Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2011., 14:31   #1
Kako prodati neku sliku galeriji?

Ne kužim se mnogo u takve stvari, jer nikada ništa sličnog nisam radila, pa bi željela malu pomoć. Ugl, pokojna baka, God rest her soul, mi je prije tri godine ostavila par slika jednog poznatog slikara (neću da ga navedem). Nisam ih htjela prodavati, ali, šta ćeš čovječe, eto krize na vratima. Mislila sam prodat samo jednu, koliko znam, poprilično su vrijedne, ali neznam kako to napraviti. Mislila sam odnjet je u galeriju, al neznam kak to ide.
Trebam li se najaviti da ću doć s slikom koju želim prodat ili samo banem na vrata?
Trebam li neke papire o vlasništvu ili autorstvu (koje nemam) Hvala puno!
__________________

Nulla dies sine linea.
lady Galerani is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 16:11   #2
Dajte, prasci, vidim da čitate - pa neka barem netko odgovori!
__________________

Nulla dies sine linea.
lady Galerani is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 20:33   #3
S tako krasnim izražavanjem ni ne zaslužuješ da ti netko odgovori
Super mi je ta ekipa koja ako ne dobije odgovor u roku od par sati, odmah panika.

Zadnje uređivanje morgana le fay : 01.03.2011. at 20:39.
morgana le fay is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 00:39   #4
Moram ti napomenut da ćeš od neke galerije vjerojatno dobit puno manju cijenu nego što slika vrijedi jel, jelte
moraju i oni od nečeg živjet.
Scan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 13:48   #5
a o čemu se uopće radi... koji je autor, nisu sve galerije za sve autore.
billy001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 10:54   #6
Mah, dva Rabuzina i jedna prastara slika, ali nije potpisana. Mislim da ona nije previše vrijedna, pa sam mislila prodat samo jednog Rabuzina, dimenije nekih 40x30 ili tako nešto, ulje.
__________________

Nulla dies sine linea.
lady Galerani is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 11:03   #7
Quote:
lady Galerani kaže: Pogledaj post
Mah, dva Rabuzina i jedna prastara slika, ali nije potpisana. Mislim da ona nije previše vrijedna, pa sam mislila prodat samo jednog Rabuzina, dimenije nekih 40x30 ili tako nešto, ulje.

možete u Galerija Mala otići, oni imaju već na prodaju 2 Rabuzina, ali oni prodaju na komisiju, što znači da Vam daju novce kad prodaju sliku, a i neće Vam platiti one cijene koje su kod njih.
Imate sreću, Rabuzinu ne variraju cijene toliko, poprilično su stabilne.
Mogu Vam se raspitati, znam par ljudi privatno koji bi ga mogli kupiti ali trebam slike na PP i vašu neku cijenu, mene ne zanima, ja ga već imam.



Pozdrav
billy001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 12:59   #8
ljudi, zahvaljujem na informacijama dobivenim, metamorfoza iz Rabuzina u novac se obavila i sad sam mirna na neko vrijeme. Hehe... ipak nisam išla preko galerije i dobila sam lijepu cijenu od starog poznanika. Zahvaljujem još jednom! ako želite i dalje možete ostavljati obavijesti, informacije i slično, za slučaj da se netko drugi nađe u mojoj situaciji pa mu zatreba.
__________________

Nulla dies sine linea.
lady Galerani is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 15:59   #9
Ako nije tajna koliko ste dobili, može i na PM.
Čisto inforamtivno.
Ako ćete prodavati drugoga, javite, jedan moj kolega ja zainteresiran.
billy001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 16:03   #10
Nevezano uz ovu temu, zašto ne postoji neki topic gdje se mogu ponuditi na prodaju ili bolje zamjeniti neke slike.
Aj osobno imam par komada, koje bi volio možda zamjeniti za nešto meni zanimljivije.
Da li je možda razlog što općenito Hrvati nisu zaintersirani za umjetnost, već samo za iphone ili...
billy001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 13:18   #11
Smile

