Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2007., 01:19   #81
Dečki a jel možda toršite preparate za povećanje mišića(amino.whey,creatin itd)
Glosy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 11:23   #82
ajdaric i Glosy,

a da vas dvojica malo procitate postove, pogotovo moj... ?
Pisao sam polako, ne morate ga citati brzo.
stander is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 12:13   #83
Quote:
stander kaže: Pogledaj post
ajdaric i Glosy,

a da vas dvojica malo procitate postove, pogotovo moj... ?
Pisao sam polako, ne morate ga citati brzo.
Po ovome što si napisao čeka transplantacija jetre, i to uskoro.. Čim si ti na biopsiji završio..
Glosy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 13:14   #84
Za sve:Nemojte zezati dečke. stander:nema ti druge nego daljnji pregledi.Ovdje nećeš naći pravi odgovor.
ri-watch is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 15:17   #85
Quote:
gklobuc kaže: Pogledaj post
Molim vas za informaciju!
Nakon što mi je bilo loše za vrijeme treninga u teretani, prestao sam trenirati i 2mj nakon toga sam napravio nalaz krvi. Bilirubin ukupni i konjugirani su bili dosta povečani, a AST i ALT u redu. Rečeno mi je da ponovim nalaz. Nalaz sam ponovio, ali dan dakon što sam počeo opet trening u teretani. Bilirubini su ostali povečani ali se sada povečalo a AST na 113 (granica je 38) i ALT na 73(granica je 48). Moli vas da mi protumačite te podatke i savjetujete da li da prestanem trenirat i vidim sa liječnikom o čemu se radi ili mogu nastaviti. Da li se jetra može oštetiti još više, i da li se ona uopće može oporaviti od toga. Da li proteini koje uzimam nakon treninga (30g) imaju veze sa tim i mogu li oni štetiti jetri. Ako se radio o hepatitisu ili mononukleozi da li se to može izliječiti i nastaviti baviti se sportom kao i prije.

Hvala Vam!!
transaminaze imaju skok vrednosti u skladu sa tvojim ponasanjem
nakon dva meseca normalno da bez iritacije tj. nekroze jetre neces imati povisene transaminaze ali imas povisene bilirubine direkt, indirekt..
dan nakon treninga sa eventualnim uzimanjem proteina nije ni cudo...
sam FRESUBIN kaO JEdanod preparata za per os ( uzimanje preko usta) sam po sebi izaziva ponekad hepatitis, a tvoje povisenje bilirubina ukazuje da ti ipak imas nekakav problem sa jetrom i da li je to uvezi sa uzimanjem preparata pitanje je?
a moze i da znaci da imas neki urodjeni problem sa metabolizmom pa to treba dobro ispitati , naravno biopsija i sve ostalo .. alkalna fosfataza i jos sijaset drugih enzima.. batali ti te preparate a pre toga procitaj sta sve ima u tome sto uzimas za muskulus biceps , triceps brachii ,kvadriceps femoris , latisimus dorsi .....
beware of building body
__________________
sve sto kazem bice upotrebljeno protiv mene.
abuxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 15:45   #86
Quote:
stander kaže: Pogledaj post
Imam gotovo iste probleme sa jetrom. Sa teretanom sam zavrsio u 7. mjesecu kad mi je bilo nekoliko dana lose. Bolovi i napuhanost trbuha.
Od tada nekoliko mjeseci sam na dijeti i stanje se nije poboljsalo.

Problemi koje imam:
- Umor bez razloga
- Temperatura u vecernjim satima 37-37.2 C
- Bolesno izgledajuce zuto-crvenkaste staklenaste oci, brze se umaraju, tamniji podocnjaci.
- Bol u jetri i prostoru ispod jetre (desnji donji kvadrant trbuha)

Uradio sam puno testova krvi, mikrobiologiju mokrace, kolonoskopiju, pregled na kirurgiji (zbog sumnje na apendix), nekoliko ultrazvuka (nasli su mi difuzne lezije na jetri), osim losijih jetrenih testova i difuznih lezija je sve ok. Ceka me biopsija jetre.

I ja bih bio zahvalan na nekoj ideji, posto doktori specijalisti jos ne znaju o cemu se radi.

