Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2005., 15:43   #201
Quote:
lilla kaže:

Enivej, zašto onda ginekolozi imaju onaj papirnati krugić kojim uzmu neš računati kad im kažeš datum zadnje m.?
Nisam dobro vidjela što je to, ali mi je rečeno da za to služi.
Pa da izračunaju tjedne trudnoće. Brže im je sa tim. Odmah kažu i termin poroda i ne gube se na klasičnom kalendaru.
__________________
Kad bik padne, noževi se oštre.

Put u pakao popločen je daskama za peglanje... kem
samo_svoja is offline  
Old 27.08.2005., 15:45   #202
Quote:
samo_svoja kaže:
Pa da izračunaju tjedne trudnoće.
oke, ali samo mi još malo treba da povjerujem. Ako velmax kaže da se medicinski trudnoća računa tako pa minus 2 tjedna, onda ipak dolazimo na ovo što sam ja rekla. Inače bi svaki termin poroda bio izračunat dva tjedna ranije, jel?
__________________
I'AM smiling!!!
lilla is offline  
Old 27.08.2005., 15:49   #203
jebote, koji fajt...

sretno, pink_pumpkin
__________________
Golden lads and girls all must,
As chimney-sweepers, come to dust.
foka is offline  
Old 27.08.2005., 15:50   #204
Quote:
lilla kaže:
oke, ali samo mi još malo treba da povjerujem. Ako velmax kaže da se medicinski trudnoća računa tako pa minus 2 tjedna, onda ipak dolazimo na ovo što sam ja rekla. Inače bi svaki termin poroda bio izračunat dva tjedna ranije, jel?
Računa se točno po početku zadnje menstruacije. Tak svi računaju. A sada kada si točno zatrudnila nitko ne zna.

Npr termin poroda od moje male je bio 1.9. a ja rodila 21.9. Prenjela sam trudnoću dosta preko termina. Dok sam sina rodila dan ranije nego što je bio termin.
__________________
Kad bik padne, noževi se oštre.

Put u pakao popločen je daskama za peglanje... kem
samo_svoja is offline  
Old 27.08.2005., 15:53   #205
Quote:
lilla kaže:
oke, ali samo mi još malo treba da povjerujem. Ako velmax kaže da se medicinski trudnoća računa tako pa minus 2 tjedna, onda ipak dolazimo na ovo što sam ja rekla. Inače bi svaki termin poroda bio izračunat dva tjedna ranije, jel?
Ma nemoj filozofirat, zar misliš da ginekolozi u 21. stoljeću još nisu skužili kako izračunati termin poroda?

Tjedni trudnoće idu od zadnje menstruacije, no stvarna starost trudnoće može biti dosta različita od te formule. Ne znam kako se ta odstupanja tretiraju kad se radi o pobačaju, no to su već stvarno izuzeci.
VelmaX is offline  
Old 27.08.2005., 16:03   #206
Quote:
VelmaX kaže:
Ma nemoj filozofirat, zar misliš da ginekolozi u 21. stoljeću još nisu skužili kako izračunati termin poroda?

Tjedni trudnoće idu od zadnje menstruacije, no stvarna starost trudnoće može biti dosta različita od te formule. Ne znam kako se ta odstupanja tretiraju kad se radi o pobačaju, no to su već stvarno izuzeci.
oke, oke peace chiken
__________________
I'AM smiling!!!
lilla is offline  
Old 27.08.2005., 16:44   #207
Quote:
Admin kaže:
Natch, nema iznošenja imena javno. I upozoravam te, ovako se ne razgovara na Forumu. Stoga, lijepo bi te zamolila da ovako ne razgovaraš (a i ostale Forumaše jednaku stvar molim), jer ćeš biti banana na tjedan dana.

Natch - Opomena 1.
ne znam tko si, al imas pm ako mi se zelis obratiti. isto vrijedi za sve koji su me na ovom topicu nazvali idiotom i kravetinom. posebno za brbr.
i molim vas, nemojte da moram konzultirati svoju odvjetnicu.
Natch is offline  
Old 27.08.2005., 16:57   #208
A šta je to abortus?
lucija is offline  
Old 27.08.2005., 17:11   #209
Quote:
lucija kaže:
A šta je to abortus?
ti si abortus
lady_dementia is offline  
Old 27.08.2005., 18:10   #210
Quote:
lucija kaže:
A šta je to abortus?
nesto s cum se ni ti ni mnogi drugi na ovom topicu ne bi smjeli sprdat

__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Old 27.08.2005., 19:04   #211
pumpkin...

nemoj pobaciti... razmisli...
nisi sama
ma koliko ti sada teško bilo, ma koliko ti ta trudnoća zadaje muka,
sjeti se da je to jedan život, koji će se ugasiti
Savjetuj se još negdje, razgovaraj sa psihologom i svećenikom.

Paw is offline  
Old 27.08.2005., 19:08   #212
Quote:
Natch kaže:
ne znam tko si, al imas pm ako mi se zelis obratiti. isto vrijedi za sve koji su me na ovom topicu nazvali idiotom i kravetinom. posebno za brbr.
i molim vas, nemojte da moram konzultirati svoju odvjetnicu.
Quote:
Natch has chosen not to receive private messages or may not be allowed to receive private messages. Therefore you may not send your message to him/her.
A baš sam ti htio poslati jednu razglednicu
__________________
POTPIS
wuk is offline  
Old 27.08.2005., 19:16   #213
Quote:
Paw kaže:
pumpkin...

nemoj pobaciti... razmisli...
nisi sama
ma koliko ti sada teško bilo, ma koliko ti ta trudnoća zadaje muka,
sjeti se da je to jedan život, koji će se ugasiti
Savjetuj se još negdje, razgovaraj sa psihologom i svećenikom.

sa svecenikom. da.
cura je svoje odlucila.
__________________
Golden lads and girls all must,
As chimney-sweepers, come to dust.
foka is offline  
Old 27.08.2005., 19:31   #214
Quote:
Paw kaže:
pumpkin...

nemoj pobaciti... razmisli...
nisi sama
ma koliko ti sada teško bilo, ma koliko ti ta trudnoća zadaje muka,
sjeti se da je to jedan život, koji će se ugasiti
Savjetuj se još negdje, razgovaraj sa psihologom i svećenikom.

