Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2015., 11:21   #5761
Jel se jos uvijek iznajmljuju ti stanovi u novom jelkovcu,ako da kako da kontaktiram neku osobu da bih iznajmio stan i gdje mogu vidjeti cijenu najma,po internetu bas i nema puno informacija?
samojednopitane is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 10:25   #5762
Quote:
gogagoga kaže: Pogledaj post
lijep pozz za sve! imam pitanje vezano za racune o najamnini...preuzeli smo kljuceve za stan 11 kolovoza,uselili smo krajem kolovoza,e sad vec je i kraj rujna, mi jos niti jedan racun za najam nismo dobili,sto mi je ciniti?hoce li oni sami poslati racune ili mi moramo ici u poglavarstvo i traziti racune za najam?kad inace postar donosi racune za najam?vec sam zabrinuta,ne zelim da mi se racuni gomilaju...hvala
Isto kod mene. 10.08. Stan preuzet ali stanarina nula bodova za sad. Npr.Susjedi iznad nas su dobili uplatnicu odmah čim su ušli u stan. Sve ostalo je počelo dolaziti, osim plina. U plinari kažu da čekaju neke potpisane izjave od grada i da bez toga ne mogu ništa
I da, naselje je jako zmazano. Ima svakakvih ljudi i imam osjećaj da baš nismo izabrali najidealnije okruženje.
Skin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 12:05   #5763
javni natječaj

Poštovani susjedi,

izašao je novi javni natječaj za garaže i garažna mjesta u naselju kao i za poslovne prostore.

Link:

http://web1.zagreb.hr/default.aspx?id=80715
udruga NJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 22:12   #5764
Quote:
udruga NJ kaže: Pogledaj post
Poštovani susjedi,

izašao je novi javni natječaj za garaže i garažna mjesta u naselju kao i za poslovne prostore.

Link:

http://web1.zagreb.hr/default.aspx?id=80715
Kakve su garaze? Imaju li mozda neke dostupnu struju vodu i kanalizaciju?
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 09:27   #5765
Pozdrav svima,

Nevezano za temu naselja, da vas obavjestim da u Treboru traže stručnog suradnika za rad u računovodstvu.
Plaću isplaćuje HZZ, 2.400,00 + prijevoz.
Ako netko zna neku curku sa područja Sesveta koja je završila ekonomiju višu ili visoku i NEMA radnog iskustva u struci nek donese životopis u dućan.
Nije neka lova, ali opet ak živiš sa starcima dobro dođe kao đeparac+ogromno jednogodišnje iskustvo
Jana1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2015., 10:27   #5766
Quote:
Arash's friend kaže: Pogledaj post
Kakve su garaze? Imaju li mozda neke dostupnu struju vodu i kanalizaciju?
Garaže imaju struju, svijetlo, kanalizacija, vani, a vode nema. Sve garaže možete pregledati prije slanja ponude.
Walkira34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 13:33   #5767
Quote:
Walkira34 kaže: Pogledaj post
Garaže imaju struju, svijetlo, kanalizacija, vani, a vode nema. Sve garaže možete pregledati prije slanja ponude.
Nisu sve garaže iste, neke nemaju ovo. Npr. u ulici Brune Bjelinskog nemaju struju (pojedinačne štekere) u garažama.

