Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2015., 23:41   #561
Quote:
bobigoca kaže: Pogledaj post
Pre svega, hvala svima koji su mi dosad dali odgovore na neka pitanja, ali sad imam drugi problem sa papigom.Ona je tigrica i zute boje i u zadnje vreme, nekako se ukoci sva i tako sedi 15-30 sekundi, a i cesto sedi na dnu kafeza u poziciji kao da kvace jaja.
U pet shopu su mi rekli da je mozda vreme za parenje doslo.Sipinu je kost slabo uptebljavala a u zadnje vreme malo cesce.Oko pjevanja slabo pjeva i vise se bavi ogledalom.Dali da joj ogledalo izvadim iz kafeza posto vidim da neki to savetuju.Uzeo neke vitamine zute,crvene i bjele boje u plasticnim kutijicama.Kako ih davati.
Dali da je odnesem u pet shop na parenje ili ne. Hvala svima na pomoci.
Slike ne mogu poslati zbog velicine.
Kao prvo; jesi ti pročitao ijedan članak o tigricama prije nego si ju kupio?

Kao drugo; prestani slušati ljude u pet shopu šta ti govore jer se oni ne kuže, a i ne mogu se kužiti u sve životinje. Da je tako onda bi radili kao veterinari, a ne kao prodavači. To što netko radi u pet shopu ne znači da je adekvatan za davanje savjeta.

Kao treće; ogledalo si trebao izbaciti još jučer. To što ptica ne pjeva je možda znak da je depresivna, a ako se po cijeli dan gleda u ogledalo nije ni čudno. Izbaci ga van podhitno i nabavi joj igračke da se ima čime zanimati i to one od prirodnog drveta, nikako ne plastične. Igračke možeš napraviti sam ili kupiti u pet shopu gdje izbor i nije baš neki. Ako ih odlučiš raditi sam, dobro se raspitaj koje drvo je sigurno za tigrice i kako ga tretirati, gdje nabaviti i tako dalje.

Kao četvrto; ja pojma nemam o kojim je ovdje vitaminima riječ jer ih nikad u životu nisam vidjela. Vitamini koje ja dajem svojoj papigi su Omni vit, za opće dobro stanje organizma. Postoji u kapima i prahu. Moji su u kapima i dajem ih 2 puta tjedno po 15 kapi u 50ml vode. I tebi preporučam da nabaviš te i da ubuduće ne kupuješ stvari bez etikete i bez da znaš što su i za što služe.

Kao peto; ni u ludilu ne vodi papigu na parenje u pet shop!!! To je papiga, a ne pas.

Zadnje uređivanje Čokolada07 : 10.01.2015. at 23:46.
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 13:06   #562


Bobigoca jel tvoja ptica izgleda kao ova prva ili druga na slici?

Prvo si rekao da je žuta sa bijelim kljunom, poslije si rekao da je tigrica, a saznala sam da su ovi tvoji crveni "vitamini" zapravo smjesa hrane za kanarince. Žuti "vitamini" su jajčana smjesa. Bijeli su mi i dalje misterija.

A veća misterija od tih "vitamina" je kakvu ti pticu zapravo imaš?
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 14:46   #563
View My Video
Quote:
Čokolada07 kaže: Pogledaj post


Bobigoca jel tvoja ptica izgleda kao ova prva ili druga na slici?

Prvo si rekao da je žuta sa bijelim kljunom, poslije si rekao da je tigrica, a saznala sam da su ovi tvoji crveni "vitamini" zapravo smjesa hrane za kanarince. Žuti "vitamini" su jajčana smjesa. Bijeli su mi i dalje misterija.

