Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2016., 16:55   #41
Quote:
oss kaže: Pogledaj post
Mislim tko je pogledao intervju u N1 nedavno, ima na YouTube sve je jasno.
hajde super... kad je tebi sve asno... ja upravo pogledao taj prilog... snimljen prije 8 mjeseci, dakle 01.06. hajde molim te komentiraj dolje izneseno... kad ti je sve jasno...

////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Kazu sljedece u uvodu emisije... 60 zaposlenih... zatim Mate nakon toga kaze da ih imaju 100, od kojih su 70 zaposlili unatrag zadnjih godinu dana... a danas tvrdi da ih je 150... proizvoda i dalje nema (osim Greypa, 200 komada godisnje, dakle 150tak tisuca eura), samo tehnologija... dosta zanimljiv rast firme... tko to moze pratit... pretpostavljam da je vecina u razvoju... kako tocno izrastes od 30 do 150 u godinu i 8 mjeseci?

To je prvo... drugo.. Mate kaze, promet prosle godine 1,5 milijuna eura... i kaze prodali/isporucili 4 ConceptOnea, samo to je 3 milijuna eura... plus sve ostalo, a sam kaze da su tehnoloska tvrtka koja prvenstveno prodaje tehnologiju... di su te pare? za 2015 je prognozirao 7,5 milijuna eura prometa, to je 50tak milijuna kuna, jedva cekam vidjeti financijski izvjestaj...

Nadalje... za Concept One kaze, serija od 10 komada, koaj ce biti gotova do sredine sljedece godine... to je za 4 mjeseca... di su ti primjerci/ Ako ih je do sada prodao 4, jos 6 komada treba biti gotovo kroz 4 mjeseca... Nakon toga ide 20 komada auta kroz najkasnije godinu dana i po dana... s planom da se 2020 zaposli 1000 ljudi i stanca 100 komada auta godisnje...

Danas, 8 mjeseci kasnije govori da mu proizvodnja auta uopce nije ideja i da su primarno tehnoloska firma koja ce izvoziti tehnologiju...

I onda tamo negdje, oko 32. minute... 2020. zeli imati 300-400 zaposlenih, i proizvoditi nekoliko stotina auta godisnje...



E da, skoro sam zaboravio! Pitanje, Da li ocekujete pomoc drzave:! Odgovor [B]NE[B], pola godine kasnije... kmecanje preko fejsa... zazivanje premijera... cudesa...


Meni je i dalje jasno da ce osvrt na gore napisano biti: JAL! JAL! JAL! Ako ovo me ni ne izgleda nimalo ozbiljno, nimalo vizionarski, nimalo genijalno... nimalo nista... totalno nabacana hrpa nekonzistentnih ideja i waannabe hvalisanja... uspjeva biti kontradigtoran sam sebi u emisiji koja traje 30 minuta....



PS. Da ne spominjem koliko uvjerljivo zvuci ''Krajem 2013. smo imali ponudu od jedne njemacke pokrajine u iznosu od 10 milijuna eura da preselimo cijelu tvrtku tamo, ali je u zadnji tren dosao taj investitor. Pricamo o tvrtki koja 2014. dakle godinu posliej, ima promet od milijun i po eura... promet... mene zanima ta njemacka pokrajina koja zeli dati 10 milijuna eura tvrtki iz hrvatske da se preseli kod njih...

PPS. I dalje mu zelim da uspije...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2016., 17:12   #42
Nisi morao tako brutalno.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2016., 17:15   #43
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Takve rasprave oko potrebe za velikom količinom struje su bile na ovom forumu prije 11god. kad su se počele masovno ugrađivati klima uređaji u kućanstvo

Danas svaka kuća ima barem jednu klimu i hrpu gadgeta koji troše struje kao još jedna klima i nisam primijetio da je došlo do nestašice, preoterećenja mreže niti neke enormne potrebe za dodatnom količinom el. energije nego prije desetak i više godina.

