Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2010., 19:54   #1
Srušena nova trošarina

Provjereno! Danas je na 1.sjednici Vlade RH pod točkom 5.donesena odluka prema kojoj se stavlja van snage odluka o trošarinama na UNP u iznosu od 912,5 kn po toni i vraća se na stari iznos od 100 kn po toni, s tima da se isto opterećuju i UNP za grijanje kao i onaj za pogon /autoplin/. Malo prije donošenja te odluke paralelno je zasjedala Hrvatska UNP udruga u Ministarstvu financija gdje je gospođa Marinović, pomoćnica ravnatelja carinske uprave, zajedno sa svojim najbližim suradnicima primila delegaciju UNP udruge i HAK-a te HIVIA. Sve se događa ne temelju zahtjeva vozača i UNP udruge i to je NAJVEĆA POBJEDA u ovom biznisu!!!
Što god tko mislio ali pogledajte tko je još uspio "srušiti" trošarine osim ovih "luđaka" iz UNP udruge?!?!? Svaka im čast! Ni ja baš nisam vjerovao ali eto dogodilo se...
I evo još nekoliko provjerenih najava:
u srijedu, 13.01.2010. u 10 sati u Ministarstvu gospodarstva održava se sastanak u svezi onog famoznog Pravilnika o formiranju cijene UNP-a. Udruga ide s prijedlogom da se isti izmijeni, da se drži 50:50 posto, ili smanji cijena /odmah/ za 5-10 %, kao i da UNP postane ekološki proizvod koji će država poticati.
paralelno s tim nastavljaju se razgovori s Državnim zavodom za mjeriteljstvo glede novih pravilnika u svezi motora s plinom, počinju pregovori s Fondom za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost glede onih famoznih 550, odnosno 2000 kn,a radi se i na novom pravilniku o autoplinu....
Još da se INA d.d. očituje glede kvalitete i da se održi njihovo obećanje oko promjene načina i uvjete proizvodnje i distribucije, tko zna možda ova godina bude godina ugodnih iznenađenja.
Svega ovog ne bi bilo da nije i naših reakcija,pisama,peticija...
EH, DA! Nekako su prorijedila slanja peticije,nemojmo sada da sve stane zbog prvog uspjeha! Treba skupljati potpise i slati na e-mail: [email protected] ili na faks: 01 5560786 .
Držimo palčeve!!!
b2b is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 20:16   #2
http://www.vlada.hr/hr/content/downl.../file/35-5.pdf
__________________
oʞɐdoɐu ı oןz
Đunđi Bunđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 11:16   #3
A od kada počinje važiti to ukidanje, tj. kada se cijena vraća na staro?
Milky2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 13:04   #4
Koliko sam skužio, datumom objave u NN, a to je oko 8 dana.
__________________
No replacement for displacement!
a1zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 13:33   #5
Samo, da li će sad naknadno smanjiti cijenu plina za ukinutu trošarinu, ili če biti cigani isto kao i trgovci kad je uveden PDV ili pekari sa cijenom kruha, nakon npr. pojeftinjenja nafte nakon što su poskupili zbog porasta cijene?
Crodra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 15:36   #6
mislim da će pozitivan događaj, u vom slučaju pad cijene plina (ali ne za 3lipe) u svakom slučaju zazvati totalni šok i raspametiti građane nenavikle na tako što.

