Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2011., 13:01   #61
Ima li u Zagrebu na istocnom djelu grada (Maksimir) kakva skolica za poslusnost i kakva su vam iskustva?
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 16:28   #62
Quote:
OkatoZlo kaže: Pogledaj post
Ima li u Zagrebu na istocnom djelu grada (Maksimir) kakva skolica za poslusnost i kakva su vam iskustva?
nema. ali ima ljudi koji daju privatno sate i dolaze gdje tebi paše.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 10:16   #63
Cula sam za jednog tipa na kvartu koji trenira ali je toliko papreno skup da mi se zavrtilo. Ugl, hvala, nadam se da cu nac nekog privatnog koji ce mi se svidit
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 11:27   #64
ma i ove sklice na savi su ti obicno dva puta tjedno... nije da svaki dan moras ici..
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 15:10   #65
Školica na savi je dva put tjedno kak Papi kaže, a možeš birati između nekoliko termina (dani/sati)ima čak i u 9 navečer ako ti popodne ne paše, a stvarno se isplati. Mi smo bili tek 2 puta i puno toga smo već naučili.
__________________
DOGS HAVE MASTERS - CATS HAVE STAFF
CicMic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 15:17   #66
Quote:
CicMic kaže: Pogledaj post
Školica na savi je dva put tjedno kak Papi kaže, a možeš birati između nekoliko termina (dani/sati)ima čak i u 9 navečer ako ti popodne ne paše, a stvarno se isplati. Mi smo bili tek 2 puta i puno toga smo već naučili.
ti govoris za kossp , gdje smo i mi isli, ali i vindor i nessi su oko save... nama kossp dusu dao ... svakom preporucam, bar 1. stupanj
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 15:37   #67
Da, zaboravila sam na ove druge školice na savi, al mislim da je KOSSP bolji i jeftiniji od ostalih.
I stvarno je super, ne polažem baš puno nade u to da će mi pas proć ispit i ići dalje jer je zvrk totalni, al velim, u dva puta kaj smo bili sam ja naučila masu toga, a to je i najbitnije da vlasnik ima dobre smjernice i da zna kako ispravno raditi s pesom.
__________________
DOGS HAVE MASTERS - CATS HAVE STAFF
CicMic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 15:40   #68
Quote:
OkatoZlo kaže: Pogledaj post
Cula sam za jednog tipa na kvartu koji trenira ali je toliko papreno skup da mi se zavrtilo. Ugl, hvala, nadam se da cu nac nekog privatnog koji ce mi se svidit
Što znači papreno skup? Može i na pm ako ne želiš javno. Naravno, ovisi i o tome što točno želiš. Što se KOSSP-a tiče mene recimo užasno odbija gužva i krkljanac pa samim time trener nema dovoljno vremena za svakog ponaosob. Bar je tako bilo kad sam ja tamo išla, sad nemam pojma
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 16:10   #69
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Što znači papreno skup? Može i na pm ako ne želiš javno. Naravno, ovisi i o tome što točno želiš. Što se KOSSP-a tiče mene recimo užasno odbija gužva i krkljanac pa samim time trener nema dovoljno vremena za svakog ponaosob. Bar je tako bilo kad sam ja tamo išla, sad nemam pojma
ne znam na sto mislis pod guzvom i krkljancem... moze bit da ljudima smeta vise pasa... grupe su od 10, ali meni je to bilo super... jer najveci problem s mojim psom je bio totalni autizam prema meni kad je drugi pas u blizini... od grupe od 10 ljudi i pasa, u prosjeku je bilo 7-8 i nama taman... bas mi je super bilo kako se moj koncentrira na mene , iako su ostali psi kraj njega... tu sam dobila najvise od te skolice... za nekog tko ima neproblematicnog psa, rad medju 7-8 pasa po meni moze samo koristiti.... trenera sam uvijek pitala za neki specificni problem, i nikad nije bio problem , uvijek nam je posvetio paznju i odgovorio i posvetio se psu... za primjer, mi smo imali najveci problem od svih s cekanjem kad ja odlazim iza paravana... moj krelac se dizao za mnom .... sto puta smo ponovili, i bome, kad je shvatio, vise se nikad nije digao... i dan danas je tako.... nije se gledalo na sat... al taj put se bio trener posvetio bas mom psu, jer nama je to bio najveci problem i meni je bilo neugodno, ali mi smo to tad savladali... (pozdrav mariJu i hvala,pas i ja smo si sad prva liga)...
kad je Zouri, predobra dobermanka , koja je sve znala i prije skole, imala problem sa dizanjem na stol, uvijek se njoj posvetila paznja... ostajala je posebno ici na "stol"... ja sam bas prezadovoljna s osnovama koje su nam oni pruzili.... i super mi je bas taj faktor ometanja ( nek je 10 pasa) jer to mi je svakodnevna situacija...
tak da... svakom po izboru.... meni je to bio motivirajuci faktor...
