Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Kreativni nered

Kreativni nered Forumaški atelje...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2009., 12:08   #1
Zaštitni lak za tkaninu i plastifikator

Da li netko zna gdje se u u Zagrebu može kupiti i kako se zovu zaštitni lakovi za sljedeće:
a) crtam po tenisicama akrilnim bojama, ali mi treba nešto da to zaštitim od vode i sličnog
b) također sam našla zanimljivu tehniku oslikavanja tanjura akrilnim bojama te ljepljenja papira na isti...sad, amerikanci za to koriste nekakav zaštitni premaz koji je guste tekuće strukture, nanosi se kistom i sve se to na kraju nekako plastificira tako da se može i jesti s toga
Ako je itko upućen, molim da mi pomogne jer ak dođem s ovim pitanjima u Pevec sumnjam da bu mi netko pomogel
Dolores_Claiborne is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 12:56   #2
Toga ima u Pevcu? U hobby dućanima imaju i lakove za akrilne boje. Ali plastificiranje- to već ne znam. Možda bi lak za salvetnu tehniku mogao proć na papirnatim tanjurima. Makar to je vjerojatno toksično. Baš me zanima kako spriječiš guljenje akrilne boje? Ja sam farbala cipele s auto lakom i akrilnim bojama i to se guli lako s migavih površina.
ofca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 23:00   #3
Quote:
Dolores_Claiborne kaže: Pogledaj post
Da li netko zna gdje se u u Zagrebu može kupiti i kako se zovu zaštitni lakovi za sljedeće:
a) crtam po tenisicama akrilnim bojama, ali mi treba nešto da to zaštitim od vode i sličnog
b) također sam našla zanimljivu tehniku oslikavanja tanjura akrilnim bojama te ljepljenja papira na isti...sad, amerikanci za to koriste nekakav zaštitni premaz koji je guste tekuće strukture, nanosi se kistom i sve se to na kraju nekako plastificira tako da se može i jesti s toga
Ako je itko upućen, molim da mi pomogne jer ak dođem s ovim pitanjima u Pevec sumnjam da bu mi netko pomogel
a da odeš u hobby centre(Lumos,Chemaco),oni ti mogu preporučit neke lakove!
salonitanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 21:30   #4
ma mrzim te hobby centre jer masno naplaćuju svaku sitnicu, a uvijek postoji neka alternativa...našla sam na netu da recimo tenisice premazuju lakom za drvo pa ću probat s time
Dolores_Claiborne is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:15.