Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2006., 02:58   #1
Filozofski fakultet u Splitu

Namjeravan upisat ff u ST-u i to engleski i hrvatski ili povijest umjetnosti pa me zanima kakvi su prijemni za ove predmete i općenito kako je studirat na ovon fakultetu.
Menka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 20:16   #2
Ja mislim da je propisana posebna literatura za svako usmjerenje na FFST za prijemni, nije ko u zg. Ne znam kako je na tim usmjerenjima, al znam da je sociologija (koja je tek otvorena prošle godine) totalno neorganizirana.
Yeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2006., 00:40   #3
E znan, u prijemnon za hrvatski se piše hrvatski jezik i književnost, u prijemnon za engleski se piše engleski jezik, a u prijemnon za povijest umjetnosti likovna umjetnost i opća kultura. Al zanima me kako je studirat na ton fakultetu jer ne znan nikoga ko studira na filozofskon ovdi u Splitu, svi idu u Zagreb a meni se tamo ne da.
Menka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 21:45   #4
Filozofski fakultet - Split

Evo ovako. Ja sam maturantica u Splitu. Htjela bih upisati Filozofski fakultet u Splitu - smjer hrvatski jezik i književnost i engleski jezik i književnost.

Zanima me koji su predmeti na prijemnom za te smjerove (jer sam čula da u Splitu treba povijest, a u Zagrebu ne treba). Gdje god da se raspitujem (vodiči, prijatelji, internet) dobijem kontradiktorne informacije.

Također me zanima iskustvo nekoga od vas (ako ima tko na forumu a da je (bio) Filozofskom - hrvatski i engleski)

Koliko ocjene u srednjoj školi utječu na upis? Gleda li se opći uspjeh ili određeni predmeti?

Dosada sam sve razrede prošla s odličnim (4.5 - 4.6).

Također, čula sam da se na smjer engleskog jezika i književnost teško upisati, jer je velik broj prijavljenih s položenim ispitom iz engleskog jezika pa imaju direktan upis. Engleski sam učila (izvan škole) osam godina, i dosta mi dobro ide, ali nemam taj ispit položen. Pa me zanima je li toliko teško upisati smjer engleskog jezika i književnosti.

I, još samo nešto, kakva je situacija na zagrebačkom Filozofskom i na Hrvatskim Studijima u Zagrebu? Mislim na potrebne predispozicije za upis, stvari što se traže na prijemnom i vašim iskustvima.

Nadam se da vas nisam puno zamarala, i da će se naći netko tko će biti voljan odgovoriti na bar neke od ovih pitanja, jer mi stvarno treba pomoć.

Unaprijed zahvalna.
silly_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 21:58   #5
filozofski fakultet u splitu ima svoju web stranicu. na toj stranici moš nać i neke brojeve telefona priko kojih moć doć do nekih podataka koji te zanimaju, točnih podataka, kad se već ovi rekla-kazala ne podudaraju.

a na pitanja vezana za osobna iskustva će ti valjda ekipa po forumima odgovorit
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 22:00   #6
Bez obzira na to što ti u Splitu treba povijest, lakše ćeš upasti)

Za Zagreb, na prijemnom je test inteligencije, opća kultura (dosta teška, treba ti povijest i puno više) i test pismenosti.

Od ocjena iz škole, treba ti samo ocjena s kojom si prošla svaki razred + ocjena s mature.

Nije teško upisati faks, dosta ih se prima i ako si u prvih 300, sigurno ćeš upasti ) A biti u prvih 300 nije teško ako se malo pripremiš.

Sretno!
angel ina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 23:40   #7
Čula sam da se diplome sa Hrvatskih studija ne priznaju kod većine poslodavaca. Bolje ti na Filozofski pa si mirna! a da je teško upast- ne mora bit, nema više povlaštenog upisa djece branitelja pa će ti sigurno biti barem malo jednostavnije nego meni!
azucena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 10:50   #8
Quote:
azucena kaže:
Čula sam da se diplome sa Hrvatskih studija ne priznaju kod većine poslodavaca. Bolje ti na Filozofski pa si mirna! a da je teško upast- ne mora bit, nema više povlaštenog upisa djece branitelja pa će ti sigurno biti barem malo jednostavnije nego meni!
ne kuzim, zasto se ne priznaju diplome s hrv. studija?
__________________
Barbi
barbika is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 15:29   #9
Quote:
azucena kaže: Pogledaj post
Čula sam da se diplome sa Hrvatskih studija ne priznaju kod većine poslodavaca. Bolje ti na Filozofski pa si mirna! a da je teško upast- ne mora bit, nema više povlaštenog upisa djece branitelja pa će ti sigurno biti barem malo jednostavnije nego meni!
__________________
..i polako nasuči brod na te plišane sprudove
i sanjaj..
ana..:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 01:33   #10
http://www.unist.hr/web/datoteke/vodic_2007.pdf

tu bi vam trebalo pisat sve šta se traži za određeni faks u splitu
 
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 10:22   #11
Quote:
angel ina kaže:
Bez obzira na to što ti u Splitu treba povijest, lakše ćeš upasti)

Za Zagreb, na prijemnom je test inteligencije, opća kultura (dosta teška, treba ti povijest i puno više) i test pismenosti.

Od ocjena iz škole, treba ti samo ocjena s kojom si prošla svaki razred + ocjena s mature.

Nije teško upisati faks, dosta ih se prima i ako si u prvih 300, sigurno ćeš upasti ) A biti u prvih 300 nije teško ako se malo pripremiš.

