Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Kreativni nered

Kreativni nered Forumaški atelje...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2013., 16:35   #1
Question Uspijete li prodati svoje radove preko interneta/web shopova?

Pozz svima. Unaprijed se ispricavam ako slicna tema vec postoji, ja je nisam mogla pronaci Ugl. nedavno sam odlucila svoje radove promovirati i pokusati prodati preko interneta (izradjujem nakit od papira https://www.facebook.com/pages/Papirus/606655912702547 ) pa me zanima kakva iskustva imate sa promocijom i prodajom putem facebooka i web shopova (WooHoo, OmnisArt, Etsy i dr.) uspijete li sto prodati? preko kojih sajtova? bilo kakve informacije, pomoc i savjeti su i vise nego dobrodosli unaprijed se zahvaljujem
Ecop is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2013., 18:00   #2
Pozdrav! Eto otvorila si temu koja i mene zanima... Isto imam stranicu na facebooku preko koje promoviram i pokušavam prodati svoje proizvode....al uzalud. Preko web shopova još nisam probala prodavati al svakako hoću. Moj savjet ti je da se ostaviš facebooka jer od toga nikakve zarade. Najbolje je direktno otići na sajmove i tamo pokušati prodati svoje proizvode. Također savjetujem da probaš svoj nakit ponuditi u prodavaonice sa nakitom i sl.
silvijaart is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 05:59   #3
Rekli su mi oni koji preko facebooka nešto i prodaju da moraš imati minimalno 500 ljudi koji su te dodali da bi prodaja uopće krenula.

Plaćeni oglasi i na facebooku i na etsyju nemaju skoro pa nikakvog efekta. Na etsyju se stvari mogu prodati po daleko većoj cijeni nego kod nas. Ali opet, pitanje je da li će krenuti prodaja, to ovisi o sreći malo, o tome koliko je originalno to što prodaješ itd.

Ove manje posjećene stranice naše koje još i naplate to da uopće staviš tamo shop...na njima stvarno nema smisla stavljati stvari. Pripazi da prodaješ sve preko svoje kućne radinosti ili obrta ili preko neke udruge, jer su inspekcije krenule u napade čak i po sajmovima. Sajmovi se nekad isplate nekad ne...ovisi i o posjećenosti i o tome koliko je tvoja roba prilagođena tom tržištu.
__________________
No winter lasts forever, no spring skips it's turn...
alanis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 14:45   #4
da,facebook je malo problematičan jer ,stvarno, ako nemaš dodano dovoljno ljudi teško da ćeš išta prodati. Iskreno, nisam probala plaćene oglase na facebook jer mislim da mi to neće pomoći. Možda ću sakupiti koji lajk više ali to bi bilo samo to.
Nema straha od inspekcije,imam prijavljen obrt tako da neka samo dođu Ugl. želim ti puno sreće i nadam se da će prodaja krenuti... i tebi i meni
silvijaart is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 21:23   #5
Bok, ja sam isto krenula "unovčiti" svoj hobby jer je mi je dosta ljudi predložilo da bi to bilo "super". No od svih pametnih savjeta da napravim fejs i blog, nitko nema nekakav koristan kako to i promovirati. Pa sada sve stoji dok se čudo ne dogodi. Ili je jednostavno sve što sam napravila jednostavno loše.
__________________
Every child is an artist, the problem is staying an artist when you grow up.

