Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.12.2009., 20:48   #61
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Kod celijakije simptomi se javljaju zbog malapsorpcije što znači da ne dolazi do dovoljne resorpcije hranjivih tvari u probavnom sustavu, a to sve stvara simptome drugih organskih sustava kao što su- anemija, bolest kostiju, tj. kod djece konkretno rahitis, zatim sklonost krvarenju i na kraju zastoj u rastu. To su sve znakovi bolesti. Anemija nije bolest- to je znak neke bolesti.

Ovo što sam boldala i ucrvenila su sve simptomi i znakovi malapsorpcije koja se javlja kod celijakije- dakle to su simptomi i znaci koji se javljaju i kod celijakije, ali i kod drugih bolesti kod kojih se javlja malapsorpcija. Dakle, hoću reći da se ne radi o nekoliko bolesti ' u paketu' odjednom nego o jednoj bolesti.
sad si me preplašila, h. je anemična, šta to znači da je to znak neke druge bolesti - šta bi trebala kontrolirati ili paziti da vidim dali ima neku drugu bolest
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 11:51   #62
moja se danas ustala ko i obično dobre volje, onda je pocicala svoje. kad smo se išli presvlačit povraćala je jednom i to dosta. pa onda još jednom prije doručka. opet dosta. pa za vrijeme doručka ono kaj je pojela.
pa poslije doručka opet.
temperaturu nema, al vidim da nije razigrana ko i prije.
ima ko iskustva?
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 22:42   #63
Obavili mi prije nove godine očni....sve OK
jučer sam dobila i nalaz EEG-a ...uredan je...
Sljedeći tjedan smo u Zgb-u svaki dan na jednoj pretragi...počeli smo sa sakupljanjem dobrih nalaza nadam se da će tako biti i dalje...

Moj anđelak je malo smanjio povraćanja...npr.. po 8-10 dana ne povraća pa onda 2 dana povraća pa opet 5 dana ne pa jedan da tak..to j već prilično poboljšano s obzirom da je povraćao gotovo svaki dan

Vidim da ste se raspisali o celijakiji...a jel uvijek svi ti simptomi dolaze s tom bolesti, jer nekako je se bojim, jer nije lako čitav život biti na dijeti i vječito paziti što se jede..ja od svih ti nabrojenih simptoma nalazim kod mojeg malca samo onaj prvi...povraćanje, inače stolice su nu uredne (ovisno o tome što je taj dan jeo), vrlo je živ, veseo, i gotovo nikad umoran, prije bih rekla turbo klinac (čak ga ni inekcija za uspavljivanje kad smo morali ići na eeg nije uspjela srušiti..samo ga je malo usporila na nekih 2 sata, a pedica nam je rekla da će cijeli dan biti pospan), visina i težina su mu po PS-u..
kl_eo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 22:46   #64
Quote:
kl_eo kaže: Pogledaj post
Obavili mi prije nove godine očni....sve OK
jučer sam dobila i nalaz EEG-a ...uredan je...
Sljedeći tjedan smo u Zgb-u svaki dan na jednoj pretragi...počeli smo sa sakupljanjem dobrih nalaza nadam se da će tako biti i dalje...

Moj anđelak je malo smanjio povraćanja...npr.. po 8-10 dana ne povraća pa onda 2 dana povraća pa opet 5 dana ne pa jedan da tak..to j već prilično poboljšano s obzirom da je povraćao gotovo svaki dan

Vidim da ste se raspisali o celijakiji...a jel uvijek svi ti simptomi dolaze s tom bolesti, jer nekako je se bojim, jer nije lako čitav život biti na dijeti i vječito paziti što se jede..ja od svih ti nabrojenih simptoma nalazim kod mojeg malca samo onaj prvi...povraćanje, inače stolice su nu uredne (ovisno o tome što je taj dan jeo), vrlo je živ, veseo, i gotovo nikad umoran, prije bih rekla turbo klinac (čak ga ni inekcija za uspavljivanje kad smo morali ići na eeg nije uspjela srušiti..samo ga je malo usporila na nekih 2 sata, a pedica nam je rekla da će cijeli dan biti pospan), visina i težina su mu po PS-u..
Alergotest?
Dermatološki peč test?
Brdo drugih stvari na biokemiji?

Welcome to the club.

