Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2008., 12:06   #61
420.000 = broj mačića koji će poteći od jedne nesterilizirane mačke i njezinog potomstva unutar 7 godina.
Izvor :
PETA, People for ethical treatment of animals 501 Front St., Northfolk, Va 23510*757-622-Peta
Helping Animals.com
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 12:09   #62
Quote:
Pingvich kaže: Pogledaj post
Kako misliš, ne podnosi je dobro?
Nitko to ''ne podnosi dobro'', ako misliš na teturanje i sl. Radi toga ga i držiš u transporteru (boxu) dok se ne ''otrijezni'', a onda je kao da nije ništa ni bilo, kad se radi o muškoj mački..
Ah, kad bi bilo samo to..ma imao je tešku operaciju, zapravo par njih-imao je teški prijelom bedrene kosti, koja je pukla i gornji dio se počeo spajati s koljenom-tu nas je zeznuo jedan vet, koji je rekao da nema pomaka(već je jednom imao tako napuknuto "stopalo"-ne znam kako se kost točno zove). Uglavnom, nakon oko 10 dana nije bilo ništa bolje i odveli smo ga drugom vetu-napravio rentgen, rekao da može operirati, ali nije 100% siguran da će uspjeti.Operacija je trajala 2 sata, dobio je 2 metalne šipkice umetnute u kost, i tako još par manjih op.da se sve to sredi. prilikom predzadnje je sve ispalo strašno, bio je preiscrpljen, nije se još do kraja razbudio (obično ga je vet držao do navečer dok ne dođe k sebi da ne bi bilo komplikacija), no ovaj put je užasno plakao, dali su nam ga doma jer je i zato plakao, a nije mogao doći k sebi, to je trajalo par dana, svi mišići u tijelu su mu klonuli, i još strašnije, cijela koža mu je bila obješena, trbuh nategnut, od potkožne infuzije, ma užas
Hranili smo ga tijekom noći svakih pola sata čokolinom i razrijeđenim mlijekom, na silu, mazali oko usta calopetom (pola dlake mu je otpalo jer mu se sve sljepljivalo), stalno je htio skakati na vešmašinu (pio je vodu tamo iz pipe), a nije mogao ni stajati pa smo ga svako malo tamo noslili. I nepodnošljivo plakanje od kojeg ti se srce para
Uglavnom, nakon 3 dana užasa, kad je spavao, pod nos sam mu podmetnula malo vratine, i valjda još u snu ju je zgrabio i počeo konačno jesti. Uf..
A da ne pričam o šipkicama koje su same izlazile van kako se kost popunjavala i spajala i koje je vet svako malo morao capnuti kliještima..

Sorry na OT, ali skratila sam maksimalno..
Zadnju je podnio OK, samo smo ga trebali buditi špricanjem vode u uši.
Prije 2 tjedna je imao slomljen kralježak i upalu bubrega, pravi borac, više nismo mogli to gledati, i tako je danas kod veta...
Nadam se da će sad biti dobro
Bolje jaja, nego on, ako se tako mogu izraziti
slonova noga is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 12:10   #63
A ženkica se treba svaki čas omaciti (ovaj tjedan je termin), pa onda ide i ona.
slonova noga is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 12:10   #64
http://www.udruga-mijau.hr/a1.html