A veća misterija od tih "vitamina" je kakvu ti pticu zapravo imaš?
moja e ona prva na slici.A dali znaci da joj ne dajem onu crvenu jer je i onako slabo jede.Voli belu i zutu boju.
Ogledalce sam vec izvadio i rezultati su bolji, pocela je da pjeva vise.Prekinula je kociti se povremeno na 20-tak sekundi kako kokos,ali voli da leze na dnu kafeza kao da leze jaja ali nema.Igracke i ostale plasticne drzaljke cu jos meniti kad budem isao u Skoplju ,jer kod mene nema, samo plasticne
Evo link do videa.View My Video

Zadnje uređivanje bobigoca : 16.01.2015. at 15:50. Reason: bez razloga
bobigoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 17:54   #564
Ljudi upomoc! Imam zutokukmastog kakadua starog 3 godine i u zadnja dva dana si je pocupala sva duža perja na krilima i cijeli rep. Vise uopće nema repa! Koji je razlog tome? Da li je to normalno jer mjenja perje? Zao mi ju je jer kad pokušava letiti ne moze, završi na podu. Ja sam joj prvi vlasnik...
Tatjana3333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 18:56   #565
Sa problema na problem-papige

Moja papiga je snela jaje.Nemam muske papige.Sta da radim
bobigoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 20:32   #566
Ne znam dal sam na dobroj temi no problem je slijedeći ...
gledam jednu prekrasnu zelenu papigu (ne znam koja je vrsta) u zoo City pet shopu na Vrbanima kako je već sigurno 5,6 a možda i više mjeseci u podrumu bez ikakvog prirodnog svjetla. Taj pet shop je u podrumu.
Da li je dopušteno držati tako životinjicu, da li joj to šteti i dokle to može tako? Papiga naime košta oko 5.000,00 kn i pretpostavljam da tako može ostati čekajući kupca u tom prostoru godinama ...
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 16:52   #567
Molim vas za savjet. Imam mušku nimfu oko 2 i pol mjeseca.
Grozno se osjećam zbog ovih osjećaja ali dođe mi da ga ukokam.
On ne da se dere nego se toliko dere da su moji živci gotovi.
Ima adekvatnu krletku na povišenom mjestu, ima igračke, ima svakodnevnu pažnju i ljubav. Trudim se maksimalno. Kao i moji članovi obitelji.
Pročitala sam sve i svašta, a jedan od prijedloga je uzeti ženku.
No....bojim se dvostrukog kričanja.
Šta mi je činiti?
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 22:36   #568
Kako pripitomiti rozelu?

Pozdrav,

Ponosni sam vlasnik crvene rozele po imenu Kuki

Ptica je super,osim što je malo bučna..

Problem je u tome što ju nemogu pripitomiti,pustim ju iz kaveza ona se neda unutra niti sama ulazi,a ako joj se približim odleti..

Nikako ju nemogu dobiti da mi se približi ruci ili bar ramenu..

