Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2015., 12:43   #241
Baš mi je žao što se toliko mučite ...

Iz osobnog iskustva jedan list dunje potopite u deci provrele vode, ostavite 15 min, i date psu 2 ml špricom u usta 2 do 3 puta na dan. Čaj ćete teško naći u apotekama ja sam ga kupila kod travara na placu. List dunje vam steže stolicu, inače se daje i bebama kod proljeva. Naravno, to nije dugoročno rješenje par dana (2,3) i ako se ne smiri ipak će vam trebati bolji veterinar od ovoga kojem idete.
Crni kim vam isto može pomoći no i ne mora. Morate probati ...njega kapate po hrani. Ja dodajem i sjemenke psiliuma (daju volumen stolici i pomažu da hrana bolje krlizi po crijevima kupite ih npr u bio i bio ili nekoj boljoj apoteci) i to isto u nekoj maloj dozi pol male žlice po hrani.
Svakako baš zbog specifičnih problema koje imate možda da odete i do nekog boljeg veta tipa Čirić ili Buba?
Imam psa od 8 kg i odmalena mu dajem pileće vratove bez ikakvih problema. Slažem se s vama niti jedan vet vam to neće savjetovati no i ja sam krenula s tim prema preporukama tu s foruma.
Što se tiče punih analki i kod nas je tako bilo svaki puta kad smo ga odveli imali su što za istisnuti, a sad kad ga nismo vodili eto smirilo se i opet dobro.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 12:59   #242
Sigurno da ću morati potražiti novog veterinara, no sad mi je već i frka, jer smo ih već troje promijenili, da bi na kraju shvatili da svi mantraju isto. A to "isto" mom psu nije pomoglo. Ne znam, možda i ja očekujem rezultate "preko noći" pa isto optužujem ljude bez razloga, no činjenica da od 05/2014 nije učinjeno baš ništa kako se spada, osim kastracije. Kim ćemo kupiti danas pa ćemo isprobati. Zasad je pas još na dehidratu i neću raditi nikakve drastične promjene prehrane. Mislio sam mu tu i tamo napraviti palentu pa neka si malo pojede, uz svoj dehidrat. Bar za početak.
Još nešto sam primijetio, znači pas je bio na istiskanju analki u subotu (uz neizmjerno čuđenje, opet, kolika količina toga je izašla), no i dan danas se on vuče po guzi i čoha cijele noći. Znam da treba proći neko vrijeme, no mislim da je 5 dana čisto dovoljno da se pas prestane raščohavati. Valjda.
ubojica mekog tuljca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 14:44   #243
Napravite kako želite, osobno bih odmah promijenila hranu na vašam mjestu u npr Acanu. To je najmanje i najjeftinije što za početak možete napraviti. Moguće da vam baš neki sastojak iz hrane izaziva upalu u organizmu pa i rekaciju o kakvoj pričate.
Veterinare sam vam konkretne preporučila.
Meni je godinu dana pohađanja razno raznih veterinara trebalo da dođemo do dijagnoze, tako vam je to ...niste ni prvi ni zadnji. I kod ljudi je često teško utvrditi što je u pitanju a kamoli kod životinje koja ne zna reći.

Pišete o istiskanju no da li su vam i ispirali analke te stavili antibiotik ? Od samog istiskanja ništa.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 15:35   #244
Quote:
fermina-daza kaže:
Vet i ja smo se našli na istoj valnoj duljini što se tiče Luninog načina liječenja tako da imamo povjerenja jedno u drugo - ja u njegove odluke kad se stvarno treba reagirati medikamentozno, on u moje prosudbe da bi se nešto moglo rješavati i prirodnim preparatima (kreme, masti, tinkture) i discipliniranost da se onda takav tretman sprovede kako spada.
Pokažeš li mi drvo s kog se beru tinkture i livadu na kojoj niču kreme, ja ti pokažem grm s kojeg ubirem kortiće
Zezam se, ali definitivno smatram da je ovaj neki izmišljeni sukob prirodno vs. takozvano neprirodno odveo sudionike preko ruba
In the balance the key is young Jedi

Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
ima. mali milion. od običnih grinja, prašine polena i trava do ko zna čega iz kućanstva i okoliša. nije uvijek hrana iako je to prvo što svima padne napamet i odmah mijenjaju i kemijaju
Al, usudio bih se reči, hrana je čak i veči lajtmotiv među vlasnicima nego analke među vetovima
Pa da napomenem
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 18:24   #245
Quote:
ubojica mekog tuljca kaže: Pogledaj post
Zasad je pas još na dehidratu i neću raditi nikakve drastične promjene prehrane. Mislio sam mu tu i tamo napraviti palentu pa neka si malo pojede, uz svoj dehidrat. Bar za početak.
Gle, znam da si očajan i želiš dobro pesu, ali ako želiš početi hraniti prirodno, onda to trebaš napraviti kako spada. Žganci inače omekšavaju stolicu, a kukuruz je nešto što se u prehrani pasa treba zaobilaziti u širokom luku jer je neprobavljiv. Ono, pas neće krepat ako tu i tamo malo ćalabrcne (dobiju i moji), no ako pas ima problema onda treba izbjegavati stvari tj. hranu koja će mu donjeti više štete nego koristi.

Ako želiš prijeći na sirovo/kuhano, onda počni već sada tako da postupno stavljaš svježu hranu u suhu i s vremenom povećavaš količinu svježe i smanjuješ količinu suhe. Vrlo brzo ide. Možda pas bude u početku i imao mekšu stolicu, no s vremenom se sve stabilizira.

Quote:
Još nešto sam primijetio, znači pas je bio na istiskanju analki u subotu (uz neizmjerno čuđenje, opet, kolika količina toga je izašla), no i dan danas se on vuče po guzi i čoha cijele noći.
Što češće stišćeš, to se češće pune i iziritirane su. Ne znam je li vet umijesto da samo istisne i isprao analke (ono šprica, fiziološka ili antibiotik pa u čmar da se ispere da ne dođe do infekcije ako negdje postoji ruptura analne vrećice).

Ulje crnog kima, kao i koloidno srebro slobodno možeš dati i rektalno. Kirurška rukavica na ruku, par kapi na prst i utrljaš to unutra, potom srebrom pošpricaš oko čmara. Ja sam svojem trackala i pomoglo mu je. Pileće vratove možeš slobodno početi davati počni sa jednom tjedno, pa možeš u konačnici svaki 2. dan. Moji jedu i vratove i krilca i hrptove. Moj vet nije mogao vjerovati da pekić od 7 godina nema niti grama kamenca na zubima. A kad je jeo dehidrat, svako toliko sam mu čistila.

Quote:
Znam da treba proći neko vrijeme, no mislim da je 5 dana čisto dovoljno da se pas prestane raščohavati. Valjda.
Mom je trebalo oko godinu dana da sve sjedne na svoje mjesto. Već sam napisala tu u topicu da sam bilježila u kalendar dan kad se stiskalo i svaki puta sam produžila za tjedan, pa dva, pa tri... od posljednjeg stiskanja dok se nije sve stabiliziralo i smirilo. Ja sam svojeg udomila u katastrofalnom stanju, a da bi se organizam oporavio treba proći dosta vremena jer u organizmu, kao što valjda znaš, je sve povezano i jedno vuče drugo.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 09:47   #246
Pozdrav svima, ispričavam se ako je ovo već netko pitao - da ne čitam cijelu temu - uputite me natrag ako je ovo već raspravljeno, hvala. Moj pas je na sirovoj prehrani (barfu) dakle nije problem u hrani ni u alergijama, redovito joj čistimo analke kod veta - međutim one tu i tamo “kapnu“. Svako toliko ispusti malo na tepih, kauč, itd. i to se uglavnom (zapravo uvijek) dogodi dok negdje leži. Mogu reći da se tako nešto dogodi i po sva tri puta mjesečno. Ima li netko slična iskustva i kakav savjet? Naravno, to nam jako smeta jer užasno smrdi i teško je oprati, a ne znam ukazuje li na neke njene probleme...hvala unaprijed!
chloetoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 19:03   #247
To je skroz normalno; normalno je da se analke prazne same. Mojoj vajmarki, sadasnjoj, a i pokojnoj su redovito same 'prskale'; najcesce u autu
Nemres to sprijecit osim da joj eventualno sama tu i tamo stisnes analke da se ne nakupi dovoljno sadrzaja da se same ciste
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 19:06   #248
ah dobro, ako to nije pokazatelj neke neravnoteže ili problema onda ćemo živjeti s tim nekako pokušala sam pronaći po netu odgovor i već me počela panika loviti - svi uglavnom pišu “odmah veterinaru! ne valja ovo ili ono...“ (odnosi se na englesko govorno područje, ali rekoh bolje da ja pitam naše ljude)