Kontinuiranim radom kroz duži period, ukoliko se ostvari navedeni broj sterilizacija godišnje u Gradu Rijeci i široj okolici, znatno će se smanjiti broj mačaka što se i već sada vidi. Po procijeni Veterinarskog higijeničarskog servisa u Gradu Rijeci je cca oko 600.000 mačaka, a prema procijeni Udruge 1000 000.
Preventivnim projektom sterilizacije smanjiti će se i broj mačića na ulicama, a povećat će se broj udomljenja odraslih i malih mačića.
Za sada u našoj Županiji nema azila koji i nije najbolje rješenje za ovoliki broj mačaka. Jedino sterilizacijama mačaka se može postići cilj. Za sada azil bi imao kontraefekt.
Građani tek tada ne bi htjeli sterilizirati životinje i mirne savjesti bi odbacivali mačiće. Tada bi se moralo pristupiti eutanaziji koja bi koštala građane više nego cijena sterilizacije. Zamislite da morate eutanazirati oko 800 mačića, a toliko ih je bilo po prijavi građana. Da li je to humano i jeftino?
Smatramo da bi azil za sada pridonio samo još veće troškove. O azilu se može govoriti kada u našem gradu bude bilo tek stotinjak napuštenih mačaka na ulicama i kada se promjeni svijest ljudi, na čemu naša Udruga radi.
Projekt sterilizacije slobodno živućih mačaka i rada s građanstvom mora dati rezultate, a oni su već i vidljivi iz dosadašnjeg rada Udruge ovih godina.
Možemo slobodno reći da je porastao broj sterilizacija kod građanstva što mogu posvjedočiti i veterinarske ambulante u PGŽ-i.
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 20:02   #65
Evo, mačak se vratio sa kastracije!!I ništa, bolje izgleda nego prije 2 tjedna kad je dobio sedativ-potpuno je budan, nema one odvratne drhtavice koju je znao imati od anestezije, već je jeo i sad zavija da hoće van-treba do 3 tjedna da se hormoni iščiste iz krvotoka
slonova noga is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 09:31   #66
sve je meni jasno oko sterilizacije i samog postupka..ali pošto i ja i dečko radimo do nekih 4-5 nakon sterilizacije bi maca bila sama taj period a ne mogu je na tako dugo ostavljati u skiperu..kako da se osiguram da negdje ne skoči npr. na krevet i ne potrga si konce? anyone? please help!! jeli ju smijem ostaviti samu tijekom oporavka dok joj se konci ne povade?
mv27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 10:12   #67
Quote:
mv27 kaže: Pogledaj post
sve je meni jasno oko sterilizacije i samog postupka..ali pošto i ja i dečko radimo do nekih 4-5 nakon sterilizacije bi maca bila sama taj period a ne mogu je na tako dugo ostavljati u skiperu..kako da se osiguram da negdje ne skoči npr. na krevet i ne potrga si konce? anyone? please help!! jeli ju smijem ostaviti samu tijekom oporavka dok joj se konci ne povade?
pa vet će joj vjerojatno staviti ono plastično čudo oko vrata, da ne može do trbušćića-ne znam kak se to zove..a nakon operacije zamoli da ostane kod njega dok je ne pokupiš, i dok se ne razbudi do kraja.
slonova noga is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 11:11   #68
Quote:
slonova noga kaže: Pogledaj post
pa vet će joj vjerojatno staviti ono plastično čudo oko vrata, da ne može do trbušćića-ne znam kak se to zove..a nakon operacije zamoli da ostane kod njega dok je ne pokupiš, i dok se ne razbudi do kraja.
ja to "čudo" zovem okovratnik, možda ima neko drugo ime, ne znam.. inače, maca mrzi skiper i ne bi vjerovali, ali kad ju stavim unutra samo što ne razvali vrata..kao da se primi za rešetke i trese ih..imam jedno možda glupo pitanje, ali eto.. jeli se mogu maci sami potrgati konci ako skoči recimo na krevet ili neku policu? nakon što se skroz razbudi?
mv27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 12:56   #69
Quote:
mv27 kaže: Pogledaj post
ja to "čudo" zovem okovratnik, možda ima neko drugo ime, ne znam.. inače, maca mrzi skiper i ne bi vjerovali, ali kad ju stavim unutra samo što ne razvali vrata..kao da se primi za rešetke i trese ih..imam jedno možda glupo pitanje, ali eto.. jeli se mogu maci sami potrgati konci ako skoči recimo na krevet ili neku policu? nakon što se skroz razbudi?
da, imaš pravo, nisam se tog sjetila-okovratnik.ja to zovem lampica jer me životinja s njom podsjeća na lampu-ko da ima sjeniloznam da ima svoju svrhu, al mi se životinje s njom čine tužno i nespretno.
mislim da se konci ne mogu potrgat sami-mačak je imao zašiveno pola noge, a pas pola trbuha, i ništa.al se ne bi baš smjela naprezat i izvodit kojekakve vratolomije.
slonova noga is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 13:11   #70
Quote:
slonova noga kaže: Pogledaj post
da, imaš pravo, nisam se tog sjetila-okovratnik.ja to zovem lampica jer me životinja s njom podsjeća na lampu-ko da ima sjeniloznam da ima svoju svrhu, al mi se životinje s njom čine tužno i nespretno.
mislim da se konci ne mogu potrgat sami-mačak je imao zašiveno pola noge, a pas pola trbuha, i ništa.al se ne bi baš smjela naprezat i izvodit kojekakve vratolomije.
meni izgleda ko satelitska antena! ko zna, možda uspijem i uloviti neki program.. ne želim uopće razmišljati kako će podnijeti to na vratu, ali poznavajući ju, ja mislim da neće baš najbolje..hvala na savjetu, potrudit ću se da bude mirna i da se ne napreže..
kako je tvoj mačak?
mv27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 13:20   #71
Quote:
mv27 kaže: Pogledaj post
meni izgleda ko satelitska antena! ko zna, možda uspijem i uloviti neki program.. ne želim uopće razmišljati kako će podnijeti to na vratu, ali poznavajući ju, ja mislim da neće baš najbolje..hvala na savjetu, potrudit ću se da bude mirna i da se ne napreže..
kako je tvoj mačak?
da, frendica kaže da joj je mačka doslovno poludila od te antene, zalijetavala se svugdje i nije mogla normalno jest pa joj je skinula.sve se bojim kako će naša divljakuša to podnijet, ona se ne može ni normalno voziti u autu, a tek kod veta...