PS. Teretana je samo rekreativna u mom slucaju, max. 1 tjedno, nisam kulturista i ne uzimam steroide niti anabolike. Imam 30 godina, 190cm, 85kg (imao sam 93).
biopsija moze da pomogne a to sto gubis na tezini nije bas dobro, ali ajde sta ces, bol ispod DRL se javja kod nekih ljudi i samo ako je uvecana jetra zbog rastezanja glisonove kapsule jetre
dfuzne promene u jetri ? sa temperaturom subfebrilan, hmm biopsija da ,treba je uraditi..
nadji kazu pecurke reishi sa vitaminom C uzimaj
ako nije nista infektivne prirode ni zucna kesa ni nesto nedaj boze, onda moze biti reakcija na svasta , situacija eventualno holangitis , ne rekose na nalazima kakve su te difuzne promene , ako i nije problem okaci slike ili posalji na mail ako nije problem ako imas nalaz CT...
__________________
sve sto kazem bice upotrebljeno protiv mene.
abuxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 17:39   #87
dečki govorim vam iz iskustva,prestanite uzimati proteinske i hormonalne preparate,oporavite se dijetalnom ishranom pa na trening bez ikakve kemije ,ok?
žacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 17:54   #88
Najmanje 1/2 l surutke dnevno nevjerovatno regeneriše jetru.
Najbolje bi bilo ako imate nekoga u mljekari pa da dobijate svježu, pasterizovanu.

I naravno, gore navedeni savjeti.
Lecka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 21:44   #89
u biti jetra se relativno brzo regeneriraju,samo treba paziti na što manji unos slobodnih radikala koji su jetreni neprijatelji-slobodni n spojevi.
-što manje naprezanja-više mirovanja
-pratiti markere(uredne kontrole)
žacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 11:58   #90
Quote:
abuxl kaže: Pogledaj post
biopsija moze da pomogne a to sto gubis na tezini nije bas dobro, ali ajde sta ces, bol ispod DRL se javja kod nekih ljudi i samo ako je uvecana jetra zbog rastezanja glisonove kapsule jetre
dfuzne promene u jetri ? sa temperaturom subfebrilan, hmm biopsija da ,treba je uraditi..
nadji kazu pecurke reishi sa vitaminom C uzimaj
ako nije nista infektivne prirode ni zucna kesa ni nesto nedaj boze, onda moze biti reakcija na svasta , situacija eventualno holangitis , ne rekose na nalazima kakve su te difuzne promene , ako i nije problem okaci slike ili posalji na mail ako nije problem ako imas nalaz CT...

Hvala na odgovoru, prvi normalan.

Na tezini sam izgubio nadam se zato sto sam se bukvalno izrezao sa nekim prehrambenim proizvodima sto sam prije konzumirao. Radikalno iz dana u dan sam promijenio nacin prehrane, min. masnoca i slatkoga. Vjerujem da je to razlog. U zadnih mjesec dana sam malo pojacao hranu opet, nadam se da ispod tih 85 necu ici.
Inace apetit imam normalan, da se reci vrlo dobar.

Stalno imam osjecaj da sam pokupio neku bakteriju, ili se bar nadam tome.
Mozda imam nesto u trbuhu i to pravi problem.

Sta mislis da-li da trazim da me posalju na CT ili MGR ?

Evo zadnji rezultati testova krvi su ovjde. nemojte se cuditi, radjeni su u Ceskoj, zivim u Pragu.