da i moja to voli u autu, super je na autocesti dok su svi prozori zatvoreni, dok se jednom ne onesvijestim u vožnji
chloetoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 12:39   #249
Kujica od 3,5 mjeseca je prije manje od 3 tjedna bila na čišćenju analnih žlijezda, pretpostavljali smo da je uzrok bio što su je hranili konzervama, kod nas trenutno jede Brit Care Puppy. Danas je opet počela povlačiti guzu po podu i grickati se, što mi je zbilja čudno. Jedino što sam primjetila unazad par dana, da nakon što pokaka standardu tvrdu kaku, nakon toga ponekad zna ispustiti mekano, skoro kao proljev, a što je pretpostavljam možda posljedica kruha kojeg po travi ima na svakom koraku?
Svakako ćemo ju voditi veterinaru opet, no zanima me je li moguće da je od kruha?
pizdekalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 12:48   #250
Quote:
pizdekalo kaže: Pogledaj post
Svakako ćemo ju voditi veterinaru opet, no zanima me je li moguće da je od kruha?
Mislim da nije. U toj dobi štenci imaju svakakvu stolicu pa i ovo što ti opsuješ - tvrdo pa proljevasto. Umjesto da je vodiš na čišćenje analki, kupi joj pureći vratić pa joj daj razmjerni dio, a ostalo zamrzni za drugi put.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 12:51   #251
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Mislim da nije. U toj dobi štenci imaju svakakvu stolicu pa i ovo što ti opsuješ - tvrdo pa proljevasto. Umjesto da je vodiš na čišćenje analki, kupi joj pureći vratić pa joj daj razmjerni dio, a ostalo zamrzni za drugi put.
Evo baš malo čitam topic, uglavnom piše da što se češće ide na čišćenje da se brže i pune i tako u krug. Hmmm

Taj vrat da skuhamo prvo? Neće se ugušiti s tim malim kostima?
pizdekalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 15:53   #252
Quote:
pizdekalo kaže: Pogledaj post
Kujica od 3,5 mjeseca je prije manje od 3 tjedna bila na čišćenju analnih žlijezda, pretpostavljali smo da je uzrok bio što su je hranili konzervama, kod nas trenutno jede Brit Care Puppy. Danas je opet počela povlačiti guzu po podu i grickati se, što mi je zbilja čudno. Jedino što sam primjetila unazad par dana, da nakon što pokaka standardu tvrdu kaku, nakon toga ponekad zna ispustiti mekano, skoro kao proljev, a što je pretpostavljam možda posljedica kruha kojeg po travi ima na svakom koraku?
Svakako ćemo ju voditi veterinaru opet, no zanima me je li moguće da je od kruha?
Lako moguće da je došlo do lagane upale jedne/obje analne žlijezde. Istina, malo je čudno da štene već ima problema s time. Moja je Luna 'analni tip' , ali problemi nisu krenuli u štenećoj dobi. Ne znam koliko alergije mogu imati veze s tim žlijezdama, ali sam primijetila da razdoblje kada se više češe kolidira s razdobljem učestalijeg pražnjenja analki. Ona ima alergiju na ugriz buhe i bez obzira na sva moguća sredstva na njoj, kad je ova ugrize, češanje traje dva tri dana, a uskoro i sanjkanje. Tako da sam uočila da analke češće čistimo u toplijem razdoblju godine.