Hehe, upravo to...čudi me da već dežurni prognostičari nisu zaposjeli temu o kolapsu sustava čim se u gradovima krenu pojavljivati el. auti u većem broju.

btw evo videa iz Ženeve, Concept S, bome fino liči...https://www.facebook.com/eautoguru/v...52023485058353
Rokas666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2016., 17:50   #44
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
hajde super... kad je tebi sve asno... ja upravo pogledao taj prilog... snimljen prije 8 mjeseci, dakle 01.06. hajde molim te komentiraj dolje izneseno... kad ti je sve jasno...


Ovaj prilog od prije 2 tjedna: https://www.youtube.com/watch?v=HsfeJh8tImc

Još jednom ponavljam, glavni proizvod je tehnologija, ne bicikli, ne automobili. U prvim minutama emisije je sve objašnjeno za tvoju sumnjičavu glavicu, npr: https://youtu.be/HsfeJh8tImc?t=11m49s

Inače, nisi ti jalan nego se praviš pametan, a nisi baš potencijal.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2016., 19:48   #45
Nisam želio ulaziti u financijsku priču firme Rimac,nego sam želio pohvaliti entunzijazam i inovativnost Mate i ekipe koju je okupio oko sebe.
Mora se priznati da su Concepti ONE i S prekrasne pile i svaki od nas (ne mislim na one koji su iz nekog,samo njima znanog razloga,puni zavisti, jala),koji piše na ovom postu, volio imati ili jedan ili drugi.
Ali,jbg,ne možemo svi biti božji nećaci ,puni love,pa si to priuštiti.Može guska samo sanjti o sijenu.
Iskreno,mene bi zadovoljio i simpatični XD concept od Dok-inga ( hajde nemojte sada i o toj firmi,te tko je kome što,te odkud lova...).
Vidim da i hibrida sve više ima.Mislim da ću i ja voziti Priusa, doduše kada ljudi autima budu letjeli po zraku.
__________________
kulena,tambura i vina - i sve mi štima...
MAX SLAVONIJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2016., 20:07   #46
Iskreno? Bi kurac. Sa mog stajališta do su i dalje igračke na baterije. Svjetlosnim godinama iza karizme jednog Američkog V8 sa blowerom, jednog vrištavog V8 sa ravnom radilicom, boxera sa 6 cilindara iza repa ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2016., 20:28   #47
Jal prema kome?

Recimo, onda sam jalan na Rimca, a nisam na vlasnike HS produkta. Zvuči logično?

O HS produktu dosad ništa loše nisam čuo, u medijima su minimalno, ljudi rade posao, izvoze i šute. A ovaj samo priča. Na njih bi još i mogao biti jalan, a nisam.

Concept auto koje nije testirano, za 850k eura? Htio bi imati? O bokte... možda bi ako propadne firma, samo tada se može reći da će auto sigurno nešto vrijediti.

Za tu cifru napraviš vilu na moru, kupiš dva sportska auta koja čak i imaju neku upotrebljivost i miran si. Porsche, Nissan GTR, biraj... Audi RS? Može i to. Hoćeš hibrodnog supersportaša? Imaš Acuru NSX.

To je precijenjen proizvod, koji sa 150 na autocesti nije dokazao da može prijeći 200-250 km, a meni takav auto ne treba, niti će mi ikad trebati.

Za po gradu mi je dovoljan i onaj isprdak od VW Upa, pa još na struju... što ne znači da bi ga kupio, baš naprotiv.

A kad bi išao kupovati auto za tu cifru, sigurno bi uzeo nešto što je netko i testirao.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2016., 20:35   #48
Kojim novcima plaća 150 ljudi svaki mjesec ako nije prodao niti jedan, ili, sve i da je je prodao 3 auta?
dellel is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2016., 20:43   #49
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
To je precijenjen proizvod, koji sa 150 na autocesti nije dokazao da može prijeći 200-250 km, a meni takav auto ne treba, niti će mi ikad trebati.
Oprosti, koga boli neka stvar za to? Sad mi ovdje raspravljamo o tome hoće li netko kupiti taj auto i je li upotrebljiv na autocesti? Uopće nije poanta u tome.