Pitanje: ide li netko kod zubara u našem domu zdravlja u kvartu? Kakav je zubar, jeste zadovoljni?
Magali_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 10:49   #5768
Pozdrav svima, ne živim ovdje,redovito bicikliram i naselje mi se sviđa. Primjetio sam da se u zadnje dvije godine neki od stanovnika prema svom kvartu odnose maćehinski. Smeća ima evidentno više po pješačko biciklističkim stazama, ali i zelenim površinama. Nažalost pomalo, ali sve intenzivnije je prisutna manija ispisivanja raznih poruka i sl. po fasadama, školskim igralištimai sl. U nekoliko sam navrata opoenuo neku djecu ali i starije zbog tih šaranja, rasklimavanja ograda oko osnovne škole i vrtića, uništavanja prometnih znakova i onih na autobusnim stajalištima. Skoro sam svakodnevno u naselju i moram reći da sam do sada naišao samo na dvije osobe koje su educirale, upozoravale isl. takve osobe. Ostali prolaze i šute, time se očito slažu sa takvim radnjama. Isto tako, određeni broj vozača automobila i drugih motornih vozila ne poštuju prometne znakove, brzina je evidentno visoka i uprkos "ležećih policajaca". Također smo svjedoci doslovno bezobraznih parkiranja motornih vozila na mjestima koja za to nisu predviđena. Zaboravljaju onio da roditelji sa kolicima ne mogu proći, a da ne govorimo o osjetljivoj skupini osoba sa invaliditetom u kolicima kojih u naselju ima !
Pohvalno je da većina vlasnika pasa poštuje zakonski propis o uklanjanju izmeta svojih kućnih ljubimaca, no ima ih još dovoljno koji tone rade. Isto tako, psi se po pješačkoj stazi vode na povodniku i samona povodniku, jer slobodan pas može ugroziti biciklistički, ali i motornih promet, a dosta se ljudi i boji pasa, pa bi bilo dobro da vlasnici to imaju na umu!
Okocijelog naseljapostoji kombinacija pješačke i biciklističke staze, koje sudobro označene. Primjećujem da se vrlo malo pješaka drži tih propisa, ali isto tako i dosta biciklista. Apeliram na sve da shvate da te staze nisu igrališta, već "prometnice". Smatram da postoji dovoljno igrališta u cijelom naselju na kojima djeca i odrasli mogu nesmetano imati svoje aktivnosti.
Volio bih da komentirate, predlažete i sl. po ovim iznesenim tvrdnjama, te da zajedno pokušamo Novi Jelkovec učiniti boljim i sigurnijim !
svarozic07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 17:24   #5769
grafiti

