Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2006., 09:39   #41
koja to cvjecarka trazi 50 kuna po aranzmanu??? moja trazi 200-500, a nije sekoranja u pitanju! i tako je na sva tri mjesta di sam pitala.......
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2006., 09:43   #42
Pa sve ti zavisi koliki su aranžmani. Naravno da će za veliki aranžman toliko tražiti. Al za one male po stolovima ne bi trebalo biti tako skupo.
Ksistina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2006., 09:45   #43
Quote:
lolita11 kaže:
koja to cvjecarka trazi 50 kuna po aranzmanu??? moja trazi 200-500, a nije sekoranja u pitanju! i tako je na sva tri mjesta di sam pitala.......
Kaj za stolove??

Mislim 200-500 kuna OK za stol za mladence, za crkvu, ali za stolove


Moja kuma rekla da ce skupiti cure i onda cemo u petak prije vjencanja raditi cvjetne dekoracije. Bog ju blagoslovio
Ja necu ni svoj buket dati raditi kod cvjecarke. Ma da, pa nisam blesava dati 400-500 kuna samo zato sto ima pridjev "vjencani". Ko da je to neki problem sloziti. Ne dam, iz principa. I tocka
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2006., 09:46   #44
vidim tu svi nesto frfljate o uredenju sala (ok, to je i tema cijele price) ali da li mi neko moze preporuciti neku salu koja je prikladna za svadbu do 100 ljudi, da je na podrucju Zg i blize okolice... konkretno mladi brat bi se trebao zeniti krajem godine, njegova odabranica srca je vec isplanirala idealni izgled i vjencanice i odjela i uredenja sale, najveci je problem sto ne zna gdje bi isli. par sala/restorana koje su obisli ili su preveliki ili su premali ili ne nude nista zadovoljavajuce. pa vas molim da mi preporucite neku salu/dvoranu/KLUB recimo koji moze primiti do 100 ljudi koji ce i jesti i plesati.

od uredenja prostora njegova draga je planirala sve staviti u svjetloplave tonove, na svakom stolu bi bila po jedna vaza sa plavom!!! ruzom, i oko vaze svjecice naravno isto u plavoj boji, stoljnjaci bi bili bijeli da se dobije malo kontrasta, nacuo sam o nekim prozirnim i plavim stakalcima (kao kamencici) po stolovima, na glavnom stolu bu bio ogroman buket plavih ruza i nekih bijelih biljaka kojima nisam zapamtio ime, i torta bi bila snjezno bijela...
Fixi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2006., 09:47   #45
mislim da ce i kod mene sve vuci na crvenu, jednostavno elegantna je i podize atmosferu. Vidjela sam u IKEI u AU neke male svijecnjake po 1 euro i recimo da u njih stavim 1 svijecu, i svezem vrpce, mislim da bi to bas lijepo izgledalo. Biti ce okrugli stolovi i ti mali aranzmani na stolovima...
Mislim da nema smisla previse love ulagati u to...jer kaj bus poslije sa 25 vaza?
DiscoKoogla is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2006., 09:57   #46
sta da ti kazem,. ja sam nabavila sve vaze, lucice, kamenje, granje, imam gomilu stvari koje sam sama radila.......za inspiraciju zasto ne pogledate sta rade zene na theknot.com-u? moje boje su jabuka zelena i bordo i sve se krece oko toga....a poslije...prodat cu na ebayu
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2006., 09:59   #47
inace cijena aranzmana na stolovima je takva djevojke....ne salim se...moj ce me aranzman (koji sam by the way ja izdizajnirala,a ne cvjecarka) efektivno kostati cca 80 kuna no ja znam da ce mi ona to naplatiti oko 200 kuna.a sta da sad radim-nemam vremena u subotu nositi cvijece i jos i stolove uredivati! za 9 stolova racunam na tu cijenu, al tu su jos 3 buketica za djeveruse, cvijece za revere.........
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2006., 11:13   #48
A joj!!! Sretno!!!

Ja sam totalno pojednostavila stvar. Revera nema (osim kuma i mladozenje), buket imam samo ja, a na stolove ide samo neko cvijece u vazu (zbog prostora nema potrebe za vise). A za nas stol ce moja najdraza kuma nesto smisliti. Ona je definitivno vise vudrena u to od mene, a ja joj dajem puno povjerenje
Nema djevera, djeverusa...-em sto mi previse to aludira na romanticne americke komedije ne da mi se gnjaviti cure da se oblace u ne znam sto, da si pasu...Cak ih nisma mislila gnjaviti za bacanje buketa, ali su mi rekli da se biketa moram rijesiti a to je najfer nacin. ah...
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2006., 17:17   #49
Quote:
misiz S kaže:
Kaj za stolove??