Automobil je popularniji proizvod od oružja, zato toliko komentara i hypea. Sama činjenica da jedan hrvatski startup proizvođač, novi brend u autoindustriji koja je jedna najkompetitivnijih industrija, izlaže na svjetskom autosalonu pored recimo Bugattija, već je za svaku pohvalu. Zbog toga je toliki fokus, premda se ne može reći da je Rimac punokrvni proizvođač automobila, bar ne još.

Quote:
dellel kaže: Pogledaj post
Kojim novcima plaća 150 ljudi svaki mjesec ako nije prodao niti jedan, ili, sve i da je je prodao 3 auta?
Uvriježeno je mišljenje redikula da on plaća (ili ne plaća) te ljude od para koje mu je tata ukrao, te pare još uvijek nisu presušile (valjda je ukrao preko milijardu kuna i sve dao sinu), a da oni zapravo ništa ni ne rade niti su ikad išta prodali, igraju se valjda i surfaju po fejsu, a za to vrijeme je Rimac izlagao neke tamo redikule investitore i oni su mu dali još eto 100 milijuna kuna.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2016., 20:43   #50
Kojih 150 ljudi?
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2016., 20:49   #51
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Inače, nisi ti jalan nego se praviš pametan, a nisi baš potencijal.
Pa slobodno napisi da mislis da sam glup... nikakav problem... ni prvi ni zadnji.. doduse zvucati ce uvjerljivije ako budes argumentirao... ove petparacke paralele ti nisu bas nesto impresivne...


Ali evo, pogledao sam i drugi intervu, i sad mi je jos manje toga jasno, odnosno puno mi je jasnije. Sta je on zapravo konkretnoga rekao u 50 minuta razgovora? Apsolutno nista, osim dijela sa 'mi razvijamo tehnologije, samo ja Vam ne smijem reci za koga i sto razvijemo jer je to totalno uobicajeno u poslovnom svijetu'. BTW. Osim sto je navedena izjava notorna glupost, mene zivo zanima sto on tocno izvodi, 'tehnologija' jako gordo zvuci. koji su to klijenti kojima je on naplatio 5 milijuna eura usluga u 2015. godini?

Par stvari mi je upalo u uho, da malo seciram intervju. Naveo je greyp kao potencijalno vecu stvar od Rimac Automobila, i to je OK... ali prosle godine, je nastancao 200 komada, dakle to je prihod od 150 000 eura... dakle prihod.. ne zarada... a za ovu najavljuje 300 - 600 ,evo recimo nek bude 400, sto i sam navodi. to je 300 000 Eura prihoda... niti 5% od predvidjenoga... zatim 5 komada Concepta one, dok na ostatak otpada 'biznis to biznis' tehnologija...


Sve to zajedno jos hajde... idemo puhati u fanfare... i onda ispali sljedece... ''Za azijskog partnera cemo razviti automobil, predati im cijeli know high, proizvesti 15 prototipa u hrvatskoj, i onda ce to oni dalje sve u kini'' Dosta zanimljiva izjava... pretpostavljam da to misli uklopiti u postojeci budzet... koji je koliko ono... 2014 prihod je bio 1,5 milijuna eura... za 2015 je predvidio 5 puta vise... i sad tu treba sloziti potpuno novi proizvod za 'kineskog kupca' razvoj svega... iz nule... ali necemo reci za koga...?

Koliko taj razvojnih timova ima? jedan koji radi samo Concept One jer je to udarni PR, zatim jedan koji stalno mora bit asajnan za Koeningsegg... pa imamo ekipu koja je zaduzena za ''novi kineski projekt za koji moraju napraviti kompletan razvoj i 15 prototipova'' i uz to, jos par razvojnih timova koji su zaduzeni za biznis to biznis rjesenja... koja mu donose 80% para, jer inace imamo ogromnu rupu u primanjima koja ne mozemo objasniti... I... sto je najbitnije... prije godinu i osam mjeseci firma je imala 30 zaposlenih, odnosno 80% kadra ima u prosjeku manje od godinu dana staza... A to je samo razvoj... di je prodaja... treba netko pronaci klijente, odabrati projekte, naplatiti ih...

