Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2006., 12:38   #1
Ima li života nakon smrti?

U zadnje vrijeme si prilično sa ovime razbijam glavu i na žalost sve više dolazim do poimanja toga da nakon smrti nema možda ničega.
Ovaj topic niti nije možda usko vezan uz religiju, već uz istinu. No što istina jest? Molim sve neka mi ne citiraju Bibliju jer to mi je sve samo ne nikakav dokaz da nešto postoji. Sve ljudske halucinacije, lažne slike na kojima su navodno ukazanja duhova, razna prikazivanja Marije i slične stvari mogu biti velika glupost i izmišljotina.

Znam da je jedan znanstvenik čak objavio knjigu gdje tvrdi da čovjek u mozgu ima jedan centar koji mu služi za vjerovanje u Boga i nadnaravno jer pošto je čovjek inteligentno biće, te samim time suočen sa strahom od potpunog nestanka i smrti, te da bi to podnio u mozak mu je ugrađena ta percepcija koja mu daje nadu i vjerovanje u te bedastoće kao što su Bog i vječni život.
Je li Isus zbilja uskrsnuo? Ja sam prije neki dan rekao svojoj frendici: ako je zbilja živ da bih u to vjerovao trebao bi doći pred mene i trebao bih mu staviti ruke na ranu da mu vjerujem. To je to jer ovo su zbilja ostalo sve sranja.
Vjerovao ja ili ne, istina će ostati istina. Ako je istina da poslije fizičkog života ima nešto onda će tako i ostati bez obzira na moju vjeru kao i ako iza ovog života nema ničega.

No ako nema ničega na to se ne treba gledati kao na smrt već kao na nepostojanje. Kao što nismo postojali niti prije rođenja, nećemo postojati tako niti nakon smrti fizičkog tijela jer mi tad nismo mrtvi, već jednostavno ne postojimo. Glupo bi bilo gledati u kamen na cesti i reći: "gle, taj kamen je mrtav" ili "taj kamen je umro", no nije, život u njemu jednostavno ne postoji, te tako niti mi nakon smrti nećemo biti mrtvi, već će biti kao da jednostavno nismo nikada postojali. Nećemo ništa znati, niti išta osjećati, biti ćemo obično ništa, najobičnije nepostojanje. Eto, to bi moglo biti i to.
Ništa me ne upućuje na to da nakon života nešto zbilja postoji, no ako netko smatra da ima dokaz da postoji nešto ili ako je nešto doživio neka slobodno piše.
Ja u zadnje vrijeme kada idem spavati i kada sanjam prolazim kroz neke čudne psihičke mijene i emocije i u trenutku svog buđenja često se budim sa nekakvim osjećajem "smrti" koji kao da mi jasno želi dati do znanja da nakon smrti nema ničega. Čudno je opisati taj osjećaj. Jednostavno u tome trenutku smrt kao pojam postane mi nešto istovremeno strašno i nepojmljivo, a odjednom nešto i tako razumljivo. Pomislim tada na ljude koje volim i nestvarno mi je da bi oni mogli prestati postojati, no preočit mi je osjećaj da će prestati postojati. Taj osjećaj mi je sve češći i javlja mi se zadnjih par godina često za sna ili polusna. Glupo ga je opisivati jer ga niti sam sebi ne mogu opisati.
Jednostavno gubim vjeru i nadu da nešto nakon smrti postoji i da smo zapravo samo nesretan sklop kozmosa, a najveća greška kozmosa je to da smo stvoreni sa umom i razumom koji se ne može nositi sa težinom i strahotom nepostojanja koje nas sve očekuje.
Cijanid is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2006., 13:15   #2
Quote:
Cijanid kaže:
Jednostavno gubim vjeru i nadu da nešto nakon smrti postoji i da smo zapravo samo nesretan sklop kozmosa, a najveća greška kozmosa je to da smo stvoreni sa umom i razumom koji se ne može nositi sa težinom i strahotom nepostojanja koje nas sve očekuje.
NESRETAN SKLOP KOZMOSA netko ili nešto je napravio taj sklop i ima razloga zašto te to tako.

Težina i strah postoji u tebi samo ako osvjestiš da nisi samo puko materijalno tijelo koje će se raspasti.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2006., 13:17   #3
ja sam dozivio to da prije rodjenja nije bilo nicega, i nije mi bilo loshe.
zasto bi mi bilo onda loshe ako poslje smrti isto nebude nicega.
 