__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 22:47   #65
BTW, mi bili na alergotestu.
Na sve namirnice koje konzumira - negativno.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 22:50   #66
mi smo naručeni sljedeći tjedan...pa ćemo vidjeti...soja...gluten, jaje...ustvari već sam u ranijim postovima napisala što sve trebamo napraviti..poduža je lista..
kl_eo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 22:54   #67
Quote:
kl_eo kaže: Pogledaj post
mi smo naručeni sljedeći tjedan...pa ćemo vidjeti...soja...gluten, jaje...ustvari već sam u ranijim postovima napisala što sve trebamo napraviti..poduža je lista..
Da, standardna procedura pri sumnji na celijakiju.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 22:57   #68
Sad čitam tvoj prijašnji post...
Pasaža jednjaka, valjda zbog refluksa i stanja jednjaka i želudca.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Za što brže obavljanje i što manje pronalaženje čudarija.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 23:01   #69
Jedva čekam da obavimo sve to pa da znam na čemu sam jer već nema kombinacija koje nisam isprobala...svki puta povraća od nečeg drugog,
kl_eo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 23:03   #70
Quote:
kl_eo kaže: Pogledaj post
Jedva čekam da obavimo sve to pa da znam na čemu sam jer već nema kombinacija koje nisam isprobala...svki puta povraća od nečeg drugog,
Oni čudnovati krvni nalazi ti se čekaju oko mjesec dana...
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 23:04   #71
Sad mi pile spava u sobi, pogledat ću sutra, nama je na jednoj stavci napisano i za stolicu, pa treba donijeti uzorak.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 22:08   #72
Pozdrav ljudi!

Mi obavili većinu testova...što se tiče krvne slike...ima par stvari koje su malo ispod ref. vrijednosti
MVC 74, 1 fL 82 - 93
MCH 24,4 pg 27 - 31
P-LCR 13,4 % 15 - 35

sve ostalo je u onim navedenim granicama (to je bilo u hematološkom nalazu),



U biokemijskom nalazu...IgA, Igm IgG, K, Na, Cl, GLU, TP, UREA, KREAT, ALT*, AST*GGT*, AF+, Ca, PHOS, CRP sve je u navedenim granicama, tu još jedino piše "lagana lipemija"..ali to je možda zato što nije bio natašte, već je klopao nekih sat dva prije pecivo i pio mlijeko...

Očni, EEG - uredan...

ATOPY PATCH TEST nakravlje mlijeko, jaja, soju, pšenično brašno, negativna kontrola-petrolatum - sve negativno...

Još jedino čekamo AGA i EMA - to se čeka mjesec dana...a koliko sam skužila da ti testovi mogu pokazati celijakiju...

nismo uspjeli pasažu jer gospodin nije htio popiti onu tekućinu...nije mu bila fina...onda su mu htjeli sondom kroz nos to natočiti u želudac ali na to nismo prisatali dok ne obavimo sve druge pretrage...ima li možda koja druga opcija da se to napravi..možda u nekoj privatnoj klinici..novci nisu problem samo da ga ne maltretiramo s tom sondom..
__________________
IVANO voli te tvoja mama!!
Život se ne mjeri brojem udisaja, već brojem trenutaka od kojih zastaje dah...

Zadnje uređivanje kl_eo : 15.01.2010. at 22:13.
kl_eo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 22:43   #73
Quote:
kl_eo kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi!

Mi obavili većinu testova...što se tiče krvne slike...ima par stvari koje su malo ispod ref. vrijednosti
MVC 74, 1 fL 82 - 93
MCH 24,4 pg 27 - 31
P-LCR 13,4 % 15 - 35

sve ostalo je u onim navedenim granicama (to je bilo u hematološkom nalazu),



U biokemijskom nalazu...IgA, Igm IgG, K, Na, Cl, GLU, TP, UREA, KREAT, ALT*, AST*GGT*, AF+, Ca, PHOS, CRP sve je u navedenim granicama, tu još jedino piše "lagana lipemija"..ali to je možda zato što nije bio natašte, već je klopao nekih sat dva prije pecivo i pio mlijeko...

Očni, EEG - uredan...

ATOPY PATCH TEST nakravlje mlijeko, jaja, soju, pšenično brašno, negativna kontrola-petrolatum - sve negativno...

