Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2011., 23:36   #1
Noć muzeja

Sljedeći petak (28. siječnja 2011.) ponovo se otvaraju vrata kulture kako bi građanstvu omogućile besplatno uživanje u umjetnosti. Programe možete pročitati na ovoj stranici, mada ovo nije sve od ponuđenog (mnogi gradovi nisu spomenuti).

Zanimaju me vaše impresije s dosadašnjih manifestacija.
Koje su vam se izložbe posebno svidjele?
Koje biste zbirke, od stalnih postava, preporučili novim posjetiteljima?
I naravno, nemojte zaboraviti spomenuti grad u kojem se izložba održala (ukoliko se ime grada ne može iščitati iz naziva ustanove).

Jedva čekam!
Dinah is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 21:12   #2
Ja baš idem s frendom u petak, prvi put i baš se veselim

..Idemo prvo u muzej Prekinutih veza lalala

Pa u muzej Suvremene umjetnosti ..Javim dojmove nakon petka
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 00:18   #3
Studentski (možda i đački, ne znam) popust sve cijene spusti na maksimalno 10-20kn. Na Murtića sam ja išao za okruglih 10 (dakle jeftinije od kave u centru).
Utoliko bi studoši (koji će u petak, pretpostavljam, biti većina), kojima nije cilj doći se pokazati i naslikavati, trebali izbjegavati u prvom redu bilošta u MSU-u i Ivanu Tomljenović u Muzeju grada Zagreba, kao i stalne postave po Zrinjevcu, jerbo je daleko preporučljivije pogledati ovakve izložbe u miru i bez gužvanja.

Za MSU to pogotovo vrijedi jer će sigurno bit krcat, a Murtića vrijedi prostudirati u miru što zbog njegova renomea, što zbog načina slikanja. Spomenuta izložba u Muzeju grada Zagreba ima pozadinsku glazbu i smještaj u potkrovlju zgrade koji znatno (!) doprinose doživljaju izložbe. Pa time više od 10 ljudi + 2 padobranca sa "stručnim komentarima" su puno previše za takav prostor. A Zrinjevac jer će, pretpostavljam, apsolutno svima biti prva meta.

Preporuka bi bila da se proba uletiti na Ivanu Tomljenović oko 18.00, dok još nema puno ljudi, i onda se spustit do MUO-a na Art Deco ( ).

Kad svugdje bude puno ljudi onda je na Gornjem gradu nekako najbolja atmosfera. Bar meni bila prije 2-3 godine.
.Syd is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 15:15   #4
Da prokomentiram program u svome gradu (Rijeci). Nisam jako impresionirana ponudom, vidim da se mnoge galerije nisu uključile (ili nisu navedene). I kako to da će MMSU biti otvoren tek od 20 sati - nisu ostavili mnogo vremena ljudima.
Astromonski centar u Sv. Križu nudi pregršt predavanja o evoluciji.
U Glazbenoj školi Ivana Matetića Ronjgova održat će se koncert u 21:00.
Zanimljivom mi se čini izložba u Malom salonu (Goran Tomčić: Vječni zagrljaj).
Od stalnih postava, Guvernerova palača (Pomorski i povijesni muzej Hrvatskog primorja Rijeka) je oduvijek bila dragulj riječke kulture, a primjećujem da pripremaju poseban nastup u Lapidariju.
Odmah do Guvernerove može se svratiti do Muzeja grada Rijeke.
Mislim da se postava Prirodoslovnog muzeja nije značajno promijenila (zadnji put sam bila prije 3 godine) no uvijek su posebne instalacije s prepariranim životinjama te video zaslonima. No, ukoliko ste novi i ne stignete posjetiti ovu izložbu, redovna cijena je 10 kn za odrasle, 5 kn za djecu/studente/umirovljenike.


