Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2005., 14:48   #41
Re: Re: Re: Koju pasminu izabrati??

Quote:
Legion kaže:

Boxer... pas za ljude čeličnih živaca. Mislim, sve kaj si napisao stoji ali je jebeno naporan . Ako želiš pesa koji ni tebi, ni ukučanima ni ljudima koji ti dođu u posjete neće dati mira-uzmi njega
Bokser je živ pas i nije za ljude koji su brzine mrtvih puhala.
Tko hoće mirnog i staloženog pesa nek si kupi Plutona iz Turbo limača
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2005., 18:39   #42
Star je mjesec i pol dana, al nie jos cijepljen pa ga ne furam van da ne pobere neko sranje..

Cijepit cu ga sljedeci tjedan dok se malo navikne na novu okolinu..

Btw kolko otprilike to dode i u kolko navrata se cijepi?

I pitanje za milju kuna:
KAKO DA STENE OD 7 TJEDANA NAUCIM NA NOVINE????
__________________
Don't Judge Me If U Don't Know Me!!
-oz- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2005., 18:49   #43
Star je mjesec i pol dana, al nije jos cijepljen pa ga ne furam van da ne pobere neko sranje..

Inace ful je razigran, cijelo vrijeme mi pokusava skinut carape.. Ko zna zasto, al privlaci ga miris nogu..
Ludi klinac....

Danas je bio solo doma par sati i nije napravio nikakvo sranje....

Cijepit cu ga sljedeci tjedan dok se malo navikne na novu okolinu..

Btw kolko otprilike to dode i u kolko navrata se cijepi?

I pitanje za milju kuna:
KAKO DA STENE OD 7 TJEDANA NAUCIM
NA NOVINE?????????????????????????

Pomagajte!!!
__________________
Don't Judge Me If U Don't Know Me!!
-oz- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2005., 18:51   #44
ups.. Jedan enter previse..
__________________
Don't Judge Me If U Don't Know Me!!
-oz- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2005., 09:05   #45
stalno ga nosi na te novine, kad se zbudi, kad popije vode, kad skuzis da oce piskiti.
ovisno koliko si vremena doma. mi smo naseg dobili sa 7 tjedana u jedan petak i isli raditi u pon. nismo ga imali kad uciti na papir. i sam je skuzio da piski van jer pse privlace mirisi i ne piske u svoj "brlog". nas pas je prestao piskiti u stanu kad je mogao izdrzati dok mi ne dodjemo, to je bilo vec sa 5- 6 mjeseci.

nabavi mu brdo igracki i skloni sve cipele. nemoj ga kaznjavati ako se zeli igrati za "zabranjenim"stvarima: wc papir, cipele, zavjese (moj je obozavao navalacit zavjese), nego mu pridji, izvati tu cipelu iz usta,m reci NE! i uvali mu njegovu igracku. tako ga ne kaznjavas (jer on ne kuzi da je to tvoja cipela pa je glupo ga kazniti) nego ga ucis s cime se smije igrati a cime ne.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2005., 09:36   #46
Kalendar cijepljenja za štence

3 tjedana – čišćenja od glista (Banminth pasta)
6 tjedana – čišćenje od glista (Banminth pasta)
7 tjedana – prvo cijepljenje (Parvodog, Primodog, First dose)
9 tjedana - čišćenje od glista (Banminth pasta, Verpanil)
10 tjedana – drugo cijepljenje (Venguard, Tetradog, Eurican, Nobivac + First dose CV)
12 tjedana – čišćenje od glista (Banminth pasta, Verpanil)
14 tjedana – treće cijepljenje (Venguard, Tetradog, Eurican, Nobivac, Caniffa, Durmun 6/L)
16 tjedana – cijepljenje protiv bjesnoće (Rabikal, Defensor)
- čišćenje od glista (Prazinon, Pratel, Droncit, Drontal+)

Jedanput godišnje radi održavanja imunosti potrebno je docijepiti psa protiv DHPP+L (Venguard, Tetradog, Eurican, Nobivac, Caniffa)

U periodu 01.01.-31.03. po zakonu MORA se svake godine pas cijepiti protiv bjesnoće. Sada su to toliko postrožili da svaki veterinar 31.03. nakon isteka radnog vremena mora poslati u nadležno ministarstvo popis svih pasa u svojoj evidenciji sa naznako da li ih je cijepio ili ne.
Ako je pas cijepljen kod jednog veterinara, a docijepljen kod drugog mora se tražiti ispisnica od prvog. Kazne za ne cijepljenje su u tsd kuna. Ne znam koliko ali min 2 je.

Za štenad oštenjenu nakon 01.10.2004. postoji i zakonska obveza čipiranja. Za to nisam sigurna da li se mora obaviti sa 3 ili 6 mjeseci.

Cijena cijepljenja se ne sjećam.

