Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2013., 15:32   #61
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
pa postupak je isti ko u svakom drugom benzincu: stisneš kvačilo, okrneš kontakt, auto kresne i ubaciš u prvu. raspored brzina je standardan, samo se treba naviknut na visoki mjenjač.

jedino je na TL-u ručna na krivom mjestu- iznad lijevog koljena. za GTL neznam gdje je.

Na GTL-u je između sjedala.

Quote:
m.k kaže: Pogledaj post
Neću ništa tvrditi za yugića i fičeka, al zastava je prema četvorki (uz dužno poštovanje prema 4) auto. Zastava je izašla '71 i bila je napravljena na bazi fiata 128...zato prijatelju, napisao si glupost
I dalje stojim iza ovoga što sam napisao, Zastava recimo ima papučice pomaknute u desno pa je barem meni ne zgodno voziti, dok se u R4 se vozim ko čovjek.
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
da, na TL-u ručna je na prednje kotače, jer TL ima bubnjeve na sva 4 kotača. za GTL ne znam kako je ručna, GTL ima naprijed diskove. zato nisu iste felge na TL i GTL- felge sa TL ne mogu na GTL zbog diskova.
Idu felge od TL-a na GTL. I jedne i druge su 13''.
__________________
Odlazak u crkvu ne čini vas kršćaninom. Isto kao što stajanjem u garaži ne postajete auto.
Spameripo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2013., 16:15   #62
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
pa postupak je isti ko u svakom drugom benzincu: stisneš kvačilo, okrneš kontakt, auto kresne i ubaciš u prvu. raspored brzina je standardan, samo se treba naviknut na visoki mjenjač.

jedino je na TL-u ručna na krivom mjestu- iznad lijevog koljena. za GTL neznam gdje je.
Ma to se ja malo zezam zbog polozaja mjenjaca,tzv.serajzla.
HUNTER (CRO) is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2013., 17:21   #63
Quote:
m.k kaže: Pogledaj post
Mislim da si u pravu, neznam kako je točno riješena ručna na njoj, no znam da mi stari pričao da su neki citroeni imali ručnu na poluosovinama pa me ne iznenađuje kad bi i katrica tak imala
Ami,Diana i spaček. Doboši su na getribi,ručna isto na prednjim kotačima.
Stari TL sa retrovizorom na maski je bio registriran na 4 osobe.
Koliko se sječam bilo je nekih problema sa felgama,stare nisu prelazile preko klješta ili tako nešto.Obrnuto je igralo.
diddlay is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 11:33   #64
Quote:
Spameripo kaže: Pogledaj post
Na GTL-u je između sjedala.


I dalje stojim iza ovoga što sam napisao, Zastava recimo ima papučice pomaknute u desno pa je barem meni ne zgodno voziti, dok se u R4 se vozim ko čovjek.


Idu felge od TL-a na GTL. I jedne i druge su 13''.
Sorry, al moram! - vrele gume - zastava 101
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
m.k is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 02:16   #65
Jel paše getriba od r4 gtl, na r5 koji ima isti motor kao u r4?

Točnije, htio bih staviti motor iz r5 od 1100 ccm u r4 gtl i ostaviti svoju getribu. Motori znam da su isti, samo ne znam ide li sve na šaraf iz jednog u drugi.
__________________
Odlazak u crkvu ne čini vas kršćaninom. Isto kao što stajanjem u garaži ne postajete auto.
Spameripo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 02:20   #66
Quote:
Spameripo kaže: Pogledaj post
Jel paše getriba od r4 gtl, na r5 koji ima isti motor kao u r4?

Točnije, htio bih staviti motor iz r5 od 1100 ccm u r4 gtl i ostaviti svoju getribu. Motori znam da su isti, samo ne znam ide li sve na šaraf iz jednog u drugi.
moguće da paše ali ti pumpa vode sigurno nije ista i svi popratni detalji
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 22:17   #67
samo ti eventualno paše na R5 prve generacije MK1 ( 1972 - 1985) odnosno ista mehanika kao R4, što se tiče getribe, a motori vjerojatno pašu s R5 na R4

Zadnje uređivanje nenocutlas : 22.06.2014. at 22:26.
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 18:10   #68
da li netko zna točne dimenzije stražnje tablice na r4? ne mogu nigdje naći na netu
compassion is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 18:16   #69
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 10:39   #70
Prodajem dijelove za Renault 4, dijelovi motora, limarije itd.
Mob: 091/799-2430
antonior4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 12:41   #71
Renault 4 remenica ?

Doma sam pronasao jednu remenicu za Renault 4, inace originalni dio.
Zna li netko od cega je tocno ova remenica? Od radilice ili neceg drugog?


ber00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 13:19   #72
Znate kako kažu.
Sve je za 5, samo je Renault 4.
Mamke is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 00:52   #73
Quote:
mamkem6 kaže: Pogledaj post
Znate kako kažu.
Sve je za 5, samo je Renault 4.
A ovaj?
LeopardGecko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 07:13   #74
Quote:
ber00 kaže: Pogledaj post
Od radilice ili neceg drugog?



