Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2015., 19:59   #881
jos jedna preporuka za nexgard...

sljaka odlicno barem kaj se buha tice...
imao sam situaciju "epidemijskih razmjera" na svojim psima...
nakon procitanih pozitivnih iskustava s nexgardom, instant se odlucih za isti, i buhe su nakon 2 dana zavrsile u ropotarnici povijesti...
prostore tretirao neopitroid alfom, a malo i pese presprico...

za krpelje cemo vidjeti u nadolazecoj sezoni...

isto tako vrlo je praktican u odnosu na spot-on, jer se psi bez brige mogu izlagati vodi, bilo ljetni kupanac, bilo zimski bljuzganac pa doma kupanac...

cijena jest paprena, cak su je i digli 20tak% nakon sto smo podivljali za nexgardom, ali se kao i spot-on, vrlo lako ono najvece pakiranje iskombinira u manje doze prema potrebama...
__________________
mesnica za pse...
[email protected]
Loukanikos is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 21:06   #882
Quote:
Loukanikos kaže: Pogledaj post
cijena jest paprena, cak su je i digli 20tak% nakon sto smo podivljali za nexgardom, ali se kao i spot-on, vrlo lako ono najvece pakiranje iskombinira u manje doze prema potrebama...
Zanimljivo. Kako si to uspio? Upravo kažu da se to ne može jer se (navodno) ne zna u kojem se dijelu "keksića" nalazi aktivna tvar.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 00:19   #883
pa da tak su i mene sprehali u vet stanici zg da se kao ne zna u kojem je dijelu aktivna tvar, pa onda da je to unutar tog "meseka" u nekoj kao "kapsuli" bla, bla... naravno da kupim za sve pse posebno...
i jos to dziberi prodaju onak rinfuza shema na komade, nemres si niti kutiju uzet da prodjes nekaj jeftinije...
u stanicu sam otisao zato kaj oni tam odmah ispisu recept, a u shopovima nemre bez, a i tam dakako isto zasprehavanje...

reko ajde ok, i dodjem doma uzmem tu mesnu tabletu lagano mrvim ocekujuci neku zelatinastu kapsulu il nekaj, naravno unutra nis, sama tvar je u tom meseku...
e sad mislim si globalni igrac, oni toga stancaju na tone...
ono automatizirana proizvodnja na najvisoj tehnoloskoj razini, i kaj sad oni tam imaju manualce kaj u svaku pojedinu mesnu tableticu ubrizgavaju odredjenu kolicinu te aktivne tvari afoxolanera koja se ravnomjerno ne rasporedi po tableti...
ja kao laik ipak mislim da je tvar u odredjenom dijelu proizvodnog procesa optimalno rasporedjena u nekakvoj masi, i da se dalje u njihovom procesu proizvodnje ta masa samo dijeli na razlicita pakiranja...
kao da je razlika uzeti pola andola 500mg od npr. cijelog 250mg...
svojim sam manjim psima npr. onu najvecu mesnu tabletu 136mg samo podijelio na trecine...
cak i da sam u krivu svaku tu mesnu tabletu je moguce samostalno zdrobiti i detaljno zmixati da bi ravnomjerno rasporedili aktivnu tvar, sto s obzirom na cijenu i nije neka tlaka...
__________________
mesnica za pse...
[email protected]
Loukanikos is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 02:08   #884
Kako se riješiti buha?

Sprehali su te, da ili su kreteni. Tipujem na prvo jer su im rekli da tako prodaju, naravno, isto kao i drame da "ne smije pseci Stronghold na macke" - smije, ali je dvostruko jaci (6% vs 12% selamectina) pa dozu treba prepoloviti i dozirati po kilazi.

U pravu si.
Ukratko, sve skupa se miksa, radi se masa koja se potom utiskuje u kalupe i temperaturno obradi.

strana 4, Method of manufacture: http://www.ema.europa.eu/docs/en_GB/...C500164068.pdf
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 10:38   #885


evo sad smo svi dobili i egzaktni dokaz za laicke pretpostavke...
__________________
mesnica za pse...
[email protected]
Loukanikos is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 22:00   #886
Jucer trazili advantage u petu i zoocityu nemaju vise i nece vise nista od slicnih sredstava ni imati jer se proizvodi prebacuju na recept. Je li to tocno?

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk 2
taraa24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 22:53   #887
Mislim da je,ni meni nisu dali nedavno..srećom je meni vet.stanica blizu pa tamo kupujem.
Anayi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 08:42   #888
Pozdrav svima, ima netko info gdje kupiti NEXGUARD u Rijeci?
I Neopitroid Alfa?