Još jedino čekamo AGA i EMA - to se čeka mjesec dana...a koliko sam skužila da ti testovi mogu pokazati celijakiju...

nismo uspjeli pasažu jer gospodin nije htio popiti onu tekućinu...nije mu bila fina...onda su mu htjeli sondom kroz nos to natočiti u želudac ali na to nismo prisatali dok ne obavimo sve druge pretrage...ima li možda koja druga opcija da se to napravi..možda u nekoj privatnoj klinici..novci nisu problem samo da ga ne maltretiramo s tom sondom..
Daj iz krvne slike, tamo od kud si ove gore parametre prepisala, prepiši sve tj. E ( broj eritrocita) Hb( hemoglobin) Htc( hematokrit). Kad to prepišeš, mogu ti nešt napisati. I kakvo mu je Fe, UIBC, TIBC i feritin? Da li ste to radili?
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 22:54   #74
Eritrociti 5,01 x10e12/l 3,50 - 5,50
Hgb (hemoglobin) 122 g/l 120 - 170
Htc 0,371 L/L 0,350 - 0,400

Ovo drugo nismo radili...ali ima jos 24 stavke toga no sve je unutar ovih zadanih intervala
__________________
IVANO voli te tvoja mama!!
Život se ne mjeri brojem udisaja, već brojem trenutaka od kojih zastaje dah...
kl_eo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 23:34   #75
Quote:
kl_eo kaže: Pogledaj post
Eritrociti 5,01 x10e12/l 3,50 - 5,50
Hgb (hemoglobin) 122 g/l 120 - 170
Htc 0,371 L/L 0,350 - 0,400
MVC 74, 1 fL 82 - 93
MCH 24,4 pg 27 - 31

Ovo drugo nismo radili...ali ima jos 24 stavke toga no sve je unutar ovih zadanih intervala
Dijete nije anemično, ali eritrociti su sitniji nego što bi trebali biti te su nešto bljeđi, tj. srednja vrijednost hemoglobina po pojedinom eritrocitu je manja. To bi uglavnom moglo upućivati na manjak željeza. S obzirom da nisam pedijatar, baš me zanima što će vam reći pedijatar zato te molim da nam napišeš što je rekao sveukupno i konkretno o ovoj krvnoj slici. Hvala unaprijed.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 22:28   #76
E ljudi jel moguće da se moj klinac jednostavno preko dana previše natrpa tekučinom pa zato navečer to sve povrati...u zadnja 2 tjedna polako ukidamo bočicu..prvo sam ju ukinula preko dana...za ručak, užinu..(pije iz čaše), pa polako ujutro za doručak, pa preko noći...danas je čak i zaspao bez nje...
E sad moja teorija (tisućita)...dok je pio iz bočice, nije znao stati dok ju nije ispraznio..i u stvari je kroz dan popio jako puno tekućine, sada kad pije iz čaše, ostavim mu ju na stolu s malo vodice, i promijenim mu ju svakih pola sata sat..tako da mu je stalno dostupna, ali gospodinu to nije tako praktično poput bočice pa ne popije sve nego otpije gutljaj dva (pretpostavljam koliko mu je dovoljno da zadovolji žeđ)...danas je popio sigurno 3 puta manje nego kad se natrpavao iz bočice...uspavljivanje je bilo pjesma, 15 minuta, bez povraćanja, cendranja, frkanja isl...
__________________
IVANO voli te tvoja mama!!
Život se ne mjeri brojem udisaja, već brojem trenutaka od kojih zastaje dah...
kl_eo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 23:36   #77
Ne bih rekla da bi povraćao samo zato kaj kroz dan popije puno tekućine. Eventualno ako se najede za večeru i natoči tekućinom. Bojim se da bi ipak bilo dobro da napravi pasažu. Mislim da vam je to ključna pretraga.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 08:11   #78
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Ne bih rekla da bi povraćao samo zato kaj kroz dan popije puno tekućine. Eventualno ako se najede za večeru i natoči tekućinom. Bojim se da bi ipak bilo dobro da napravi pasažu. Mislim da vam je to ključna pretraga.
Potpisujem.
Smatram da trebate sve nalaze obavit. Da upotpunite sliku.
Rijetko kad jedna/par stavki može pokazat sve što se dešava.
Zato se i radi toliko toga različitog.
Bolje odradit sve pa isključit mogućnosti ovog ili onog.
U protivnom ćeš se samo grist da nisi sve obavila kako spada. Bar bi ja tako.
Jako mi je drago da su ovi što imate nalazi dobri, vibram da je i ostatak OK.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 09:15   #79
Naravno da ćemo napraviti sve potrebne pretrage..o tome da ne bi nema ni govora, samo ja i dalje dok čekamo sve nalaze pokušavam i isprobavam rzl. treorije ne bi li mu nekako olakšala...

A što se tiče pasaže...sutra ćemo razgovarati s jednim privatnim doktorom, vrhunskim rengenologom, (užev otac je s njim dobar) možda on ima koju metodu da izbjegnemo tu sondu u nosu...
__________________
IVANO voli te tvoja mama!!
Život se ne mjeri brojem udisaja, već brojem trenutaka od kojih zastaje dah...
kl_eo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 09:16   #80
Bokić!
Pa jeli barem smanjio poveačanje ili je isto?
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:57.