Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2010., 14:16   #41
Hvala, dobio preporuku, radi se o istoj kombinaciji i istom autu. A i općenito mi stari veli da je ATE ok.
A kad ništa pametnije za oplo nema, a i cijenom sam više nego zadovoljan 1950kn za sve. Našao sam jeftino i još rabat 15%.
Uglavnom diskovi su samo prednji da nebi bilo zabune u vezi cijene. Zadnji mogu progutat još min jedne pločice, a prednji orginal nisu niti 2. do kraja izdržali.
__________________
All generalizations are false, including this one.
-dominic- is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 15:37   #42
Quote:
SHOGO kaže: Pogledaj post
Stavio sam na Renault forum isto...bar si i tamo...ferodo pločice i bilstein diskovi...made in germany!!!
Inače 391 kn i dobio sam popust na keš...kod lokalnoh dilera u ds!

pozdrav
Ma svaka čast, ali čini mi se prejeftino. Kontam da bi normalne, solidne pločice trebale koštati bar 200 kn + par diskova najmanje 800 i to je u sumi prihvatljivih 1000 kn.
Evo da editiram, proguglao sam Bilstein i NIGDJE nema da isti proizvodi diskove!!! Samo amortizere i opruge, tj. djelove ovjesa.
Danas Kinezi rade sve i svašta, pa molim te demantiraj me ako je to zaista original proizvod

Zadnje uređivanje frenchkey : 31.03.2010. at 16:01.
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 22:31   #43
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
Ma svaka čast, ali čini mi se prejeftino. Kontam da bi normalne, solidne pločice trebale koštati bar 200 kn + par diskova najmanje 800 i to je u sumi prihvatljivih 1000 kn.
Evo da editiram, proguglao sam Bilstein i NIGDJE nema da isti proizvodi diskove!!! Samo amortizere i opruge, tj. djelove ovjesa.
Danas Kinezi rade sve i svašta, pa molim te demantiraj me ako je to zaista original proizvod
Nije ista cjena plocica za twinga i za lagunu.
Ferodo ima nekoliko serija plocica i ova najosnovnija je stvarno bagatela - u pola jeftinija od recimo ferodo premiera.
Bilstein radi vrlo kvalitetne kocione cilindre - provjereno - imao na pasatu na zadnjem kraju.
Maro_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 22:44   #44
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
Evo da editiram, proguglao sam Bilstein i NIGDJE nema da isti proizvodi diskove!!!
a jbg nisi proguglao FEBI BILSTEIN

http://www.eurocarparts.com/ecp/b/Fe...r-Parts/Brakes
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 13:11   #45
znači nitko nema informaciju gdje kupiti brembo diskove osim u auto kreši??? mislim da oni tamo jako muljaju nešto.... htjela sam naručiti za 206icu, i rekli su da to uopće ne postoji i htio mi uvaliti neke "kvalitetne" diskove za 360kn po komadu. ali ja ovdje vidim da ti diskovi postoje: http://www.europerformance.co.uk/pag...roduct=3689680 ili sam nešto krivo skužila? pomagajte
massai is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 13:15   #46
Quote:
nenocutlas kaže: Pogledaj post
Nije to isto, FEBI samo pakira u svoju ambalažu, a služi se svojim prezimenom za privlačenje naivaca. Ne kažem da ne zaluta i štogod kvalitetno, ali daleko je to od renomiranih marki.
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 13:18   #47
Quote:
massai kaže: Pogledaj post
znači nitko nema informaciju gdje kupiti brembo diskove osim u auto kreši??? mislim da oni tamo jako muljaju nešto.... htjela sam naručiti za 206icu, i rekli su da to uopće ne postoji i htio mi uvaliti neke "kvalitetne" diskove za 360kn po komadu. ali ja ovdje vidim da ti diskovi postoje: http://www.europerformance.co.uk/pag...roduct=3689680 ili sam nešto krivo skužila? pomagajte
Paaaaaa imam ja. Al nije u ovoj državi. Pa ti vidi jel ti se isplati (mali hint - tamo di kupujemo i gume ....).
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 13:26   #48
Ne vidim u prodajnom programu Lašiča i Furlana takovo nešto
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 13:34   #49
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
Ne vidim u prodajnom programu Lašiča i Furlana takovo nešto
A BHS (bivša Miš-Maš trgovina) u Brežicama
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 14:40   #50
http://www.b92.net/automobili/koment...?nav_id=212826

Inače ja sam imao problema sa Brembom iz Autokreše. Bila je kombinacija sa ferodo pločicama. Tresli su odmah po montaži. Iz Tokića sam kupio kočiono ulje Ferodo, užasan fade efekt.

