Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2011., 17:50   #21
dobro zvuci, e sad nakon dvije godine kolika mu je prosjecna potrošnja plina i goriva, i što je s dizama koje kod nas cesto spominju da bi mogle riknuti, mada na stranim forumima nisam pronasao podatak

na Njemackom forumu sam vidio nekoliko automobila sa Prins sustavom i svi su puni hvale
sleepwalker74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 12:27   #22
odavno nisam mjerio potrošnju, ali isto tako nisam primjetio neku značajnu promjenu u njoj. Sa diznama nisam imao problema, a to je bila spika da bi riknule ako ih benzin ne bi hladio. Dobra stvar je da nije potreban nikakav flash lube ili neki drugi podmazivač ventila, jer ih i u originalnoj konfiguraciji motora gorivo ne podmazuje.
tax is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 18:02   #23
Izgleda da je taj Boyski po svemu najbolji majstor na ovim prostorima a BRC najbolji sistem, još nisam našao da se itko žali na ovog majstora i ovaj sistem.
Gec1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 20:13   #24
Quote:
Gec1 kaže: Pogledaj post
Izgleda da je taj Boyski po svemu najbolji majstor na ovim prostorima a BRC najbolji sistem, još nisam našao da se itko žali na ovog majstora i ovaj sistem.
Onda nisi ni tražio.
__________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 21:09   #25
Quote:
plinko1 kaže: Pogledaj post
Ovo znaš sa sigurnošću ili si čuo ?
Znam 100% - čak sam postao i shemu kako to radi na ovaj forum ... ček da je nađem ....

Evo:
http://www.icomitalia.it/files/autot...uglio_2009.pdf

Slika je na drugoj strani .... koristi dvije dodatne električne pumpe (jedna za LPG a druga za benzin), multiventil za promjenu goriva, originalnu pumpu visokog tlaka i originalne benzinske injektore.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 21:53   #26
To bi onda trebalo funkcionirati i na novim hyundai-evim GDI (atmosferskim i turbo) motorima? Sad kad sam se navuk'o na plin, šteta bi bilo da se za koju godinu moram vratiti na traktora, a klasični benzinci izumiru - svi prelaze na GDI - (Gasoline direct injection)
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 21:57   #27
Negdje sam čitao da se nova Sonata 2,4 GDi već tvornički može dobit sa LPG instalacijom- samo brijem da ne kod nas
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 13:22   #28
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
To bi onda trebalo funkcionirati i na novim hyundai-evim GDI (atmosferskim i turbo) motorima? Sad kad sam se navuk'o na plin, šteta bi bilo da se za koju godinu moram vratiti na traktora, a klasični benzinci izumiru - svi prelaze na GDI - (Gasoline direct injection)
Ma treba vidjet kak to sve skupa radi .... ima i BRC i LR setove za DI benzince ... niti jedan nije ugrađen u neki značajniji broj vozila.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 19:57   #29
Plinski sustav "ZAVOLI" ugradjuje plin u TFSI motore.
Stjep is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 05:31   #30
čitam na njemačkim forumima da u TFSI ugrađuju ICOM HP sustav i da za rad nije potrebno paliti vozilo na benzin, nego cijelo vrijeme sustav radi na plin, ima nekiliko korisnika sa 1.4 motorima i sa 2.0 motorima
sleepwalker74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 11:06   #31
Quote:
sleepwalker74 kaže: Pogledaj post
čitam na njemačkim forumima da u TFSI ugrađuju ICOM HP sustav i da za rad nije potrebno paliti vozilo na benzin, nego cijelo vrijeme sustav radi na plin, ima nekiliko korisnika sa 1.4 motorima i sa 2.0 motorima
Mene zanima samo jedno - budući da se i za plin i za benzin koristi ISTA HP pumpa (ona od direktnog ubrizgavanja) kakva je njena trajnost kad ju se "kupa" tekućim plinom? Tekuća goriva (benzin, nafta) moraju zadovoljiti jedan dio 228 norme koji govori o "mazivosti" ili svojstvu podmazivanja goriva. Za ukapljeni plin nisam našao taj podatak.

Ili da skratim - da li netko može potvrditi da tekući plin ima ista/bolja svojstva podmazivanja od benzina.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 12:06   #32
Pa kaj nemre i tu pomoć FL?
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 12:48   #33
Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
Pa kaj nemre i tu pomoć FL?
.... možda (onaj koji se dodaje u tank) ....
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 13:00   #34
A to nije FL nego ona druga pizdarija kaj ide uz Prins...
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 14:45   #35
U prins ide FL sa njihovim elektroničkim dozatorima. Ali opet se kaplje u usis, a ne miješa ga u gorivo, barem ne u tekuću fazu.

Zanimljiva je, inače, ova opaska za visokotlačnu pumpu za gorivo i eventualno podmazivanje inherentno gorivu. Baš me zanima kako su to riješili i da li se tu uopće ima što za riješiti.
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 14:53   #36
Ne- ima uz Prins i nekaj drugo kaj se meće drito u tank plina i poprilično je skuplje- litra oko 300-400 kn...
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 14:57   #37
tek sam sad skužil da je CDRW o tome već prije pisao

uzeo sam si vremena i malo pročito više o toj temi, sve skupa me navodi na zaključak da je doista riječ o malom broju vozila koja imaju instalacije i da još uvijek ne možemo sa sigurnošću reći DA, TO JE TO

uglavnom sporadično na stranim forumima ulete likovi s pričom da su otkrili toplu vodu i zagovaraju svoje sustave (bilo BRC, ICOM...) a izgledaju kao plačeni postovi kojima je jedina svrha privući kupce, ne znam možda griješim u svakom slučaju nedam svoj auto da se netko uči na njemu
sleepwalker74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 15:16   #38
Znam da je na korejskim autima sa GDI-em moguće na nekim tržištima dobit tvorničku LPG instalaciju u seriji...
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 15:43   #39
Eto,već dva tjedna nemam ban,pa da se malo poradi na tome......plin za aute,nije gorivo osvještenih,nego jada poput mene,koji probaju otići na posao i nazad,te pri tome ušićariti par kuna...Ko ima za tsi i ostalo,njemu je plin filozofsko pitanje i dokazivanje tehnoloških nesvrsishodnih mogućnosti.

Zadnje uređivanje polki : 05.05.2011. at 16:09.
polki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 17:46   #40
Nisi u pravu, vani i poslovnjaci o porševima i S klasama se voze na plin...
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:15.