Sretno!
Mda.
Sad kad veovci ne idu ispred svih ma kako dobro ili loše napisali prijemni-lako je.Ili bolje da kažem-lakŠE je.
A ovo da ti povijest ne treba i nije tako točno.Jer iako je kao poseban predmet ne pišeš na prijemnom,ima je dosta u općoj kulturi.
 
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 21:39   #12
u splitu je velika navala za jezike.... no mislim da ce za 5 godina biti ih previse....
antest is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 21:42   #13
mislin da je i u st opća kultura

www.ffst.hr
marijan_e is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 13:48   #14
Quote:
Menka kaže: Pogledaj post
Namjeravan upisat ff u ST-u i to engleski i hrvatski ili povijest umjetnosti pa me zanima kakvi su prijemni za ove predmete i općenito kako je studirat na ovon fakultetu.
JA TI STUDIRAM HRV I ENG U SPLITU. PRIJEMNI IZ HRVATSKOG NIJE STRASAN,TRAŽI SE ONO NAJOSNOVNIJE IZ KNJIŽEVNOSTI-A BILO BI VAM PAMETNO PRISJETIT SE POJMOVA KAO ŠTO SU ASONANCA,PERSONOFIKACIJA I SLIČNO. ENGLESKI PRIJEMNI JE PRESTRAŠAN!!!!!!SASTOJI SE OD HRPE ZADATAKA,NEMA OPĆE KULTURE NI IŠTA SLIČNO. OBA SMJERA PRIMAJU 60TAK LJUDI. SAM STUDIJ JE TAKO-TAKO,PRILIČNO JE TEŠKO,POGOTOVO ENG,DOK JE HRV ŠTREBAČINA

velika slova znace da se deres. a nemoj se derati

Zadnje uređivanje no idea : 24.05.2007. at 00:48.
BAMBOLA5 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 30.05.2007., 15:45   #15
hrv i tal

namjeravam upisat hrv i tal u splitu pa me zanima sto se trazi za talijanski jezik....je li tesko upisati talijanski ili je možda težak za studiranje...procitala sam da za hrv treba jezik i književnost no što je onda s općom kulturom i testom inteligencije...ima li toga uopće u splitu na prijemnom....tnx unaprijed
dalma222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 01:16   #16
Quote:
BAMBOLA5 kaže: Pogledaj post
JA TI STUDIRAM HRV I ENG U SPLITU. PRIJEMNI IZ HRVATSKOG NIJE STRASAN,TRAŽI SE ONO NAJOSNOVNIJE IZ KNJIŽEVNOSTI-A BILO BI VAM PAMETNO PRISJETIT SE POJMOVA KAO ŠTO SU ASONANCA,PERSONOFIKACIJA I SLIČNO. ENGLESKI PRIJEMNI JE PRESTRAŠAN!!!!!!SASTOJI SE OD HRPE ZADATAKA,NEMA OPĆE KULTURE NI IŠTA SLIČNO. OBA SMJERA PRIMAJU 60TAK LJUDI. SAM STUDIJ JE TAKO-TAKO,PRILIČNO JE TEŠKO,POGOTOVO ENG,DOK JE HRV ŠTREBAČINA

velika slova znace da se deres. a nemoj se derati
Prijemni iz engleskog je odličan. I (super)lagan.
Draiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 23:27   #17
Question

HITNO
da li netko zna postoji li prijemni za pedagogiju? i od cega se sastoji? pitanje je vezano uz filozofski u splitu, navodno se otvara pedagogija ove godine
 
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 01:00   #18
Quote:
B.Boop kaže: Pogledaj post
HITNO
da li netko zna postoji li prijemni za pedagogiju? i od cega se sastoji? pitanje je vezano uz filozofski u splitu, navodno se otvara pedagogija ove godine
ne znan stvarno, nisan ni znala da uvode pedagogiju,..

garant neće bit jer ako prijemni nemaju učiteljski i predškolski- ne virujen ni da će pedagogija,..
 
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 17:58   #19
BOK TREBAM MALU POMOĆ ZANIMA ME DVOUMIM SE IZMEDU PREDŠKOLSKOG ODGOJA I PEDAGOGIJE NA FF U ST PA ME ZANIMA ŠTA BI MI NEKO PREPORUČIJA ŠTA JE LAKŠE DI SE LAKŠE ZAPOSLIT.HVALA
antea17 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 11.10.2013., 21:18   #20
Quote:
B.Boop kaže: Pogledaj post
HITNO
da li netko zna postoji li prijemni za pedagogiju? i od cega se sastoji? pitanje je vezano uz filozofski u splitu, navodno se otvara pedagogija ove godine
koliko ja znan pedagodija u splitu postoji već godinama dvopredmetna jel..

Quote:
penelopee kaže: Pogledaj post
jednoo pitanjeee za sve koji su zavrsili prvu godinu filozofije...jel anticka filozofija kod profesora kokica veliki problem...kakav je ka profesor i kakva je prolaznost kod njega?
Ja ti mogu reć posebno za antičku i poss za kokića pošto daaavnih dana kad sam ja to polagala nije ju on držao :P Meni je Kokić super profesor, slušala san kod njega par predmeta i nikad nije bilo problema, a sama antička fil. kao predmet - ništa poss teško, ima puno tih ''malih'' filozofa ali inače okej je. Kao i sve ostalo, ak naučiš kako treba ne bi trebalo bit problema
__________________
Što god napravio sa životom, svejedno je; sudbina ti je odavno zapisana...

Zadnje uređivanje coollerica : 11.10.2013. at 21:26.
coollerica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:30.