Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2007., 16:38   #21
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
čiste se kad vidiš da se pas grebe, čoha, vuće guzu po podu i sl
onda još ništa
__________________
L in my heart
pilich is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 20:27   #22
kaj, ne možeš se načekat?
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 09:07   #23
Quote:
Clearwater kaže: Pogledaj post
kaj, ne možeš se načekat?
__________________
L in my heart
pilich is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 09:17   #24
Moja je kujica pokazivala klasične simptome analki (čohanje, češkanje uha, jednom sam je uhvatila da sanjka guzu...) i kad smo došli do barba veta, on ju je popipao i rekao da analke nisu pune nego da joj se malo kakice (sorite na izrazu ) zalijepilo na guzi pa da ju to smeta.

Pa mene zanima jel moguće da baš to toliko smeta? Jer, sad kad joj je to očišćeno, fakat, mala se više ne češe i ne čoha.
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 15:38   #25
a ovaj moj se stalno ceska po uhu i 'ispod brade', a i ponekad osjetim onak miris malo neugodniji, kad legne kraj mene...al onda ga operem pa mirisa nema al on se i dalje ceska...al nema buhe ni nis sl, jer ga svaki put pregledam...al guzu ne vuce...bar ga nikad nisam vidla...ni prvi put ju nije vuko
__________________
don’t ever be ashamed of what you want or what you feel. It’s all part of who you are.
dagmar_ls is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 19:01   #26
Dok nema problema/simptoma ni ne znaš da ima "analke", a onda se jednog lijepog dana-ako ste ti i pas te sreće upoznaš s tom tematikom. Ja sad vozim psa vetu zbog problema s "analkama" svaka 3 mjeseca. Samo ga nemoj slučajno ostavit da se to ne sredi jer onda postaje jako bolno i ružno.
Evil-Lyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 00:16   #27
Moj ne pokazuje nikakve simptome, ali s vremena na vrijeme si to sam isprazni, osjetim onaj grozan smard i nađem si sadržaj analki na majci
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 00:56   #28
Quote:
lea_li kaže: Pogledaj post
Moj ne pokazuje nikakve simptome, ali s vremena na vrijeme si to sam isprazni, osjetim onaj grozan smard i nađem si sadržaj analki na majci
1. di ti držiš psa?

2. di ti držiš majicu?!
howyesno is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 01:16   #29
Nije majica, nego majka..."nađem si sadržaj analki na majci"
E, jadna li ti majka!
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 12:07   #30
No dobro
Pa držim pse, zakaj ne?
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 10:42   #31
citam vase postove i mislim da mi pes ima problema s analkama...(opet)

stara je samo 5 mj, prije dva mjeseca se isto tako puno cohala i grizla, pa su joj kod veterinara ocistili analke.

sad - opet cohanje non stop, grize se po repu, capama, di stigne, smrdi jace nego obicno i svako malo se posteno otrese pri cemu jace mrda guzicom.

kaj da radim?
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 14:33   #32
Ja imam pekinezera starog 8 god. isto se cesto cese po cijelom tijelu,nekad toliko da nijeza izdrzat,iako ga redovito svakih mjesec dana vodim veterinaru na ciscenje analnih vrecica.ako se i nakon toga opet cese veterinar mu da injekciju i drugi dan mu bude vec bolje,prije dva dana smo bas bili jel se nemoguce cesao cak i po noci nije imao mira,primio je injekciju i sad je ok,ali pas se zna cesat ako promjeni neku drugu vrstu hrane.najbolje je otici veterinaru da ga pregleda.
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 14:43   #33
Ja sa Florom moram ići svakih mjesec i pol k vetu da to očisti, jel to normalno?
flora is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 15:10   #34
A ovisi svaki pas drukcije pita,neki mi kazu da 2,3 put godisnje vode psa na ciscenje a neki pak nisu ni bili nikad.kazu da kad se jednom pocne s tim da onda se redovito mora praznit,ja sa mojim moram obavezno svaki mj jel se sav izdere inace od cesanja,uzas...
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 16:42   #35
kazu da sto ga cesce vodis na ciscenje analki, to se one cesce pune i traze da ih se cisti.
najbolje da se same ciste pomocu tvrde stolice.
ovisi i od psa do psa. citala sam sta je clearwater pisao na tu temu.

ali ja svoju ne mogu gledati kako se grize, cesce, otresa i smrdi!
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 16:58   #36
Da kazu da se cesto im mora cistit kad jednom pocnes.ima specifican miris to,pogotovo nakon toga kad vuce guzu po podu
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 17:11   #37
jebemu, moja je prvi put sa 3 mj isla cistit jer se nemoguce cohala.

sad opet
ne znam sta bi se desilo da pustim i ne odvedem ju na ciscenje...

jel ima koji veterinar sa savjetom da pomogne? clearwater?!
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 17:24   #38
A vjerojatno bi si napravila rane od cesanja po tijelu,ko i moj,odi vidi kod veterinara dat ce joj sigurno injekciju pa ce se to smirit
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 11:44   #39
ocistili su joj analke jucer.
veli doktorica da su bile pune i da joj se nije ocistilo da bi bilo komplikacija.

ujedno, dezinficirali su joj guzu (analke) s tom nekom tekucinom, stvarno ne znam o cem se radi, ali to navodno pomaze da se vrijeme do iduceg praznjenja produzi...

eto. sad jos cekam da se smiri cohanje, i da prestane smrdit navodno bi to trebali biti kroz dan/dva.
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 13:12   #40
Ma gle, ne velim da nema pasa koji imaju problema s analkama, ako je to slučaj, onda treba rješavati... naravno da ćeš intervenirati ako se pas nesnosno čoha i grebe šupak do krvi samo velim da ne bi trebalo to raditi bez potrebe... u ekstremnim slučajevima, mogu se analke i kirurški odstraniti, ako su non stop upaljene i zaštopane, ili se vlasnicima jednostavno ne da svaki čas to tiskati, ispirati i slično...
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:50.