Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2010., 13:37   #1
2.0 TFSI

Pretražio sam forum, guglao, no tema nije nigdje bila detaljno opisana

imam Passat 2.0 TFSI 06.g. potrošnja benzina mu se kreće oko 9-10 litara, pa već neko vrijeme razmišljam o plinu...
konkretno me zanima:

- Kvaliteta postoječih rješenja, odnosno pouzdanost
- Cijena sustava
- gdje ugraditi, a da imaju iskustva
- možda koji podatak o potrošnji


zahvaljujem na trudu
sleepwalker74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 16:50   #2
Quote:
sleepwalker74 kaže: Pogledaj post
Pretražio sam forum, guglao, no tema nije nigdje bila detaljno opisana

imam Passat 2.0 TFSI 06.g. potrošnja benzina mu se kreće oko 9-10 litara, pa već neko vrijeme razmišljam o plinu...
konkretno me zanima:

- Kvaliteta postoječih rješenja, odnosno pouzdanost
- Cijena sustava
- gdje ugraditi, a da imaju iskustva
- možda koji podatak o potrošnji


zahvaljujem na trudu
TFSI i plin zaboravi bez obzira što ti drugi pričali o tome
Gec1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 17:35   #3
Quote:
sleepwalker74 kaže: Pogledaj post
Pretražio sam forum, guglao, no tema nije nigdje bila detaljno opisana

imam Passat 2.0 TFSI 06.g. potrošnja benzina mu se kreće oko 9-10 litara, pa već neko vrijeme razmišljam o plinu...
konkretno me zanima:

- Kvaliteta postoječih rješenja, odnosno pouzdanost
- Cijena sustava
- gdje ugraditi, a da imaju iskustva
- možda koji podatak o potrošnji


zahvaljujem na trudu
ej ,jel ti nas zezaš ovdje ?

...pa evo pričaju o litri plina za 5,40 kuna.....kako ti se to može isplatiti,a auto ti uopče ne troši puno s obzirom na snagu i kubike
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 18:17   #4
@Mahun
Prije nego osjetiš potrebu za odgovorom, sjedni i razmisli o njemu...
uz godišnje 30 000 km mislim da nije pitanje isplativosti
sleepwalker74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 18:48   #5
Quote:
sleepwalker74 kaže: Pogledaj post
@Mahun
Prije nego osjetiš potrebu za odgovorom, sjedni i razmisli o njemu...
uz godišnje 30 000 km mislim da nije pitanje isplativosti
osnovni problem je cijena plina koja nije definirana i stalno se diže....ko kaže da je 5,40 plafon....možda je 8kn plafon i više.....a cijena se određuje bez ikakvih kriterija,jer sama sirovna je abnormalno jeftina....

drugo..tvoj motor nije pogodan za plin jer ,ako ja dobro kužim imaš turbinu i gomilu elektronike....znači imaš sve preduvjete za velike probleme s plinom

a iskreno najbolja mi je fora kad neko da +200 000kn za auto i onda se misli oče li uštedjet 12 000kn na 100 000km ako pređe na plin uz uvijet da bude sve ok,jer bude li još par servisa zbog plina ode ušteda na 6000kn...

bez uvrede ,mislim da ti se plin ne isplati,a ako ti se da računati vidi koliko bi potrošio love na 100 000km s benzinom ,pa baci računicu s plinom,tako da pridodaš 200kn benzina svaki mjesec+nekoliko plinskih servisa od 600kn+ skuplji tehnički svake godine+ugradnju i plinski atest.....
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 21:05   #6
Quote:
sleepwalker74 kaže: Pogledaj post
@Mahun
Prije nego osjetiš potrebu za odgovorom, sjedni i razmisli o njemu...
uz godišnje 30 000 km mislim da nije pitanje isplativosti
(T)FSI motori su podesni za plin skoro kao i dizelaši. Dizne injektiraju benzin sa milijardu bara drito u cilindar (kao kod dizela) i benzin im je nasušno potreban za hlađenje. Zaustavi protok benzina i adio. OK, rade se trikovi da se svaki ne-znam-koji ciklus brizga benzin umjesto plina (no prilično često), pa je potrošnja benzina značajno viša nego kod klasičnih benzinaca sa špricanjem plina pred ventile. Činimi se da se PCZ hvalio baš sa FSI passatom, pa te ništa ne košta da ih nazoveš...
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 21:14   #7
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
(T)FSI motori su podesni za plin skoro kao i dizelaši. Dizne injektiraju benzin sa milijardu bara drito u cilindar (kao kod dizela) i benzin im je nasušno potreban za hlađenje. Zaustavi protok benzina i adio. OK, rade se trikovi da se svaki ne-znam-koji ciklus brizga benzin umjesto plina (no prilično često), pa je potrošnja benzina značajno viša nego kod klasičnih benzinaca sa špricanjem plina pred ventile. Činimi se da se PCZ hvalio baš sa FSI passatom, pa te ništa ne košta da ih nazoveš...