Još danas kupi pastu za čišćenje od glista (i ostalih nametnika). Na uputstvu ti piše koliko moraš psu dati prema kilaži. Štencu se mora dati pasta tjedan dana prije cjepljenja.

Ovaj popis shvati vrlo ozbiljno. Masa štenaca ugiba jer njihovi vlasnici ili „uzgajivači“ štede na cijepljenju ili im se jednostavno ne da.
Možda neće uginuti od npr. štenećaka ali će najvjerojatnije biti bolestan i jako osjetljiv cijeli svoj život.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2005., 20:37   #47
Ma odaberi si sta volis!!!Nemoj nabavit pudlu ak volis velike pse!!AL.....tu ti ima posla ihahaj...Sretno
Pinc is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2005., 20:39   #48
A,posto si vec nabavio...jadan ti
Pinc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2005., 20:52   #49
Najbolja pasmina za stan je kauc i dve fotelje. Kaj vam je svima?
Za stan znaci da ces morati psa vise setati, ali na kraju ispadne da su zdraviji psi u stanu, nego oni u malenim dvoristima, jer prve gazda MORA izvesti van. Sto se tice malamuta, ja ih znam svakakvih, linjaju se, to da, ali manje od npr. dalmatinera kojima dlaka pada ko iglice s bora i zapikne se svugdje. Slicno je sa svim kratkodlakim psima.
Pitanje koje si mora postaviti svatko tko nabavlja psa je zasto? Sto ja zelim s tim psom? Veliki ili mali, dugodlaki ili kratkodlaki, lovacki, ovcarski, terijer, za pratnju, hrt, mjesanac? Koliko imam vremena dnevno za psa? Koliko imam novaca?
Ja sam uvijek znala da zelim psa, kojeg to nisam znala, sad sam vec sedamnaestu godinu s lesijima, odgovaraju mi po karakteru, po dlaci, po velicini i sl. Imamo i huskija (jednom haski - nikad haski), uvukao nam se pod kozu, stvarno ga volimo, ali nikad vise.
Za mene je ipak pasmina snova briselski grifon. mali, prepametan, simpa ruzan, ne linja se, ide s nama u kino i kazaliste, hrce ko covjek, jednostavan za imati, moja mala privatna rugobica. S njim su i lesiji izgubili bitku kod mene.
Libby is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2005., 20:56   #50
Re: Re: Re: Re: Koju pasminu izabrati??

Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Bokser je živ pas i nije za ljude koji su brzine mrtvih puhala.
Tko hoće mirnog i staloženog pesa nek si kupi Plutona iz Turbo limača

Nek si kupi lesija. I kamin.
Libby is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2005., 23:31   #51
Talking

Ja bih takodje preporucila bretonca. Ja imam jednu baku od 13 godina ( i 7 meseci) koja sad spava pored moje stolice
Sa njima nema greske..idealan kucni ljubac u pravom smislu te reci. Ja moju kucu obozavam a i ona nas
http://www.petplace.com/Articles/art...650&q=brittany
AgathaChristie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2005., 03:41   #52
evo ti link. riješiš test i izlista ti koja pasmina ti najbolje odgovara

http://www.dogbreedinfo.com/search.htm
boaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2005., 15:36   #53
uzmi shih tzu-a...
imaju ludilo osobine.. jedini problem je dlaka koju treba redovito odrzavat!
 
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 10:49   #54
pasmina?

Quote:
Zla patka kaže: Pogledaj post
ne slazem se.zasto bi u stanu trebao biti manji pas?

sto se tice toga koju pasminu izabrati - ja sam za mjesance...
Izaberi šnaucera. On se ne linja, nema miris - izvrstan je za stan. Uz to ima ih u 3 veličine pa biraj! O pasmini sve najbolje jer i ja imam šnaucericu ( i 6 malih).
Ako voliš temperamentnijeg psa uzmi mužjaka.
mirjtomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 18:47   #55
Nabavi kakvog mješanca... nešto s labradorom, ali nikako u kombinaciji s haskijem. Znam jer ga imam doma i na dan ga šetam i po sat i po i to ne na uzici več puštenog i nimalo se ne umori...
BIT is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 13:18   #56
Ovo nije bas tema za moje pitanje, al trebam pomoć a u indexu kad kliknem na ''Koju pasminu odabrati?'' izbaci mi grešku, pa ću pitat tu…
Nedavno sam ostala bez psa i strašno mi je teško, prazno i tužno bez nje… i svi mi preporučaju novog psa, pa sam malo istraživala jer bi i ja u neko dogledno vrijeme, najbolje na jesen, voljela imati novog psa…
Moji uvjeti su da je pas srednje velik (prema većem psu), kratkodlaki, iz dobre uzgajivačnice, i svakako da bude dobar kućni ljubimac i da se slaže s drugim psima (to je, naravno, i dio odgoja)… I mora bit odgojiv, ak me kužite –(spremna sam na dosta rada i vježbe)-bilo bi zgodno da nisu baš 100% svojeglavi, ko što npr. biglići jesu.
Ono što ja nudim… Znači, imam iskustva s biglima i staffovima. Tako da znam kaj znači imat divljeg, hiperaktivnog i njoškavog psa.