Sad koristim summit drilled&sloted u kombinaciji sa hawk pločicama i evo već 15 000 km nemam zamjerki
http://www.summitracing.com/

Opletena kočiona crijeva i red line brake fluid, prava stvar. NEma fade-a, nema trešenja...
trooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 14:43   #51
Evo da se skuži poanta članka:
"Učešće u razjašnjavanju uzroka pojedinih teških saobraćajnih nesreća prouzrokovanih problemima ili otkazima kočnih sistema vozila podstaklo je Brembo na sprovođenje sopstvenih istraživanja. U tom okviru po sistemu slučajnog izbora kupljeno je 200 raznih kočnih diskova, poreklom od nezavisnih proizvođača rezervnih delova ali i od zvaničnih snabdevača vodećih proizvođača automobila.

Diskovi su zatim detaljno provereni i ispitani u Brembovim laboratorijama. Rezultati istraživanja bili su, prema Taschiniju, delom prilično obeshrabrujući. Primera radi, u velikom broju slučajeva otkriven je problem odstupanja dimenzija diskova od propisanih. Posledice toga su problemi u montaži, vibracije u eksploataciji, pa i pregrevanje diskova što može biti posebno opasno. Manjkavosti u procesu proizvodnje i nedovoljan kvalitet korišćenih materijala takođe su ustanovljeni u značajnom broju slučajeva, a kod 10% ispitanih diskova ustanovljene su greške koje mogu dovesti i do loma.
trooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 15:28   #52
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
A BHS (bivša Miš-Maš trgovina) u Brežicama
Možeš par redaka o tome, ponudi i cijenama okvirno
guglanjem dobivam ovo http://www.bartog-bhs.si/Prodajnipro...0/Default.aspx Vulkanizerstvo Brezina Aleksander Škaler Brezina 43a,
A bivša miš maš ovo BARTOG D.O.O. PE BHS TRGOVINA Z AVTODELI BREŽICE Ob potoku 1 A
O kojoj trgovini pričaš ili je to dvoje isto, odnosno neki lanac kao autostop.
farfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 18:08   #53
Ja mislim da je taj dućan u potoku, a ne ob potoku
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 21:20   #54
Quote:
massai kaže: Pogledaj post
znači nitko nema informaciju gdje kupiti brembo diskove osim u auto kreši??? mislim da oni tamo jako muljaju nešto.... htjela sam naručiti za 206icu, i rekli su da to uopće ne postoji i htio mi uvaliti neke "kvalitetne" diskove za 360kn po komadu. ali ja ovdje vidim da ti diskovi postoje: http://www.europerformance.co.uk/pag...roduct=3689680 ili sam nešto krivo skužila? pomagajte
Postoji Brembo za 206icu i može se kupiti u Auto Kreši. Možda ih nisu imali u tom trenu
karlos100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 00:08   #55
Brembo iz Auto Kreše je obično smeće, ja sam ih kupio pred koju godinu, počeli su tresti nakon 3000 km.
Bili su normalni, ne narezani. Stavio sam ih sa Ferodo pločicama.

Puno bolji je Zimmermann ili još bolje ATE.
Charlie_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 09:54   #56
meni su u autokreši rekli da brembo max za peugeot ne postoji.... pa sam zvala malo dalje, i tako došla do slovenije, tamo ću uzeti prednje max, zadnje obični brembo+ pločice,mislim da su ferodo, sve zajedno za 225 eura, + popust 20 postoo, i sve zajedno će me koštat 185 eura= cca 1400 kn

ima li netko iskustva iz slovenije, što mislite o toj cijeni, zato jer nemam pojma koliko kod nas koštaju kad mi je ovaj reko da to ni ne postoji....

i imaju garanciju godinu dana...
massai is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 09:57   #57
Quote:
karlos100 kaže: Pogledaj post
Postoji Brembo za 206icu i može se kupiti u Auto Kreši. Možda ih nisu imali u tom trenu
znam da postoji, ali ovi iz autokreše su mi rekli da ne postoje (brembo max), pitala sam ih jel se može naručit ako ih nemaju, rekli su da ne jer ne postoje.... mislili su da zato jer sam žensko ne znam skinut brembov katalog
loool....
massai is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 10:19   #58
Quote:
massai kaže: Pogledaj post
znam da postoji, ali ovi iz autokreše su mi rekli da ne postoje (brembo max), pitala sam ih jel se može naručit ako ih nemaju, rekli su da ne jer ne postoje.... mislili su da zato jer sam žensko ne znam skinut brembov katalog
loool....
Ajd zovi ih još jednom i pitaj po kodu. Onda naće izvodit bjesne gliste ....a možda si naletila na neko tele koje tamo radi tjedan dana ...
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 10:24   #59
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ajd zovi ih još jednom i pitaj po kodu. Onda naće izvodit bjesne gliste ....a možda si naletila na neko tele koje tamo radi tjedan dana ...
a gotovo sad... naručila sam već u sloveniji...
massai is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 10:38   #60
Quote:
massai kaže: Pogledaj post
a gotovo sad... naručila sam već u sloveniji...
Ma mislio sam da vidiš koja je cijena ...
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:02.