Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2017., 18:43   #1981
Apios ima OMV, po svemu sudeći je austrijsko. Danas sam gledao neke papire za stotku (nije analiza, samo deklaracija), na švapskom piše. 95-ica ima analize na slovenskom.
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 09:51   #1982
Mislim da oni imaju OMV gorivo ali mreza benziskih im je dosta slaba (orijentirani su na svoje podrucje).
alcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 10:06   #1983
Da, dosta slabo je to, ali imaju sad tri u Zadru i novu u Rugvici, pa tko ide za Slavoniju, stvarno mu nije problem tamo skočiti tankati. Tamo u Rugvici su sad postavili i Tesla chargere.
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 10:27   #1984
Quote:
_MK_ kaže: Pogledaj post
...ali imaju sad tri u Zadru ...
tri??gdje? jedna je na prema Ninu samo.
mucalo55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 10:31   #1985
Zapravo dvije...

BS Zadar
4. gardijske brigade 3

BS Zadar Žmirići
Put Nina 250

Treća je Zemunik, ali meni je to kao kontinentalcu isto Zadar Tko se skida s autoceste na Zadar 2, usput mu je.

BS ZADAR TROMILJA
Gornji Zemunik ulica V 66b

http://www.apios.hr/hr/benzinski-servisi/
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 10:47   #1986
Quote:
_MK_ kaže: Pogledaj post
Zapravo dvije...

BS Zadar
4. gardijske brigade 3
a to je apios?? tek sad gledam na google earth, pa tamo sam sto put prošao, uvijek mislio da je neka socijalna pumpa, to liči doslovno u ništa,a ne u benzinsku..ta je već par godina tu.
mucalo55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 10:52   #1987
Nemam pojma. Možda su sad kupili? Inače im benzinske izgledaju super.
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 20:36   #1988
Quote:
mucalo55 kaže: Pogledaj post
a to je apios?? tek sad gledam na google earth, pa tamo sam sto put prošao, uvijek mislio da je neka socijalna pumpa, to liči doslovno u ništa,a ne u benzinsku..ta je već par godina tu.
da i dalje je takva izgleda ko da je cigo gazda

Quote:
_MK_ kaže: Pogledaj post
Treća je Zemunik, ali meni je to kao kontinentalcu isto Zadar Tko se skida s autoceste na Zadar 2, usput mu je.
jok kontra strana
E30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 20:53   #1989
Ima u Dugopolju apios..nikad se nisam usudija svratit..
scarwin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 22:56   #1990
Da li je moguće da je INA 100 toliko dobra za čišćenje da mi je "očistila" rezervoar od kakvih naslaga i zaštopala filter za gorivo i oba sita na K-jetu?