http://www.volny.cz/phil/DSC00570e.jpg

http://www.volny.cz/phil/DSC00569e.jpg

Zadnje uređivanje stander : 03.11.2007. at 12:42.
stander is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 13:48   #91
Nalazi ti uopće nisu slabi,osim bilirubina.Rekla bih Mb Gilbert,ali su mi nejasne one difuzne promjene na jetri?
ri-watch is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 15:47   #92
hmm poviseni natrijum a puno vise kalijum to je znak destrukcije celija kako jetrenih ili eventualno eritrocita jer su bogate kalijumom
a natrijum visok moze biti sa kalijumom znak dehidracije tj smanjenog unosa tecnosti ,
posto su urea i kreatinin ok--- znaci nemA veceg katabolizma u organizmu a i bubrezi rade ok
bilirubini da poviseni su i ukupni i konjugovani i nekonjugovani da jetra je u pitanju , samo je pitanje koji enzim slajfuje ... treba jos videti i da li je bilirubin -diglukuronid ili -monoglukuronid tj ima li razlike ako se sumnja na neku urodjenu sklonost za bolest jetre , i da li si tada imao tamnu ili svetlu stolicu i tamnu mokracu tipa boje piva
to mozeda pomogne dase utvrdi da li je eventualno bila postojeca opstrukcija zucnih vodova ali ovo poslednje ipak bih kod tebe doveo u sci-fi dijagnozu mogucnost

zapravo u prevodu batali vezbanje i razmisli tacno kako si se hranio do sada
__________________
sve sto kazem bice upotrebljeno protiv mene.
abuxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 16:27   #93
Quote:
abuxl kaže: Pogledaj post
hmm poviseni natrijum a puno vise kalijum to je znak destrukcije celija kako jetrenih ili eventualno eritrocita jer su bogate kalijumom
a natrijum visok moze biti sa kalijumom znak dehidracije tj smanjenog unosa tecnosti ,
posto su urea i kreatinin ok--- znaci nemA veceg katabolizma u organizmu a i bubrezi rade ok
bilirubini da poviseni su i ukupni i konjugovani i nekonjugovani da jetra je u pitanju , samo je pitanje koji enzim slajfuje ... treba jos videti i da li je bilirubin -diglukuronid ili -monoglukuronid tj ima li razlike ako se sumnja na neku urodjenu sklonost za bolest jetre , i da li si tada imao tamnu ili svetlu stolicu i tamnu mokracu tipa boje piva
to mozeda pomogne dase utvrdi da li je eventualno bila postojeca opstrukcija zucnih vodova ali ovo poslednje ipak bih kod tebe doveo u sci-fi dijagnozu mogucnost

zapravo u prevodu batali vezbanje i razmisli tacno kako si se hranio do sada

Stolica mi je bila i jeste ok, hvala bogu.
Mokraca nekada jeste tamnija, kao pivo... vecinom ujutro ili kad manje pijem dnevno.

Jel postoji mogucnost trovanja nekom hranom ili kemikalijom kod mene ?
Mislim od 7. mjeseca je dosta dug period, mozda bi se to vec vratilo u normalu da sam se otrovao od necega... ako nemam trajno ostecenje... dobro to ce utvrditi biopsija nadam se.

U 17. ili 18. godini sam imao neko gadno stanje kad mi je bilo dosta lose, sjecam se da sam imao bilirubin 95, mozda mononukleoza ili nesto. Od toga vremena idem na kontrole 1-2x godisnje i imam konstantno povisen bilirubin (ne konjugovani)...motao se izmedju 30-50, sad je nesto vise, ali svi ostali nalazi osim bilirubina su mislim uvijek bili ok. Medjutim ovog ljeta se nesto desilo, tako da su mi skocili ALT i AST. (jedan je sad u ovim zadnjim nalazima cak u granici normale)

Jos jedno mozda blesavo pitanje.. Dal sam se mogao ozlijediti na treningu ?
Naime radi se o fitnesu + kickbox vreca na kojoj sam se redovno "praznio".
Visokim dizanjem desne noge poprilicno "kompresiram" taj dio tjela rebra-jetra-trbuh, crijeva. Mozda sam si nesto jednostavno zeznuo