Quote:
svarozic07 kaže: Pogledaj post
Nažalost pomalo, ali sve intenzivnije je prisutna manija ispisivanja raznih poruka po fasadama
Baš su od prošlog vikenda osvanuli novi grafiti po cijelom naselju. Zar nije Grad montirao kamere u naselju, koje bi trebale spriječiti takve delikvente? Da li netko nadzire te snimke ili oni poduzimaju nešto samo u slučaju prijave?
Reformator is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 17:06   #5770
Quote:
Reformator kaže: Pogledaj post
Baš su od prošlog vikenda osvanuli novi grafiti po cijelom naselju. Zar nije Grad montirao kamere u naselju, koje bi trebale spriječiti takve delikvente? Da li netko nadzire te snimke ili oni poduzimaju nešto samo u slučaju prijave?
Pitanje je rade li te kamere uopce, nadalje ne znam kakve ovlasti imaju predstavnici stanara ili sl......
Svatko tko vidi nekoga da to radi treba ga opomenuti,a ako ne ide drukcije momentalno prijaviti.....iako sam vise za edukacije. Nedavno sam jednog decka od nekih 16 godina vidio da sara po igralistu kod srednje skole, pitao sam ga imaju li njegovi roditelji previse novca etc......on se naravno zbunio , cak i ispricao i rekao da vise nece.
A sto je sa onim velikim natpisom "U_ _ _ _ E JELKOVEC", nitko ne ragira skoro vec mjesec dana???
Delikvente nece sprijeciti kamere, vec svi mi ostali....
svarozic07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 19:57   #5771
Pozdrav susjedi
da li je netko produživao ugovor za najam stana nakon 5 godina, mislim na javni najam.
Koliko ste čekali na novi ugovor? Jos malo nam istječe ovaj ugovor,predali smo papire, ali oni ništa ne javljaju, a nije mi baš usput da idem tamo. Koja je procedura?
Hvala.
milica67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2015., 10:40   #5772
Quote:
svarozic07 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, ne živim ovdje,redovito bicikliram i naselje mi se sviđa. Primjetio sam da se u zadnje dvije godine neki od stanovnika prema svom kvartu odnose maćehinski. Smeća ima evidentno više po pješačko biciklističkim stazama, ali i zelenim površinama. Nažalost pomalo, ali sve intenzivnije je prisutna manija ispisivanja raznih poruka i sl. po fasadama, školskim igralištimai sl. U nekoliko sam navrata opoenuo neku djecu ali i starije zbog tih šaranja, rasklimavanja ograda oko osnovne škole i vrtića, uništavanja prometnih znakova i onih na autobusnim stajalištima. Skoro sam svakodnevno u naselju i moram reći da sam do sada naišao samo na dvije osobe koje su educirale, upozoravale isl. takve osobe. Ostali prolaze i šute, time se očito slažu sa takvim radnjama. Isto tako, određeni broj vozača automobila i drugih motornih vozila ne poštuju prometne znakove, brzina je evidentno visoka i uprkos "ležećih policajaca". Također smo svjedoci doslovno bezobraznih parkiranja motornih vozila na mjestima koja za to nisu predviđena. Zaboravljaju onio da roditelji sa kolicima ne mogu proći, a da ne govorimo o osjetljivoj skupini osoba sa invaliditetom u kolicima kojih u naselju ima !
Pohvalno je da većina vlasnika pasa poštuje zakonski propis o uklanjanju izmeta svojih kućnih ljubimaca, no ima ih još dovoljno koji tone rade. Isto tako, psi se po pješačkoj stazi vode na povodniku i samona povodniku, jer slobodan pas može ugroziti biciklistički, ali i motornih promet, a dosta se ljudi i boji pasa, pa bi bilo dobro da vlasnici to imaju na umu!
Okocijelog naseljapostoji kombinacija pješačke i biciklističke staze, koje sudobro označene. Primjećujem da se vrlo malo pješaka drži tih propisa, ali isto tako i dosta biciklista. Apeliram na sve da shvate da te staze nisu igrališta, već "prometnice". Smatram da postoji dovoljno igrališta u cijelom naselju na kojima djeca i odrasli mogu nesmetano imati svoje aktivnosti.
Volio bih da komentirate, predlažete i sl. po ovim iznesenim tvrdnjama, te da zajedno pokušamo Novi Jelkovec učiniti boljim i sigurnijim !
Ovo potpisujem od riječi do riječi,ajde sada vidim da nisam jedini kome smeta ovakvo ponašanje prema naselju u kojem živiš. Nekako mi se čini da je više onih koje ovo naselje ne doživljavaju kao svoje nego kao usputnu stanicu. Komunalne redare u pet godina života ovdje nisam još vidio, policija izlazi samo na poziv (neznam gdje je nestao Bobby,gdje se sakrio?) ili se provozaju kroz naselje. Hvala na komentaru :klap:
__________________
Nemoj voziti brže nego što tvoj anđeo čuvar može letjeti !!!!
kovac_niko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2015., 15:34   #5773
Što nitko nije produživao najam stana nakon 5 godina?
milica67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 08:51   #5774
Thumbs down

Quote:
kovac_niko kaže: Pogledaj post
Ovo potpisujem od riječi do riječi,ajde sada vidim da nisam jedini kome smeta ovakvo ponašanje prema naselju u kojem živiš. Nekako mi se čini da je više onih koje ovo naselje ne doživljavaju kao svoje nego kao usputnu stanicu. Komunalne redare u pet godina života ovdje nisam još vidio, policija izlazi samo na poziv (neznam gdje je nestao Bobby,gdje se sakrio?) ili se provozaju kroz naselje. Hvala na komentaru :klap:
Bobby dođe samo uručiti sudski poziv koliko ja vidim. Nema ih. Počela se skupljati ekipa koja nema stan u naselju i spavaju po haustorima. Mi smo imali već dva iznenađenja. Jednom smo ga uhvatili kako spava pod stepenicama a prošli tjedan je ostavio boce i kako da kažem 'kakicu'. Bandić nije ponio vrećicu da pokupi za njim.
Smia - B8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 15:13   #5775
Ovo s grafitima je prestrašno i odvratno. CCCC u liftu mi je vrhunac. Ne znam kakvi su to ljudi.
Za pse ne znam što bi rekla. Većina vlasnika za sada je bila super.
Ja imam pse već godinama pa me iznenađuje koliko ljudi se boji pasa u naselju. Nikad prije nisam doživjela da ljudi vrište kada vide psa ili prelaze ulicu.
Redovito skupljam za svojim psima i 90% vremna su na lajni osim u 6 ujutro ili 2 u noći kada nema nikoga živog ali imali smo već neugodnih uleta/prijetnji sa prozora naše zgrade, ničim izazvanih. Isto tako ima jedan čovjek sa 3 veća psa koji dolazi iza igrališta od srednje škole na onaj vatrogasni prilaz sa osmicama i nikada ali nikada ne skupi za svojim psima. Ja to ne razumijem. Svaki dan dolazi na isto mjesto i on i njegovi psi gaze po vlastitim govnima na istih 30 kvadrata prostora.
Naravno da je lakše mene izvrijeđati sa prozora nego nekom takvom frajeru tako uletiti pa riskirati batine. Klasika.
Isto tako, ne znam jeli tako samo kod mene u B bloku ali ima hrpa ljudi u okolnim stanovima koji se brutalno svađaju pa mislim čak i tuku. Grozno.