Zadnje uređivanje garabusha : 27.10.2013. at 21:24. Reason: Fulala sam slovo
garabusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 12:05   #6
noz za guljenje krompira ustvari ima svako domacinstvo.. ljudima treba i kupuju ga.. kakve su sanse da netko treba to sto vi proizvodite?? minimalne ili gotovo nikakve.. oglasavanje na tripleclick?? ha ha i to jos preko posrednika..come on...
ljudi muku muce s prezivljavanje a vi prodajete rukotvorine koje nitko netreba??
zaboravite.Probao,imao obrt,naplacao se poreza i zatvorio.usput kad vec prodajete imate li fiskalnu kasu?nasjest ce vam jednom na vrat.A onda jao i pomagaj s dokazivanjem da niste prodali nista.
alpha55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 20:10   #7
Quote:
garabusha kaže: Pogledaj post
Bok, ja sam isto krenula "unovčiti" svoj hobby jer je mi je dosta ljudi predložilo da bi to bilo "super". No od svih pametnih savjeta da napravim fejs i blog, nitko nema nekakav koristan kako to i promovirati. Pa sada sve stoji dok se čudo ne dogodi. Ili je jednostavno sve što sam napravila jednostavno loše.
A što radiš kako bi promovirala svoj blog?
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 09:11   #8
Ja sam preko facebooku - sto ide vrlo slabo ili nikako... i preko mojekrpice di se ne mogu pozaliti, nije to sad zarada boli glava ali djedno obavezno nesto prodam... Probajte malo tamo.. :*
ivanitea is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 22:01   #9
Hm...vidim da je tema zamrla (doduše, nije baš nikad ni oživjela )...ne znam, meni da nema Facebooka ne bi bilo ni prodaje...probala sam i WooHoo - nula bodova, ali fejs mi je genijalan...a čula sam i za Facebook oglašavanje da itekako ima efekta moj problem je što ne znam na koji način legalizirati tu prodaju, a da mi nešto ostane na kraju...
__________________

http://kruzovi.com
Suntzokret is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 16:37   #10
Postoji mnogo stranica gdje možete prodavati,posto ovdje nije dopusteno reklamirati mogu vam poslat u inbox pa se tamo i javite
andreko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 16:39   #11
Thumbs up Rjesenje!!

Znam za jednu stranicu gdje mozes prodavati a isto tako i naučiti kako se promovirati i besplatna je,ako te interesira javi se slobodno u inbox!!
andreko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 16:42   #12
Rjesenje!!

Javi se u nbox a cu te uputit kako se reklamirati,prodavati a ako hoces mozes i prodavati,naravno besplatna je
andreko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 09:39   #13
podižem

podižem malo temu, da vidimo kako ide prodaja u ovo predbožićno vrijeme? gdje najviše prodate, na fejsu ili nekim drugim portalima?
kutijice diana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2015., 14:18   #14
eto da se i ja malo javim. vidim da je tema malo stara, ali nema veze.. Kako Vi prodajete svoje proizvode, ja uspijem preko fejsa, ali bi htjela povećati kanale prodaje. Izrađujem decoupage satove.
DOLPHIN19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2015., 14:57   #15
Quote:
DOLPHIN19 kaže: Pogledaj post
eto da se i ja malo javim. vidim da je tema malo stara, ali nema veze.. Kako Vi prodajete svoje proizvode, ja uspijem preko fejsa, ali bi htjela povećati kanale prodaje. Izrađujem decoupage satove.
Sa obzirom da prodajes specijalizirane stvari, trebala bi pronaci i stranice/forume vezane uz to, uz to bi ti jako pomogli Twitter, Pinterest, Instagram, kod nas se to ne koristi bas, ili se ne korisit pravilno, no to ima veliki potencijal. Pronades ljude koji rade iste takve stvari ili share-aju, povezes se sa njima, djelis sa njima i to vide njihove musterije i tako se razvija mreza, itd...

Mozes probat i stranice poput Etsy-a, samo neke alternative koje su besplatne. Etsy naplacuje da stavis proizvod u njihov shop uopce (barem je tako prije bilo kada sam istrazivao to podrucje)

Sto se tice sajmova koji su ljudi spomenuli, to ti jako ovisi... problem je u tome sto ti moras platit stol tamo sto na tim nekim manifestacijama ne bude bas jeftino, a onda ti se zna dogodit da uopce nema ljudi ili jednostavno nema interesa i ne prodas dovoljno da si pokrijes troskove.