Ako sam prije mislio da tip kenja i prodaje maglu... sad sam jos uvjereniji u to... I sto je najgore... full mu ide... Ovaj Cvetojevic kao da mu ga zeli popusiti u startu... novine pune 'put genijalca' I slicna sranja... toliko nam ocajno fali 'decko koji obecava'' da smo spremni ama bas sve progurati...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2016., 20:53   #52
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Oprosti, koga boli neka stvar za to? Sad mi ovdje raspravljamo o tome hoće li netko kupiti taj auto i je li upotrebljiv na autocesti? Uopće nije poanta u tome.

Automobil je popularniji proizvod od oružja, zato toliko komentara i hypea. Sama činjenica da jedan hrvatski startup proizvođač, novi brend u autoindustriji koja je jedna najkompetitivnijih industrija, izlaže na svjetskom autosalonu pored recimo Bugattija, već je za svaku pohvalu. Zbog toga je toliki fokus, premda se ne može reći da je Rimac punokrvni proizvođač automobila, bar ne još.
Tip laže dok zine... pogledaj samo što je kolega napisao prije, u pola sata nije sposoban iznositi jednake činjenice.

Totalno nebitno, nadam se da će uspjeti u svom planu, samo neka bude realan, za razliku od onoga što je sad.

Quote:
Uvriježeno je mišljenje redikula da on plaća (ili ne plaća) te ljude od para koje mu je tata ukrao, te pare još uvijek nisu presušile (valjda je ukrao preko milijardu kuna i sve dao sinu), a da oni zapravo ništa ni ne rade niti su ikad išta prodali, igraju se valjda i surfaju po fejsu, a za to vrijeme je Rimac izlagao neke tamo redikule investitore i oni su mu dali još eto 100 milijuna kuna.
Ti sam ispadaš redikul jer ne voliš čitati obične brojke.

Znači, tip je u 3 godine imao troškove manje od 20-25M kn, ne sjećam se točno, a starom mu se sudi za 333M kn. Tome dodaj donacije države, i imaš to što imaš...

Koje investitore? Samo pogledaj odakle su te firme i zbroji dva i dva... ja stavljam 100 eura da je tip otvorio sa svojom lovom firme u poreznim rajevima i sad pere lovu.

Nešto si mi naivan za nekoga tko ima 50+ godina...
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2016., 20:58   #53
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Iskreno? Bi kurac. Sa mog stajališta do su i dalje igračke na baterije. Svjetlosnim godinama iza karizme jednog Američkog V8 sa blowerom, jednog vrištavog V8 sa ravnom radilicom, boxera sa 6 cilindara iza repa ....
Dvaput sam ga vidio na cesti i moram priznati da me jako iznenadila buka koju rade ti el. motori
Imaju neki VZZZZZZZ opaki
Doslovno se sve živine (ptice, psi, mačke) preplaše i utihnu pa par sekundi
Mislim da vozi s PP tablicama po kvartu kad testiraju...

Greyp bic isto dost zuji u vožnji....
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2016., 21:29   #54
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post


Ovaj prilog od prije 2 tjedna: https://www.youtube.com/watch?v=HsfeJh8tImc

Još jednom ponavljam, glavni proizvod je tehnologija, ne bicikli, ne automobili. U prvim minutama emisije je sve objašnjeno za tvoju sumnjičavu glavicu, npr: https://youtu.be/HsfeJh8tImc?t=11m49s
Razvija infotainment sustav o kojem nema ni spomena niti je ikad prikazan ili testiran. Kakvu tehnologiju koristi? Kakav je zaslon prikaza informacija? Memorija? Čije grafičko sučelje koristi?

Torque Vectoring je zakazao u par navrata. To je vidljivo i na premijeri u Ženevi u promotivnom videu. Čak je jednom i na stazi imao s njime problema.

U tom novom videu kaže kako je njegova tehnologija poznata, za dobrobit autoindustrije. Na pitanje o čemu se točno radi, ne smije govoriti jer je ta tehnologija zaštićena. Međutim kada ga je Saša pitao zašto kinezi onda stavljaju svoje ime preko njegovih proizvoda, ovaj skreće s teme i priča u ugovorima i izvozu.

