Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2014., 09:29   #5061
To baš i nisam očekivala...
Grozno...
patkica77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 05:25   #5062
Pojavila se zmija u Novom Jelkovcu, dugačka oko 80 cm. Malo deblja zelene boje je zmija, u naselju kod zgrade B12 iz zgrade u parku nalazi se u grmlju i travi... i niko više ne želi ici u taj park jel je djecu postalo strah. Ako uočite zmiju molimo da na zovete broj 112 duzs. Da bi zmija bila uspješno identificirana, treba obratiti pažnju na nekoliko faktora:
boja tijela
dužina
izgled i oblik glave
(ako ju se vidi)
šare/uzorci tijela/glave
(ako ih ima)
da li je zmija vitka ili debela za svoju dužinu
BOJA- ne garantira uvijek 100%-tnu identifikaciju jer temeljne boje tijela se mogu razlikovati i unutar same vrste. Također nije dovoljno reći da je zmija "šarena", jer to može biti bilo koja zmija na svijetu.

DUŽINA- jako ju je teško procijeniti "od oka", ali ipak treba pokušati (npr. "Vidio sam zmiju, bila je oko 1 m / između 60 i 80 cm...").

IZGLED I OBLIK GLAVE- ako se može vidjeti glavu, obavezno treba pokušati zapamtiti kako izgleda.

ŠARE/UZORCI- (AKO IH IMA), jako važno za zapamtiti zajedno sa bojom tijela/glave. Neke zmije imaju razne šare (pruge, fleke, crtice...) koje mogu tvoriti razne uzorke (cik-cak, "ljestve"...). Susret sa zmijom: Što (ne)napraviti pri susretu sa zmijom:
1. NE paničariti! Panika je najgore što vam se može dogoditi u tom trenutku i može rezultirati ozlijedom zmije i/ili vas.

2. Ukipite se. Nemojte pomaknuti ni jedan mišić, a ako se morate pomaknuti, onda BEZ NAGLIH POKRETA, samo polako. Ako imate fotoaparat pri ruci, pokušajte ju fotografirati.

3. Pogledajte zmiju. Probajte ju identificirati (barem je li otrovnica ili neotrovnica). Pogledajte u kom se smjeru zmija kreće ili miruje.

4. Pogledajte oko sebe (da bi našli put kojim možete proći na sigurnoj udaljenosti od zmije i da ih ne bi bilo još oko vas).

5. Odaberite najsigurniji put kojim ćete proći na oko 2 m od zmije (minimum ako ne znate koja je zmija), ako vam teren to dopušta.


6. Polako se maknite od zmije.

7. Ako nemate drugog izbora nego proći baš onuda gdje je zmija, onda uzmite ili štap (pa nježno dodirujte zmiju dok ne pobjegne) ili ju poškropite sa malo vode (to najbolje otjera poskoka).
CRH-zg27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 15:46   #5063
Zmije nisam vidio ali dječurliju koja dila bombone ispred dućana jesam. A drugi put ću ih i slikati pa poljepit po naselju. Ili udjelit koju odgojnu iza uha.
I to usred bijela dana.
dado0107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 13:10   #5064
Quote:
CRH-zg27 kaže: Pogledaj post
Pojavila se zmija u Novom Jelkovcu, dugačka oko 80 cm. Malo deblja zelene boje je zmija, u naselju kod zgrade B12 iz zgrade u parku nalazi se u grmlju i travi... i niko više ne želi ici u taj park jel je djecu postalo strah. Ako uočite zmiju molimo da na zovete broj 112 duzs. Da bi zmija bila uspješno identificirana, treba obratiti pažnju na nekoliko faktora:
boja tijela
dužina
izgled i oblik glave
(ako ju se vidi)
šare/uzorci tijela/glave
(ako ih ima)
da li je zmija vitka ili debela za svoju dužinu
BOJA- ne garantira uvijek 100%-tnu identifikaciju jer temeljne boje tijela se mogu razlikovati i unutar same vrste. Također nije dovoljno reći da je zmija "šarena", jer to može biti bilo koja zmija na svijetu.

DUŽINA- jako ju je teško procijeniti "od oka", ali ipak treba pokušati (npr. "Vidio sam zmiju, bila je oko 1 m / između 60 i 80 cm...").

IZGLED I OBLIK GLAVE- ako se može vidjeti glavu, obavezno treba pokušati zapamtiti kako izgleda.

ŠARE/UZORCI- (AKO IH IMA), jako važno za zapamtiti zajedno sa bojom tijela/glave. Neke zmije imaju razne šare (pruge, fleke, crtice...) koje mogu tvoriti razne uzorke (cik-cak, "ljestve"...). Susret sa zmijom: Što (ne)napraviti pri susretu sa zmijom:
1. NE paničariti! Panika je najgore što vam se može dogoditi u tom trenutku i može rezultirati ozlijedom zmije i/ili vas.

2. Ukipite se. Nemojte pomaknuti ni jedan mišić, a ako se morate pomaknuti, onda BEZ NAGLIH POKRETA, samo polako. Ako imate fotoaparat pri ruci, pokušajte ju fotografirati.

3. Pogledajte zmiju. Probajte ju identificirati (barem je li otrovnica ili neotrovnica). Pogledajte u kom se smjeru zmija kreće ili miruje.

4. Pogledajte oko sebe (da bi našli put kojim možete proći na sigurnoj udaljenosti od zmije i da ih ne bi bilo još oko vas).