Pomozite!
RaZ0R911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 22:55   #569
krivo radis
prvo ju drzi u kavezu i navikni ju na to da si joj blizu i tiho joj pricaj
mozes i vrtiti po rukama nesto svjetlucavo, sto ce joj privlaciti paznju i izazivati radoznalost
ubrzo ce ti poceti prilaziti, moguce i ona nesto tebi pricati
onda joj mozes otvoriti vrata kaveza i maknuti se i pustiti ju da ona dode k tebi
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 21:34   #570
Quote:
Miškica kaže: Pogledaj post
Molim vas za savjet. Imam mušku nimfu oko 2 i pol mjeseca.
Grozno se osjećam zbog ovih osjećaja ali dođe mi da ga ukokam.
On ne da se dere nego se toliko dere da su moji živci gotovi.
Ima adekvatnu krletku na povišenom mjestu, ima igračke, ima svakodnevnu pažnju i ljubav. Trudim se maksimalno. Kao i moji članovi obitelji.
Pročitala sam sve i svašta, a jedan od prijedloga je uzeti ženku.
No....bojim se dvostrukog kričanja.
Šta mi je činiti?
to su drustvene zivotinjice
dere se jer hoce paznju
ne znam koliko ga pustas iz kaveza i koliko je zaista tu interakcije
da, ako mu kupis zenku biti ce mirniji jer ce imati nekoga, ali onda zaboravi da ces ti igrati neku bitniju ulogu
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2015., 16:05   #571
Prvo vas sve pozdravljam.
Ja imam problem,imam fisher papigu koju sam dobila na poklon od prijateljice iz njenog slucajnog uzgoja(ima igrom slucaja par i stalno ima mlade,malci su jos u gnjezdu a vec stizu nova jaja).moja je iz legla iz kojeg je jedino ona prezivila jer ih je tata koknuo.
Moj problem je sto moja papiga sada vec stara 4mj.grize .ona dode na rame,glavu ali grize mene i sve drugi po kuci .
Sad vec zna pa kad me copi za uho odmah pobjegne.na prst nece nego ga grize.nikad nisam imala papigu,hoce li to proci???
sax123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 19:07   #572
Fisheri vole grickati vlasnike, pa ih je potrebno dresirati da to ne rade. Nikad nemoj agresivno mahati prema ptici i plasiti je da je odgovoris od tog ponasanja, niti je udarati po kljunu. Mozes je pokusati njezno uhvatiti s dva prsta za kljun kad pokusa gristi i pritom reci "Ne grizi". Samo njezno uhvatis par trenutaka.
Fisheri su jako drustveni i najbolje za nju bi bilo da joj nabavis prijatelja kako ne bi pocela cupati sebi perje iz frustracije i dosade, a to ce ujedno smanjiti njenu potrebu da se zabavlja grickanjem vasih usiju i sl. i bit ce puno sretnija.
S papigicama generalno je potrebno dosta strpljenja u dresiranju. Probaj joj odvratiti paznju kad te krene grickati s igrackama tipa papira (kojeg vole trgati). Svakako se dobro informiraj online i razmisli o drustvu za svoju pticu, pravi je uzitak gledati ih kako se medjusobno maze i zabavljaju.
-Animal- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2016., 17:26   #573
Dobar dan !!
Prije 6 dana kupljen je mali Aleksandar star 8 mjeseci , nije rucno hranjen,prvi dan je bio uplasen na svako nase priblizavanje razletio bi se po kavezu...sad je vec bolje samo se odmice...jucer je pusten prvi put jer je skuzio di su vrata i trazio je van , sam je i izasao iz kaveza,bio je super letio je ,pjevao...nakon 2-3 sata slijedilo je vracanje u kavez,polako sam se priblizila s dekom u ruci uzela ga i vratila u kavez ( bez ikakog bacanja deke na njega ) , danas je uslijedilo drugo pustanje , kad mu prilazimo odmice se ili odleti , nedopusta nam blizinu,ali u 2-3 navrata sletio je na pola metra od nas i promatra nas,nakon 2 sata usao je sam u kavez,bio je gladan... Svaki savjet oko toga kako da se ponasamo i pripitomljavanja je dobro dosao....hvala unaprijed !!!! Lp
TARA20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2016., 19:02   #574
Mi smo imali dvije papigice tigrice veći standard. Bile su mlade kad su nama došle.

Jedna koja je bila starija oko 2 mjeseca je bila nepovjerljivija (ova druga je bila mlađa od 2 mjeseca kad je došla). Kad je izašla iz kaveza odletila bi na kuhinjski element ili na vrh zavjese i gledala odozgo. Trebalo je mjesec dana da sleti na nekoga od nas i došla je sama. Pusili smo je na miru. Kako se nije vraćala u kavez u ruci bi joj davala hranu i jela je.
Nikad je nismo prekrivali nečim niti lovili. Jednom se desilo da se prehladila od propuha tad smo morali davati joj u kljun lijek i lovili je rukom. to nam je jako zamjerila i nije dva mjeseca htjela iz kaveza izaći.

