Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2006., 22:44   #1
Fiat punto brisač

Večeras dok sam vozio samo se na desnom brisaču čuo kao neki udarac i on se "srušio" dok je desni nastavio normalno radit,šta bi moglo bit.i kad su sad izgašeni desni mogu pomicat dok ljevi ne
0502 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2006., 23:20   #2
možda pukla poluga s kojim je povezani drugi brisač ili je skočila dolje s nosača ili kako je već pričvrščena
Aco123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2006., 23:24   #3
Quote:
0502 kaže:
Večeras dok sam vozio samo se na desnom brisaču čuo kao neki udarac i on se "srušio" dok je desni nastavio normalno radit,šta bi moglo bit.i kad su sad izgašeni desni mogu pomicat dok ljevi ne

a da ga jednostavno zavidaš
rocco-spalato is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2006., 00:19   #4
Bogdaj!
Treba ti jedan tanki odvijač i okasti ključ 13.
Tamo gdje se nosač brisača spaja na polugu imaš jednu crnu kapicu i nju pažljivo podigni odvijačem.
Ispod te čeka vijak koji odšarafi.
Brisač podigni iz nazubljenog konusa te ga smjesti ponovo natrag u nulti položaj.
Sve dobro sregni vijkom.
Na kraju vrati kapicu. To bi trebalo biti to
banana23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2006., 00:34   #5
Quote:
banana23 kaže:
Bogdaj!
Treba ti jedan tanki odvijač i okasti ključ 13.
Tamo gdje se nosač brisača spaja na polugu imaš jednu crnu kapicu i nju pažljivo podigni odvijačem.
Ispod te čeka vijak koji odšarafi.
Brisač podigni iz nazubljenog konusa te ga smjesti ponovo natrag u nulti položaj.
Sve dobro sregni vijkom.
Na kraju vrati kapicu. To bi trebalo biti to

a ja sam reka šta?? nije govno nego se pas posra
rocco-spalato is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2006., 18:42   #6
Ako nije poluga, onda kako su rekli strucnjaci zasarafi ga!
__________________
bigblog.tportal.hr/bivsi-3d
Nikiliba is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2006., 20:13   #7
ma garant mu se samo otkvačilo unutra ono sranje. i meni se na puntu isto dogodilo. digni haubu, prokuži rad brisača, zakvači to što se otkvačilo. trebat će ti kombinirke da stisneš pošteno jer će ti se opet otkvačit
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 09:48   #8
Brisači - koje metlice kupiti?

Imam "W" Polo star 3 g i desni brisač mi ne briše lijepo nego mrlja (suvozačeva strana). Ne znam što napraviti? Jeli moguće da je vrijeme za promjenu brisača ili je moguće da se poremetila nekako gumica na brisaču?
Ako idem mijenjati koliko će me to otprilike koštati? Hvala na savjetima....
Iustitia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 10:04   #9
Quote:
Iustitia kaže: Pogledaj post
Imam "W" Polo star 3 g i desni brisač mi ne briše lijepo nego mrlja (suvozačeva strana). Ne znam što napraviti? Jeli moguće da je vrijeme za promjenu brisača ili je moguće da se poremetila nekako gumica na brisaču?
Ako idem mijenjati koliko će me to otprilike koštati? Hvala na savjetima....
ček, znači ti brisači su ti na autu već 3 godine...pa nego kaj nego mijenjati...ak hoćeš na ziheraški, mijenjaj sveke godine prije zime...

mođeš nabavit Bosh dosta jeftino, ispod 100kn za oba...nemoj ni razmišljat na promjenu samo jednog...ak odeš u ovlašteni servis mislim da bi mogli doć do 400kn al se raspitaj, to je ovak nabezveze
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 13:07   #10
Quote:
DNx kaže: Pogledaj post
ček, znači ti brisači su ti na autu već 3 godine...pa nego kaj nego mijenjati...ak hoćeš na ziheraški, mijenjaj sveke godine prije zime...

mođeš nabavit Bosh dosta jeftino, ispod 100kn za oba...nemoj ni razmišljat na promjenu samo jednog...ak odeš u ovlašteni servis mislim da bi mogli doć do 400kn al se raspitaj, to je ovak nabezveze
Zašto bi trebala mijenjati oba ako samo jedan ne valja?
Hvala na savjetu, anyway......
Iustitia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 13:13   #11
Zato šta je to potrošni materijal i gumica s vrimenom otvrdne ili se izresa
samo je pitanje vrimena da ti i drugi otkaže a nebi bilo dobro da te uvati po kiši
joke6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 13:21   #12
Quote:
Iustitia kaže: Pogledaj post
Imam "W" Polo star 3 g i desni brisač mi ne briše lijepo nego mrlja (suvozačeva strana). Ne znam što napraviti? Jeli moguće da je vrijeme za promjenu brisača ili je moguće da se poremetila nekako gumica na brisaču?
Ako idem mijenjati koliko će me to otprilike koštati? Hvala na savjetima....
još kad bi znali otkud si.....

