Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2006., 14:30   #21
Quote:
ivica911 kaže:
Generalni uvoznik ako propadne onda ta stvar ne valja a ak valja neko drugi postane zastupnik.Osobno ne volim svaštarenje tj. mislim da ni autokuče i autoservisi nisu bedasti kad rade aute unutar jedne grupacije automobila jer onda lakše prepoznaju problematiku i rješavaju kvarove kod automobila pa mislim da bi se tak trebali okrenuti i instalateri uređaja.
nisi sve odgovorio, izvadio si iz konteksta

autokuče sve više rade više vrsta automobila čak i prodaju jer je konkurencija prevelika i da prežive a troškovi ih pojedu
a radili bi oni sve da im dozvoljavaju.
uvoznik propadne neovisno o plinskom uređaju i njegovoj kvaliteti, tko kaže da češ ponovo dobiti ugovor( možda njegov bratić dobije)
plinski uredjaji su skoro svi ok,osim zbilja škarta kojeg prepoznaš skoro na oko,
pitanje je ugrađivača,hočeš reći da je npr.isparivač BRC bolji od landi ili omvl, ili dizna ili komp? a ne, a tehnička izvedba je malo malo drugačija, svaki je ok

pa sad čak i softver i interface skoro naručuješ univerzalni, a programi kao da ih je isti programer pravio,ima razlike ali nijanse su u pitanju
__________________
"Zbog jedne riječi čovjeka često smatraju mudrim, a zbog jedne riječi često ga smatraju glupim. Uistinu moramo dobro paziti što govorimo."
Javor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 22:04   #22
Quote:
Javor kaže:

autokuče sve više rade više vrsta automobila

Molim te navedi nam primjer gdje ovlaštena autokuča servisira vozila van svoje grupacije.

uvoznik propadne neovisno o plinskom uređaju i njegovoj kvaliteti, tko kaže da češ ponovo dobiti ugovor( možda njegov bratić dobije)

Ako si dobar majstor onda je novom zastupniku u interesu da ti produži ovlaštenje za ugradnju pa čak i ako nisi dobar majstor novom zastupniku je u interesu da mu ostane stara mreža kupaca a ne da ju stvara iznova.

plinski uredjaji su skoro svi ok,osim zbilja škarta kojeg prepoznaš skoro na oko,
pitanje je ugrađivača,hočeš reći da je npr.isparivač BRC bolji od landi ili omvl, ili dizna ili komp? a ne, a tehnička izvedba je malo malo drugačija, svaki je ok

pa sad čak i softver i interface skoro naručuješ univerzalni, a programi kao da ih je isti programer pravio,ima razlike ali nijanse su u pitanju
Razlike u opremi postoje i ne želim komentirati kaj je bolje a kaj lošije ali je činjenica da valja ono kaj dobro radi bio to BRC ili OMVL ili "neki zbilja škart" i sa čim je krajnji korisnik zadovoljan.
__________________
Pošto kila odojka
ivica911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 22:13   #23
Pozdrav ekipi. Da dignemo temu iz mrtvih. Gledam jednu Mazdu 323 1.8 sa ugrađenim plinom, ima 90tkm a zadnjih 40 je napravila na plin. Vlasnik kaže da je bio ugrađen mpi sustav ali je trokirao između 2-3 tisuće obrtaja pa je stavljen plin na flanđu. Kaže da do sada nije imao nikakvih problema s plinom, da auto uredno radi i vozi. Potrošnja je kaže od 9-11 litara plina...
Što mi možete reći o ovom slučaju, dali da uopće razmotrim da kupim taj auto ili da odmah u startu odustanem. Hvala.
Dirk Pitt is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 19:15   #24
Odustani. Kemija od instalacije uz nebulozno objašnjenje. Ja bih zaobišao.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 22:58   #25
Ok. Hvala na savjetu.

Sljedeće pitanje...kako ti mazdini 1.8 i 2.0 podnose plin, jel treba flashtube ili tako nešto?
Dirk Pitt is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 10:29   #26
Loše.
Trebaju.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 12:49   #27
Svaki auto podnosi plin ako je on stručno ugrađen i podešen kako treba,na Mazdi treba redovito pregledavati i štelati ventile i bude radila kak treba,626 iz 98 ne treba FL ali može se staviti,evo moja vrti već 240000 km na plinu od ukupno 390000 km,je ventili su štelani jedno 4-5 puta i neće se uskoro moći jer je jedan došao do kraja,ićiče druga glava i gas,i da još napomenem da ju ja ne štedim, nije penzionerska vožnja
__________________
ELEKTRIKA I MEHANIKA
ŠTEVA 071 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 15:38   #28
Da li se taj zazor ventila štela i na motorima koji imaju hidropodizače? Ili samo na izvedbama s onim nekakvim "klackalicama"?

