Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2011., 16:31   #81
A joj !!
Imadoh iskustvo sa trenerom u kvartu, požalila bačene novce.
Ne znači da su svi takvi, ali po meni školica je bolja a i zabavnija..a osnovne stvari ako netko ne zna naučiti psa..onda kvragu, ne treba ga uzimati.
Ima toliko puno tekstova, literature, savjeta...kako dobiti normalnog psa sa normalnim uobičajenim zanjem ,odnosno poslušnošću da je totalna ludost za to uzimati trenera.
Školica je nešto drugo, tamo se uz uičenje odigrava i socijalizacija i čovjeka i psa..

Druga stvar su psi sa problemima..stvarnim probemima a ne umišljenim od strane vlasnika.
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 16:41   #82
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
Ima toliko puno tekstova, literature, savjeta...kako dobiti normalnog psa sa normalnim uobičajenim zanjem ,odnosno poslušnošću da je totalna ludost za to uzimati trenera.
Školica je nešto drugo, tamo se uz uičenje odigrava i socijalizacija i čovjeka i psa..
Mmmmda... zato toliko ljudi ima problema Hrpa tekstova i informacija može lako zbuniti. Uopće ne mislim da je suludo uzimati trenera/ići u školicu čak niti za najosnovnije stvari. Štoviše - dapače, upravo one najosnovnije stvari od najranijih dana vrlo su bitne pa bi savjetovala bilo kome odlazak od samog početka, pogotovo onima koji imaju prvi puta psa.

Zašto misliš da se individualnim treningom/radom ne odigrava uz učenje i socijalizacija i sve ostalo? Ja baš mislim da se više dobije individualno nego u školici, ili pak u školici sa manjim brojem polaznika koje se ne odvijaju uvijek na istom poligonu. Sve ovisi o tome kakav je trener i što zapravo želiš, imaš li mogućnosti ići u školicu ili ti je lakše da netko dođe k tebi i hrpi drugih stvari.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 17:02   #83
Pa gle, mislim da će se zbuniti onaj tko se i inače zbuniti da..isto tako smatram da svatko može isfiltrirati bitne informacije i one dobre od nebitnih i loših.

I rekla sam da mi se školica čini prihvatljivija nego individualni rad, izuzev kod pasa koji zbilja imaju problem..takvima je čak vjerojatno i bolji individiualni rad.
I da..školica sa manjim brojem polaznika, jer mislim i da psi uče uzajamo..a i zabavnije je.

Normalno da će svatko napraviti što njemu paše..a moje isksutvo sa osobnim trenerom, ali bez mene u tom dijelu priče je takvo da ću svakome sugerirati da ga preskoči.

Ok...može bit sam skeptik u vezi individualnog rada, odnosno potrebe za istim.
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča

Zadnje uređivanje Pimpinell@ : 02.04.2011. at 17:14.
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 17:16   #84
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
Pa gle, mislim da će se zbuniti onaj tko se i inače zbuniti da..isto tako smatram da svatko može isfiltrirati bitne informacije i one dobre od nebitnih i loših.
Pa čuj, netko će "isfiltrirati" da štene treba lupat novinama i trest za šiju.

Quote:
I rekla sam da mi se školica čini prihvatljivija nego individualni rad, izuzev kod pasa koji zbilja imaju problem..takvima je čak vjerojatno i bolji individiualni rad.
Ne nužno. Naspram školice, individualni rad prati osobnost i potrebe pojedinog psa i vlasnika i program se radi s obzirom na to. Nimalo ne nedostaje niti druženje, niti socijalizacija niti bilo što slično. Naravno, ukoliko se radi o dobrom treneru.

Quote:
I da..školica sa manjim brojem polaznika, jer mislim i da psi uče uzajamo..a i zabavnije je.
Da, o tome bi se dalo razglabati. Znaš ono - što više polaznila to više kapne na račun Meni je recimo samo u jednoj od školica bilo zabavno, u ostalima - dosadno.

