Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2014., 19:03   #201
Danas su mi dosli gosti u kucu i pas mi je popizdia trci skace grize a kad sam ga dignuo je jako rezao i tio me ugrist ponovno. Sad jel to normalno ludilo i to rezanje i grizenje kad ga dignem ili nije i kako cemo ga istrenirat da ne poludi tako jer se bojim da ne ugrize kad dode neko dijete u goste
sime69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 19:06   #202
ako se bojis sad obicnog malog steneta, kad ima 3,4 mjeseca, sta ces onda tek poslije.
ili prestanite dramatizirati ili idite u skolicu ili ga preudomi.
a ne ga se rijesiti kasnije kada se navikne na vas.
i jos nesto, uzeli ste bigla a ne debelog mopsa. bigl ima energije za popizdit i usto je tvrdoglav kao tri mazge. Bojim se da se niste bas pripremili za psa a kamoli za bigla.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 19:21   #203
Ajmeee uspio sam vas ispilat oprostite stvarno prvi mi je pas a na internetu nikako nac konkretan odgovor pa onda pilam vas al prikupio sam dosta informacija bitno mi je samo da znam koje je mu je normalno ponasanje a koje nije al sad znam sve hvala vam puno
sime69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 19:29   #204
Zašto ga stalno dižeš? Ako radi gluposti postoje drugi načini kako ga smiriti (ignoriranje, zabavljanje s nečim drugim...). Mislim da psi generalno ne vole dizanje u zrak. Možda ne bi bilo loše da potražiš neku školicu ili barem za početak da pročitaš temu ovdje na forumu o tome što kada dođe štene. Ja ovako preko foruma ne mogu ocijeniti što ti misliš pod "reži i grize" jer postoji režanje iz igre i griženje jer je štene i muče ga zubi, a postoji i ono što bi ja nazvala opako režanje. A ja nekako ne vjerujem da štene od par mjeseci opasno reži...
Enigma5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 19:41   #205
U tome i jest problem jer neznam koje je to rezanje al cini se opako jer bas jako rezi i otima mi se iz ruke i pokusava mr ugrist i kad ugrize dosta jako ugrize
Pokusat cu ga odmamit sa necim pa cemo vidit kakav ce bit i upisat cu ga u skolicu vjerovatno pa ce se popravit valjda
sime69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 19:57   #206
ma nisi me ispilao no u vise postova ti pokusavam objasniti sto, kako i zasto.
i opet se javis s istim problemom i strahom da je stene od 3 mjeseca agresivno.

zato ti i kazem, sto mislis sto ce biti kada bude stariji i dodju ozbiljniji problemi.

a stene od tri mjeseca sigurno nije agresivno i ne rezi opasno.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 20:26   #207
šime crni šime ; polako i smireno. Vidiš da ti lijepo ljudi pišu, samo moraš postupati prema tome.

I da, kao i enigma, i ja se pitam - za koji klinac dižete psa svaki put???

Sutra ima da dođeš tu sa izvještajem kako točno izgleda vaš dan. Šta štene radi, kada jede, koliko se igrate s njime, kako se igrate....i bez muljanja.

Onda ćemo u detalje razraditi taktiku. I da, Timbalandica ti fino kaže; beagle nije debeli mopisć....on je već sad, sa tri mjeseca pravi mali vrtuljak. Morate usmjeravati njegovu energiju na kvalitetnu igru. Kroz igru i veselje psi uće, umaraju se, rastu, napreduju.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 20:56   #208
Sime, lakse malo sa dramatiziranjem. Prelistaj ovu temu i ako i dalje bude kakvih nedoumica, pitaj.
https://www.forum.hr/showthread.php?t=196814
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 22:02   #209
A nista ostaje mi samo strpljenje kako vi kazete i cekat da prode ta faza ludila i puno radit sa njim

Hvala vam puno ljudi <3
sime69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 12:39   #210
Dobar dan ljudi. pozdrav iz Rijeke. eto da se pohvalim, ja sam od jucer ponosni vlasnik najsladjeg biglica na svijetu ) beba od eto za tjedan dana 3 mjeseca, zove se Toby, i nema ko ga nebi ukrao na slici zanemarite mamu :P

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.n...94dcfd9b7cb7aa

Zadnje uređivanje fermina-daza : 04.12.2014. at 12:55. Reason: Fiume, hajde, kad se malo povratiš od ushićenja, baci pogled na pravila o veličini fotografija. :)
Fiume91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 23:02   #211
Bok ljudi!
Planiram u skorije vrijeme uzeti štene beagle-a..
Zanima me da li u Zagrebu postoji uzgajivačnica gdje mogu otići prije kupnje i pogledati ih, poigrat se malo s njima, porazgovarati i posavjetovati se sa uzgajivačem?

Možda je ovo pitanje negdje već bilo postavljeno, ali neda mi se baš scrollati toliko. :')

Unaprijed hvala na odgovoru pozdrav
Tea0407 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 00:26   #212
Evo popis prijavljenih legala pa pogledaj koji ti je najblize i zovi.
http://www.hks.hr/web/index.php?str=28
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 11:04   #213
@ Fiume91, presladak ti je biglić!

Vidim, malo je živnula tema pa ću evo i ja dati svoj skromni doprinos.

Naime, prije tri tjedna smo udomili curicu beagla, no od druge obitelji, ne iz azila. Jako nas je bilo strah kako će se priviknuti na život u novoj okolini, čak je i u drugi grad preselila... Ali mišica se nevjerojatno brzo snašla i priviknula na nas, naravno da proces upoznavanja traje još uvijek, ali mogu vam reći da sve ide puno bolje nego što smo očekivali.

