Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2011., 21:53   #61
brat mi vozi octaviju 1.4. prosao snjom do sad 70.000km,nikad problema,nikad nista stelano osim promjene ventila.toci i vozi misko
goran79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 22:14   #62
Kad kažeš "osim promjene ventila", vjerujem da ne misliš na ventile za pumpanje guma... Hm... taj "osim" treba pisati sa velikim "O"...
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 23:19   #63
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
Kad kažeš "osim promjene ventila", vjerujem da ne misliš na ventile za pumpanje guma... Hm... taj "osim" treba pisati sa velikim "O"...
ma krivo sam napiso ,apsolutno nista nije dirano,ni podmazivani ventili ni stelani
goran79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 09:04   #64
plin bljak

ja sam se sjebo totalno što sam ugradio plin....sve to lijepo izgleda kad je cijena 4.98 i kad natočiš rezervar za 180kn ali kad ti ode membrana zato što u plinu ima pijeska i ulja.....to nisam mogao vjerovati dok nisam vidio.....troškovi oko 400 kn na autu koje je pršlo 43.000 km....zato dragi moji ja se vračam na dizel čim auto napuni 5 godina.....!!
Blade76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 09:09   #65
Ja imam ugrađen Tartarini direkciju i kod nje je navedeno u tehničkoj dokumentaciji (skinuo sa neta ) da se membrana mijenja svakih 40000 km, tako da tu ne vidim neki problem, toliko je i mene izašla kada sam mijenjao i to po meni i nije neka stavka (u mom slučaju to je svake druge godine).

Druga stvar je onih 500kn, na tehničkom, e na tome treba raditi da se to skine u svrhu nekakvog eco poticaja vlade, ali to su kod sadašnje vlade samo snovi čini mi se
pskaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 09:45   #66
Quote:
pskaro kaže: Pogledaj post
Ja imam ugrađen Tartarini direkciju i kod nje je navedeno u tehničkoj dokumentaciji (skinuo sa neta ) da se membrana mijenja svakih 40000 km, tako da tu ne vidim neki problem, toliko je i mene izašla kada sam mijenjao i to po meni i nije neka stavka (u mom slučaju to je svake druge godine).

Druga stvar je onih 500kn, na tehničkom, e na tome treba raditi da se to skine u svrhu nekakvog eco poticaja vlade, ali to su kod sadašnje vlade samo snovi čini mi se
zašto udruga postoji nego da rješava te stvari.....stalno se hvale nekim uspjesima a namet od 500 kn je još uvijek tu....
Blade76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 13:59   #67
Iako je ova tema već malo zastarjela, ali ipak da pokažem još jednu negativnu stvar autoplina zbog koje možete ostati na cesti. Ovo je puknuti Lovato T-spoj za cijevi od vode, koji se počinje mrviti.


https://s3.postimg.org/ujgkt4win/IMG...611_120550.jpg
cibox is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 23:05   #68
Ni plastika nije što je nekad bila...
Sve je EKO pa se počne raspadati nakon par godina.
koliko je star taj "T" komad?
Slanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 10:22   #69
Quote:
Slanac kaže: Pogledaj post
Ni plastika nije što je nekad bila...
Sve je EKO pa se počne raspadati nakon par godina.
koliko je star taj "T" komad?
A ima i T komada od mesinga koji su vjecni no oni su skuplji par kuna...i tu "majstori kod ugradnje" stede.

Ja sam isto imao plasticni takav T komad 9 godina prije nego sto sam prodao auto i nije imao nikakav problem. A sada zasto mi nisu stavili mesingani.