Ove godine, kao i prošle, planiramo ići u Zagreb. Prvi na tapeti je Muzej za umjetnost i obrt, svaki put me oduševio (ne samo na Noći muzeja) i, unatoč gužvi, proveli bismo ugodnih sat vremena. I stalni postav ima pregršt artefakata koji su mi iz godine u godinu i dalje zanimljivi.
Želja mi je konačno vidjeti mumiju u Arheološkom muzeju, također posjetiti Klovićeve dvore, a dalje koliko stignemo. Prošle godine obišli smo 7-8 muzeja/galerija i oko 1h padali s nogu. Ove godine ćemo polakše, nismo svaki dan u Zg pa će biti lijep izlet.
Oho... U program je uvedena i Zagrebačka pivovara, već vidim muški dio kako naginje u tom smjeru!
Dinah is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 17:53   #5
Dinah, jako se dobro obuci. Ako je iole bolja izložba, redovi za ulaz su kilometarski. I pošteno se smrzneš
Da te utješim da je gužva za arheološki uvijek nešto manja, pa se to više manje da izdržat.
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 23:18   #6
Quote:
Anastasia kaže: Pogledaj post
Dinah, jako se dobro obuci. Ako je iole bolja izložba, redovi za ulaz su kilometarski. I pošteno se smrzneš
Da te utješim da je gužva za arheološki uvijek nešto manja, pa se to više manje da izdržat.
Mislim da su nas prošle godine već oko 17:40 pustili u muzej pa smo u startu (donekle) izbjegli gužvu.
A na povratku smo skoro zapeli u snijegu. Bila su 2 sata iza ponoći, u predjelima Ravne Gore je sipilo, autoput sav u bjelini, pokoja ralica i mi... usred snježne idile.

Zadnje uređivanje Dinah : 25.01.2011. at 23:44.
Dinah is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 21:46   #7
Ovakve me manifestacije više iznerviraju nego išta drugo. Da budem preciznija, Noć muzeja je genijalan događaj, ali većina ljudi dovedu svoju napola ili nikako odgojenu djecu. Točno se vidi tko je redoviti posjetitelj muzeja, kako po znanju tako i po ponašanju, a to se vidi i na njihovoj djeci kojima ni ne trebaš reći kako ne smiju dirati izloške, ona to već znaju. Problem su ovi drugi koji dolaze jako rijetko, da eto, "vide šta su muzeji" i čija djeca na očigled svojih roditelja sve pipkaju i prelaze distantne konopce, penju se po skulpturama itd... Baš zbog njih svake godine obećam samoj sebi kako više nikada neću sudjelovati u Noći muzeja, al opet mi vrag ne da mira .
pašteta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 23:56   #8
Program

Vidim da je sa stranice iz prvog linka maknut program pa evo ga ovdje u PDFu:
Program Noći muzeja 2011



Quote:
pašteta kaže: Pogledaj post
većina ljudi dovedu svoju napola ili nikako odgojenu djecu. Točno se vidi tko je redoviti posjetitelj muzeja, kako po znanju tako i po ponašanju, a to se vidi i na njihovoj djeci kojima ni ne trebaš reći kako ne smiju dirati izloške, ona to već znaju.
Slažem se s ovim. No, valjda ti roditelji neće voditi djecu do kasno u noć. Mislim... ipak bi klinci u dogledno vrijeme trebali biti u krevetu.
Dinah is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 12:50   #9
nadam se
pašteta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 18:44   #10
Rade li muzeji normalno taj dan u dnevnoj smjeni?
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 22:29   #11
Quote:
rh4ps0dy kaže: Pogledaj post
Rade li muzeji normalno taj dan u dnevnoj smjeni?
Ne bih znala. Najbolje je nazvati Informatički.
Dinah is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 17:29   #12
ako imam vremena za najviše dva-tri muzeja, koje bi bilo najbolje posjetiti? (Zagreb)
idem s prijateljima, pa nije na odmet i kuhanog vina iliti pivceta
NatalijaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 18:19   #13
Ima i prijevoz i posebni programi
Quote:
rh4ps0dy kaže: Pogledaj post
Rade li muzeji normalno taj dan u dnevnoj smjeni?
Naravski
Baloon2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 15:25   #14
I kako ste se proveli? Dojmovi? Jeste li uspjeli donekle izbjeći gužvetinu?