U užem izboru je vajmarski ptičar (weimaraner)…
Koliko sam ja dobila dojam, jako su pametni, brzo uče, ali im se treba rano postavit ko gazda, trebaju puno divljanja, dobri su obiteljski psi i dobro se, uz socijalizaciju, slažu s drugim psima. Stekla sam dojam da bi ipak, uz rad i puno divljanja, trebali bit nešto lakši za odgojit od bigla…

E sad, mene zanima kaj mislite o toj ideji?
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 15:20   #57
Luciferka, prebacila sam ti post na temu koju si tražila. Hvala ti na upozorenju - doista nešto nije bilo u redu s linkom.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 17:05   #58
ne, ne vajmarca ako ne misliš ići u lovi ili čupati kosu kad ga pukne lovački nagon. traže strašno puno kretanja.
znam dva, jedna mlada plaha kujica (atipična) i mužjak koji je ok, ali ne sa svima. vlasnik kaže da su u uzgajivačnici iz koje ga je uzeo mužjaci bili vidno dominantni i jako dobri čuvari. njegov nije čuvar, a baš nije ni poslušan. koliko sam shvatila iz opisa po netu, oni su inteligentni i odgojivi što se tiče lova i sportske kinologije, a ne svakodnevnog života. no prelijep je.

ne znam kako ti se sviđaju ove pasmine, no tvoje zahtjeve bi zadovoljile skoro sve rotice i dobermanke koje poznajem.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 17:46   #59
Quote:
pikuli kaže: Pogledaj post
ne, ne vajmarca ako ne misliš ići u lovi ili čupati kosu kad ga pukne lovački nagon. traže strašno puno kretanja.
znam dva, jedna mlada plaha kujica (atipična) i mužjak koji je ok, ali ne sa svima. vlasnik kaže da su u uzgajivačnici iz koje ga je uzeo mužjaci bili vidno dominantni i jako dobri čuvari. njegov nije čuvar, a baš nije ni poslušan. koliko sam shvatila iz opisa po netu, oni su inteligentni i odgojivi što se tiče lova i sportske kinologije, a ne svakodnevnog života. no prelijep je.

ne znam kako ti se sviđaju ove pasmine, no tvoje zahtjeve bi zadovoljile skoro sve rotice i dobermanke koje poznajem.
Najbitnije nisam napisala - ja bi svakako ženku

Nije mi bed omogućit puno kretanja (ispod mog prozora je livada 250x150 metara, tak da ćak i kad je žurba imam di istrčat psa), bitno mi je da pas nije toliko gluh i zaokupiran njuškanjem da može biti pušten na neograđenoj livadi ili u šumi. Kaj misliš, jel to moguće?
S biglicom sam vodila borbu dugo dugo ali sam došla do toga da više nije napadala mačke/ptice i sl. i mogla sam ju bez beda pustit u maksimiru/u šumi/...gdje god nema ostataka hrane za smetlarenje...

Moja velikaaa želja je dobermanka! Kako si samo znala
ALI...sve uzgajivačnice koje sam uspjela nać da imaju svoj web djeluju fakat jadno do osrednje, a pošto su dobermani psi sa dosta potencijalnih zdravstvenih poteškoća i sa nešto kraćim životnim vijekom, zaključila sam da je bolje ne se zajebavat s tim...
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 18:18   #60
Što se tiče pasmine ako nije problem da je veći pas, definitivno preporučujem njemačku ovčarku. Imam jednu doma 12 godina, živi u stanu. Karakterom, pameću, voljom za učenjem, privrženošću, ljubavlju prema djeci, drugim psima ili manjim životinjama definitivno najdivniji psi na svijetu. Preporučujem zbilja! Sve što sam ju učila shvatila je za dva dana vježbe.Ako će te zanimati bilo što o mojoj pesekici,samo me pitaj.

O Weimarskim ptičarima nažalost ne znam puno, ovaj kojeg znam je drag ali strašno plašljiv.

S jednom dobrmankom sam odrasla od svoje 4 godine. Definitivno predivni psi, koji obožavaju djecu i velike maze. Moja je izliječila jednu meni vrlo dragu osobu patološkog straha od pasa. Kasnije je dovodila svog dečka da vidi kako ona može maziti psa, ma preslatko nešto. Jedino što se ne može reći da nisu svojeglavi kad si nešto zamisle.
Have a nice day is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:50.