Isto i vodoinstalateri; ono moras ga nadgledati da ti ne stavi jedno koljeno od 90 nego dva od 45, iako je skuplje tih 10 kuna, kasnije ti sprijeci tisuce kuna popravaka kada se sve zastopa a sajla tesko prodje.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 12:32   #70
Quote:
Slanac kaže: Pogledaj post
koliko je star taj "T" komad?
8-10 godina
cibox is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 16:29   #71
isto na tartariniju membrana poginula na 40000 km, curio plin u granu, a plin nikad složen kak Bog zapovijeda da se ne pali ček enđine lampica.. (pitanje jel uopće se to i možes složit da na svim autima radi jednako... bez obzira na tvrdnje...)
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 23:19   #72
...ne razumijem, samo u prvih 40 000 km ste uštedjeli bar 12000 kn, pa čak i da odbiješ investiciju 7500kn i dva nameta na regi od 500kn, još si "dobar" za bar 3500 kn, i kukate za membranu?....pa membrana je 10 - 20 E na ebayu, čak i da platiš zamjenu u servisu, sigurno nije preko 400 - 500kn.....možda sam imao sreće, ali vozim zadnjih 150tkm na plin, jednom membrana (da, sad bi trebalo opet zamjeniti), tri puta filter tekuće faze, lane atest boce, sve skupa sa cijenom montaže i 9 x 500kn nameta na registraciji nije ukupno više od 15 000kn.....a na 150 000 km sam uštedio bar 0.30 kn po km....što znači da sam dobar bar 30000kn...lane sam kupio drugi auto....naravno, opet sam ugradio plin....i kćer mi putuje 2 x 37km dnevno....i u ponedjeljak ide na montažu plina...ma tko vozi više od 15tkm godišnje, nema uopće dvojbe koje je najjeftinije gorivo....
sinisaplatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 20:35   #73
prijatelju najmanji problem je 550 kn za reparaciju isparivača, živci su problem, pa debili nisu znali uopće zašto auto neće palit, dok im preko savjeta sa ovog foruma nisam objasnio... u tome i je problem kod plina, što svi krive sve drugo za "nuspojave" na autu a plin dodatno komplicira stvari.... a dobar majstor je relativan pojam...
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 13:02   #74
A ništa. Onda popizdiš i kupiš novi auto s tvornički ugrađenim plinom. I nemaš brige s dodatnim servisima i sl. I provjereno ne pali nikakve lampice i sl idiotarije. Tek sad kad sam kupio takav vidim kolika je razlika tvorničke ugradnje i ovih naših ugrađivaća (čast iznimkama). Nakon deset godina vožnje na plin sad moram povledati na indikator da znam na koje gorivo vozim.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 13:31   #75
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Nakon deset godina vožnje na plin sad moram povledati na indikator da znam na koje gorivo vozim.
Ne znam; moja Dacia na Landirenzo plin ugradnja kod nas prije isporuke novog - 9 godina sam je vozio da isto tako nisam niti znao da sam na plinu. Nikad tresla, nikad cukala, nikad nista. Samo toci i vozi.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 14:20   #76
I meni je tako izgledao moj stari auto (kad ga je tidala nappkon sredio da se ne gasi po semaforima) dok nisam probao ovoga.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 18:46   #77
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Ne znam; moja Dacia na Landirenzo plin ugradnja kod nas prije isporuke novog - 9 godina sam je vozio da isto tako nisam niti znao da sam na plinu. Nikad tresla, nikad cukala, nikad nista. Samo toci i vozi.
Dacia ima pogodne motore koje i nasi usarafljivaci plinskih sustava ok odrade, bilo koji kompliciraniji motor imas samo 2 mjesta gdje bi to u hr ugradivao (boyski i tidala)
fokusf is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 22:19   #78
S time da Tidala ne ugrađuje sisteme. On samo servisira i fino podešava.
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 01:39   #79
Što nije bilo nešto govora da je poćeo nešto ugrađivati? Nisam se dugo čuo s njim, ali netko ovdje je to tvrdio.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 04:56   #80
Ja se nisam s njim ove godine čuo doduše ali zadnje kad sam bio tamo još uvijek nije ugrađivao.
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:36.