Još jednom se potvrdilo kako je dobro u prvu ustanovu stići ranije (već oko 5 i pol) jer izbjegnete red čekanja te uštedite vrijeme.
Najljepše dojmove nosim iz Klovićevih dvora, nikad pretrpano, vidi se da su za izložbu izdvojeni najkvalitetniji radovi.
Art Deco u MUO; kvalitetan postav kao pri svakoj posjeti.
U Arheološkom smo zatekli najveću gužvu, no ipak smo nadobudno čekali u redu ispred etruščanske sobe.
Dinah is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 09:13   #15
ja sam radila u Tehničkom muzeju i damn kako su me ljudi iznervirali.
Očito tehnički ne smatraju pravim muzejom jer bilo je svega, ulaženja u aute da bi sjeli na vozačko mjesto (usput se potrgalo par kvaka), neka ženska je legla, doslovno legla na krilo aviona u seksi pozi kao, da pozira dečku, muški su uglavnom lupali nogama po gumi automobila kao da ga kupuju....
Onak, bilo je zanimljivo.
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 12:44   #16
E ja sam si baš razmišljala o tome... kako ta noć mora biti najgora noćna mora onima koji tamo rade, sve ostale dane i noći u miru i tišini i dostojanstvu, sa sporim pokrtima i promišljenom pristupu stvarima... A onda nagrnu horde. Strašno. Baš suosjećam.
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 23:56   #17
Quote:
a1exa kaže: Pogledaj post
ja sam radila u Tehničkom muzeju i damn kako su me ljudi iznervirali.
Očito tehnički ne smatraju pravim muzejom jer bilo je svega, ulaženja u aute da bi sjeli na vozačko mjesto (usput se potrgalo par kvaka), neka ženska je legla, doslovno legla na krilo aviona u seksi pozi kao, da pozira dečku, muški su uglavnom lupali nogama po gumi automobila kao da ga kupuju....
Onak, bilo je zanimljivo.
Da, u drugim muzejima možda bi donekle imali kulture, no ovdje su se pojedinci stvarno ponašali kao da se radi o javnom parku.

Zanimaju me neke stvari u vezi vođenja kroz izložbu (što nije bilo moguće za Noć muzeja).
Imate li običaj održati stručno vodstvo ukoliko bi netko od posjetitelja htio detaljnije saznati nešto o odjelima? Prvenstveno pitam za transformaciju energije i kabinet Nikole Tesle. I treba li se u redovnoj posjeti doplatiti za Teslin kabinet (kao na Noći muzeja) te kolika je redovna cijena ulaznice uopće?
Dinah is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 20:37   #18
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
E ja sam si baš razmišljala o tome... kako ta noć mora biti najgora noćna mora onima koji tamo rade, sve ostale dane i noći u miru i tišini i dostojanstvu, sa sporim pokrtima i promišljenom pristupu stvarima... A onda nagrnu horde. Strašno. Baš suosjećam.
meni ta noć muzeja baš i nema nekih prednosti, ok je što se popularizira odlazak u muzej ali ono, ali i to je upitno.
A dosta stvari se uništi jer jednostavno bude previše ljudi tamo odjednom.

Quote:
Dinah kaže: Pogledaj post
Da, u drugim muzejima možda bi donekle imali kulture, no ovdje su se pojedinci stvarno ponašali kao da se radi o javnom parku.

Zanimaju me neke stvari u vezi vođenja kroz izložbu (što nije bilo moguće za Noć muzeja).
Imate li običaj održati stručno vodstvo ukoliko bi netko od posjetitelja htio detaljnije saznati nešto o odjelima? Prvenstveno pitam za transformaciju energije i kabinet Nikole Tesle. I treba li se u redovnoj posjeti doplatiti za Teslin kabinet (kao na Noći muzeja) te kolika je redovna cijena ulaznice uopće?
iskreno, ne znam ove informacije stoposto jer sam ja u tehničkom na praksi dolje u radionici i u biti nemam veze sa programima u muzeju, nisam to nikad plaćala jer ono šveram se kako sam tamo.
Stalni postav ti je 15 kn, planetarij je isto 15 kn, tj., ne ulazi u cijenu karte nego se dodatno plati.
Mislim da je nikola tesla isto 15, i tu imaš predavanje o tome.
Ovo za stručno vodstvo niasm sigurna
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 10:19   #19
Post

Večeras Noć muzeja! Eksponati, pazite se...

Ovaj put prvi na repertoaru je Astronomski centar u Rijeci.
Dinah is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 11:22   #20
Kako sam iz bliže okolice Rijeke, namjeravam večeras posjetiti nekoliko muzeja.
Vezano uz tvoj prošlogodišnji post #4 (MMSU otvoren tek od 20:00), čitam u ovogodišnjem programu pored MMSU isto vrijeme (20:00-01:00) ali i 17:00 – 24:00 pa mi nije sasvim jasno može li se i ranije ući u muzej bez plaćanja ulaznice.
Galen Marek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:02.