[QUOTE=billy001;32141450]Nevezano uz ovu temu, zašto ne postoji neki topic gdje se mogu ponuditi na prodaju ili bolje zamjeniti neke slike.
Aj osobno imam par komada, koje bi volio možda zamjeniti za nešto meni zanimljivije.
Da li je možda razlog što općenito Hrvati nisu zaintersirani za umjetnost, već samo za iphone ili


Posjedujem slike Ismeta Mujezimovića i Milana Miletića i željela bi ih prodati.Može li mi tko reći da li su ti autori poznati i da li je moguće prodati i kako?Hvala
Fatalna25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 14:02   #12
Ismet je poznat i cijena mu ovisi od dimenzije, motiva, godini, tehnici rada, itd.
Imate na konturi njegove stvari i procjene, pa od te cijene oduzmite 40% i to vam je tržišna cijena.
Za Miletića neznam, nisam ga nikada ima, niti kupovao niti prodavao, pa ni ne želim nagađati.
billy001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 15:26   #13
Smile

[QUOTE=billy001;32375298]Ismet je poznat i cijena mu ovisi od dimenzije, motiva, godini, tehnici rada, itd.
Imate na konturi njegove stvari i procjene, pa od te cijene oduzmite 40% i to vam je tržišna cijena.
Za Miletića neznam, nisam ga nikada ima, niti kupovao niti prodavao, pa ni ne želim nagađati.[/QUOTE


Hvala na informaciji
Fatalna25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 00:37   #14
Talking ako ste zainteresirani za rabuzina imam jednog iz 1983 kojeg bi prodao pa se javite na pp.

Quote:
billy001 kaže: Pogledaj post
Ako nije tajna koliko ste dobili, može i na PM.
Čisto inforamtivno.
Ako ćete prodavati drugoga, javite, jedan moj kolega ja zainteresiran.

ako ste zainteresirani za rabuzina imam jednog iz 1983 kojeg bi prodao pa se javite na pp
vordav is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 00:41   #15
Quote:
lady Galerani kaže: Pogledaj post
ljudi, zahvaljujem na informacijama dobivenim, metamorfoza iz Rabuzina u novac se obavila i sad sam mirna na neko vrijeme. Hehe... ipak nisam išla preko galerije i dobila sam lijepu cijenu od starog poznanika. Zahvaljujem još jednom! ako želite i dalje možete ostavljati obavijesti, informacije i slično, za slučaj da se netko drugi nađe u mojoj situaciji pa mu zatreba.

imam slican problem ,,ako ga takvim mozemo nazvat zanima me samo na koji bi nacin i ja mogao tako rijesit jednog rabuzina . da i ja dobijem neku lijepu cijenu .ako moze pomoc? hvala
vordav is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 22:54   #16
Pozdrav svima

molim vas moze li mi netko reci koliko otprilike vrijedi (a znam da vrijedi) slika "prozor" od Safeta Zeca? ne mogu nigdje da nadjem na internetu pa otprilike da znam kad odem u galeriju da nisam bas ko tele )

ajde ako netko moze reci otprilike ili bar neku dobru stranicu pa da pogledam... hvala vam!
mlinar1116 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 02:56   #17
ako ne nađeš na internetu pokušaj po raznim antikvarijatima i sličnim radnjama, znaju imat kataloge od raznih slikara i cjene. ne moraš prodat kad ju odneseš, reci da te tako interesira koliko bi to otprilike vrijedilo ..pa da možda i prodaš jedan dan.. Pitaš tako na raznim mjestima i doneseš neku cijenu. slika možda vrijedi mnogo, međutim to je kao i sve- vrijedi onoliko koliko je netko spreman izdvojit za to.
absinth is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 20:30   #18
Pozdrav. Posjedujem sliku Jose Bužana iz 1916. ulje na platnu. Dimenzije su 26×30 pa me zanima ako neko zna nešto o vrijednoosti djela Bužana iz tog razdoblja
lukreci is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 20:44   #19
Quote:
lukreci kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Posjedujem sliku Jose Bužana iz 1916. ulje na platnu. Dimenzije su 26×30 pa me zanima ako neko zna nešto o vrijednoosti djela Bužana iz tog razdoblja
ovisno o motivu između 300-450 e
billy001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 16:09   #20
Motiv je interijer, njegova soba. Hvala na odgovoru
lukreci is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:35.