Čovjek bi pomislio da proizvodi oružje masovnog uništenja a ne dijelove za automobile na struju. Više informacija možeš dobiti o sustavima obrane američkog ratnog zrakoplovstva nego o jebenom infotainment sustavu u automobilu.
Rendolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2016., 21:39   #55
Sam Rimac je rekao da je jedino napravio torque vectoring, ostalo je sve tuđe, kupljeno i sklopljeno u jedan auto.

Čak sam negdje vidio i od koga je dizajn, uz poneke izmjene, recimo, zadnja svjetla i kraj mrvu izmjenjen.

Torque vectoring su morali napraviti svoj, jer ih je valjda proizvođač sustava odjebao hladno nabivši cijenu na par desetaka milijuna eura i minimum narudžbu opreme koju oni neće iskoristiti za 30 godina.

Torque vectoring inače imaju svi hibridi i električni sa više od jednog električnog motora, samo kakve je koji kvalitete, eh...
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2016., 22:15   #56
Quote:
Rendolf kaže: Pogledaj post
Torque Vectoring je zakazao u par navrata. To je vidljivo i na premijeri u Ženevi u promotivnom videu. Čak je jednom i na stazi imao s njime problema.
Ovo nije nikakav problem niti bauk... sva tehnologija zakazuje... prije ili kasnije... puno skuplji sustavi su poblesavili... di nece... pogotovo u dinamickom sustavu kao sto je automobil... to mu stvarno nije za zamjeriti... niti je fer spocitavati mu to... nemate pojma koliko je nenormalno tesko regulirati takav sustav u realnom vremenu...

Mene puno vise zanimaju druge price... koje su full suplje... recimo... tko su investitori koji su mu iskrcali bare, 4-5 milijuna eura za njegovu ''tehnologiju''... I koja je to tehnologija... kakvo je to ''biznis tu bizniz'' solution, za kojeg je kupac koji je anoniman, spreman iskcati firmi koja je prakticno anoniman milijune za rjesenje koje ce joj razviti ekipa koja je zaposlena unutar zadnjih godinu dana, I radi nesto za sto prije toga nije cula? Moze li mi to netko objasiti, sto bi mogla biti ta tehnologija i gdje je tocno primijenjena?
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 01:26   #57
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Pa slobodno napisi da mislis da sam glup... nikakav problem... ni prvi ni zadnji.. doduse zvucati ce uvjerljivije ako budes argumentirao... ove petparacke paralele ti nisu bas nesto impresivne...
Ne mislim da si glup, nego da se praviš pametan - to je karakterna osobina. Kad svi govore jedno, postoje ljudi koji će pošto-poto govoriti drukčije, makar to bilo i potpuno besmisleno. Tako i vas par, silno se trudite "razotkriti" najveću prevaru u novijoj hrvatskoj povijesti.

Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Ali evo, pogledao sam i drugi intervu, i sad mi je jos manje toga jasno, odnosno puno mi je jasnije. Sta je on zapravo konkretnoga rekao u 50 minuta razgovora? Apsolutno nista, osim dijela sa 'mi razvijamo tehnologije, samo ja Vam ne smijem reci za koga i sto razvijemo jer je to totalno uobicajeno u poslovnom svijetu'. BTW. Osim sto je navedena izjava notorna glupost, mene zivo zanima sto on tocno izvodi, 'tehnologija' jako gordo zvuci. koji su to klijenti kojima je on naplatio 5 milijuna eura usluga u 2015. godini?
Tebi će reći koji su klijenti? Evo jedan od njih koji je poznat je Koenigsegg, u novoj Regeri je električni pogon od Rimca. Šta misliš koliko je to naplaćeno, 50.000kn?

Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Koliko taj razvojnih timova ima? jedan koji radi samo Concept One jer je to udarni PR, zatim jedan koji stalno mora bit asajnan za Koeningsegg... pa imamo ekipu koja je zaduzena za ''novi kineski projekt za koji moraju napraviti kompletan razvoj i 15 prototipova'' i uz to, jos par razvojnih timova koji su zaduzeni za biznis to biznis rjesenja... koja mu donose 80% para, jer inace imamo ogromnu rupu u primanjima koja ne mozemo objasniti... I... sto je najbitnije... prije godinu i osam mjeseci firma je imala 30 zaposlenih, odnosno 80% kadra ima u prosjeku manje od godinu dana staza... A to je samo razvoj... di je prodaja... treba netko pronaci klijente, odabrati projekte, naplatiti ih...
Tražit ćemo da pokaže točno na čemu koja osoba radi, kako su složeni u timove, koji su "razvojni timovi", točno koji su novi projekti, za koga i zašto.

Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Ako sam prije mislio da tip kenja i prodaje maglu... sad sam jos uvjereniji u to...
Odlično, svakako možeš biti ponosan na to što si otkrio da tip kenja i prodaje maglu.

Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Kojih 150 ljudi?
Nije teško provjeriti.

Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Ti sam ispadaš redikul jer ne voliš čitati obične brojke.

Znači, tip je u 3 godine imao troškove manje od 20-25M kn, ne sjećam se točno, a starom mu se sudi za 333M kn. Tome dodaj donacije države, i imaš to što imaš...

Koje investitore? Samo pogledaj odakle su te firme i zbroji dva i dva... ja stavljam 100 eura da je tip otvorio sa svojom lovom firme u poreznim rajevima i sad pere lovu.

Nešto si mi naivan za nekoga tko ima 50+ godina...
Ti si isti ko Rijecanin, izdigao si se iz mase naivnih i prepoznao kako je to sve laž i prevara. Svaka čast. Inače, možda jesam naivan, ali 50+?

Jel toliko nevjerojatno da je prije 3 godine malo lutao, imao sklepan nekakav auto (nešto je muljao, više radi PR-a), skoro bankrotirao pa prodao nekakav "auto" pošto-poto, a da je u međuvremenu stekao određeni know-how, sklopio određene poslove i da trenutno raste?

Quote:
Rendolf kaže: Pogledaj post
Razvija infotainment sustav o kojem nema ni spomena niti je ikad prikazan ili testiran. Kakvu tehnologiju koristi? Kakav je zaslon prikaza informacija? Memorija? Čije grafičko sučelje koristi?
Najbolje da tebi da jedan primjerak da rastaviš i vidiš točno šta je to.

Quote:
Rendolf kaže: Pogledaj post
Torque Vectoring je zakazao u par navrata. To je vidljivo i na premijeri u Ženevi u promotivnom videu. Čak je jednom i na stazi imao s njime problema.
Ne sumnjam da je zakazao, vjerojatno još uvijek ne radi kako treba. Ali ti čak sa promotivnog videa vidiš da je sustav zakazao? Šta, zato što kotač proklizuje? Daj, uozbilji se. Inače to je dosta komplicirana tehnologija (prvenstveno s pozicije automatske regulacije), ali nije nevjerojatno da se takvo nešto razvije ovdje.

Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Sam Rimac je rekao da je jedino napravio torque vectoring, ostalo je sve tuđe, kupljeno i sklopljeno u jedan auto.

Čak sam negdje vidio i od koga je dizajn, uz poneke izmjene, recimo, zadnja svjetla i kraj mrvu izmjenjen.
Sve je vlastito - pogon, baterije, šasija, ovjes, karoserija, kočnice, upravljačka elektronika, infotainment elektronika. Pardon, koristili su tuđe procesore i memoriju, i sam baterijski hardver...

Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Torque vectoring su morali napraviti svoj, jer ih je valjda proizvođač sustava odjebao hladno nabivši cijenu na par desetaka milijuna eura i minimum narudžbu opreme koju oni neće iskoristiti za 30 godina.