Mislim 200-500 kuna OK za stol za mladence, za crkvu, ali za stolove


Moja kuma rekla da ce skupiti cure i onda cemo u petak prije vjencanja raditi cvjetne dekoracije. Bog ju blagoslovio
Ja necu ni svoj buket dati raditi kod cvjecarke. Ma da, pa nisam blesava dati 400-500 kuna samo zato sto ima pridjev "vjencani". Ko da je to neki problem sloziti. Ne dam, iz principa. I tocka
Bravo,misiz S! Tako treba! Ja sam od onih "blesavih" koje su dale 500 kn za vjenčani buket,ali s obzirom da sam šparala ali baš na svemu drugom oprostit ću si tu bahatost. Čak sam mislila par dana prije svadbe otkazati rezervaciju kod cvječarke jer sam vidjela na placu da ima prekrasnih đurđica i mislila od njih napraviti buket sama.Ali nisam...nitko mi nije mogao garantirati da će ih biti za 2 dana. I dobro da nisam jer se na kraju sve zakompliciralo i sve ostalo za zadnji dan!U petak smo mislili kupiti cvijeće za aranžmane na stolove i raditi ih sami,a na kraju smo u subotu ujutro nas dvoje s podočnjacima do koljena (zadnjih par noći smo probdjeli zbog priprema) tam na trgu ispred Dolca kupili 13 mirisnih i šarenih pušleka (10 kn kom + 2 dobili gratis)i ovi su ih u restoranu ubacili u bijele keramičke teglice koje smo već prije kupili u Mercatone-u po 13 kn i bilo je super!(hmm...sad tek vidim da mi se tu cijelo vrijeme provlači ta trinajstica...) U crkvi smo dali 150 kn da časna okiti cvijećem i sve je bilo puno cvijeća i čak su i klupe bile okičene - tu smo prošli ful jeftino i ful bez brige.I još aranžman ispred mladenaca (300kn), rever za mladoženju 30 kn i girlanda od bršljana za auto 80 kn/m (3 m)
By the way, ja se udala pretprošle subote i sad sam i ja Mrs S
Paula K. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2006., 08:18   #50
PA CESTITAM!!!

A neko izvjesce kako je proslo i to... Daj podijeli malo kako je bilo...

PLEASEEEEEEEEE

Mi cemo na kraju najvjerojatnije u ruze. Najjednostevnije, elegantno i jeftino. Zelena trznica i ja , kuma i jos barem dvije frendice. Pa valjda budemo nesto smislili zgodno Mislim u principu radimo za crkvu aranzmane a za u restic ce trebati samo cvijece u vazu pa nece biti frke. I naravno moj buket (ali to ce mamina frendica koja si je na ti s tim svim ikebanama i crckarijama.
Ja nisam zahtjevna po tom pitanju pa mislim da na bi trebalo biti problema.

Al cekam izvjestaj. Sto je bilo dobro, ima li da je nesto zatsekalo, na sto treba paziti....
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2006., 08:27   #51
Čestitam ti Paula! nek ti je sa srećom tebi i tvojem Mr S!
Lijepo si ti sve to isplanirala.... a ja sam jučer išla u mbm ili bmb u Lučkom, pogledati neke pizdarijice kako bi si sama napravila pozivnice, i te sve stvarčice su pakirane u velike pakete, no mislim da bu me na kraju koštalo isto ko da sam i kupila negdje pozivnice.
Od FIMA cu ispeci srceka koja ce biti na pozivnicama onak sve u tom šestinskom štihu....pa imam pitanje da li netko zna sa kojim materijalom ili konturom mogu pisati na FIMU???
DiscoKoogla is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2006., 14:56   #52
Quote:
misiz S kaže:
PA CESTITAM!!!

A neko izvjesce kako je proslo i to... Daj podijeli malo kako je bilo...