Odgovori s citatom
Old 27.04.2006., 13:20   #4
E moj Cijanide poslje smrti pocinje pravi zivot.
Nista se ti neboj jer nemozes nestati.
Maitreya is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 23:58   #5
Quote:
SatansLittleHelper kaže:
ja sam dozivio to da prije rodjenja nije bilo nicega, i nije mi bilo loshe.
zasto bi mi bilo onda loshe ako poslje smrti isto nebude nicega.
Bravo! Možda je to RAJ! Ništa ne osjećati!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
D a r II 0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2006., 13:21   #6
Quote:
Cijanid kaže:
U zadnje vrijeme si prilično sa ovime razbijam glavu i na žalost sve više dolazim do poimanja toga da nakon smrti nema možda ničega.
Nažalost, još se nitko nije vratio, da bismo to zasigurno znali.
Duhec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2006., 10:55   #7
Quote:
Duhec kaže:
Nažalost, još se nitko nije vratio, da bismo to zasigurno znali.
Ima ih koji su se vratili. Naprimjer Emanuel Swedenborg, njemu je to bila svakodnevna aktivnost odlaziti u svijet mrtvih i ponovo se vraćati u ovaj svijet.
I Jakob Lorber je imao povremene izlete. I Jakob Beme također.
Hiarcs is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2006., 17:06   #8
Ako nema, čemu brige...
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2006., 17:38   #9
Quote:
Cijanid kaže:
Glupo bi bilo gledati u kamen na cesti i reći: "gle, taj kamen je mrtav" ili "taj kamen je umro", no nije, život u njemu jednostavno ne postoji...
Dokaži.

Quote:
...i da smo zapravo samo nesretan sklop kozmosa, a najveća greška kozmosa je to da smo stvoreni sa umom i razumom koji se ne može nositi sa težinom i strahotom nepostojanja koje nas sve očekuje.
I velika milost.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2006., 15:57   #10
Quote:
Blaise kaže:
Dokaži.

)
hehe, to me podsjeca na jedno predavanje.... iako su svi oko nas umrli , i svakodnevno umiru, to ne znaci da cemo i mi.

ima nade, ima nade mozda mi se posreci
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2006., 22:28   #11
Quote:
Cijanid kaže:

................
Ništa me ne upućuje na to da nakon života nešto zbilja postoji, no ako netko smatra da ima dokaz da postoji nešto ili ako je nešto doživio neka slobodno piše.
Ja u zadnje vrijeme kada idem spavati i kada sanjam prolazim kroz neke čudne psihičke mijene i emocije i u trenutku svog buđenja često se budim sa nekakvim osjećajem "smrti" koji kao da mi jasno želi dati do znanja da nakon smrti nema ničega. Čudno je opisati taj osjećaj. Jednostavno u tome trenutku smrt kao pojam postane mi nešto istovremeno strašno i nepojmljivo, a odjednom nešto i tako razumljivo. Pomislim tada na ljude koje volim i nestvarno mi je da bi oni mogli prestati postojati, no preočit mi je osjećaj da će prestati postojati. Taj osjećaj mi je sve češći i javlja mi se zadnjih par godina često za sna ili polusna. Glupo ga je opisivati jer ga niti sam sebi ne mogu opisati.
Jednostavno gubim vjeru i nadu da nešto nakon smrti postoji i da smo zapravo samo nesretan sklop kozmosa, a najveća greška kozmosa je to da smo stvoreni sa umom i razumom koji se ne može nositi sa težinom i strahotom nepostojanja koje nas sve očekuje.
Cijanid,pozdrav!
Poćni čitati islam. mislioce:
klasike:Gazali,Arebi,Haldun,Avicena i dr..
savremene iz evropske porodice:Martin Lings,Titus Burkhardt, Reynold Nicholson ....
i naćićeš rješenje svog problema.

Ima života u životu, i ima života u Onom tamo životu!
__________________
Vrijeme
1 Tako mi vremena,2 čovjek je na gubitku,doista-
3 osim onih koji vjeruju i dobra djela čine, ..... Kur΄an ,103

Zadnje uređivanje Bosniac : 27.04.2006. at 23:06.
Bosniac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 22:31   #12
Cijanid...ovaj život je samo korak do života. Ne boj se. I dobro je što si u dilemi. Tražit ćeš stoga.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 23:40   #13
KC tvrdi da bog izravno stvara besmrtnu dušu svakom čovjeku i to - prilikom začeća.

