Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2002., 16:59   #1
Vodene kornjače

Da ih ne bi slučajno držali na suhom i slične gluposti evo vam jedan jako koristan link


KORNJAČE


Još podataka u vezi s kornjačama može se naći na temi Kornjače i akvariji.

Zadnje uređivanje Didi : 13.06.2011. at 20:01.
Uranus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2002., 22:46   #2
Imas kornjace?
Dav is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2002., 11:28   #3
Imam i to dvije, i patim zajedno s njima jer zaista imaju bijedan život
Uranus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2002., 18:25   #4
Sto ce ti kornjaca, nabavi si zmiju ili gustera!
 
Odgovori s citatom
Old 09.12.2002., 23:39   #5
Quote:
Originally posted by Uranus
Imam i to dvije, i patim zajedno s njima jer zaista imaju bijedan život
Pa zasto im ne probas srediti nesto? Na toj stranici ima dosta dobrih savjeta.

Ja sam svojima sredio dosta pristojan prostor...
Dav is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2002., 11:33   #6
Quote:
Originally posted by Dav
Pa zasto im ne probas srediti nesto? Na toj stranici ima dosta dobrih savjeta.

Ja sam svojima sredio dosta pristojan prostor...
Sve je bilo OK dok nisu narasle. Sad im je čini mi se malo pretijesno iako se one ne bune jadne

Trebala bi im nabaviti veći akvarij, ali nikako da nađem neki pošteni i zadovoljavajući.

Kako si ti to sredio?

Inače, pustim ih ja i po kući, vole istraživati okolo Čak kad se udobno smjeste znaju i zaspati na suhom.

Jesi skužio kojeg su ti spola kornjačice? Moje su obje ženskice
Uranus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2002., 11:42   #7
Ja sam svoje 3x selio u veci akvarij. Trenutno su u 140 litarskom... Velike su otprilike kao moj dlan... malo vece (toliki im je oklop), imaju dobar dio kopna od drvenih gredica i tak.

Za sada jedino pouzdano znam da mi je jedna zenka (za koju sam mislio da je musko) jer je prije par mjeseci snjela 4 jaja. Jaja su doduse propala. Druga je po vanjskim karakteristikama isto zenka, no po ponasanju bi mogla ipak biti musko. Osim toga, jos nije snjela jaja da dokaze da je zenka.
Dav is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2002., 12:01   #8
A kako im mijenjaš vodu kad ti je tako veliki akvarij?

Ja ih običavan po suncu staviti na balkon, pa ne znam kako bi selila veći akvarij jer i ovaj je dosta težak.

Jednom mi je jedna čak pobjegla iz akvarija i skoro pala kroz balkon. Jedna drugoj stala na ramena i ..hop

Ček malo...ako su ženke moraju snijeti jaje ponekad? Da li je kod njih kao i kod kokica da snesu jaje bez obzira na pijetla, tj. mužjaka? I gdje ti je snijela to jaje?

Mužjaci obično imaju duže pandže. Ja se baš čudila jer sam vidjela da neki imaju kornjače sa ful dugim pandžama, a moje imaju onako uredne

I meni se jedna ponaša više kao muško. Ali i kornjače imaju karakter, ni one sve nisu iste
Uranus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2002., 13:20   #9
Quote:
Originally posted by Uranus
A kako im mijenjaš vodu kad ti je tako veliki akvarij?
Slaufom. Vodu vadim po principu spojenih posuda, a punim direktno iz pipe preko slaufa koji je samo za to namjenjen.

Quote:
Originally posted by Uranus

Ček malo...ako su ženke moraju snijeti jaje ponekad? Da li je kod njih kao i kod kokica da snesu jaje bez obzira na pijetla, tj. mužjaka? I gdje ti je snijela to jaje?
Ne znam puno o tom dijelu... jedino sto znam (malo samohvale) je da ih nesu samo kad su u jako povoljnim uvjetima i to rijetko u zatocenistvu. A cini mi se da je bez obzira na kokota jer je i druga po vanjskim karakteristikama zensko (valjda). Jaje je danima pokusavala snjeti u iskopanu rupu koju je pokusala iskopati na tim drvenim gredicama na kojima im je "kopno"... na koncu ih je snjela na otvorenom.
Dav is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 14:49   #10
Nikako ne smiješ vodu iz pipe stavljati u akvarij sa kornjačama. I ja imam 2 kornjače i nedavno sam nabavila akvarij. Do tada je ova jadnica bila u plastičnoj posudici, čak i bez palmice. . Imam akvarij 60 litara sa 20 litara vode. Imam filter, grijač i sve, ali svejedno voda ti mora odstajati 24 sata zbog klora. Klor je jako štetan za kornjačine oči. I ne samo za oči nego i za oklop. Zbog njega oklop pobijeli, pa više nije zelen nego bijel. Postane hrapav, itd.

Napravila sam Web stranicu o kornjačama pa je posjetite na:

http://www.turtle.********

Nadam se da će vam se svidjeti!

Hrvatska verzija još nije dovršena, ali engleska je!!!