Quote:
Normalno da će svatko napraviti što njemu paše..a moje isksutvo sa osobnim trenerom, ali bez mene u tom dijelu priče je takvo da ću svakome sugerirati da ga preskoči.
A čuj, treba znati izabrati trenera. Samo zato što si se ti opekla s kretenom ne znači da su i ostali takvi. Uostalom, ti si psa dala "na dresuru" što se nikako ne smatra individualnim treningom, već samo uzimanjem love.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 17:22   #85
A heb'ga...imaš pravo, što jest jest..priznajem
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 17:47   #86
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
A heb'ga...imaš pravo, što jest jest..priznajem
Zaboravih reći da neke školice imaju opciju individualnih treninga.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 13:08   #87
Forumaši koji ste išli u školicu, zašto ste se odlučili za to?
Jeste li od prvog dana, možda čak i prije dolaska psa, odlučili da će jednog dana ići u školicu ili ste se na to odlučili kad ste shvatili da ne možete sami riješiti neke stvari?
Ili nešto treće?
Kore is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 15:19   #88
Pa evo nama kad smo uzeli psa školica nije bila na kraju pameti..ali smo onda brzo shvatili, unatoč informiranju i čitanju o odgoju, socjalizaciji itd. da teorija i praksa nisu ista stvar
S obzirom da nam je to prvi pas , na kraju smo se odlučila za školicu da se naučimo neke osnove kako spada.
Synna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 16:53   #89
Ja nisam početnik pa volim koji put otići u školicu, ovisno o programu koji nude i naravno - financijama. Uvijek, ali apsolutno uvijek i za svakoga postoji nešto novo što možeš naučiti, otkriti, saznati...
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 16:56   #90
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Pa valjda ovisi o tome što trebaš i hrpi ostalih stvari. Pod individualnim treningom ne smatram da ti netko pokupi psa bez tebe i drila samo psa. Individualni trening je rad s tobom i psom iako naravno ima i onih drugih koji će ti to ponuditi, ja bi ih osobno izbjegavala.
pa ono hod uz nogu, sjedi i cekaj, lezi, stani mislim radimo mi to i sad i uci ona, al kad me pogleda sa okicama ja nekad popustim jer se sva raznjezim
__________________
four wheels move the body — but two wheels move the soul #bikerzone
typhoid_mary is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 17:28   #91
Ja pak imam dvostruko mišljenje o školicama, odnosno o osnovnim tečajevima poslušnosti

Nikad nisam išla u školicu i jako dugo, praktički donedavno sam se držala one " tko nije u stanju sam naučiti psa najosnovnijim stvarima, bolje da ga ni nema" . Sad sam puno fleksibilnija

Istina je da te osnovne stvari sam možeš naći u literaturi, ali u potpunosti se slažem s Synnom da teorija i praksa nisu isto te s Smartie da puno toga može zbuniti novopečenog vlasnika. Nitko ne garantira da se neće nakačiti za teoriju da se hodanje na lajni uči tako da vučeš psa dok ne prohoda ili da se pišanje u kući rješava guranjem njuške u lokvicu. Za to ti ne treba ni net, takve gluposti možeš čuti i od vlasnika pasa po parkovima i misliti da je to ispravno jer si čuo od ljudi koji, eto, imaju pse.

Te osnovne stvari su zapravo ključne za budući rad i bolje da se netko odmah obrati stručnjacima nego radi po svom ili po tuđim glupostima pa sve zezne i danas sutra se obrati trenerima s puno većim problemima.

Kore is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 19:05   #92
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post

Normalno da će svatko napraviti što njemu paše..a moje isksutvo sa osobnim trenerom, ali bez mene u tom dijelu priče je takvo da ću svakome sugerirati da ga preskoči.
Nikad, ali nikad ne bih dala psa treneru bez da ja promatram i sudjelujem, al ono nikad Nije ni cudo da si razocarana. Pas je vrlo vjerojatno i slusao tog trenera ali kad je dosao nazad tebi je pokusao jos vise dominirati, sto mu je i sigurno i uspjelo.

Meni je ovo prvi pas i ne zelim prepustit stvari sudbini posto ce ovo stene kad odraste biti snazno i brzo. Lako za malterezom trcat

Uglavnom, sutra nam pocinje trening ali cak i nakon par oglednih sati pas je poceo kuzit i vidi se ogromna razlika kad hoda na lajni.