Ako sam grunuo bez veze, ispričavam se, nisam baš stručan u tome.
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 18:22   #29
Samo klavkalice. Hydropodizaći se sami štelaju.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 22:10   #30
Ispričavam se autoru na uljetavanju no imam pitanje za kerbija - pošto tvoja Cordoba provela cijeli vijek na plinu - jel si imao potrebe štelat ventile? Jel si ju ganjao uopće na visokim okretajima?
Blackened is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 22:22   #31
Da ganja. ZAdnjih par godina svaki dan bila bar 20-30 km na autoputu gdje ja vozim 150+kmh. Nikad nikakvih prolema ja sa motorom nisam imao. 306 000km je taj auto vožen kod mene na plinu. Dva mjeseca prije prodaje ugađeni 3. komplet plinskih injektora, i 3 po redu map senzor plina. Najveći zahvat na tom motoru je bilo prebrtvljivanje poklopca kartera ulja i zamjena kolektora uljnih para jer je na starom izgorio nekakav grijač. Ventili, glava i blok nikad dirani. Nikad nisam pazio na broj okretaja niti išta, a volim se povesti, pogotovo na autoputu. NPR zabilježena je vožnja gdje sam na plinu od Splita sv roka vozio 170+ km/h bez ikakvih problema. Kompresija još uvijek dobra, novi vlasnik se nikad nije javio nakon prepisa u vezi s autom tako da pretpostavljam da nema nekakvih problema.
Usput probna vožnja prilikom prodaje je bila od Čvora Jakuševac do Lekenika s gasom do daske. Čisto da znaš koliko sam bio siguran u ispravnost motora i svega.
I još jedna stvar. Po forumu i internetu općenito imaš svakakvih savjeta oko plina. Te smanji zazor na svjećicama, te pazi na okretaje, te posebne LPG svjećice. Po mom iskustvu, su to pizdarije. Uvjek sam metao isključivo originalne svjećice predviđene za njega (većinom NGK, jednom se bosh zalomio) mijenjao ih po predviđenom intervalu svakih 60 000 km bez ikakvog mlaćenja letvom po elektrodama (smanjivanja zazora). U tih 300 000 promijenjene dvije bobine od 4 (prodan s dvije tvorničke) prva umrla na nekih 140 000 druga skoro 100 000 kasnije. Ja bih rekao da su odradile svoj vijek.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 14:30   #32
Quote:
Sviba kaže: Pogledaj post
Da li se taj zazor ventila štela i na motorima koji imaju hidropodizače? Ili samo na izvedbama s onim nekakvim "klackalicama"?

Ako sam grunuo bez veze, ispričavam se, nisam baš stručan u tome.
Ova moja mazda ima pločice kao stojadin i daju se bez vađenja bregastih promjeniti
__________________
ELEKTRIKA I MEHANIKA
ŠTEVA 071 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 14:31   #33
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Da ganja. ZAdnjih par godina svaki dan bila bar 20-30 km na autoputu gdje ja vozim 150+kmh. Nikad nikakvih prolema ja sa motorom nisam imao. 306 000km je taj auto vožen kod mene na plinu. Dva mjeseca prije prodaje ugađeni 3. komplet plinskih injektora, i 3 po redu map senzor plina. Najveći zahvat na tom motoru je bilo prebrtvljivanje poklopca kartera ulja i zamjena kolektora uljnih para jer je na starom izgorio nekakav grijač. Ventili, glava i blok nikad dirani. Nikad nisam pazio na broj okretaja niti išta, a volim se povesti, pogotovo na autoputu. NPR zabilježena je vožnja gdje sam na plinu od Splita sv roka vozio 170+ km/h bez ikakvih problema. Kompresija još uvijek dobra, novi vlasnik se nikad nije javio nakon prepisa u vezi s autom tako da pretpostavljam da nema nekakvih problema.
Usput probna vožnja prilikom prodaje je bila od Čvora Jakuševac do Lekenika s gasom do daske. Čisto da znaš koliko sam bio siguran u ispravnost motora i svega.
I još jedna stvar. Po forumu i internetu općenito imaš svakakvih savjeta oko plina. Te smanji zazor na svjećicama, te pazi na okretaje, te posebne LPG svjećice. Po mom iskustvu, su to pizdarije. Uvjek sam metao isključivo originalne svjećice predviđene za njega (većinom NGK, jednom se bosh zalomio) mijenjao ih po predviđenom intervalu svakih 60 000 km bez ikakvog mlaćenja letvom po elektrodama (smanjivanja zazora). U tih 300 000 promijenjene dvije bobine od 4 (prodan s dvije tvorničke) prva umrla na nekih 140 000 druga skoro 100 000 kasnije. Ja bih rekao da su odradile svoj vijek.

To je bio 1.4 motor ili 1.6 ? A kaj sad voziš ?
__________________
ELEKTRIKA I MEHANIKA
ŠTEVA 071 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 14:42   #34
1.4 16V BXW verzija (bila je neka druga 1.4 16V verzija na lošem glasu prije tog modela).
Sad vozim Daciju Sandero 0,9tCe + LPG (tvornička ugradnja). Kupio novi u 4 mjesecu. Do sada prešao nekih 15 000km s njom i jedino što mogu reći da se bez obzira na mantre naših majstora osjeti razlika između tvorničke ugradnje i naknadne.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:16.