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 16:25   #70
Quote:
papi73 kaže: Pogledaj post
ne znam na sto mislis pod guzvom i krkljancem... moze bit da ljudima smeta vise pasa... grupe su od 10, ali meni je to bilo super...
Ne znam, moje viđenje svega je bilo ovak: s jedne strane dvije grupe agilitaša - početnici i napredniji. Psi na vezu koji urlaju i skviče, psi iza ureda u boksevima koji urlaju i skviče i dvije grupe školaraca u ograđenom prostoru i mislim čak još jedna koja se šetala okolo. Sve u svemu dreka, cika i buka, psi pod stresom... Sama grupa od deset - nekom paše nekom ne. Nisam ništa kritizirala, samo velim koji mi je bio opći dojam. U pravu si - onaj ko ima neproblematičnog psa - sve pet iako i dalje smatram da je ta cijela buka i gužva prilično stresna za pse, pogotovo početnike i štenad od kojih se očekuje da nešto nauče i slušaju.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 16:35   #71
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Ne znam, moje viđenje svega je bilo ovak: s jedne strane dvije grupe agilitaša - početnici i napredniji. Psi na vezu koji urlaju i skviče, psi iza ureda u boksevima koji urlaju i skviče i dvije grupe školaraca u ograđenom prostoru i mislim čak još jedna koja se šetala okolo. Sve u svemu dreka, cika i buka, psi pod stresom... Sama grupa od deset - nekom paše nekom ne. Nisam ništa kritizirala, samo velim koji mi je bio opći dojam. U pravu si - onaj ko ima neproblematičnog psa - sve pet iako i dalje smatram da je ta cijela buka i gužva prilično stresna za pse, pogotovo početnike i štenad od kojih se očekuje da nešto nauče i slušaju.
je, i nama su agilitasi bili nadesno )
ali meni je bilo super kad se moj pas fokusira na mene uz 9 pasa pored... ne mislim da mu je sve to bio neki stres, buduci da je iz auta izletao ko strela kad je skuzio gdje je ponedjeljkom i srijedom... ) s tim da moj nije bio stene nego pisonja od skoro godinu dana... i nikad nije zapisao vrata na ulasku u ring meni je bilo super.... i velim , taj rad medju vise pasa, nama je bio zakon. zapustila sam ga preko zime, i sad mi dodje da odemo opet... al nisu krivi oni ni 10 pasa u grupi, nego ja, jer sam ga raspustila ) u kvartu kad radim s njim medju vise pasa, ili mi labici otmu nagrade, ili mi ostali tupe kako njemu skola ne treba.... a sad tek vidim koliko mu je dobro dosla...
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 20:25   #72
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Što znači papreno skup? Može i na pm ako ne želiš javno. Naravno, ovisi i o tome što točno želiš. Što se KOSSP-a tiče mene recimo užasno odbija gužva i krkljanac pa samim time trener nema dovoljno vremena za svakog ponaosob. Bar je tako bilo kad sam ja tamo išla, sad nemam pojma
2000 kuna

Ali nasla sam privatno trenera koji ce radit s pesom svaki dan i jos dolazit na moj kvart, tako da mi se ta opcija vise svidja od dva puta tjedno + moj pes je s koncentracijom jako los tako da je bolje da netko radi samo na njoj bez drugih pasa i ljudi.
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 20:54   #73
a koliko su inace idividualni treneri, ne onaj sistem da dođe pokupi mi psa i caos
ocu s njom radit, treba i mene strenirat
__________________
four wheels move the body — but two wheels move the soul #bikerzone
typhoid_mary is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 08:54   #74
Slažem se skroz s Papi što se tiče ovog dijela da je možda bolje psa trenirati u društvu drugih pasa. Govorim iz svog iskustva.
Mu doma sluša savršeno! Vježbamo svaki dan, sjedi, leži, čeka koliko treba, stvarno je poslušan. E, a kad dođemo tam skroz druga priča, ne sluša me skoro pa niš. Jučer sam bila toliko jadna i isfrustrirana da sam pomislila kak ću odustat, a onda si mislim: pa šišaš ti to kaj mi je pas u stanu dobar, bitno je da ga naučim da me vani sluša, kad je oko nas 5 pasa koji se igraju da dođe kad ga zovem, da zna da ne smije preć cestu ak mu ja to ne dozvolim, da ne ždere vani sve kaj nađe...
I istina je to da se voditelji posvete psu koji ima najviše problema, Mu je uredno svaki put primjer kak se nešto ne smije radit i onda na njemu pokazuje ispravan način, doduše on nema problema s tim što je hrpa pasa oko njega, njih baš ne doživljava, najveći problem su nagradice koje svi imaju u rukama i to ga jedino dekoncentrira.