Je bilo je tu Pasata FSI,Škoda TSI i jedno desetak Mazdi CX 7 DISI....
__________________
ja se konja bojim
FAuWE is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 08:43   #8
Manje više mi je poznat rad FSI motora, mene zanima dali postoje pouzdana rješenja sa plinskom instalacijom. Znam da mora potrošiti benzin radi hlađenja diza, i znam da je prije par godina bilo najavljivan projekt kojim je konačno doskočeno toj problematici. Na stranim forumima čitam da su ljudi zadovoljni, ima i slika izvedbe, mene konkreto zanima kako je kod nas, i dali ima ljudi dovoljno stučnih i s iskustvom na tom polju.
sleepwalker74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 11:53   #9
Quote:
sleepwalker74 kaže: Pogledaj post
Manje više mi je poznat rad FSI motora, mene zanima dali postoje pouzdana rješenja sa plinskom instalacijom. Znam da mora potrošiti benzin radi hlađenja diza, i znam da je prije par godina bilo najavljivan projekt kojim je konačno doskočeno toj problematici. Na stranim forumima čitam da su ljudi zadovoljni, ima i slika izvedbe, mene konkreto zanima kako je kod nas, i dali ima ljudi dovoljno stučnih i s iskustvom na tom polju.
NE postoje. Još ne.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 18:31   #10
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
NE postoje. Još ne.
kako to misliš ne postoji??
već godinama postoji, jedino se slabo ugrađuje u hrvatskoj.
ja ga imam već 2-3 godine na tfsi motoru i samo tankaj i vozi. a nisam ni jedini, znam za još dvojcu koji voze te mašine na plin. Jedan od njih je tek nakon 100.000 otišao serviseru na ćišćenje filtera.
tax is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 00:08   #11
Pričekaj još malo dok Prins ne izađe sa svojim rješenjem. A onda pričekaj da se u 'rvackoj pojavi ovlašteni serviser za Prins. A onda čekaj da plin bude skuplji od benzina (to ćeš najkraće čekati). Onda kupi TDi-a...

http://www.prinsautogas.com/en/produ...ax_system.html
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 00:11   #12
Postoji ovlašteni serviser za Prins
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 00:46   #13
Ako ga sam Prins ne linka na svom sajtu, nego upućuje na nekakve slovence, onda je valjda Zama-teh spušio licencu. Ili???????????

Ma, nema smisla širit temu...
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 00:54   #14
Nope- AK Horvat kaj radi i BRC ima i certifikate za Prins. Vidio da vise na zidu po radioni
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 12:49   #15
Quote:
tax kaže: Pogledaj post
kako to misliš ne postoji??
već godinama postoji, jedino se slabo ugrađuje u hrvatskoj.
ja ga imam već 2-3 godine na tfsi motoru i samo tankaj i vozi. a nisam ni jedini, znam za još dvojcu koji voze te mašine na plin. Jedan od njih je tek nakon 100.000 otišao serviseru na ćišćenje filtera.
A u klinac i glupostima koje pišeš ... čovjek pita za POUZDANU instalaciju a ti izvlačiš JEDAN JEDINI i to još upitni slučaj. Stvarno nevjerojatno.

Ja znam jednog koji je išao s balkona pišat po dalekovodu. Budući da je još živ - jel se to može okarakterizirat kao sigurno?

Da ponovim - koliko ja znam postoje 4 instalacije koje se hvale da mogu u DI motore. Najnapredniji mi se čini ICOM koji koristi ISTE injektore za benzin i plin u tekućoj fazi (originalne benzinske).
Niti jedan sustav nije ispitan na većem broju vozila (i reklame tipa "prešli smo 100.000 km sa Škodom FSI" za mene NISU relevantna ispitivanja).
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 23:43   #16
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
A u klinac i glupostima koje pišeš ... čovjek pita za POUZDANU instalaciju a ti izvlačiš JEDAN JEDINI i to još upitni slučaj. Stvarno nevjerojatno.

Ja znam jednog koji je išao s balkona pišat po dalekovodu. Budući da je još živ - jel se to može okarakterizirat kao sigurno?