Pustite je da sama vam prilazi i ne loviti je rukom. Pokušajte je hraniti rukom da bi vam vjerovala.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2016., 22:45   #575
Papiga - indian ringneck

Pozdrav ekipa,
Zna li netko išta o papigama Indian ringneck i jel se može nabaviti u nas u Hrvatskoj?
Hvala
Grizli1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 14:15   #576
Indian Ringneck ti je po našem Mali Aleksandar. Na žalost, ne znam ništa o njima kao ni gdje bi se mogli nabaviti. U svakom slučaju, pitaj okolo po dućanima/uzgajivačima za Malog Aleksandra jer će te blijedo gledat ako pitaš za Indian Ringnecka. I sam ih zovem IR ali tako ti je to tu kod nas, sve mora bit drugačije od ostatka svijeta.
discoHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 15:44   #577
Quote:
Miškica kaže: Pogledaj post
Molim vas za savjet. Imam mušku nimfu oko 2 i pol mjeseca.
Grozno se osjećam zbog ovih osjećaja ali dođe mi da ga ukokam.
On ne da se dere nego se toliko dere da su moji živci gotovi.
Ima adekvatnu krletku na povišenom mjestu, ima igračke, ima svakodnevnu pažnju i ljubav. Trudim se maksimalno. Kao i moji članovi obitelji.
Pročitala sam sve i svašta, a jedan od prijedloga je uzeti ženku.
No....bojim se dvostrukog kričanja.
Šta mi je činiti?
ti imas nimfu,a ja imam žakoa koji oponasa sve zivo kaj vidi i cuje..
kad on pocne oponasat deranje i plac moje kceri kad je bila beba,mi svi dobijemo slom zivaca...

to je tako prodorno i jako,da ti sve zvoni u usima...
ali zato svako jutro kaze, dobro jutro...a svaku vecer šime hoce papati
i kad se najede govori laku nooc...hehehe
leilany is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 17:46   #578
Nimfe i žakoi nisu uopće glasni. Žakoi su otprilike pola glasnoće kakadua i dugorepih ara. Moj žako je uglavnom tih, obično je samo ujutro nakon spavanja i navečer prije spavanja mrvicu glasniji, a ostatak dana priča, fućka i zeza nas normalnom jačinom (pola snage). Kad je vani onda se skoro uopće ne glasa jer je većinu vremena kraj mene i tada više koristi govor tijela, a ako baš bude vokalan onda sve potiho da samo ja čujem. Evo, baš je tu kraj mene i tiho kaže "Hmm?" što znači da ga moram čohat. Kažu da žakoi baš ne vole fizički kontakt. Moj bi se čohao u bilo koje doba dana i noći, nikad dosta.
discoHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 18:27   #579
Neznam,al moj kad kresti onda kresti da para usi

Znaci znamo svi kako se beba place dok ima grceve,e pa tako se moj zako glasa....
To nije njegovo prirodno glasanje nego nesto kaj je cuo i imitira....
leilany is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 10:45   #580
Moj je bio u početku glasan no proučio sam teoriju prije nego što sam ga nabavljao tako da sam bez problema popravio takvo ponašanje. Papige obožavaju bit u centru pažnje i ne razlikuju dobru pažnju od loše. Ako se derete na njega dok to radi njemu to dođe kao nagrada i onda sljedeći put kad želi pažnju napravi upravo ono što je upalilo prošli put i počne se derat. Ono što želite napravit je totalno ga ignorirat kad se dere. Ja bih znao otić iz sobe svaki put kad se derao i vratit se kad prestane. Nakon par dana je i sam skužio da se ne želi derat jer će ostat sam, a papigama koje inače žive u jatima nema ništa goreg od toga da ostanu sami.
Uvijek negativno ponašanje treba ignorirat, a hvalit ga za pozitivno. To je takozvani positive reinforcement.
discoHR is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:49.