Uglavnom, mislim da je bitno da pas uči s vlasnikom tj. vlasnik s psom, a ne da psa neko drugi istrenira bez da je vlasnik prisutan.
__________________
DOGS HAVE MASTERS - CATS HAVE STAFF
CicMic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 08:58   #75
Quote:
OkatoZlo kaže: Pogledaj post
2000 kuna

Ali nasla sam privatno trenera koji ce radit s pesom svaki dan i jos dolazit na moj kvart, tako da mi se ta opcija vise svidja od dva puta tjedno + moj pes je s koncentracijom jako los tako da je bolje da netko radi samo na njoj bez drugih pasa i ljudi.
Za koliko sati rada? I meni se čini puno
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 09:02   #76
Quote:
typhoid_mary kaže: Pogledaj post
a koliko su inace idividualni treneri, ne onaj sistem da dođe pokupi mi psa i caos
ocu s njom radit, treba i mene strenirat
Pa valjda ovisi o tome što trebaš i hrpi ostalih stvari. Pod individualnim treningom ne smatram da ti netko pokupi psa bez tebe i drila samo psa. Individualni trening je rad s tobom i psom iako naravno ima i onih drugih koji će ti to ponuditi, ja bi ih osobno izbjegavala.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 09:36   #77
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Za koliko sati rada? I meni se čini puno
A kaze dok cucak ne nauci i jos se moze doc do njega kad god hoces ak imas pitanja ili problema.. tak da imas trenera for life, ali mi je svejedno puno. Za to joj platim skolicu, sterilizaciju i jos kupim klope
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 09:46   #78
Quote:
OkatoZlo kaže: Pogledaj post
A kaze dok cucak ne nauci i jos se moze doc do njega kad god hoces ak imas pitanja ili problema.. tak da imas trenera for life, ali mi je svejedno puno. Za to joj platim skolicu, sterilizaciju i jos kupim klope
Onda definitivno nije puno. Rad se naplaćuje po satu, stupanj ima 10-12 sati (netko naplaćuje školsi sat, dakle 45 min., a netko puni, ovisi o osobi), a s obzirom da čovjek dolazi K TEBI, kad TEBI paše, troši svoje gorivo tamo i nazad i svoje vrijeme posvećuje samo tebi i psu... Jedino mi je malo čudno ovo "dok ne nauči" i trener "for life" za 2000 kn Mora da je netko očajan, ili pak laže jer mi je apsolutno nezamislivo da mi netko da 2000 kn i nakon 6 mjeseci nazove da idemo ponovo nešto raditi - za badava. Telefonski poziv i savjet ne računam, to se podrazumijeva. Valjda.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 20:19   #79
pomijesala si Ovog kojeg sam ja nasla ce doc u moj kvart, ovaj od 2k kn vec zivi na mom kvartu ali inace ljudi dolaze k njemu. I za osnove ponasanja mi je toliko novaca dati stvarno previse. Da je agresivan ili plasljiv jos ajde...

A sto se tice ovog da mu mozes doci kad hoces - on cijeli dan posvecuje psima i sece ih po Maksimiru i ako ti zelis da on ponovno pogleda tvog psa i malo radi s njim moras doc do njega i on ce to napravit kad god hoces i koliko god puta se vracala. Njemu je to fiksna cijena, mozes u ratama platit ali za sve pse i sve probleme cijena je ista. Valjda je covjek toliko siguran u svoj rad da mu se ljudi ni ne vracaju vise kad jednom odu pa zato daje dozivotnu garanciju
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 16:13   #80
Quote:
OkatoZlo kaže: Pogledaj post
pomijesala si Ovog kojeg sam ja nasla ce doc u moj kvart, ovaj od 2k kn vec zivi na mom kvartu ali inace ljudi dolaze k njemu. I za osnove ponasanja mi je toliko novaca dati stvarno previse. Da je agresivan ili plasljiv jos ajde...

A sto se tice ovog da mu mozes doci kad hoces - on cijeli dan posvecuje psima i sece ih po Maksimiru i ako ti zelis da on ponovno pogleda tvog psa i malo radi s njim moras doc do njega i on ce to napravit kad god hoces i koliko god puta se vracala. Njemu je to fiksna cijena, mozes u ratama platit ali za sve pse i sve probleme cijena je ista. Valjda je covjek toliko siguran u svoj rad da mu se ljudi ni ne vracaju vise kad jednom odu pa zato daje dozivotnu garanciju
Mmmmda. Čula sam za tog frajera od nekih. Sve u svemu nema baš neku reputaciju.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:27.