Neš ti, prije toga ne postojiš, a naklon tog čudesnog trenutka odjednom imaš vječnost pred sobom - vječni život ili vječno prokletstvo.

O čemu će odlučiti tih xx godina što provedemo na našoj Zemljici, 150 milijuna km od prosječne zvijezde spektralnog tipa G, udaljene 26 000 svjetlosnih godina od centra prosječne galaktike koja gravitira prema 50 milijuna svjetlosnih godina udaljenom prosječnom klasteru galaktika Virgo...

Ipak, prema KC Zemlja jest centar svemira, očito, jer tu se rodio jedinorođeni...

Koji je došao ispraviti originalni božji zajeb sa Slobodnom Voljom(tm), spasiti što se spasiti dade... Jer sami sebe ne možemo spasiti i pod kapom nebeskom nema drugog imena po kojem se možemo spasiti. Tough luck...

Tko vjeruje u njega, ne osuđuje se;
a tko ne vjeruje, već je osuđen
što nije vjerovao
u ime jedinorođenoga Sina Božjega. (iz Iv.ev.)

Zaključak, idiotski je ne vjerovati... Glupan je onaj tko se okladi da bog ne postoji i onda se ispostavi da ipak postoji. Nije uopće čudno da bog takve nerazborite spodobe baca u pakao.

Nemojte reći da niste bili uopzoreni!
__________________
Always remember that you are unique. Just like everyone else.
Nodens is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 15:45   #14
"trazite onog sto je ziv dok ste jos zivi, da ne bi mrtvi trazili, jer tada nista necete vidjeti...'

nakon 'zviota' nema zivota za onog tko je smrtan, a nakon 'smrti' nema smrti za onog koji je ziv...

i bolje je pitanje ima li Zivota ~ sada i ovdje?
ygraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 15:51   #15
Quote:
Nodens kaže:
KC tvrdi da bog izravno stvara besmrtnu dušu svakom čovjeku i to - prilikom začeća.

Neš ti, prije toga ne postojiš, a naklon tog čudesnog trenutka odjednom imaš vječnost pred sobom - vječni život ili vječno prokletstvo.

O čemu će odlučiti tih xx godina što provedemo na našoj Zemljici, 150 milijuna km od prosječne zvijezde spektralnog tipa G, udaljene 26 000 svjetlosnih godina od centra prosječne galaktike koja gravitira prema 50 milijuna svjetlosnih godina udaljenom prosječnom klasteru galaktika Virgo...

Ipak, prema KC Zemlja jest centar svemira, očito, jer tu se rodio jedinorođeni...

Koji je došao ispraviti originalni božji zajeb sa Slobodnom Voljom(tm), spasiti što se spasiti dade... Jer sami sebe ne možemo spasiti i pod kapom nebeskom nema drugog imena po kojem se možemo spasiti. Tough luck...

Tko vjeruje u njega, ne osuđuje se;
a tko ne vjeruje, već je osuđen
što nije vjerovao
u ime jedinorođenoga Sina Božjega. (iz Iv.ev.)

Zaključak, idiotski je ne vjerovati... Glupan je onaj tko se okladi da bog ne postoji i onda se ispostavi da ipak postoji. Nije uopće čudno da bog takve nerazborite spodobe baca u pakao.

Nemojte reći da niste bili uopzoreni!
čemu ovakav sakrazam...

što je to što tebe čini tako pobnjeničkim protiv Boga?
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 20:16   #16
Quote:
-Daniel- kaže:
čemu ovakav sakrazam...

što je to što tebe čini tako pobnjeničkim protiv Boga?
Zanimljivo, za teiste oni koji se izruguju religijama su automatski pobunjeni protiv Boga...

Dragi moj, nitko nema nikakav dokaz da postoji Bog, pa tako ni ja. Razum i iskustvo mi govore da je puno vjerojatnije da ne postoji takvo biće - kako onda mogu biti pobunjen? Zar nije nužan preduvjet za pobunu poznavanje onoga protiv koga se buniš?

Sarkazam je tu jer organski ne podnosim laž, a religije su laž. Postoji teoretska mogućnost da je jedna od njih istinita, a sve ostale laž. Međutim, puno je vjerojatnije da su sve do jedne - laž...