Ako je pas sklon pretjeranom radu analki, onda pražnjenje zna slijediti i nakon tri tjedna. No, često bude i upala, tako da se ubrzo nakon čišćenja pas opet sanjka i grize područje oko repa, češe se. To sam nekoliko puta prošla s Lunom. Bude razdoblja kad smo svaki mjesec kod veterinara, a onda nekad i do godinu dana mira.

Moja jede sirovu hranu koja sadrži i mljevene kosti, dobije često i pileći vrat, ali analne žlijezde vode svoju politiku.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 16:21   #253
Rekla je veterinarka prosli put da neki psi znaju imati problema od malena bez obzira na vrstu prehrane.. no, mislila sam sad da nakon iste hrane i ociscenih vrecica, nece biti duze vrijeme problema, kad ono
A zna se ona ceskati vise nego povremeno, pa ne znam jel postoji koja poveznica s tom upalom ili necim, uglavnom se struze s capom po vratu ili iza/ispod uha, po glavi...prvo dok se tako cesala mislili smo da je radi cipa, kao smeta joj strano tijelo

Poslano sa mog HTC One mini 2 koristeći Tapatalk
pizdekalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 16:43   #254
Quote:
pizdekalo kaže: Pogledaj post
Evo baš malo čitam topic, uglavnom piše da što se češće ide na čišćenje da se brže i pune i tako u krug. Hmmm

Taj vrat da skuhamo prvo? Neće se ugušiti s tim malim kostima?
Mi smo se tako zeznuli s prvim psom jer su nas uvjeravali da analke treba redovito čistiti. Zato ti i govorim.

Ja svojima ništa ne kuham, nego im dam sirovo. I ne, neće se ugužiti, to je hrskavica. Pureći vratić ili pileće vratiće dobiju kad ne uspijem nabaviti zglobne kosti. Što se tiče količine, svaka dobije pet-šest pilećih vratića ili pola do četvrtinu purećeg - ovisi o veličini, a obje su labradorice od 30 i plus kila.

Analke znaju izazivati sto i jednu promjenu u ponašanju - od lovljenja vlastitog repa, preko češanja ušiju do griženja šapa.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 13:11   #255
Neki dan smo u Maksimiru imali raspravu oko analki pa je osim uobičajnih savijeta (daj psu kost) bilo i da se psu daje suha/tvrda hrana, odnosno da se hrana ne namaće.
Ali je jedan gospon rekao da bi trebalo psima mijenjati putove šetnji. Naime te analke se prazne i dok obilježavaju teritorij, pa ako ide svaki dan na isto mjesto neće možda imat potrebu toliko to područje obilježavati. Ako se pak promijeni područje šetanja pas će morat više obilježavat teritorij pa će automatski i žlijezde više raditi i prazniti se.
U jednu ruku mi ima to smisla, a opet nisam mogla naći nigdje potvrdu toga. Jel netko ima više informacija o tome
koraVoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 13:29   #256
Quote:
koraVoda kaže: Pogledaj post
Neki dan smo u Maksimiru imali raspravu oko analki pa je osim uobičajnih savijeta (daj psu kost) bilo i da se psu daje suha/tvrda hrana, odnosno da se hrana ne namaće.
Ali je jedan gospon rekao da bi trebalo psima mijenjati putove šetnji. Naime te analke se prazne i dok obilježavaju teritorij, pa ako ide svaki dan na isto mjesto neće možda imat potrebu toliko to područje obilježavati. Ako se pak promijeni područje šetanja pas će morat više obilježavat teritorij pa će automatski i žlijezde više raditi i prazniti se.
U jednu ruku mi ima to smisla, a opet nisam mogla naći nigdje potvrdu toga. Jel netko ima više informacija o tome

