
Ostajem ovdje i pokušati ču naučiti djecu drugim vrijednostima od ovih koje nam političari nameču.
Valjda bu jenom došel na vlast neto pošten.
Prigorecc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 21:44   #62
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
. Oni Audiji su kupljeni prije godinu i nešto, što ćeš, gotovo je to, trebaju novi. Nije njima do nas, nego im je zinula guzica na novije modele.

http://www.jutarnji.hr/autoklub/aktu...otora/6487552/

nedaj bože da ih neko vidi u A6 3.0 tdi..---------
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 22:05   #63
kupe fore od hyundaija i20 i30 i35 i40 , stvarno inventivno od audija
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 03:20   #64
Quote:
Brain32 kaže: Pogledaj post
Doslovce porez na siromaštvo.

Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Smeće "zaboravno" umjesto da ukine porez na motore starije od 10 godina govno ljigavo izvlači NOVI porez na krntije preko 10 godina. Pička vam materina đubretarska - da išta valjate 10 godina stare krševe bi izvozili dalje na istok a ne da ih uvozimo jer za bolje nemamo.

Jebem mater vama i vašim glasačima.

Quote:
vampir001 kaže: Pogledaj post
Ko je jebe . Nek propadne . Sa ovom marvom na čelu i nije za drugo .Što prije propadne prije će kakav stranac doć i sjest za kormilo štiteći svoje interese . ( bez pametovanja , niko nemre lošije ) A ovi naši govnari političarski ( zamisli kak samo imaju muda nazvat se političarima i domoljubima ) otić u pičku svoje lijepe matere od kud su i došli i toplo se nadam da će svako sa sobom odgurat svoj kamen koji su dogurali u zagreb da bi se tvrdo usidrili .

Deset takvih nemre namirit gazdu . No stoka ni ne zaslužuje drugo nego jaram .
+∞

Tako treba, ja sam apsolutno za... Buduci da vec pola place otimaju, citajte treba im zbog raznoraznih nameta, treba dignuti ovaj niski PDV sa 25% na 50% i to na apsolutno sve, zasto bi neke stvari imale nizu stopu, uvesti porez na nekretnine i automobile bez obzira na starost, poskupiti za 100% vodu, struju, grijanje, HRT pretplatu, produziti radni vijek do 120 godina, te smanjiti mirovine za 50%, da ne bi medicina napredovala, pa da netko pozivi duze od 120 godina...

Nadalje, povecati sabor i broj zastupnika u njemu, te povecati broj stranaka, svim clanovima stranaka ustavom propisati minimalnu placu od 15.000 EUR, osobnog vozaca, tjelohranitelja, tajnicu, kuhara i nov automobil najvise klase sa najjacom opremom i najjacim motorom svake godine, te koristenje drzavnih stanova i drzavnih odmaralista... Istima takodjer ustavom propisati maksimalni broj od 10 radnih dana u godini, s mogucnoscu da nakon pola godine otidju u povlastenu mirovinu od minimalno 10.000 EUR...

Nego, buduci da uskladjuju sve kako je u EU, zasto ne bi poceli sa uskladjivanjem minimalne place, koja je recimo u Njemackoj za osmi mjesec 2017. iznosila 1,498.00 EUR, ili ako cete jos tocnije, od 1.1.2017. iznosi 8,84 EUR po satu...

Evo i malo grafova:

https://abload.de/img/002wukhf.jpg

https://abload.de/img/001qto89.jpg

https://abload.de/img/nsgfsdsskuoti.jpg
Markkonen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 06:41   #65
Ma kakvo usklađivanje, pa nas su prešišali gotovo svi.
Prije 25 godina bili smo ispred Mađarske, Poljske, Češke, Slovačke, Estonije, Litve, Latvije... a debelo ispred Rumunjske i Bugarske. Jedino su slovenci bili uvijek ispred nas.
Prije 10 godina prešli su nas Mađari, Poljaci, Česi, Slovaci, Estonci, Litvanci, Latvijci... a prošle godine i Rumunji. Fakin Rumunji! Ovim tempom za oko 5 godina prelaze nas i Bugari, a onda ćemo se tješiti kako smo ispred Srbije, BiH, Albanije i Moldavije, samog europskog dna po razvoju.

Ljudi bježe van pa je bazen za sisanje novaca koje treba u proračunu sve manji a lopovska gamad se ne želi odreći ni lipe pa je porezno opterećenje po glavi stanovnika sve veće i veće.
Netko je prije par mjeseci na gospodarstvu zaljepio link, mislim "Economista" ili nekog stranog biznis portala gdje se vidi kako imamo najveće porezno opterećenje na plaće u svijetu!