Ti se zezaš, jel? Savjet može primiti EVENTUALNO od roditelja, a i to ovisi o roditeljima
__________________
I'AM smiling!!!
lilla is offline  
Old 27.08.2005., 19:31   #215
Quote:
Paw kaže:
pumpkin...

nemoj pobaciti... razmisli...
nisi sama
ma koliko ti sada teško bilo, ma koliko ti ta trudnoća zadaje muka,
sjeti se da je to jedan život, koji će se ugasiti
Savjetuj se još negdje, razgovaraj sa psihologom i svećenikom.

gle.
nisam vjernik i vjera me ne zanima.
to da li sam sama to ti ne znas.
ja dijete ne zelim,nemam novaca za njega i ne volim previse djecu.
osim toga, imam planove za svoju buducnost koja ne ukljucuju djecu dok ne nadjem posao i mjesto gdje cu zeljeti zivjeti,mozda ne u ovoj drzavi.
So, zelis li da se mucim 9mj i sjebem fax pa da ti dam onda to dijete da se taj "zivot" ne ugasi?
fala lijepa.
pink_pumpkin is offline  
Old 27.08.2005., 19:32   #216
Quote:
lilla kaže:
Ti se zezaš, jel? Savjet može primiti EVENTUALNO od roditelja, a i to ovisi o roditeljima
niti to,mislim da bi me majka istjerala iz kuce.
pink_pumpkin is offline  
Old 27.08.2005., 19:37   #217
Quote:
pink_pumpkin kaže:
niti to,mislim da bi me majka istjerala iz kuce.

jako mi je zhao shto je tako


prochitala si ono o mojoj susjedi...bilo joj je lakshe obratiti se meni, potpun stranoj osobi. mada, samo sam nekoliko godina mladja od njene majke.


kad se samo sjetim, mene je mama ishcushkala kad mi je nashla kontraceptivne tablete. a imala sam 22. godine
magic is offline  
Old 27.08.2005., 19:51   #218
Quote:
Drito Konj kaže:
meni se povraća od 30+ nedojebanih, istraumatiziranih, osuđujućih priglupih babetina, pa kaj...
Jos je dobro kad se radi o zeni.
A ti?
Sta je sa 30+ godina tipova koji uludo trose kalorije i nikad u zivotu nisu napravili nista pametno...
Mozda nisi nedojeban, ali si sigurno prejebo sve koji su s tobom imali ikakve veze...
vjetro_M_pir is offline  
Old 27.08.2005., 20:04   #219
Thumbs up evo ti odgovora

draga moja...evo ja cu ti reci i mislim da cu ti puno pomoci jer sam i nedavno i sama to ucinila i isto sam bila tako odlucna kao i ti i morala sam raditi jos neke obaveze nakon toga i bilo mi je nezgodno odugovlaciti neizbjezno i nemoj slusati ove koji govore protiv jer oni su ocito dosli vremenskim strojem iz srednjeg vijeka!!! odi u opcu bolnicu varazdin, tamo ti je najjjeftiniji AB kosta 600 kn i sve je uredno, novo, cisto, bezbolno, a dr.su ljubazni i sestre su srdacne i pune razumjevanja....doci ces ujutro, naparviti ce ti ultrazvuk da vide u kojem si stadiju te izvesti skroz bezbolan zahvat sa lokalnom anestezijom, a ti ces dobiti malo narkoze da nisi bas sva svoja dok ti to rade cisto zbog psihickog osjecaja...meni su dali pola doze te neke narkoze jer sam sama morala natrag na bus do Zg.a i tako sa pola doze mi je vec ilo dovoljno osamucujuce..nakon zahvata malo lezis kod njih u prostoriji sestre te pitaju kako si, obilaze te...osjecas se kao da ti vlastita majka pomaze...a nakon toga si slobodna i odes ca i nikakvih bolova nema, osim laganog krvarenja par dana zbog cega nosis ulozak kao da imas menstruaciju....raspitaj se i nazovi ih jer je to najbolje rjesenje, vjeruj mi.... puno srece
p.s. sori ako ti je vec netko odgovorio nesto slicno, ali mi se nije dalo citati sve te postove
__________________
W Grimmy!
grimmy is offline  
Old 27.08.2005., 20:04   #220
Quote:
Septembar kaže:
nesto s cum se ni ti ni mnogi drugi na ovom topicu ne bi smjeli sprdat

Mislim da je ovo stoti put da se o abortusu raspravlja i to prilično glupavo. Postoje tehnički detalji oko izvedbe istog i moralna dilema koja dijeli ljude u dva tabora, ovisno o tome iz koje perspektive se gleda. Mislim da o abortusu otprilike nije pristojno razgovarat. Kao što nitko normalan ne razgovara o religiji i politici jer tu dogovora nema i gotovo. Tko zna, nek da ženi informaciju i gotovo.
lucija is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:11.