Psi gdje je veca koncentracija pasa ispustaju i vise seruma iz analki tako da to automatski djeluje na to da proizvode vise seruma i to dovodi do previse proizvodnje seruma i analke se mogu zacepiti i zbog toga Tako da nije dobro da se količina proizvodnje seruma ubrza. Ovdje se serum proizvodi zbog konkurentnosti više pasa.
Tako da tesko da ce pas stalno "kenjati" po novom teritoriju i tako oznacavati teritorij Mislim hoce oznaciti ga, ali to nece biti ucestalo kao zapisavanje jel. Obavit ce nuzdu i to je to

Također u vrijeme parenja kuja, proizvodi se veća količina seruma, jer je potreba za obilježavanjem teritorija veća. To je ono što sam ja pročitala na internetu kao nešto što mi je "neznano" o analkama.
_21_ne-tipicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 13:55   #257
Prije bih rekao kako se ipak radi o genetici i ishrani.
Prethodnik kao i onaj prije njega imali kronicne probleme da smo drugome na kraju i kirurski uklonili jer je bilo neizdrzivo i precesto.

Minijaturni kao da ih nema, sad ce dvije godine i nikad nisu dirane.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 16:13   #258
Quote:
pizdekalo kaže: Pogledaj post
Jedino što sam primjetila unazad par dana, da nakon što pokaka standardu tvrdu kaku, nakon toga ponekad zna ispustiti mekano, skoro kao proljev, a što je pretpostavljam možda posljedica kruha kojeg po travi ima na svakom koraku?
Svakako ćemo ju voditi veterinaru opet, no zanima me je li moguće da je od kruha?

Nije nego je od prirode

Pretpostavljam da ovo 'nakon tvrde kake ispušta mekano' označava nekakav relativno krači rok? Ako dobro pretpostavljam...
U crijevu se između ostalog resorbira i voda te kad ga vodiš recimo u šetnju popodne, a da je večinu dana bio doma prva će stolica biti tvrda/tvrđa jer je bilo vremena pa se resorbiralo vode, a svaka sljedeća mekanija
To jest, ako je sve ostalo normalno
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 16:16   #259
Quote:
_21_ne-tipicna kaže: Pogledaj post
Psi gdje je veca koncentracija pasa ispustaju i vise seruma iz analki tako da to automatski djeluje na to da proizvode vise seruma i to dovodi do previse proizvodnje seruma i analke se mogu zacepiti i zbog toga Tako da nije dobro da se količina proizvodnje seruma ubrza. Ovdje se serum proizvodi zbog konkurentnosti više pasa.
Tako da tesko da ce pas stalno "kenjati" po novom teritoriju i tako oznacavati teritorij Mislim hoce oznaciti ga, ali to nece biti ucestalo kao zapisavanje jel. Obavit ce nuzdu i to je to

Također u vrijeme parenja kuja, proizvodi se veća količina seruma, jer je potreba za obilježavanjem teritorija veća. To je ono što sam ja pročitala na internetu kao nešto što mi je "neznano" o analkama.

nope

mona mi u kvartu ne zapišava ni približno onoliko koliko to radi izvan kvarta jerbo je kvart ionako pun njenih mirisa
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 18:52   #260
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Nije nego je od prirode

Pretpostavljam da ovo 'nakon tvrde kake ispušta mekano' označava nekakav relativno krači rok? Ako dobro pretpostavljam...
U crijevu se između ostalog resorbira i voda te kad ga vodiš recimo u šetnju popodne, a da je večinu dana bio doma prva će stolica biti tvrda/tvrđa jer je bilo vremena pa se resorbiralo vode, a svaka sljedeća mekanija
To jest, ako je sve ostalo normalno
Tako je, znači par sekundi nakon tvrde. No, ponekad samo. Sinoć je jela pileći vrat, danas je tvrdo kakala ali ništa sad nije bilo da se neće moći pokakati od tvrdoće
pizdekalo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:15.