Sad u ministarstvu peru ruke kako neće biti uvođenja novih poreza na automobile a dobro nam je znano čim se kunu da novih poreza neće biti da oni sigurno dolaze.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 07:50   #66
Faking Rumunji

Sprdamo se sa Sj.Korejom a malo ljudi zna da je prije 30-35 godina Rumunjska bila u istom stanju. Za vrijeme Čaušeskua DOSLOVNO su bili kruha gladni (njegova parola - makar jeli travu, dug ćemo otplatit, dug su otplatili ali je trava postala stvarnost) - pitajte starce ili djedove-bake kako je Rumunjska izgledala krajem '70-početkom '80 kad su propagirali turizam na Crnom moru pa je hrpa Jugovića išla tamo na odmor. Ljudi se vraćali u šoku, Juga je tad bila Amerika, zemlja obećana za njih.

I eto što je nama naša borba dala - TO nas je preteklo. I još se neki čude što si je frajer prosviral glavu na grobu Jape Krivoustog
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 08:10   #67
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Ljudi bježe van pa je bazen za sisanje novaca koje treba u proračunu sve manji a lopovska gamad se ne želi odreći ni lipe pa je porezno opterećenje po glavi stanovnika sve veće i veće.
Netko je prije par mjeseci na gospodarstvu zaljepio link, mislim "Economista" ili nekog stranog biznis portala gdje se vidi kako imamo najveće porezno opterećenje na plaće u svijetu!

Sad u ministarstvu peru ruke kako neće biti uvođenja novih poreza na automobile a dobro nam je znano čim se kunu da novih poreza neće biti da oni sigurno dolaze.
Ako ovako nastave ici ce jos vise ljudi van - pa i oni kojima je ovdje i dalje OK. Jer ce im polako postati ne-OK.

Ono sto oni trebaju napraviti je udariti kontru - kao sto su napravili Rumunji - i na taj nacin ce se vise firmi otvarati ovdje i ljudi ce se vracati pa ces sa vecim brojem ljudi, visljim placama i sa manjim porezima imati na kraju isti netto.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 08:30   #68
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
i na taj nacin ce se vise firmi otvarati ovdje i ljudi ce se vracati
sjebo si Kolindu sa ovim upisom
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 08:38   #69
Njima ide u koristi što ljudi bježe van jer im se statistika poboljšava pogotovo kod nezaposlenosti. Tak da oni koji ne vide znaju za koga će glasat.
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 08:42   #70
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
sjebo si Kolindu sa ovim upisom
A cuj to su Rumunji napravili sa flat tax i ekipa umjesto da ide van ostane doma sa familijom a poslodavci znaju tocno koliko tko kosta. A i madjari privlace nove investicije. Tvornica guma, sada nova tvornica Samsung SDI za baterije za elektro automobile i tako dalje.

Uostalom imas hrpu ekipe VSS kaj ima stan rjesen i viksu kaj koriste sa starcima i bratom/sestrom. Njima nije bas da gori da moraju ici van - SADA/JOS. I da odu van onda moras placati (rentati stan), tvoje doma propada a i viksu ne mozes koristiti preko vikenda i preko ljeta a niti odrzavati (pa i ona propada) nego placas hotele po tjedan dana urlauba. A i vrtic u njemackoj je 200-300 EUR-a mjesecno po djetetu ako ga i dobijes (liste cekanja). Pa placa od 3500 EUR-a mjesecno netto kada platis stan, rezije, vrtic za dvoje djece i tako dalje nije da ces imati puno bolji zivot nego u HR sa npr 10 soma kuna place ti i recimo 5-6 soma kuna partner. Ili ako je dvoje ITevca ili iz tehnicke struke oboje oko 10 soma dakle oko 20 mjesecno u HR. A recimo jedan nadje posao u Njemackoj samo.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 08:49   #71
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
Njima ide u koristi što ljudi bježe van jer im se statistika poboljšava pogotovo kod nezaposlenosti. Tak da oni koji ne vide znaju za koga će glasat.
Znam par ljudi na burzi i nisu nasli posao pa su im djelatnice burze sugerirale da se ispisu sa burze; to im je kao neki novi naputak dosao prije 1-2 tjedna. Neki to jesu a neki nisu ucinili - i tu isto dobijes pad nezaposlenosti.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 08:55   #72
Jednom u dva mjeseca sam kod svojih u njemačkoj tako da nemoj o cijenama i koliko ti ostane novaca u novčaniku dok sve poplaćaš
Jednom mjesečno poslom u Veroni(Ita) i pun furgon je rumunja.
Toliko o rumunjima koji ostaju u svojoj rumunjskoj zbog otvaranja tvornica kojoj pogoduje flat tax.