5. Odaberite najsigurniji put kojim ćete proći na oko 2 m od zmije (minimum ako ne znate koja je zmija), ako vam teren to dopušta.


6. Polako se maknite od zmije.

7. Ako nemate drugog izbora nego proći baš onuda gdje je zmija, onda uzmite ili štap (pa nježno dodirujte zmiju dok ne pobjegne) ili ju poškropite sa malo vode (to najbolje otjera poskoka).
to je sigurno kraljevska kobra
VLADO1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2014., 10:23   #5065
moze mi netko reci da li u naselju postoji neka grupa za aerobic, pilates ili tako nesto? hvala
ina7777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2014., 20:53   #5066
Ina, pogledaj u Krokomacu, igraonici u A bloku, kraj pekare. Oni su prije dijelili letke za takvo nesto
kotva is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 09:25   #5067
Što ste zaspali jelkovčani, ode nam tema na dno. Nitko ne komentira radove koji se privode kraju na izgradnji škole i terena, ljudi se strvarno trude i iako sam sumljao da će bit završena sad sam siguran da će se završiti bazen i dvorana možda ne do kraja ovog ljeta al do prolječa 100%. Ajmo budite se, siguran sam da dežurni pljuvači naselja ovo čitaju
STAN B7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 07:24   #5068
Quote:
STAN B7 kaže: Pogledaj post
Što ste zaspali jelkovčani, ode nam tema na dno. Nitko ne komentira radove koji se privode kraju na izgradnji škole i terena, ljudi se strvarno trude i iako sam sumljao da će bit završena sad sam siguran da će se završiti bazen i dvorana možda ne do kraja ovog ljeta al do prolječa 100%. Ajmo budite se, siguran sam da dežurni pljuvači naselja ovo čitaju
Ja sam razgovarao sa radnicima,kažu da škola treba biti gotova do kraja 7 mjeseca,dvorana do kraja 8 mjeseca i bazen do kraja 9 mjeseca
VLADO1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 12:07   #5069
Pozz imam pitanje dali je itko u najmu produzqvak ugovor i na koliko tnx
buza44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 20:22   #5070
uplatnica

Dragi (novi sa zadnjeg natječaja)susjedi,da li je netko dobio uplatnicu za stanarinu?
pepita27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 22:18   #5071
Quote:
buza44 kaže: Pogledaj post
Pozz imam pitanje dali je itko u najmu produzqvak ugovor i na koliko tnx
Kaj jos nitko nije produzio ugovor o najmu
buza44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 21:49   #5072
Quote:
STAN B7 kaže: Pogledaj post
Što ste zaspali jelkovčani, ode nam tema na dno. Nitko ne komentira radove koji se privode kraju na izgradnji škole i terena, ljudi se strvarno trude i iako sam sumljao da će bit završena sad sam siguran da će se završiti bazen i dvorana možda ne do kraja ovog ljeta al do prolječa 100%. Ajmo budite se, siguran sam da dežurni pljuvači naselja ovo čitaju
Otišli su Zgrepčani doma.
MIM is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 08:36   #5073
Quote:
MIM kaže: Pogledaj post
Otišli su Zgrepčani doma.
Ne zanimaju nas oni koji su otišli, veća takvi ko ti, dok je vas naselje i forum nikad neće propast samo navalite
STAN B7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 13:00   #5074
S obzirom da zajednicki antenski sustav u zgradi ne radi,odnsono lovi samo 52 kanal (cmc,jabuka) a niti sa sobnom antenom nije bolja situacija primoran sam uzeti btnet kablovsku pa me zanima da li se situacija promjenila unazad 3-4 godine, te takoder koji model digitalnog prijamnika dolazi u paketu. Za sad imam internet njihov i zadovoljan sam.
Kako signal ostali u D zoni primaju?
Jumfer111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 18:50   #5075
Quote:
Zg-vuk kaže: Pogledaj post
Nama su u mailu iz Grada odgovorili da ćemo svi u roku 2 tjedna u 6.mj biti pozvani na potpisivanje ugovora te da ćemo se svi useliti do kraja 6.mj.
zanima me jeste uselili? pitam čisto da vidim kak' barataju sa ne/informacijama
Dauna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2014., 13:36   #5076
Pozdrav susedi,jel ima ko kakve informacije u svezi i glede busa do glavnog?
__________________
Nemoj voziti brže nego što tvoj anđeo čuvar može letjeti !!!!
kovac_niko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 12:38   #5077
Quote:
kovac_niko kaže: Pogledaj post
Pozdrav susedi,jel ima ko kakve informacije u svezi i glede busa do glavnog?
rekli su u 9. mj
Cpu79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 12:11   #5078
Ode nam tema u nepovrat,kaj je sad više nema problema u naselju ili je sezona kiselih krastavaca . Kolko čujem od zetovaca od nove linije još neko vrijeme nebu niš,netko ju je stopirao .
__________________
Nemoj voziti brže nego što tvoj anđeo čuvar može letjeti !!!!
kovac_niko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 13:18   #5079
Nema, nema.
Med i mlijeko :-)
NoviStanarABlok is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 21:50   #5080
Zna li netko kako i šta treba za produljenje ugovora o najmu,nama istiće u drugom mjesecu pa bi voljeli na vrijeme znati?!
istajdoh is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:02.