Zapravo je najbitnije da ti netko ko zna sto radi objasni kako da i ti to radis.
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 22:47   #93
Niej on nastavio niti pokušao dominiraati...niti je ikad ičim dominirao..
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 23:38   #94
Quote:
Kore kaže: Pogledaj post
Forumaši koji ste išli u školicu, zašto ste se odlučili za to?
Jeste li od prvog dana, možda čak i prije dolaska psa, odlučili da će jednog dana ići u školicu ili ste se na to odlučili kad ste shvatili da ne možete sami riješiti neke stvari?
Ili nešto treće?
nit sam mislila imati psa nit sam išta znala o njima
pesica je dolutala, mi je ostavili, reko vet da je stara/mlada oko godinu dana (nekak si mislim da je bila i mlađa) a ona je fakat bila zaigrani mladi pas, koja je stalno skakala po svima, svima i svačemu se veselila, raznašala sve po dvorištu itd, itd.... pa smo otišle u KOSSP. Ja sam tek tamo saznala veliki dio stvari o psima, ponašanjima itd, itd... prošle smo onaj osnovni tečaj, dalje nismo išle (sama škola ima vrlo pristupačnu cijenu, ali van zgb-a sam i vremenski se to teško poklapalo). U svakom slučaju to je dobra priča na socijalizaciji pasa ali i na socijalizaciji pasa sa drugim psima Neko je napisao da mu se ne sviđaju svi ti psi i galama (?) , mislim da su grupe od 10 "vodiča" i pasa, vrlo različitih, od najmanjih do najvećih sasvim OK. Kod nas u grupi je bila neka mala kujica, ali fakat minijatura, koja se bojala i pasa i ljudi. na sredini tečaja je već sasvim OK
Sve je na vlasniku psa ali KOSSP i slične takve školice su jako dobre, uče vlasnike (ionako vlasnik prolazi ili ne prolazi na ispitu psi se uče osnovnim stvarima, uče se na druge pse, uče se na ljude i ja bi definitivno (skoro) svakog vlasnika poslala u školicu.
iako je pesica udomila nas, ta školica je dobro došla jer smo nas dvije u to vrijeme dva puta tjedno provodile neprekidno 3 do 4 sata zajedno (što je sada rijetkost ) i dobro nam je došlo i za međusobno "upoznavanje", točnije vjerojatno meni , jer mi je dolutala pesica koja "je vrlo otvorena" - tak su rekli, i dobra i ne zahtjevna. A ona je manje više odgojena, jer sva moja školica doma je minirana od strane penzića - kaj ju maltretiraš!!!, a kad ja nisam obraćala pažnju na njega, onda je nju zvao k sebi i mamio keksićima - a njoj je prvo hrana
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 10:27   #95
Quote:
Kore kaže: Pogledaj post
Forumaši koji ste išli u školicu, zašto ste se odlučili za to?
Jeste li od prvog dana, možda čak i prije dolaska psa, odlučili da će jednog dana ići u školicu ili ste se na to odlučili kad ste shvatili da ne možete sami riješiti neke stvari?
Ili nešto treće?
Budući psa nismo imali u "petoljetki", nego je odluka o nabavci donesena stjecajem izvanrednih okolnosti naglo i iznenada, te kako nikad nismo imali psa (ja sam cat person), odmah uz odluku o nabavi pala je i odluka o odlasku u školicu.

Između Vindora, DogGeniusa (tadašnjeg NeSija) i KOSSP-a za KOSSP smo se odlučili iz načelnih razloga (najstariji, najveći, neprofitan) a ne stoga što bismo u ta doba imali nekih posebnih saznanja o kvaliteti pojedinog programa.
LininLjud is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 12:25   #96
KOSSP neprofitan? Daj molim te... Zakaj onda plaćaš školicu? I zašto su treneri plaćeni? Ako je nešto neprofitno onda je neprofitno i ne plaća se ništa osim što se mogu ubirati donacije.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 16:23   #97
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
KOSSP neprofitan? Daj molim te... Zakaj onda plaćaš školicu? I zašto su treneri plaćeni? Ako je nešto neprofitno onda je neprofitno i ne plaća se ništa osim što se mogu ubirati donacije.
Da, KOSSP je udruga građana, a ne poduzeće.

Nema vlasnike, i ne dijeli dobit.

A to što svoj rad, za razliku od 99,99% drugih udruga građana,
svoju djelatnost većinom financira uslugama koje građanstvo prepoznaje
kao korisne, i spremno ih je platiti, stvarno je potrebna nekakva
izvrnuta prizma da bi se to vidjelo kao nešto loše. Mislim stvarno.
LininLjud is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 18:10   #98
a profitaaaaaaaa u KOSSP-u, ne znaju ljudi kam će s novcima
pa eto, tko ima dovoljno vremena i zna s psima može se zaposliti u kosspu - tam su vel'ke plaće oni su vam vrlo profitabilna organizacija
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 19:03   #99
Quote:
LininLjud kaže: Pogledaj post
stvarno je potrebna nekakva
izvrnuta prizma da bi se to vidjelo kao nešto loše. Mislim stvarno.
Ko je rekao da je išta loše. Kaj se mene tiče - nek naplačuju. I trebali bi. Meni je samo čudno da se nešto naziva "neprofitno" ako se ipak ostvaruje (kakva-takva) dobit Al gle, ja se u te stvari tak i tak ne žimku, pa nemoj zamjeriti, nisam mislila apsolutno ništa loše. Obično kad je udruga neprofitna, onda prihode ostvaruje donacijama. Ili sam ja to krivo shvatila

Zadnje uređivanje Smartie : 04.04.2011. at 19:10.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 19:22   #100
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Ko je rekao da je išta loše. Kaj se mene tiče - nek naplačuju. I trebali bi. Meni je samo čudno da se nešto naziva "neprofitno" ako se ipak ostvaruje (kakva-takva) dobit Al gle, ja se u te stvari tak i tak ne žimku, pa nemoj zamjeriti, nisam mislila apsolutno ništa loše. Obično kad je udruga neprofitna, onda prihode ostvaruje donacijama. Ili sam ja to krivo shvatila
ma ne kužim se ni ja - međutim , ni udruge ne žive i ne djeluju od zraka
koliko znam sve udruge imaju žiro račun a on podliježe nekim zakonima i porezima, ne znam kak to rješavaju kad piše donacija jer i to moraju pravdati, a ak je tak svejedno je kaj piše - nije šija nego vrat
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:22.