možda čak dođe i do pobune i tužbi za nanošenje duševnih boli, zbog šoka koji su jadni građani, nenavikli na pozitivne vijesti, pretrpjeli!!!
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 15:44   #7
Quote:
Crodra kaže: Pogledaj post
Samo, da li će sad naknadno smanjiti cijenu plina za ukinutu trošarinu, ili če biti cigani isto kao i trgovci kad je uveden PDV ili pekari sa cijenom kruha, nakon npr. pojeftinjenja nafte nakon što su poskupili zbog porasta cijene?
Oprosti ali nisam uspio shvatiti što si htio reći.
Nema smanjenje cijene, ne brinite se. I dalje će koštati preko 4,60 kn
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 16:45   #8
Cijena autoplina biti će izjednačena sa cijenom UNP-a za kućanstva i to je dio kompromisa kako bi svi podjednako podnosili teret krize.Cijena se vraća na 4,42 kn po litri za autoplin ali se paralelno sa tom odlukom radi i na korekciji formule za izračun najviše cijene UNP-a prema preporuci EU tako da cijena autoplina bude 50% niža od benzina (ili barem oko 50%).Zatraženo je i 10 postotno smanjenje proizvodne cijene UNP-a ,a odnosi se na zavisne i nezavisne troškove koji uopće ne postoje pa je za očekivati određeni pomak i u tom smjeru.Ukidanje naknadnih troškova vezanih uz registraciju vozila na plinski pogon isto tako je moguće očekivati, jer poučeni određenim potezima EU kao što je kazna od 80 miliona eura Sloveniji između ostalog i zato što nije do nedavno poticala uporabu ekoloških goriva,jasno i nedvosmisleno govori u prilog UNP-a.
miroslav k is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 17:01   #9
Prvo čestitam svima koji su se borili za ovo. Kapa do poda. Sad, neka mi netko pobliže pojasni, ne bi li se sad cijena trebala umanjiti za 51lp? Pa bi bila 4,29kn?
platinum is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 17:41   #10
Trošarina na autoplin je bila određena u visini od 51 lipe po litri.
Kako bi u tom slučaju cijena autoplina bila 4,93 bio bi to preveliki udar pa su se odrekli dijela zavisnih i nezavisnih troškova iz formule pa je trošarina obračunata 0,40 kn umjesto 0,51 kn.Sada se cijena vrača za tih 0,40 kn tako da će u maloprodaji ponovno biti autoplin 4,42 kn kao najviša moguća cijena.
Bude li i veleprodajna cijena u skladu sa time onda ima prostora da se i mi odrknemo dijela marže tako da bi litra autoplina ponovno mogla biti i 4,29 kn.
miroslav k is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 17:43   #11
Quote:
miroslav k kaže: Pogledaj post
Trošarina na autoplin je bila određena u visini od 51 lipe po litri.
Kako bi u tom slučaju cijena autoplina bila 4,93 bio bi to preveliki udar pa su se odrekli dijela zavisnih i nezavisnih troškova iz formule pa je trošarina obračunata 0,40 kn umjesto 0,51 kn.Sada se cijena vrača za tih 0,40 kn tako da će u maloprodaji ponovno biti autoplin 4,42 kn kao najviša moguća cijena.
Bude li i veleprodajna cijena u skladu sa time onda ima prostora da se i mi odrknemo dijela marže tako da bi litra autoplina ponovno mogla biti i 4,29 kn.
A kakve su šanse za preporuku iz EU da se cijena drži oko 50% Eurosupera? Ili da se cijena snižava onako kako bi trebala?
platinum is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 17:59   #12
I to stoji u našim zahtjevima i na tome se intenzivo i radi kako bi se završili svi pregovori sa EU koja je i dala takvu preporuku a kako Vlada nema puno manevarskog prostora,barem kad se radi o ekološki prihvatljivim gorivima,onda je za očekivati da se i taj naš zahtijev prihvati i sprovede.
Jedan od argumenata nam je i informacija kako Slovenija mora platiti 80 miliona eura kazne zbog nepoštivanja preporuke EU o poticajima korištenja ekoloških goriva u koje po EU spada i UNP.
miroslav k is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 18:42   #13
Sutra pojeftinjuje autoplin

Upravo mi je javljeno, autoplin sutra pojeftinjuje, informacija provjerena 100%.. Čak se i spominje nova cijena negdje oko 4,46 kn/l, ali cijena još nije sigurna
__________________
SVE JE TO RELATIVNO
54321012345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 18:45   #14
Quote:
54321012345 kaže: Pogledaj post
Upravo mi je javljeno, autoplin sutra pojeftinjuje, informacija provjerena 100%.. Čak se i spominje nova cijena negdje oko 4,46 kn/l, ali cijena još nije sigurna
Pojeftinjuje sam od sebe ili je to pojeftinjenje kao odraz ukidanja trošarine?
platinum is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 19:24   #15
Quote:
platinum kaže: Pogledaj post
Pojeftinjuje sam od sebe ili je to pojeftinjenje kao odraz ukidanja trošarine?
Ukidanje trošarine isključivo!! Inače cjena se mjenja svakog prvog u mjesecu,a ovo sutra je iznimka...
__________________
SVE JE TO RELATIVNO
54321012345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 19:41   #16
svaka cast miroslavu i ekipi!!!

evo mi je servis plina za koji dan, pa idem naravno u auto tim!!!!
17+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 22:42   #17
Bitno da sam ja napunio danas spremnik po 4,80 kn. Koji tajming. .
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link

Zadnje uređivanje kerbi : 08.01.2010. at 23:04.
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 00:45   #18
A i ja sam jučer po toj cijeni, a jebga...
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 06:20   #19
Danas je cijena 4,64kn.
Hm...kipim, ali se suzdržavam.
U Narodnim novinama koliko vidim nije objavljeno još da stupa na snagu ukidanje trošarina, pa se iskreno nadam da su to ovako samo pojeftinili, iako ne znam na koju foru.
Ako nije tako...i ako ne snize cijenu za još tih 40lp, prvi sam ovdje koji će otić u UNP udrugu, dat punomoć da se tuži država i svi vezani uz ovaj fijasko. Ako nas se skupi, možda nam se i posreći.
platinum is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 09:24   #20
Rekao sam vam da nema šanse da plin dođe u granice normale. Nikad više neće koštati manje od 4 kune, odnosno nikada neće biti 50% od današnje cijene benzina.
Pušiona.
Točno je bilo ono što sam predvidio-dignuti će na 4,80 a onda će govoriti da je uspjeh ako se smanji na 4,42
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:53.