Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2013., 18:37   #4181
Da li tko zna kada će se znati tko sve je dobio stan u najam ?? Država što je sad iznajmljivala, ovih 78 komada!
tatjana23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2013., 21:02   #4182
Quote:
tatjana23 kaže: Pogledaj post
Da li tko zna kada će se znati tko sve je dobio stan u najam ?? Država što je sad iznajmljivala, ovih 78 komada!
A zašto bi se to trebalo znati? Ako misliš na popis, tko je dobio, obavješten je...
Walkira34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 10:08   #4183
Quote:
M&R kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Mi smo kupili stan od 70m2 u N.Jelkovcu prije 6 godina i htjeli bismo ga zamijeniti za veći, isto u Jelkovcu. Pitali smo u Gradu i oni kažu da to nije moguće jer onda oni moraju naš stan otkupiti nazad i platiti za njega porez. Gradu bi to bilo u interesu jer će lakše prodati naš manji nego veći, ali svejedno kažu da neće zbog tog poreza.

Rekli su nam da su imali dosta takvih upita, pa me zanima ima li netko na ovom forumu sa sličnim željama. Ako nas je više, možda smislimo neki način i model koji će Gradu biti prihvatljiv. Javite mi se porukom ako ste zaiteresirani...Ili netko ima prijedlog kako je to izvedivo...
meni se čini da vam je jedino rješenje prodaja na tržištu, nažalost po sadašnjim cijenama, a to znači jeftinije nego što ste ga platili
passat96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 11:54   #4184
Quote:
passat96 kaže: Pogledaj post
meni se čini da vam je jedino rješenje prodaja na tržištu, nažalost po sadašnjim cijenama, a to znači jeftinije nego što ste ga platili
APN je prodavao zadnje dvije godine po 950 e/m i nije prodao, sad je dao najam.

koja je sadašnja cijena?
__________________

Kupujem kad je skupo, a dajem zabadaf
jelko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 13:29   #4185
paušalno gledajući i niža od 950eura jer ovo što APN nudi je, ako gledaš vrijednost novca u funkciji vremena, i niže od 950eura.
realno gledajući, ne može cijena kvadrata svakog stana u naselju biti jednaka kako je bilo na početku sa 1295eura. sad se to malo uredilo pa su dali popuste za prizemlje i zadnji kat, razlikuje se cijena kvadrata za veće i manje stanove. ono što hoću reći da možda stan od M&R vrijedi i više, a možda i manje od prosjeka. to može reći samo tržište, odnosno nešto vrijedi onoliko koliko je neko spreman platiti, a ne koliko prodavatelj traži i misli da vrijedi
ne znam gdje se konkretni stan nalazi, ali recimo da se sad prodaje korišten stan star 4 godine (2009. su bila prva useljenja) i isti takav nekorišten odmah pored - jasno je koji vrijedi više.
passat96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 14:54   #4186
http://www.vecernji.hr/zagreb/jos-50...-clanak-565331
passat96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 17:48   #4187
Pozdrav!

Ako netko iznajmljuje namješten stan do 35m2 u C ili D zoni jednoj zaposlenoj osobi molim da javi u PM.
Snooke is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 23:03   #4188
Quote:
M&R kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Mi smo kupili stan od 70m2 u N.Jelkovcu prije 6 godina i htjeli bismo ga zamijeniti za veći, isto u Jelkovcu. Pitali smo u Gradu i oni kažu da to nije moguće jer onda oni moraju naš stan otkupiti nazad i platiti za njega porez. Gradu bi to bilo u interesu jer će lakše prodati naš manji nego veći, ali svejedno kažu da neće zbog tog poreza.

Rekli su nam da su imali dosta takvih upita, pa me zanima ima li netko na ovom forumu sa sličnim željama. Ako nas je više, možda smislimo neki način i model koji će Gradu biti prihvatljiv. Javite mi se porukom ako ste zaiteresirani...Ili netko ima prijedlog kako je to izvedivo...
Dakle morate samo ugovoriti da ćete platiti porez umjesto Grada?