Prenosna na vodenoj pumpi . Kolko se sjećam .


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 09:15   #75
Trebal bi alnaser od renoa 4 al onaj koji kontra vrti ako ko ima , mislim da je to od TL-a.
freddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 09:51   #76
Quote:
freddie kaže: Pogledaj post
Trebal bi alnaser od renoa 4 al onaj koji kontra vrti ako ko ima , mislim da je to od TL-a.
Tako je, TL vrti obratno.
__________________
Odlazak u crkvu ne čini vas kršćaninom. Isto kao što stajanjem u garaži ne postajete auto.
Spameripo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 18:52   #77
Quote:
freddie kaže: Pogledaj post
Trebal bi alnaser od renoa 4 al onaj koji kontra vrti ako ko ima , mislim da je to od TL-a.
može svaki koji odgovara, ako ne vrti u pravom smjer...otvorit i zamjenit polove ( autoelektričar najbolje) ...

A i stari se da renovirat! Čak i ako je rotor probio! Potokarit osovinu rotora, napravit nove buksne, rotor dat namotat......autoelektričari imaju stare mahere koji još znaju namotat rotor ! Ni anlaser ni diname ni alternatori nisu za bacit jer se uz relativno malo napora mogu renovirat!

P.S. Opiši zašto treba novi ( drugi) anlaser!


Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
__________________
W213 220d ....

Zadnje uređivanje Actros1841 : 27.01.2015. at 19:03.
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 14:21   #78
Imao ga ja, tj. moji roditelji 12 godina.
Kupljen novi, krajem sedamdesetih, tls 850, imv.
Novi golf je bio skoro duplo skuplji.
Održavanje nije bilo skupo. Upravljanje je bilo problematično. Vožnja unazad - užas. Auto je jednostavno bježao na sve strane. 34 konja je bilo dovoljno na ravnom, bez problema je išao 80 km/h, dok nije došlo brdo.
Kad smo išli na more, uz Velebit smo se vozili isključivo u prvoj brzini.
Ono "mali div" nije bez zajebancije bilo pod navodnicima, jer kad bi se natrpao prtljažnik, amortizeri bi sjeli do kraja i cijelo vrijeme vožnje ste slušali udarce sjedanja amortizera do kraja, stalno iščekujući da - jednostavno puknu!
Ipak se to nije dogodilo.
Sve ono - šerajzl ispred, ručna kočnica gore, prozori na guranje, dvije brzine brisača, sve se to dalo prebroditi, osim tih amortizera, preslabe mašine i slabe upravljivosti.
Slabo smo ga vozili. Skupili osamdesetak tisuća u 12 godina.
Iako smo ga većinom držali u garaži, iako je bio metalik, hrđa je izbijala na sve strane.
Slijedeći auto nam je bio japanski, duplo jači, veći, da ne spominjem koji, ukratko promjena ogromna! Potrošnja ista, prostora puno, brz, lakše upravljiv, hrđe ni nakon 12 godina niti trunke.
I sada kad je napunio 29.-u (japanac) vidim ga na cesti (prodan davno) super izgleda.
karter is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 23:07   #79
Vidim da su tu neke prepirke izmedu zastave i r4.
Ovo ljeto sam imao priliku voziti vrlo ocuvanog i sredenog talijanskog Fiata 127 (mehanicki jako slican yugu), dobrog yuga, zastavu 128 i R4 tl u ne bas najboljem stanju.
Ukratko o svakome.
127, visok sam 180 i osjecam se cudno dok vozim, grubo, nekako kao da sam na WC (bez uvrede)
Nije elastican i mora ga se dosta tjerati u okretaje, papucice su u desno al se naviknes na to i gas je dosta visoko pa mislis da si ga pustio a on zaturira kad stisnes kuplung
Yugo 55, ista stvar kao 127 samo bolje ide, mjenjac treba gadati.
128, kao i yugo, treba gadati brzine, ali je bolje sjedati u njemu.
Pozitivne stvari ovog trojca su sto su stabilniji od r4 i sto je 127 tisi, ali moze biti i do guma jer su na njemu nove, a na r4 10 godina stare.
R4 se fino salta i fino se sjedi, elastican je, ljulja se i zmigavci se pale desnom rukom, ali kad sam sjeo iz 127 s kojim sam napravio 10-ak km u R4 sam se doslovno odmarao, kao da sam sjeo u limuzinu, ne mucim se sa saltanjem, mogu staviti ruke na volan da mi ne budu previse skvrcene, motam kao da imam servo.


Svaki ima svoje prednosti i mane, a ja cu uvijek odabrati onaj u kojem se najmanje umaram i u kojem se najbolje osjecam, a to je Renault 4.
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 01:13   #80
Renault 4 je i papamobil.

DelmatST is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:24.