Imas udruge koje ti se bave takvim stvarima, pa mozes ic na njihove sastanke, saznat iskustva, a i ako se uclanis, oni znaju imat popuste za te neke sajmove i cine tu tvoju prodaju po sajmovima legalnu.
astralwolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 14:13   #16
Quote:
astralwolf kaže: Pogledaj post
Imas udruge koje ti se bave takvim stvarima, pa mozes ic na njihove sastanke, saznat iskustva, a i ako se uclanis, oni znaju imat popuste za te neke sajmove i cine tu tvoju prodaju po sajmovima legalnu.
To je bitno, odličan odgovor

Inače, kako da online prodaja bude legalna? Ja sam na svim društvenim medijima, ali se i dalje ne usudim ništa prodavati (crtam) + u pitanju je fan art, vrlo uspješan jer me i same zvijezde repostaju, ali to je vrlo skliska kategorija, mogla bih biti i tužena.


Porezna inače nadgleda sve priljeve po računima.

Ako netko ima još kakvu ideju, neka podijeli ovdje
Suzich Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2015., 00:41   #17
Quote:
Suzich Q kaže: Pogledaj post
To je bitno, odličan odgovor

Inače, kako da online prodaja bude legalna? Ja sam na svim društvenim medijima, ali se i dalje ne usudim ništa prodavati (crtam) + u pitanju je fan art, vrlo uspješan jer me i same zvijezde repostaju, ali to je vrlo skliska kategorija, mogla bih biti i tužena.


Porezna inače nadgleda sve priljeve po računima.

Ako netko ima još kakvu ideju, neka podijeli ovdje
A sto crtas?
Galba Sulla Oas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 10:57   #18
Da dignem malo temu iako sam je fulala, al ne otvara mi se nova.
Iz hobija se bavim slikanjem, cisti amaterizam, akril na platnu i najcesce apstrakcija.
Slike izgleda da imaju svoju publiku. U pocetku sam mislila da je to cisti poticaj obitelji i prijatelja na moje radove, al sad sam pocela dobivat upite za slike i mimo tih krugova.

I sad me zanima, kako prodat sliku za koju postoji interes (osoba nije vidla sliku u zivo), a ja sam misljenja da ista i nije nesto.
OK, kuzim da mi je to cisti manjak samopouzdanja, al kako ste vi prodali svoj prvi uradak?
Da li bas ono vjerujete 100% u ono sto prodajete?

Tnx
__________________
Like the drink, only not spelled the same.
Coffey is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 13:02   #19
Quote:
Coffey kaže: Pogledaj post
Da dignem malo temu iako sam je fulala, al ne otvara mi se nova.
Iz hobija se bavim slikanjem, cisti amaterizam, akril na platnu i najcesce apstrakcija.
Slike izgleda da imaju svoju publiku. U pocetku sam mislila da je to cisti poticaj obitelji i prijatelja na moje radove, al sad sam pocela dobivat upite za slike i mimo tih krugova.

I sad me zanima, kako prodat sliku za koju postoji interes (osoba nije vidla sliku u zivo), a ja sam misljenja da ista i nije nesto.
OK, kuzim da mi je to cisti manjak samopouzdanja, al kako ste vi prodali svoj prvi uradak?
Da li bas ono vjerujete 100% u ono sto prodajete?

Tnx
Fotkaj rad, ako radiš tradicionalno naravno, sredi malo u Lightroom-u ili PS-u i zalijepi na sajtove poput DeviantArt-a ili Redbubble-a... Napiši dobre tagove i to ti je to... To je što se tiče virtualnog svijeta i digitalnih radova, barem je to moje okruženje...
Iako, ako znaš crtati, kupi tablet i počni digitalno crtati, to u današnjem svijetu prolazi i dobro je plaćeno...

A manjak samopouzdnja pusti da odleprša...
__________________
https://www.instagram.com/dark_indigox
Staplen is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 12:21   #20
pomoć

dali ste možda prodavali putem etsty..ako jeste kako to ide..kako je sa poštarinom...molim pomoć...zovem se robertina i živim u karlovcu RH

hvala
robertad is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:30.