Ili ima koji vjerovatniji razlog za to da mi se sve zaštopalo, pa s novim filterom, očišćenim sitima se PONOVO zaštopalo nakon 20-ak km, pa je tek skidanje i ispiranje rezervoara riješilo problem?
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 11:06   #1991
Točio si negdje gdje je s dna rezervara povuklo kaljužu. Zna se to i desit kad je cisterna spojena, dok naljevaju u spremnik digne se kaljuža s dna i pomješa s čistim.
Treba par sati da sve padne na dno.
Zato nikad nemoj točit kad vidiš da je cisterna oko benzinske.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 12:37   #1992
Quote:
crazy_mustang kaže: Pogledaj post
Točio si negdje gdje je s dna rezervara povuklo kaljužu. Zna se to i desit kad je cisterna spojena, dok naljevaju u spremnik digne se kaljuža s dna i pomješa s čistim.
Treba par sati da sve padne na dno.
Zato nikad nemoj točit kad vidiš da je cisterna oko benzinske.
E baš tako,pošto sam bio u dosta rezervara prilikom pranja i baždarenja istih.Ina ima sad pravilo svakih 5 g pranje rezervara.Dok smo prali recimo rezervar 50 000 l unutri ima barem 200-300 litri mulja blata na samom dnu.Sonda ide do kraja i zna detektirat vodu u gorivu,to se riješava da se sa samog dna povuče 50-100 litrida pocuče vodu.Usisne košare su odignute bar 20-30 cm od dna sam da nemože povuč taj mulj ali kad cisterna istenkirava napravi kombinaciju i treba bar 1 h da se to slegne.
Brljator is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 12:39   #1993
Quote:
Brljator kaže: Pogledaj post
E baš tako,pošto sam bio u dosta rezervara prilikom pranja i baždarenja istih.Ina ima sad pravilo svakih 5 g pranje rezervara.Dok smo prali recimo rezervar 50 000 l unutri ima barem 200-300 litri mulja blata na samom dnu.Sonda ide do kraja i zna detektirat vodu u gorivu,to se riješava da se sa samog dna povuče 50-100 litrida pocuče vodu.Usisne košare su odignute bar 20-30 cm od dna sam da nemože povuč taj mulj ali kad cisterna istenkirava napravi kombinaciju i treba bar 1 h da se to slegne.
Drži se tog i nebudeš nikad imo problema .Imam acenta benzinca 2003 g sa 230 000 km i još nikad nisam mjenjo filter goriva.Iizbjegavaj male pumpe po selima sam na velike idi gdje nema muljanja
Brljator is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 13:28   #1994
Oš reć da je tvoja preporuka NE mijenjati filter goriva? Ili samo paziti gde se tanka.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 18:10   #1995
Quote:
Nalc kaže: Pogledaj post
Oš reć da je tvoja preporuka NE mijenjati filter goriva? Ili samo paziti gde se tanka.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
Ja ga ne mjenjam jer očigledno je da nema potrebe,a ti mjenjaj svaki mj ako misliš da treba.Samo pazi gdje tenkiraš, moš i svaki mjesec mjenjat ak točiš neki mulj kod lokalnog šerifa kao neki.Susjed mi vozi cisternu,prodaje eurodizel po 7 kn,kolega natenkiro pa drugi dan mjenjo pumpu goriva i sto čudesa,u takvim prilikama ni 5 filtera nepomaže
Brljator is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 19:55   #1996
Quote:
Brljator kaže: Pogledaj post
E baš tako,pošto sam bio u dosta rezervara prilikom pranja i baždarenja istih.Ina ima sad pravilo svakih 5 g pranje rezervara.Dok smo prali recimo rezervar 50 000 l unutri ima barem 200-300 litri mulja blata na samom dnu.Sonda ide do kraja i zna detektirat vodu u gorivu,to se riješava da se sa samog dna povuče 50-100 litrida pocuče vodu.Usisne košare su odignute bar 20-30 cm od dna sam da nemože povuč taj mulj ali kad cisterna istenkirava napravi kombinaciju i treba bar 1 h da se to slegne.
Quote:
Brljator kaže: Pogledaj post
Drži se tog i nebudeš nikad imo problema .Imam acenta benzinca 2003 g sa 230 000 km i još nikad nisam mjenjo filter goriva.Iizbjegavaj male pumpe po selima sam na velike idi gdje nema muljanja
Sad ne razumijem ništa kontradiktoran si samom sebi.

A šta ako netko dođe na benzinsku 40 min nakon iskipavanja iz cisterne u tank a cisterna je naravno otišla. I dalje je mulj aktivan i natoči govno a ne benzin.

Onda da tebe zovemo pa pitamo gdje se ko iskipao???

Mislim da je sigurnije svakih 30k km filter i doviđenja
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 21:09   #1997
Quote:
Brljator kaže: Pogledaj post
Ja ga ne mjenjam jer očigledno je da nema potrebe,a ti mjenjaj svaki mj ako misliš da treba.Samo pazi gdje tenkiraš, moš i svaki mjesec mjenjat ak točiš neki mulj kod lokalnog šerifa kao neki.Susjed mi vozi cisternu,prodaje eurodizel po 7 kn,kolega natenkiro pa drugi dan mjenjo pumpu goriva i sto čudesa,u takvim prilikama ni 5 filtera nepomaže
NE točim kod lokalaca (mada mi je jednu do nedavno držala kolegica iz srednje), pa čak ni Toleda i Audia koji su mogli gutat teža sranja za razliku od C5, al ipak ću mijenjat filter goriva kod svake izmjene ulja.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 22:12   #1998
Nego ajnstajni, gdje stoji pumpa goriva u rezervoarima benzinske postaju? Kad saznate mozda vam e teorije o milju nebudu drzale vodu.
__________________
Uhljeb, majke mi
frosty840 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 00:04   #1999
Quote:
frosty840 kaže: Pogledaj post
Nego ajnstajni, gdje stoji pumpa goriva u rezervoarima benzinske postaju? Kad saznate mozda vam e teorije o milju nebudu drzale vodu.
Nestoji pumpa nego usisna košara. Ja na benzincu nisam nikad mjenjo filter jer nema potrebe i stoji mi ispod brisača kad se otvori hauba košta 90 kn i jedan šaraf ga drži.Ako se meni nije zaštopo na 230 000 km onda neče ni drugima.
Sigurnije ti je da ga mjenjaš svakih 10 000 km sa filterom ulja i uljem zlu netrebalo
Brljator is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 00:43   #2000
Ja bi rekoa da ti ili voziš neki prepotopni drlog ili si pobrkao nešto. Filter goriva se na svim autima od.kad imaju elektronsku pumpu nalazi negdje kod rezervara. A unazat 10-ak g se u sklopu njega zna nalaziti i onaj ventil za povrat goriva u rezervar.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:22.