Da ponovim - koliko ja znam postoje 4 instalacije koje se hvale da mogu u DI motore. Najnapredniji mi se čini ICOM koji koristi ISTE injektore za benzin i plin u tekućoj fazi (originalne benzinske).
Niti jedan sustav nije ispitan na većem broju vozila (i reklame tipa "prešli smo 100.000 km sa Škodom FSI" za mene NISU relevantna ispitivanja).
Ovo znaš sa sigurnošću ili si čuo ?
__________________
svašta :-)
plinko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 23:51   #17
Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
Nope- AK Horvat kaj radi i BRC ima i certifikate za Prins. Vidio da vise na zidu po radioni
i ovi, bar tak piše

http://www.auto-maksimir.hr/index.php?t=2&inc=plin
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 00:06   #18
Ja u automaksimir ne bi ušao ni mrtav, još od vremena kad sam vozio p205. Rijetko kad se doživi da ti, kad im došlepaš auto sa simptomom "vergla, a ne pali" pokušavaju prodati foru da ne valja anlaser, da su ga zato revizirali, da mu je "snaga bila slaba", da su mu ležajevi bili loši ("znate, ono malo sa kuglicama")... Nakon odslušanih bajki i pitanja da mi kao laiku objasne to o anlaseru, predstavio sam se (sa strukovnom titulom) i rekao da mi daju šefa pa nek mi on objasni zakaj su mi vadili anlaser na simptom "vergla, a ne pali". Jes, bio je čip sa blokadom, pa dečki nisu skužili, blabla, ali to nije izgovor za notorno neznanje, majku mu ljubim, prvo se vajda pogleda da li anlaser dobiva napajanje pa ga se onda čupa van.

Druga zgoda, vezana uz ovu prvu, je zamjena pumpe za gorivo koju sam im sam donio (da ne čekam danima), a onda sam opet krepao na semaforu. Ispalo je da je bio hladan lem na releju pumpe, a pumpa me koštala sitnicu od 2000 kuna. JBG, dokaži nakon kaj si hitil izvađenu pumpu...

Itd...

Toliko o auto-maksimiru

EDIT: treća stvar, sigurnsna, bila je vibriranje volana kod kočenja. Rekao sam da sam mijenjao desni krajnik kod privatnika kad mi je isto tako tresao, a da su diskovi novi i neka mi pogledaju lijevi krajnik. Naravno, "Gospon, to vam je od diskova" - "Jeste pogledali krajnik" - "Ma je, krajnik je super, to su vam diskovi" - "Ali nemaju ni 10 somova"... Bla... Poslije ja do kolege da pogledamo krajnik, a ono lufta samo kaj se nije raspao...

Evo, sad je toliko o automaksimiru... Dok se ne sjetim još čega...

Zadnje uređivanje sonata-LPG : 06.01.2011. at 00:14.
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 00:05   #19
.. gle u svakom servisu se shit hapens al nije tema o tome već o plinu
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 17:30   #20
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
A u klinac i glupostima koje pišeš ... čovjek pita za POUZDANU instalaciju a ti izvlačiš JEDAN JEDINI i to još upitni slučaj. Stvarno nevjerojatno.

Ja znam jednog koji je išao s balkona pišat po dalekovodu. Budući da je još živ - jel se to može okarakterizirat kao sigurno?

Da ponovim - koliko ja znam postoje 4 instalacije koje se hvale da mogu u DI motore. Najnapredniji mi se čini ICOM koji koristi ISTE injektore za benzin i plin u tekućoj fazi (originalne benzinske).
Niti jedan sustav nije ispitan na većem broju vozila (i reklame tipa "prešli smo 100.000 km sa Škodom FSI" za mene NISU relevantna ispitivanja).
Pa slušaj prijatelju, malo bolje pročitaj šta sam napisao, možda bi nas poštedio pišanja po dalekovodu...

prije par godina sam ugradio plin u tfsi, brc sequent 24, prije nego što sam ugradio dobro sam se raspitao o tom sistemu, vozio golf gti (tfsi) od frenda iz Trsta, pogledao pozitivne reakcije po talijanskim forumima ljudi koji su to ugradili i bla bla bla, neda mi se nekog reklamirati besplatno. Stvar je u Italiji dosta raširena, problem je bila jedino ugradnja u hrvatskoj.
ali evo već 2,5 godine i 70.000 km vozim na plin bez problema, to negdje napišem a onda se javi "sveznalica" i počasti nas svojim neznanjem na tu temu.
nitko ne govori o nekim relevantim ispitivanjima, nego o osobnom iskustvu i iskustvu ljudi koje sretneš u radionici.
Uostalom, pogledaj si malo ovu temu, tu sam manje više sve napisao:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=219919&page=4
tax is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:01.