Inače zaboravljaš da živiš u kvazi državi gdje se zakoni i regulative mijenjaju na mjesečnoj bazi i gdje ovisiš o dobroj volji lokalnih šerifa koji ne podliježu nikakvoj odgovornosti, a sa svakom izmjenom vlasti očekuješ neko novo neizvjesno sranje...
Pa ti dođi i ulaži svoj novac u takvu vukojebinu.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 09:01   #73
Osim što trendovi broja/postotka nezaposlenosti nisu ni u pola relevantni koliko trendovi zaposlenosti.
Samo što se time kod nas nitko ne bavi.
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 09:10   #74
Mogu shvatiti logiku ovog poreza na stare aute.

Ali uz uvođenje tog poreza bilo bi dobro uvesti i olakšice na kupovinu novih vozila.

Recimo za početak bi bilo dobro da se ukine onaj čuveni PPMV...a nekako sumnjam u to, s obzirom na "modus operandi" dotičnoga ministra financija, kao i cjelokupne vlade (i svih bivših...i lijevih i desnih)

...a bome nisu niti proizvođači vozila u Hrvatskoj bez svojega dijela krivice. Vidim "enormne" EKO popuste od 2000 Eura koje oglašava Mercedes, BMW., VW..bravo majstori, "super popust".

A koliko ono dajete popuste u Njemačkoj za odjavu starog vozila? ...koliko znam do čak 10 000 Eura (za Tuareg recimo)...ili u prosjeku 8000 Eura za E klasu ili 5-icu...

Idite i vi lijepo u PM...očito svi smatraju Hrvatsku mjestom za "harač"...
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 09:16   #75
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Jednom u dva mjeseca sam kod svojih u njemačkoj tako da nemoj o cijenama i koliko ti ostane novaca u novčaniku dok sve poplaćaš
Jednom mjesečno poslom u Veroni(Ita) i pun furgon je rumunja.
Toliko o rumunjima koji ostaju u svojoj rumunjskoj zbog otvaranja tvornica kojoj pogoduje flat tax.

Inače zaboravljaš da živiš u kvazi državi gdje se zakoni i regulative mijenjaju na mjesečnoj bazi i gdje ovisiš o dobroj volji lokalnih šerifa koji ne podliježu nikakvoj odgovornosti, a sa svakom izmjenom vlasti očekuješ neko novo neizvjesno sranje...
Pa ti dođi i ulaži svoj novac u takvu vukojebinu.
govorim o VSS inzinjerima, magistrima u HR i u Rumunjskoj. Ovi sto idu kombijima ne rade te poslove. A za njemacku imam ja i svoje gore te znam cijene. Iole pristojan stan na OK lokaciji cca 1000 EURa mjesecno i onda rezije, internet. Vrtic ti je 280-300 EURa ako uopce dobijes mjesto jer su liste cekanja u godinama. Znaci placa 65000 EURa godisnje brutto ti je oko 3200-3500 netto. Pa kad sve platis dodjes na isto kao i tu AKO tu imas stan bez kredita, znaci darovan ili nasljedjen.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 12:04   #76
je marić je baš taj koji će pojeftiniti nove aute pa on ih je i poskupio s savojim trošarinama ,nekad si novi aut ( čitaj prije njega) mogao kupiti za 60 000k kn a dans nameš ništa ispod 70 k kn....al glavno da je smanjen porez na superluksuzne nove aute...superhik oduzina siromašnima da bi dao bogatima

https://www.google.hr/search?q=super...NyBxxh37bbt2M:
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 12:10   #77
https://www.24sata.hr/news/ne-uvodim...na-aute-540572

men ga se više ne da ni čitat,sad nešt trkelja da će smaniti porez na nove aute

Zadnje uređivanje Mahun : 19.09.2017. at 12:31.
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 12:15   #78
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
A za njemacku imam ja i svoje gore te znam cijene. Iole pristojan stan na OK lokaciji cca 1000 EURa mjesecno i onda rezije, internet. Vrtic ti je 280-300 EURa ako uopce dobijes mjesto jer su liste cekanja u godinama..
Pišeš gluposti koje si pročitao ovdje u bespućima foruma i interneta
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 12:26   #79
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Pišeš gluposti koje si pročitao ovdje u bespućima foruma i interneta
mda - osobno i kroz moju uzu familiju. Ako ti znas kontra, napisi
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 12:27   #80
Ma samo smo ga krivo shvatili, on u stvari smanjuje porez
https://m.24sata.hr/news/ne-uvodimo-...na-aute-540572
Prigorecc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:32.