Pepito is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 15:40   #11
Quote:
Originally posted by Pepito
Nikako ne smiješ vodu iz pipe stavljati u akvarij sa kornjačama. I ja imam 2 kornjače i nedavno sam nabavila akvarij. Do tada je ova jadnica bila u plastičnoj posudici, čak i bez palmice. . Imam akvarij 60 litara sa 20 litara vode. Imam filter, grijač i sve, ali svejedno voda ti mora odstajati 24 sata zbog klora. Klor je jako štetan za kornjačine oči. I ne samo za oči nego i za oklop. Zbog njega oklop pobijeli, pa više nije zelen nego bijel. Postane hrapav, itd.
Slazem se s tobom u vezi klora, ali djelomicno. Naime, u akvariju kao sto je tvoj, to je izuzetno bitno i jako dolazi do izrazaja. Pogotovo ako nemas rijesenu filtraciju, moras cesto mijenjati vodu. U akvariju koji sad imam je 140 litara vode (kopno je izvan akvarija), sto je oko 70l po kornjaci u odnosu na 10l koliko je kod tebe. Nije tesko izracunati da koncentracija amonijaka, nitrata i nitrita poraste mnogo brze.

Ja sam se sa filtracijom prilicno iskilavio, promjenio sam 2 unutarnja i jedan vanjski filter i na koncu napravio svoj vlastiti. Vodu mijenjam samo parcijalno svakih 10-ak dana i to nikad vise od 1/3. U tom slucaju, klor koji dolazi u vodu je u bitno manjoj koncentraciji, a za svaki slucaj ipak stavim i sredstvo za uklanjanje klora.

Vjeruj mi, u ovakvoj situaciji to nije nikakav problem. Mjerio sam koncentraciju klora u vodi kroz dulje vrijeme i nikada nije bila vise od minimuma.

Osim toga, ovakva je kombinacija mnogo komotnija - 50l vode bi bilo dosta nespretno ostaviti da odstoji
Dav is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 16:11   #12
Kako si napravio filter? Baš me zanima!
Pepito is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 16:22   #13
Nista pametno, kopirao sam ideju sa kutije ambalaze za vrtnu pumpu za vodu.

Obican princip spojenih posuda: 3 komore, u prvu odozdo ulazi voda, prelijeva se u drugu preko pregrade koja je malo niza, u srednjoj je materijal za filtraciju (keramika, ugljen i spuzva), voda prolazi u trecu kroz otvor na dnu pregrade, a u trecoj je pumpa za vodu (u mom slucaju 2) koje ispumpavaju vodu van).

Dosta jednostavno i efikasno, nema nikakvih mehanickih dijelova, spuzva se lako vadi i cisti... ne znam koliko je grafika citljiva, voda ulazi na X, dolje desno, a izlazi gore lijevo.


-----\
---\.|
...|.|
---+-+--------------------------------
|..|.|.........|.....................|
|..|.|.........|.....................|
|..|.|.........|...........|.........|
|..|.|.........|...........|.........|
|..|.|.........|...........|.........|
|..|.|.........|...........|.........|
|..|.|.........|...........|.........|
|..|.|.........|...........|.........|
|..|.|.........|...........|.........|
|..|.|.........|:::::::::::|.........|
|..|.|.........|:.spuzva.::|.........|
|..|.|.........|:::::::::::|.........|
|..|.|.........|ooooooooooo|.........|
|..|.|.........|o.kamenje.o|.........|
|..|.-------...|ooooooooooo|.........|
|..|........|..|-----------|..-----..|
|..|.Pumpa..|..............|..|...|..|
|..|........|..............|..|.X.|..|
--------------------------------------
Dav is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2002., 13:23   #14
Da. Baš dobro. Pozivam te i sve vas koji imate kornjače na forum o kornjačama. Tek sam ga napravila. Još ću objaviti o nekom od topića.

Registriraj se!


http://nero.conforums.com/index.cgi



Kaj misliš o stranici?
Pepito is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2002., 01:00   #15
Quote:
Originally posted by Pepito
Kaj misliš o stranici?
Cijenim svaki dobar pokusaj, a ovaj je za svaku pohvalu.

Drzim fige da zazivi i da se clanstvo prosiri. Znam da ce biti tesko jer je tematika dosta uska (a nas malo), ali vrijedi pokusati.

Dav is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2002., 12:36   #16
Znam, znam i ja se nadam. Ali uvijek ima tema za diskusiju. Možeš li preporučiti stranicu onim ljudima koje zanimaju kornjače i koji ih imaju kao kućne ljubimce. Ja osobno znam samo dvoje ljudi sa kornjačama. Baš ih je malo.

Inače hvala na pohvali.



Ovo je isti forum, sa istim temama, pa ti reci koji ti je bolji:

http://pub10.ezboard.com/btheturtleforum
Pepito is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2002., 16:43   #17
Quote:
Originally posted by Pepito
Imam akvarij 60 litara sa 20 litara vode.
A koliko su mjere tog akvarija u centimetrima? Ono...koliko X koliko X koliko ? Bilo bi vrijeme da i ja nabavim neki normalan..
Uranus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2002., 17:15   #18
60x30x35
Pepito is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2002., 17:47   #19
Eto, danas mi se razbio akvarij kad sam mijenjala vodu

Sada hoću-neću, moram nabaviti novi
Uranus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2002., 17:49   #20
Quote:
Uranus kaže:
Eto, danas mi se razbio akvarij kad sam mijenjala vodu
Pa kak???

Kak si to izvela?
Dav is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:22.