Ma nista, nagadjati mogu do beskonacnosti... hvala jos jednom!
stander is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 21:30   #94
cuj mononukleoza hoce izazvati probleme sa jetrom narocito ako se uzima sa lekovima tipa ampicilin tada se javlja jace ostecenje jetre popularno nazvano Reyeov sindrom a narocito posle toga jetra moze biti fragilnija tj sklona povredjivanju pa i to se moze imati na umu .
definitivno ti predstoji neko ispitivanje koje ce ti do detalja ispitati situaciju
a pored mononukleoze i standarnih hepatit virusa imas i jos raznih atipicnih virusa sem onih do sad 8 sto su ih detektovali ...toliko me secanje sluzi
ali to je zivot ...a za mokracu vazan je nivo urobilinogena a tamnija hoce inace ujutru da se javi tako da "ne budi bez brige"
pozdrav
__________________
sve sto kazem bice upotrebljeno protiv mene.
abuxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 22:06   #95
Ma kod mononukleoze bi ti bili izrazeniji simptomi,pogotovo vratne zlijezde bi ti natekle.Kad sam je ja dobio u to vrijeme sam isao i na fitnes i sjecam se kako sam bio sretan sto sam u kratkom roku uspio nabildati vrat...ah dok nisam shvatio da imam mononukleozu ...
maple leaf rag is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 22:09   #96
Bez brige nisam sigurno, to ti mogu garantirati...

Vecinom se psihoziram sta ako je ovo ili sta ako je ono pa mi onda na kraju pukne film u stilu ma yebaga, sta god da je...

Bice biopsijica pa cu se javiti kad budu rezultati.
stander is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 09:34   #97
Quote:
abuxl kaže: Pogledaj post
cuj mononukleoza hoce izazvati probleme sa jetrom narocito ako se uzima sa lekovima tipa ampicilin tada se javlja jace ostecenje jetre popularno nazvano Reyeov sindrom a narocito posle toga jetra moze biti fragilnija tj sklona povredjivanju pa i to se moze imati na umu .
Molim pojasnjenje:
1. Na temelju cega bi se nekome dijagnosticirao "popularno nazvani" Reyeov sindrom, tj. sto te je iz ove cijele price ohrabrilo da ubacis tu dijagnozu u igru?
2. Koja je uloga ampicilina u tome? Je li to razlog zbog kojeg se ampicilin i mononukleoza smatraju problematicnom kombinacijom?

Hvala unaprijed na odgovoru. Koristit ce raspravi koja ce uslijediti nakon toga .
simple is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 21:27   #98
pa to sam slucajno spomenuo kao potrebu da se misli na sve , mozda je ovde vecina ljudi delimicno medicinski potkovana ipak treba pomenuti neke stvari koje mogu da naprave haos iz cista mira,
kako nastaje rey hm antigena mimikrija ko to tacno zna ... kao sto i pivo izaziva pojacano lucenje mleka ,pa su tek skoro izolovali supstancu iz piVA koja je antigenski slicna proLAKTINU...
__________________
sve sto kazem bice upotrebljeno protiv mene.
abuxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 23:43   #99
Quote:
abuxl kaže: Pogledaj post
pa to sam slucajno spomenuo kao potrebu da se misli na sve , mozda je ovde vecina ljudi delimicno medicinski potkovana ipak treba pomenuti neke stvari koje mogu da naprave haos iz cista mira,
kako nastaje rey hm antigena mimikrija ko to tacno zna ... kao sto i pivo izaziva pojacano lucenje mleka ,pa su tek skoro izolovali supstancu iz piVA koja je antigenski slicna proLAKTINU...
Bit je samo u tome da nema Reyea bez encefalopatije (i to izrazene), tj. izolirano ostecenje jetrenih stanica nije Reyeov sindrom i ne bismo trebali plasiti ljude po forumima. I inace je kod odraslih bolest rijetka. Kod djece je nesto cesca (iako u apsolutnom iznosu rijetka) i uzrok se moze naci u kombinaciji preboljele virusne infekcije (influenza ili varicella, EBV u pravilu ne) i upotrebe salicilata (aspirin). Ampicilin nema ulogu u patofiziologiji bolesti (po mojim saznanjima barem).
Istina je da ampicilin moze povisiti jetrene markere (ALT, AST) i kod mononukleoze moze prouzrociti osip te se stoga izbjegava ako postoje dijagnosticke dvojbe streptokokna angina ili mono.
simple is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 19:29   #100
Oce stetiti jetri uzimanje Koenzima Q10 ?
A aloe vera ? (to bas ne bi trebalo)

Danas mi se pojavila bezvezna manja ali tamna modrica na saci (zglob kaziprsta). Definitivno nisam udario ruku. Nadam se da ova nema veze sa stanjem jetre inace bi bilo lose
stander is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:30.