Torque vectoring inače imaju svi hibridi i električni sa više od jednog električnog motora, samo kakve je koji kvalitete, eh...
Krivo. Ovakav torque vectoring nema nitko. Ne postoji "proizvođač sustava". Torque vectoring je regulator koji upravlja postojećim pogonom, kakav god da je, ovdje se radi o električnom pogonu pri čemu sustav posebno kontrolira svaki kotač, jer je na svakom po jedan elektromotor. Drugi električni automobili uglavnom imaju 2 elektromotora, odnosno 1 po osovini. Konvencionalni torque vectoring sustavi uglavnom rade na temelju kočenja određenih kotača ili blokade diferencijala. Električni motor daje i suprotnu mogućnost - apliciranja momenta na pojedini kotač.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 02:41   #58
Quote:
oss kaže: Pogledaj post
Vozit će se dio na baterije, kod nas samo oni dubljeg džepa. CO2 koji ispuste automobili su zanemarivi na utjecaj prirode to je samo propaganda. Više samo krave u SAD-u prdenjem ispuste CO2 emisije koliko got to zvuči smiješno.
Ne CO2, nego metana, koji je znatno stetniji...

Quote:
Rendolf kaže: Pogledaj post
Brisači su postavljeni previsoko. Taj auto nije išao 150km/h a kamo 350km/h.
150 km/h je isao:

https://www.youtube.com/watch?v=ZvXmPJStWyY

O ostalome ne bih, niti me zanima previse... Sto se financija/financiranja tice, to je javna tajna, ali kako bi rekli, pustimo institucije neka rade svoj posao...

Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
O HS produktu dosad ništa loše nisam čuo, u medijima su minimalno, ljudi rade posao, izvoze i šute.
Kopaj malo dublje pa ces naci... Moglo bi se i o njima podosta, ali nije niti mjesto niti vrijeme...
Markkonen is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 05:44   #59
Quote:
Markkonen kaže: Pogledaj post
Ne CO2, nego metana, koji je znatno stetniji...



150 km/h je isao:

https://www.youtube.com/watch?v=ZvXmPJStWyY

O ostalome ne bih, niti me zanima previse... Sto se financija/financiranja tice, to je javna tajna, ali kako bi rekli, pustimo institucije neka rade svoj posao...



Kopaj malo dublje pa ces naci... Moglo bi se i o njima podosta, ali nije niti mjesto niti vrijeme...
Dajte ljudi,pa još malo pa će bakice s gas maskama u mužnju krava...

Svatko tko pravi el.auta ja mu želim propast
__________________
The past is a torch that lights our way. Where our fathers have shown us the path, we shall follow
1941 https://archive.org/details/adolfhit...istinaoslobada
Etanol is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 07:57   #60
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Tebi će reći koji su klijenti? Evo jedan od njih koji je poznat je Koenigsegg, u novoj Regeri je električni pogon od Rimca. Šta misliš koliko je to naplaćeno, 50.000kn?


Krivo. Ovakav torque vectoring nema nitko. Ne postoji "proizvođač sustava". Torque vectoring je regulator koji upravlja postojećim pogonom, kakav god da je, ovdje se radi o električnom pogonu pri čemu sustav posebno kontrolira svaki kotač, jer je na svakom po jedan elektromotor. Drugi električni automobili uglavnom imaju 2 elektromotora, odnosno 1 po osovini. Konvencionalni torque vectoring sustavi uglavnom rade na temelju kočenja određenih kotača ili blokade diferencijala. Električni motor daje i suprotnu mogućnost - apliciranja momenta na pojedini kotač.
nije da su totalna prijevara, ali oni za Koenigsegg ne rade pogon - evo citat sa site:

"Today Koenigsegg and Rimac are two striving ambitious companies with complimenting skillsets that truly can help each other succeed in a very tough market place. Given this, Koenigsegg supports Rimac with low volume production questions, structural composites and certain electronics. Rimac on the other hand work together with Koenigsegg for battery pack and PDU development and they produce some welded assemblies for Koenigsegg."

znaci rade zajedno na nekom razvoju, a rimac za njih radi zavarivanje.

torque vectoring kakav god da mu je (ne sumnjam da je stvarno razvio nesto, ali svi smo na faksu radili regulatore), ni na jednom promo filmu ne radi..
joghurt is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:31.