Bogovi svih naroda kroz cijelu povijest bili su isti ili gori nego ljudi. Bog judaizma, kršćanstva i islama je jedan, ali isto tako zao i osvetoljubiv kao i svi prethodnici. Od najranije prapovijesti čovječanstva postojali su ljudi u svim društvima i civilizacijama koji su shvatili korist od postojanja takvog boga ili bogova, a to su svećenici. Povijest religija je povijest fantazija i laži tih krvopija. Neovisno od načina kako je koja religija nastala, NUŽNO su potrebni ljudi svećeničkog mentaliteta da bi je održavali. Dovoljno ti je samo proučiti povijest papinstva da vidiš kakvi su sve ljudi upravljali kršćanstvom. A o islamu da i ne govorim - osnovao ga je onaj lažljivac, pljačkaš i pedofil.

Prouči malo religije - u DOSLOVNO svim religijama kroz cijelu povijest, svećenička kasta je uvijek bila ili vladajuća ili privilegirana, u svakom slučaju uvijek je bolje živjela od "običnih ljudi". Ron Hubbard, osnivač scijentologije, čak je rekao da je jedan najboljih načina za zaraditi milijun dolara osnovati svoju vlastitu religiju... S druge strane, idealističke iznimke kao recimo sv. Franjo - samo potvrđuju pravilo.
__________________
Always remember that you are unique. Just like everyone else.
Nodens is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 21:48   #17
MIR S TOBOM

Samo ces da zaspis nece da te boli !
__________________
250 RIFERA u Buenos Airesu. Ma nemoj zajebavat.
Kebab is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 21:58   #18
Korektno postavljeno pitanje bi glasilo
...ima li života prije smrti?
DrSigmundFreud is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 12:52   #19
Pa naravno da ima zivota ali ne u prijasnjem obliku nego u nekom sasvim novom.
Zeljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 16:08   #20
Isus najbolje zna!

Kako mozemo znati da li ima zivota nakon smrti???
-----------------------------------------------

Ne trebamo ici dalje od Evandjelja:ISUS JE REKAO DA KO VJERUJE U NJEGA,AKO I UMRE-ZIVJECE!Prema tome,ZIVOTA nakon smrti ima!!!-samo sto taj zivot ce biti nekome-VJECAN BLAGOSLOV,a nekome VJECNO PROKLESTVO!

Kako mogu biti siguran da je Isusova Rijec istinita?
------------------------------------------------

Isus je bio i sa 'ove' i sa 'one' strane!On je iskusio fizicku smrt-i cak je pobjedio!USTAO JE IZ MRTVIH, 'da vise nikada' ne umre!Zar da sumnjam u Rijec onoga koji je pobjedio samu SMRT???Covjek stvarno treba da bude slijep pored ociju pa da ne povjeruje u njegovu poruku.

Kako da znamo da je Isus stvarno ustao iz mrtvih?
-----------------------------------------------

Postoje ocevici koji za to svjedoce-oni su napisali Evandjelja,mnoge poslanice-ONI SU VBIDJELI ISUSA ZIVOG I PROSLAVLJENOG!

Mozda su sve to izmislili?
----------------------------------------------

To je u potpunosti nemoguce!Zasto bi oni uopste to izmislili?DA LI BI IM VJERA U ISUSA DALA BOGATSTVO,IZOBILJE,RASKOS<LAGODAN ZIVOT.Niposto!VJERA U ISUSA KAO BOGA DONIJELA IM JE SAMO SMRT!!!-svi apostoli osim jednog su UMRLI MUCENICKOM SMRCU.
Zar je djakon Stefan bio BEZ POTREBE KAMENOVAN?On je mogao reci;'Ne,nevjerujem u Isusa!"-i bio bi ziv.Medjutim, znao je da ga ceka ISTINSKI ZIVOT.

Zar bi Jakov Pravednik,DA NIJE BIO POTPUNO SIGURAN U ISUSO USKRSNUCE, 'dopustio' da bude bacen sa hrama.Ne!

iz svega mozemo zakljuciti,DA POSTOJI ZIVOT NAKON SMRTI-JER JE TO OBJAVIO ONAJ KOJI JE TU SAMU SMRT POBJEDIO-USKRSNUVSI IZ MRTVIH0KOJI CE PONOVO DOCI DA SUDI ZIVIMA I MRTVIMA I NJEGOVOM KRALJEVSTVU NEVE BITI KRAJA...
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
BoSte is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:29.