PLEASEEEEEEEEE

Al cekam izvjestaj. Sto je bilo dobro, ima li da je nesto zatsekalo, na sto treba paziti....
Bilo je jako lijepo,ali je prošlo jako brzo. S tim u vezi prvi savjet: UŽIVAJTE dok traje! Jer prođe u trenu- samo odjednom ide torta, i hop bacanje bukete i eto već darivanja, ljudi počnu odlazit pa isprati ovog isprati onog i gotovo.
Zadužite što više bližnjih da se brinu o stvarima o kojima vi ne stignete ili fizički ne možete.I u danima priprema i na sam dan vjenčanja.
Ne nervirajte se ako frizura ne ispadne baš onako kako ste zamislile - možda nije baš onakva kao na slici koju ste donjele,ali je lijepa.Ionako se više nećete imati vremena pogledati u zrcalo do sutra ujutro,a svim prisutnima ćete izgledati apsolutno čarobno!
Ako poslije mislite dijeliti kolače( ne u kutijama svima nego ono malo na posao,malo susjedi,malo baki koja nije došla i sl. )odmah odvojite taj višak jer u restoranu ne gledaju da ste donjeli za više osoba nego ima uzvanika i potrpaju sve na stolove i onda poslije bacaju jer ne pakiraju ono što je bilo na stolu.Također na kraju svadbe utrpajte mami,tati, sestri... u auto sve cvijeće koje ste dobili, košare s voćem i ostatak torte (npr. nama su ostala najdonja dva kata)i sl. da ne biste ostali bez toga. Jer događa se i u najboljim restoranima i tamo gdje biste se najmanje nadali. Ja sam drugi dan dobila samo stalak od torte i rečenicu " torte nije ništa ostalo". Nisam ništa rekla jer mi se glupo bilo svađat,ali...vi učite na mojim greškama! Možda je to samo torta,ali ako gledaš koliko su ti u slastičarni naplatili ta dva donja kata( 2x cca 400kn) onda je to kao da ste onima u restoranu ostavili 800kn "trinkgelda". A zašto bi kad ste masno platili stolicu.
Da ne mislite da je stvar samo u mom slučaju - moja frendica je imala svadbu u jednom isto finom restoranu u centru grada i na kraju ostala bez ijednog buketa od desetaka koje je dobila.
Mogla bi ih sad popljuvat na forumu,ali mi je to kao da pljujem po vlastitoj svadbi,a osim toga hrana je bila izvrsna,a i tim konobara koji nas je posluživao cijelu noć superprofesionalan.
Paula K. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 08:44   #53
Čestitam još jednom Paula! Hvala ti na iskrenosti i iscrpnim informacijama, i ja cu zapamtit to kaj si nam rekla da si organizram bolje vjencanje. A kaj se tice savrsenstva, ja uvijek volim improvizirati i djelovati u trenu, tako da niti ocekujem savrsenstvo - jer ono ne postoji! uvijek postoji neko drugo rijesenje i uvijek postoji neka druga ideja....samo treba reagirat i imati mogucnosti...
DiscoKoogla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 14:46   #54
Quote:
Marta2010 kaže:
Uh, koma... Al dobro, vjerujem da će cvjećarne imati (znam da će biti extra skupe ali kombinirati ćemo s ostalim cvijećem da ispadnu minimalni troškovi uz maksimalno zadovoljstvo)

Draga moja ja sam baš prošli tjedan bila kod cvjecarke i rezervirala kale (mislim sve ce biti samo kale) racunala mi je 20kn po kali, tako da je ipak 5kn skuplje nego na Zelenoj tržnici
informirana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 19:10   #55
Quote:
informirana kaže:
Draga moja ja sam baš prošli tjedan bila kod cvjecarke i rezervirala kale (mislim sve ce biti samo kale) racunala mi je 20kn po kali, tako da je ipak 5kn skuplje nego na Zelenoj tržnici
Uh, dosta je to...A znam, kladim se da će u 9. mjesecu biti 25 ili 30 kn
Marta2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2006., 13:30   #56
Quote:
informirana kaže:
Draga moja ja sam baš prošli tjedan bila kod cvjecarke i rezervirala kale (mislim sve ce biti samo kale) racunala mi je 20kn po kali, tako da je ipak 5kn skuplje nego na Zelenoj tržnici
suseda ajd mi reci u kojoj si cvjecarni bila i koliko kala ces uzimat i za šta sve.. jer sam i ja planirala samo kale
__________________
addicted to facebook :)
flakey is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 10:32   #57
Quote:
flakey kaže:
suseda ajd mi reci u kojoj si cvjecarni bila i koliko kala ces uzimat i za šta sve.. jer sam i ja planirala samo kale
Bila sam ti u "Orhideji" - kao što rekoh , vjenčani buket, lažni, auto, crkva, svadbeni stol, stol za roditelje

p.s. pa nisam znala da smo susjede
informirana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 10:34   #58
[QUOTE=informirana]Bila sam ti u "Orhideji" - kao što rekoh , vjenčani buket, lažni, auto, crkva, svadbeni stol, stol za roditelje

i koliko ces to sve platiti?
molly* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 10:38   #59
Smile

[QUOTE=molly*]
Quote:
informirana kaže:
Bila sam ti u "Orhideji" - kao što rekoh , vjenčani buket, lažni, auto, crkva, svadbeni stol, stol za roditelje

i koliko ces to sve platiti?

2 500,00kn

Mislim da nije puno s obzirom da se radi o kalama
informirana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 15:58   #60
Quote:
informirana kaže:
Bila sam ti u "Orhideji" - kao što rekoh , vjenčani buket, lažni, auto, crkva, svadbeni stol, stol za roditelje

p.s. pa nisam znala da smo susjede
ja sam okolica samobora
__________________
addicted to facebook :)
flakey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:55.