Evo dobili smo prvu bitku Advantix spot on ampulom, psica se manje cese i mirnija je.
Cijeli stan usisan ko' od tima CSI, sve oprano u Domestosu i nakon sto se posusilo sve povrsne pospricane Bio Killom. Ukljucujuci tapecirani namjestaj i ormare. Psicine prostirke, dekice i plisanci oprani na 60 stupnjeva sa dezinficijensom.
Isto tako i sva nasa roba s kojom je dosla u doticaj.
Ali rat jos nije gotov...idemo do krajnjeg istrebljenja
Treba li ponavjati ovaj dril? Ako da, svako koliko?
Zahvaljujemo na pomoci, ovo nam je prva invazija i kad i totalno smo u soku!
TheRebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 04:20   #889
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Ma nema na cemu.
Pesici nexguard a mozes joj i ogrlicu stavit ak bu ti lakse, miceku broadline, presvuci cipele odmah po ulasku u kucu i to je to. Mozes doma jos sve prspricat biokillom, miceka prvo stavi na sigurno i ne pustaj ga dok se ne osusi sve naspricano.
Evo zahladjenja pa ce pocrkat busja i krpeljasta gamad koja je vani, dvoriste ce ti biti sigurno.
Cesem se dok tipkam ovo, odi vrit
Citam ovo i umirem od smija kako svi navijamo da zima bude opaka
Stvarno nas je izludilo. Doduse sad smo stvarno mirni. Nasla sam gro nekih linkova na stranim i nasim stranicama za nexgard i vise o koristenju ove poslastice nemam ni jednu dilemu. Nakon prirodnih i ostalih preparata dakle TOP poslastica i ne vidim nis lose na psu a koristimo vec treci mjesec za redom, cak stovise, nisam cula ni jedno negativno iskustvo, osim ovo za bubrege.
labby is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 04:25   #890
Pozdrav svima,

sad baš nesto istrazujem, i vidim ok preporuke za Nexgard.

Nego recite mi, jel zaista traje traje koliko kazu ili je to neka patka? I jel zaista tako djelotvoran?

nisam zadovoljna ni sa cim previse sto smo koristili i ne znam sto da kupim / napravim da sacuvam psa od nametnika.

Preselili smo se pokraj sume i zelim zaista najbolju zastitu, jer mi se dize kosa na glavi sto stize proljece a zima nije bas bila neka jaka, dakle ceka nas show opet.
__________________
...imam i facebook profil jer volim životinje i ljude koji cine ovaj svijet boljim mjestom
https://www.facebook.com/bubu.zubo?fref=ts
Buba Bubes is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 03:47   #891
Nitko neki savjet?
__________________
...imam i facebook profil jer volim životinje i ljude koji cine ovaj svijet boljim mjestom
https://www.facebook.com/bubu.zubo?fref=ts
Buba Bubes is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 11:50   #892
Kazu ljudi da djeluje i kazu da traje. Savjet ti je da isprobas pa vidis kako funkcionira kod tvog psa.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 10:26   #893
Mi smo nakon svih mogućih preparata uspjeli u ratu protiv buha sa Nexguardom...dala sam im u 10-om mjesecu...i od tada nemamo niti jedne!!!

afennell is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 13:39   #894
meni je za mačka odlično pomogla dijatomejska zemlja,a taj je stalno vani u prirodi....stavljam mu svaka 2 tjedna i prilično je učinkovita....jedva sam pronašao gdje kupiti na kraju sam našao nekog lika na njuškalu....
__________________
CRVENA BOJA-JEDINA MOJA
crveni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 18:52   #895
da li netko zna gdje se može kupiti nexgard za psa i broadline za mačku u zagrebu?

imamo epidemiju buha doma, sve probali od kupanja, ampula, foresto ogrlica, svakodnevnog čišćenja prostora, biokill, itd...
Nyssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 00:01   #896
Trebao bi imati PetCentar, kaj nema?
Ja sam vidjela oboje u ambulanti Morna na Sveticama i HOP ambulanti u novom zagrebu (sopot), nazovi oboje i provjeri da li ima. Kucu i dalje treba zalijevati Biokillom, ako buha jos ima...ukljucivsi i podove, letvice od parketa i slicno, dakle doslovno sve.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 18:44   #897
Koje je sredstvo najbolje za tretiranje prostora i kućice za psa protiv buha? Usput kakva su vam iskustva sa frontline combo (i koja je razlika između spot on i combo, nisam skontala)?
Rekla sam dragome da kupi fronline combo (meni se frontline kod maca pokazao kao odličan), nadam se da nisam fulala. Kod maca znam šta valja, kod pasa nemam ideje šta je učinkovito protiv buha, a šta ne valja.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 22:55   #898
Combo ima još metopren koji djeluje na razvojne stadije buha

za prostor - sve dobro oprati, posaugati i Bio kill... vidjela sam da u PCu ima i nekih jačih sredstava za prostor, ali ne znam nikoga ko je to koristio

nažalost često Bio kill nije dovoljan

ako imaš mačke čekaj da se dobro osuši i nemoj ih puštati u tu prostoriju nakon špricanja 2 h

naravno, i njima stavi ampulu
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 23:44   #899
Super, onda sam mu dobro rekla šta da kupi. Sad sam se sjetila, jel treba psa tretirati i protiv unutarnjih nametnika? Znam da buhe znaju prenositi koješta.

Ma mace su kod mene, pas je kod njega, ne dolaze oni međusobno u doticaj pa nema za sada straha za moje mace. Svojima ionako uskoro moram staviti ampulu preventivno pa ako zaluta pokoja na odjeći valjda im se neće zakačiti.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 00:01   #900
Prenose trakavice (kao zrno riže izgledaju)

može mu dati preventive radi i inače svaka cca 3 mjeseca: Pratel, Prazinon, Drontal, Caniverm... nešto od toga, pa prema kilaži
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:35.