a mačak...
khm-savršeno i nema promjene, a to nije dobro.još uvijek tuli da hoće van, i spolno opći s papučom u obliku mačke. treba vremena da se sve to iščisti iz krvotoka. pokazala nam je veterinarka ranu, ništ se ne vidi, ali su mu jaja sad ko male špekuledečko je razočaran jer su nam rekli da prazne unutrašnjost testisa, a skrotum ostaje, pa je mislio da će ostat onak velika

i čekam da nam se mačka konačno počne maciti, nadam se da danas.
slonova noga is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 13:27   #72
ja mojoj to radije ne bih stavila jer mi s tim izgleda jadno, tužno i bespomoćno..a vidjet ćemo šta vet kaže..

ha ha, jadan mačak, sigurno se razočarao!! biće da mu je čudno osjetiti to olakšanje, pa kao ide provjeriti jeli sve u redu pa napada papuču.. ha ha, a jesam se nasmijala do suza.. ne može prihvatiti realnost..
mv27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 13:34   #73
Quote:
mv27 kaže: Pogledaj post
ja mojoj to radije ne bih stavila jer mi s tim izgleda jadno, tužno i bespomoćno..a vidjet ćemo šta vet kaže..

ha ha, jadan mačak, sigurno se razočarao!! biće da mu je čudno osjetiti to olakšanje, pa kao ide provjeriti jeli sve u redu pa napada papuču.. ha ha, a jesam se nasmijala do suza.. ne može prihvatiti realnost..
ma vetica kaže da ga hormoni jo uvijek "peru" i da osjećaj ne prestaje odmah već treba procirkulirat..sad spava, malo mira
slonova noga is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 20:42   #74
E BOK!
JA BI VAS NEŠPITALA AL NEMOJTE MIS E RUGAT!!
KAJ JE TO KASTRACIJA???
matea_122 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 20:47   #75
Quote:
matea_122 kaže: Pogledaj post
E BOK!
JA BI VAS NEŠPITALA AL NEMOJTE MIS E RUGAT!!
KAJ JE TO KASTRACIJA???
1. Čini se da ti je Caps Lock zapeo na "on" - promjeni tipkovnicu

2. Kastracija je kirurška metoda odstranjivanja testisa kod životinja (i kod ljudi, ali to te valjda ne zanima)
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 21:06   #76
Quote:
matea_122 kaže: Pogledaj post
E BOK!
JA BI VAS NEŠPITALA AL NEMOJTE MIS E RUGAT!!
KAJ JE TO KASTRACIJA???
Zanemarit cu Caps Lock i ne zelim te ovime nikako uvrijediti, ali sam bas kod tebe primijetila da ti jedva citam postove od pustih spojenih rijeci (na pravopis se necu obazirati ), a mislim da nije tako tesko provjeriti napisano prije nego postas, pa bi bilo super da to radis ubuduce - samo prijedlog .

Da se nadovezem na Tyndalla, iako vjerujem da je vec lijepo napisano u postovima iznad, kod kuja postoji i kastracija i sterilizacija:

Kastracija (ovarihisterektomija) - kirurski zahvat kojim se uklanjaju jajnici i maternica.

Sterilizacija (ovariektomija) - kirurski zahvat kojim se ukljanjaju samo jajnici.

Ako imas ljubimca, svakako procitaj sve sto je Pingvich napisala jer je jako korisno .
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 22:15   #77
Quote:
Misery's Crown kaže: Pogledaj post
Zanemarit cu Caps Lock i ne zelim te ovime nikako uvrijediti, ali sam bas kod tebe primijetila da ti jedva citam postove od pustih spojenih rijeci (na pravopis se necu obazirati ), a mislim da nije tako tesko provjeriti napisano prije nego postas, pa bi bilo super da to radis ubuduce - samo prijedlog .

Da se nadovezem na Tyndalla, iako vjerujem da je vec lijepo napisano u postovima iznad, kod kuja postoji i kastracija i sterilizacija:

Kastracija (ovarihisterektomija) - kirurski zahvat kojim se uklanjaju jajnici i maternica.

Sterilizacija (ovariektomija) - kirurski zahvat kojim se ukljanjaju samo jajnici.

Ako imas ljubimca, svakako procitaj sve sto je Pingvich napisala jer je jako korisno .
pročitala sam to kaj je pingvich napisao...
ok, al meni space malo šteka pokvaren je pa mi zato tak ispadaju slova al mi se neda pregledat, al budem....tnx!!
matea_122 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 20:45   #78
Koliko dugo traje tjeranje i obiljezavanje kod muzjaka?
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 20:50   #79
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Koliko dugo traje tjeranje i obiljezavanje kod muzjaka?
mužjaka čega?
slonova noga is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 21:12   #80
Macka.
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:23.