A ovo drugo mi ništa nije jasno, kakve to stanove prodaje Grad, kad ih, njih 1.500, samo iznajmljuje? A Bandić je rekao da će preuzeti i ovih 600 neprodanih i njih također iznajmiti narodu. I koja je cijena kupoprodaje kod zamjene nekretnina? Što je s troškovima brisanja hipoteke s prvog i upisivanja hipoteke na drugi stan? Troškovi izmjene kreditnog ugovora?...
__________________

Kupujem kad je skupo, a dajem zabadaf
jelko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 10:42   #4189
jelko, ljudi miješaju pojmove Grad i ZGHolding. do sada je to bilo bitno različito, a sada će se, s obzirom na strukturu vlasti u sljedećem mandatu, stopiti u jedno, bandinjo će to prebacivati po potrebi. pa Holding je i osnovan zbog toga
passat96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 19:45   #4190
Bandić, o projektu koji je tri godine bio stopiran u gradskoj skupštini:
-ide prodaja 6.500 gradskih stanova po cijeni koju kupac ponudi,
-prednost pri otkupu imat će zaštićeni najmoprimci,
-580 stanova u Jelkovcu dat će u najam

Grad ima 6546 stanova (oko 3500 svojih i 1600 unajmljenih od Holdinga u Jelkovcu). Od toga ih je u 1.260 bespravno useljeno, a do 1. travnja 904 takva useljenika predala su zahtjev da im se legalizira status pa će se i za te stanove licitirati

http://www.vecernji.hr/zagreb/u-ponu...-clanak-565189
__________________

Kupujem kad je skupo, a dajem zabadaf
jelko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 19:47   #4191
po slobodnoj interpretaciji:
- dat će 580 stanova u Jelkovcu u zaštićeni najam,
- zaštićeni najmoprimci će imati prednost kupnje,
- I kupit će po cijeni koju ponude.


a lista za zaštićeni najam u "sopnici jelkovcu" čeka godinu dana:
http://www1.zagreb.hr/lista_najam_fi.../K26_liste.pdf
__________________

Kupujem kad je skupo, a dajem zabadaf

Zadnje uređivanje jelko : 07.06.2013. at 19:53.
jelko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 12:27   #4192
a lista za zaštićeni najam u "sopnici jelkovcu" čeka godinu dana:
http://www1.zagreb.hr/lista_najam_fi.../K26_liste.pdf[/QUOTE]

...a na toj listi je svaki 3. pripadnik nacionane manjine... i krece opet sve iz pocetka...
Reformator is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 12:52   #4193
Milan Bandić 65% glasova! Tako nam i treba
Reformator is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 13:35   #4194
Pa mora Mile nagraditi svoje glasače... Pa nisu njegovi glasači oni koji pune proračun, nego paraziti, kriminalci koji su provalili u stanove i prostore, bespravni graditelji, Kozari bokovi i putevi koje opremio gradskim novcem, sva lažna socijala koja se dokopala love i stanova. kumovi koji rade na sve strane...
Reformator is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 16:22   #4195
Quote:
STAN B7 kaže: Pogledaj post
U Jelkovcu su ISKON, METRONET, BT NET 100%, ostali neznam vjerojtano su pristigli i novi operateri. Čini se da Novi Jelkovac laganim koracima poprima naličje normalnog kvarta u Zgb iako će još godina proći dok se ispere sva ona ljaga od pretodne 2-3 godine. Meni je još nelagodno reći da živim u Jelkovcu i to samo zbog objašnjavanja da to ipak nije bejrut tako mi je jednostavnje reći da sam u Sesvetama iako Jelkovec nebi promjenio za 10 gornjih gradova
aha, hvala! a jel možete napisati malo iskustva, kakav je taj bt net, vidim da je daleko najjeftiniji ali me zanima kakva je kvaliteta. iskon pretpostavljam da je super.
petra_:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 21:08   #4196
Quote:
petra_:) kaže: Pogledaj post
aha, hvala! a jel možete napisati malo iskustva, kakav je taj bt net, vidim da je daleko najjeftiniji ali me zanima kakva je kvaliteta. iskon pretpostavljam da je super.
BTNET ja ne koristim tako da ti ne mogu reći kakav je, izbjegao sam ga zbog priča koje kruže o tom operateru, al na ISKON se ne mogu žalit u odnosu na T-COM je space shutle.
STAN B7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2013., 10:46   #4197
dali neko zna kolko ucesce mora biti za otkup stana i kolka primanja moraju biti za podizaje stabenog kredita hvala
mikulici is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2013., 10:49   #4198
Mikulici,ako mislis na ove apn stanove,mora se dati 15% u cashu. A za primanja pretpostavljam da ovisi od banke do banke
kotva is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2013., 11:02   #4199
gradckom sam stanu u najmu dali nam ulazi cjena najma u akontaciju za otkkup
mikulici is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2013., 21:10   #4200
treba li neko bojanje stana ako imate gljivice u stanu
mikulici is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:48.