Ugl. idemo na vedrije teme. Ima li netko kakvu povratnu info vezanu uz dom zdravlja u kvartu? Iskustva bilo što. Ili informacije o pošti u naselju tj. izgradnji. Hvala.
Skin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 12:09   #5776
Pozdrav

Zanimaju me iskustva stanara ovog naselja , naselje kao naselje mi se jako sviđa, ali čula sam razne priče pa me zanimaju iskustva pravih stanara tog naselja a ne kako je netko čuo da od tetkine susjede strina iz Zanzibara ima prave informacije

Puno hvala ekipa
ka1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 12:18   #5777
humanitarna akcija

Poštovani,
Udruga Novi Jelkovec i Caritas župe Jelkovec Vas pozivaju da se odzovete na humatiranu akciju prikupljanja pomoći za Kamp Opatovac.

Akcija prikupljanja pomoći će se održati u petak, 23.10.2015. u prostorijama Vijeća Mjesnog odbora Novi Jelkovec u vremenu od 17.00 do 20.00 sati, na adresi Ul. Ladislava Šabana 26 (ulaz sa platoa A bloka).

Prvenstveno pomoć namjenjujemo najugorženijoj skupini, djeci, stoga ljubazno molimo za donaciju sljedećega:

• Zimske jakne, skafanderi
• Rukavice, šal, kape
• Buce, čizmice, tenisice
• Čarape, štrample, donji veš
• Kišne kabanice, kišobrani
• Deke, ručnici
• Sve ostalo što smatrate da će dobro doći

Dakako, pomoći želimo i odrasle pa ukoliko imate bilo što od navedenog i za njih, molimo za donaciju.

Udruga Novi Jelkovec je u prošloj godini uspiješno odradile dvije humanitarne akcije i na tome se još jednom od srca zahvaljujemo na suradnji i odazivu te računamo na Vas i ovoga puta.

Zahvaljujemo se Župniku i Župi Jelkovec koji su nam iskazali i dali svoju podršku a posebno se zahvaljujemo Župnom Caritasu koji nam se pridružio u ovoj plemenitoj akciji.

Dobro se dobrim vraća!

Udruga Novi Jelkovec
Caritas župe Jelkovec
udruga NJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 23:35   #5778
Mi smo produživali najam nakon 5G i također smo čekali jedno 2mjeseca da nam dostave novi ugovor. Stigao je poštom. Tako da no siki riki...strpljen spašen. Nek ste vi sve predali i potpisali novi ugovor,a i na potpisivanje novog smo čekali poduže
istajdoh is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 07:36   #5779
Hvala vam na odgovoru. Znači čekamo još.
milica67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 09:47   #5780
čestitka

Dragi susjedi,

Čestitamo Vam blagdan nebeskog zaštitnika naše župe, blagdan Sv. Ivana Pavla II., pape.

„Poštuj život, svaki ljudski život, brani ga, voli ga i služi mu! Samo ćeš na tom putu naći pravdu, razvitak, istinsku slobodu, mir i sreću.“
udruga NJ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:45.