Već smo neko vrijeme razmišljali da uzmemo štenca baš te pasmine, no moram priznati da smo malo zazirali zbog glasa koji ih prati da su strašno svojeglavi, teško odgojivi, svojevoljni itd. No naša mišica nas je sada uvjerila u posve suprotno.

Ruku na srce, s obzirom da je nismo mi odgajali odmalena, tu treba odati priznanje bivšim vlasnicima jer su očito odradili odličan posao

Ali ipak, naravno da nismo znali za sve njezine prijašnje navike i što su oni očekivali od nje tako da smo, od trena kad smo ju uzeli, postavili svoja pravila ponašanja i svoja očekivanja pa moram reći da ni u tom pogledu nemamo nikakvih većih problema.

Držimo se činjenice da njima treba jaaaako puno šetnje, njuškanja, aktivnosti pa ju barem dva puta tjedno odvedemo u šumicu gdje nema automobila, niti puno drugih ljudi da se pošteno istrči jer ju se inače bojimo pustiti s lajne (osim u ograđenim parkovima gdje se baš lijepo igra s drugim pesekima).

Primijetili smo da i drugi vlasnici biglića zaziru od puštanja s lajne s obzirom da imaju reputaciju da vole odlutati.

Toliko bih toga još mogla napisati, ali ne mogu se svega odjednom sjetiti.

Ljudi, pišite da podijelimo svoja iskustva.

Biglići su taaako divni, ja sam se zaljubila
Mrcinica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 23:34   #214
vec sam pisala na ovu temu, imam udomljenu biglicu, koja je dosla istraumatizirana kod mene, sad je najbolji pasic na svijetu, uskoro ce 6 godina.
savjet za sve vlasnike bigla : puno rada, volje i strpljenja, punooo aktivnosti, setnje, prirode, sume i definitvnooo ako ste u mogucnosti skolica

i evo blog gdje se moze pratit moja predivna Tisa

http://tisabucko.blogspot.com/
TISA1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 13:58   #215
Ma94, post ti je premješten na temu Koja je ovo pasmina/mix?
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 00:45   #216
I mi razmišljamo o kupnji biglića, usprkos svim savjetima ljudi da ga ne kupimo, baš zbog njihove naravi ali meni su oni prelijepi, pogotovo kad su mali štenići

Što mislite o mini beaglovima? Ne znam ni mogu li se oni kod nas nabaviti. Prijateljica mi je rekla da su u Njemačkoj dosta popularni, ali stvarno ne znam jesam li ih ikada u Hrvatskoj vidjela. Nešto me strah da je to neka mutacija :/
BlueOrange is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 22:09   #217
mini bigl? dzizs..jesu to ona americka sranja?
zasto nema mini DA?? bas bi mi bilo lakse

niti ja ne bih savjetovala bigla za prvog psa. jesu preslatki su, ali cesto slatkoca prevlada kod vlasnika i dobiju cudoviste u slatkom tijelu
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 20:56   #218
Imala sam vec dosta pasa, tako da beagle ne bi bio prvi Istina, ovo bi bio prvi samo moj (tj nas) pa je malo drugacija situacija. Ali spremna sam na njega
BlueOrange is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 10:10   #219
[QUOTE=Timbalandica;53654322]mini bigl? dzizs..jesu to ona americka sranja?
zasto nema mini DA?? bas bi mi bilo lakse

smicko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 15:18   #220
Pozdrav,

evo i ja sam vlasnica udomljenog bigla po imenu Rio. Nedavno je navršio 2 godine, a kod mene je već 5 mjeseci. Udomljen je iz jedne obitelji, koja je očito dobro obavila svoj posao, jer je to jedan divan, prijateljski nastrojen pas koji najviše od svega voli spavat po svim krevetima u kući. Tvrdoglav je ko i svi ostali, ali za keks će dat ako treba i sto "petica". Međutim, to je također i jedan vrlo lukav pas. Iskoristi svaku priliku da utekne. Nekoliko puta se čak oslobodio iz hama. Sva sreća nikad mu se ništa nije dogodilo, jer njegov bijeg nikad ne potraje dugo. Čak za vikend počinjemo raditi ogradu oko kuće kako se to više nebi dešavalo. No da mi se ne oslobodi usred šetnje, molim Vas za savjet. Iz ogrlice se isto izvuko, doduše mojom krivnjom, jer nije bila dovoljno stegnuta (bilo me strah da ga ne guši), no nakon toga sam nekako izgubila povjerenje u ogrlicu. I sad kad mu je stavim, on vrlo dobro zna kako bi ju trebao skinut. Ne uspije, ali me lovi panika svaki put kad vidim da vuče glavu iz ogrlice. Hamić je isproban u Pet centru s njihovim djelatnicima, koji su rekli da je odgovarajuće veličine, no s obzirom na njegove kratke noge, on se vrlo lako izvuče. Također me zanima, ako netko zna, što znači kada se legne čim vidi drugog psa? Uglavnom se radi o manjim psima i nikad nije agresivan, ali on svaki put legne i moramo čekat da dotični pas dođe do nas. Ljudi u takvim situacijama misle da je agresivan i već automatski miču svoje pse. Razumijem zašto, jer je i nas jednom napao samojed koji je odmah lego i čekao da dođemo do njega kad je skočio na Ria.

Unaprijed hvala
thepooh is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:45.