vrh gumice brisača iam sloj grafita, koji se s vremenom potroši a guma ostari i postane tvrda. zato ne briše lijepo.

ako si iz zagreba, otiđi u jedan od dućana autokreše
http://www.autokreso.hr/distri/index.php
i kod njih uzmi par brisača, lijevi i desni, jer nisu iste duljine. ako pristojno pitaš, dečki ti to odmah i postave na auto, besplatno.
dobri su i valeo brisači
http://www.autohrvatska.hr/hr/ah_dij...bna_valeo.aspx
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 14:23   #13
Ako se ne varam tribala bi imat na tom polu one brisače kojima je tilo brisača od same gume. Ja kupio takve Bosch za nekih 220 kn i nisam zadovoljan njima. U početku su me oduševili. Lagano se montiraju, brišu savršeno, al već za kojih 2-3 miseca su počeli ostavljat tragove

Probaj s Valeom!
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 14:24   #14
Ja sam prije 10 mjeseci kupio neke japanske, bili su 130kn; dva dana poslije prolom oblaka a ja se vozim bez problema. Da sam ih platio i 300kn ne bi mi bilo žao kad sam vidio kak super funkcioniraju. Tada sam shvatio da se na tome ne štedi kao ni na gumama.
deskjet is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 17:18   #15
Quote:
Iustitia kaže: Pogledaj post
Zašto bi trebala mijenjati oba ako samo jedan ne valja?
Hvala na savjetu, anyway......
Možeš i kupit gumice od brisača posebno, a metalni dio ostaje. Stare izvadiš i samo nove namontiraš malo ih stisneš kliještima i to je to. Nekih 20 kn za tvoj auto. Ja jednom to kupio za aerotwin i čak su bolje brisali nego original.. Ak te zanima mogu ti iskopat link gdje sam to vidio..
 
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 17:26   #16
Quote:
invertor kaže: Pogledaj post
Možeš i kupit gumice od brisača posebno, a metalni dio ostaje. Stare izvadiš i samo nove namontiraš malo ih stisneš kliještima i to je to. Nekih 20 kn za tvoj auto. Ja jednom to kupio za aerotwin i čak su bolje brisali nego original.. Ak te zanima mogu ti iskopat link gdje sam to vidio..
To će Iustitiji biti stvarno od koristi...pa ženi nije jasno da se metlice brisača mjenjaju barem jednom godišnje...
__________________
Life is pleasant. Death is peaceful. It's the transition that's troublesome.
H-K is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 18:29   #17
taj model pola ima aerotwin brisaće.moji su 1.5g stari i mislim ih mjenjat uskoro jer isto muljaju.ali ima ljeka za sve.pogledaj link.
http://www.tipsever.hr/proizvodi.php?kateg=10
__________________
Tražim posao van HR...Ing. Elektrotehnike(energetike)
octavius is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 20:22   #18
Hvala Vam svima na savjetima! Uvažiti ću.
Doista nisam znala da se metlice mijenjaju jednom godišnje. Pretpostavljala sam da će mi takve reći na servisu. Taman sam i imala godišnji servis krajem ožujka pa me zato to sve začudilo.
Istinu je napisao forumaš koji tvrdi da su brisači kompletno od gume.....
Još jednom hvala Vam!
Zaista vrijedi čuti tuđa mišljenja i savjete pa se tako lakše orjentirati.
Iustitia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 20:26   #19
Moj favorit ti je ovo http://www.jcauto.hr/nwb.html
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 22:04   #20
Quote:
Iustitia kaže: Pogledaj post
Hvala Vam svima na savjetima! Uvažiti ću.
Doista nisam znala da se metlice mijenjaju jednom godišnje. Pretpostavljala sam da će mi takve reći na servisu. Taman sam i imala godišnji servis krajem ožujka pa me zato to sve začudilo.
Istinu je napisao forumaš koji tvrdi da su brisači kompletno od gume.....
Još jednom hvala Vam!
Zaista vrijedi čuti tuđa mišljenja i savjete pa se tako lakše orjentirati.
samo pazi na servis,u originalnom servisu jedan brisač na popustu je bio 250kn.na toj stranici kaj sam je ja dao,imaš za skinut filmić kak se mjenjaju gumice na svim pa i na tvom brisaču.mjenja ih neka cura.i ti brisači nisu u cijelosti od gume.skini poklopac na jednom pa ćeš vidjeti da ima i metala
__________________
Tražim posao van HR...Ing. Elektrotehnike(energetike)
octavius is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:30.