Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2012., 23:15   #21
Quote:
RIOBOSS kaže: Pogledaj post
Evolucija nije razvoj, nego prilagodba uslovima.

Ipak, u ukupnom broju i danas svoje gene brže šire niži narodi poput kineza, japanaca, indonežana, filipinaca, nego što to rade visoki narodi poput masaia ili sjevernih evropljana.
najbrže se ipak množe crnci.

no i ovi ostali se upravo prilagođavaju novim uvjetima- sve veća dostupnost hrane, život na toplom i sl. znače veći rast.
isto tako sve veća potreba za mentalnim radom umejsto fizičkog znače sve veću inteligenciju.

očito je da se prilagođavamo i dalje novim uvjetima.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2012., 15:48   #22
Kad smo vec kod crnaca, evo sto pise Nairobi Chronicle (Kenya).

Nisam primjetio da bar do sada okrivljuje kolonijalizam za ovo.
Dilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 09:38   #23
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Kad smo vec kod crnaca, evo sto pise Nairobi Chronicle (Kenya).

Nisam primjetio da bar do sada okrivljuje kolonijalizam za ovo.
Nije to nikakav Nairobi Chronicle (Kenya) nego običan blog.
Poluinformacija koju je blogger neprofesionalno obradio, te informatički polupismeno prezentirao nailazi na žestoke reakcije ljudi iz te regije, u komentarima ispod teksta.
RIOBOSS is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 16:09   #24
Quote:
RIOBOSS kaže: Pogledaj post
Nije to nikakav Nairobi Chronicle (Kenya) nego običan blog.
Poluinformacija koju je blogger neprofesionalno obradio, te informatički polupismeno prezentirao nailazi na žestoke reakcije ljudi iz te regije, u komentarima ispod teksta.
Ne razumijem sto ti to znaci "Nije to nikakav Nairobi Chronicle (Kenya) nego običan blog"? Nairobi Chronicle je Nairobi Chronicle. Ti ocigledno ne znas da danas postoje novine (blogs) koje se iskljucivo objavljuju preko Interneta, kao na pr. Daily Kos i Huffington Post u US. Druga medija, TV i rado komentatori ih uzimaju za reference. Kenijski blog je Nairobi Chronicle. E sad blog moze biti ozbiljna novina kao ova tri bloga sto sam spomenuo, a moze biti kakva glupost kao sto bi ti i ja pisali. S novinama ista stvar. Postoje ozbiljne profesionalno uredjene novine,a postoje i petparacke gluposti. Do tebe je da vjerujes ili ne sto one pisu. Zalosno je da kad se radi o politickoj propagandi crta koja ih dijeli nekako iscezne.
Osobno mislim da je sav taj blog biznis odlicna stvar jer je skrsio monopol koji su novine imale na javno mijenje.

Glede komentara na ovaj clanak, neki su protiv a neki se slazu. Meni je interesnatan "Tonny" kad kaze da nije nikad cuo za majka i sin incest, samo otac i kcer i incest izmedju siblings (brat i sestra).
Dilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 09:43   #25
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Ne razumijem sto ti to znaci "Nije to nikakav Nairobi Chronicle (Kenya) nego običan blog"? Nairobi Chronicle je Nairobi Chronicle. Ti ocigledno ne znas da danas postoje novine (blogs) koje se iskljucivo objavljuju preko Interneta, kao na pr. Daily Kos i Huffington Post u US. Druga medija, TV i rado komentatori ih uzimaju za reference. Kenijski blog je Nairobi Chronicle. E sad blog moze biti ozbiljna novina kao ova tri bloga sto sam spomenuo, a moze biti kakva glupost kao sto bi ti i ja pisali. S novinama ista stvar. Postoje ozbiljne profesionalno uredjene novine,a postoje i petparacke gluposti. Do tebe je da vjerujes ili ne sto one pisu. Zalosno je da kad se radi o politickoj propagandi crta koja ih dijeli nekako iscezne.
Osobno mislim da je sav taj blog biznis odlicna stvar jer je skrsio monopol koji su novine imale na javno mijenje.
Ne ulazeći u kvalitet američkih blogova, Nairobi Chronicle, blog jako pretencionznog naslova, ne može biti ozbiljna blog novina.

On to nije već po činjenici da je taj bloger piskarao nepune 2 godine (od aprila 2008. - septembra 2009.), te nakon 19.09.2009. nije napisao nijedan članak.

Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
komentara na ovaj clanak, neki su protiv a neki se slazu. Meni je interesnatan "Tonny" kad kaze da nije nikad cuo za majka i sin incest, samo otac i kcer i incest izmedju siblings (brat i sestra).
Tonny je, čini mi se, jedini koji djelimično daje za pravo blogeru.
RIOBOSS is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 11:00   #26
Quote:
RIOBOSS kaže: Pogledaj post
Ne ulazeći u kvalitet američkih blogova, Nairobi Chronicle, blog jako pretencionznog naslova, ne može biti ozbiljna blog novina.

On to nije već po činjenici da je taj bloger piskarao nepune 2 godine (od aprila 2008. - septembra 2009.), te nakon 19.09.2009. nije napisao nijedan članak.

Tonny je, čini mi se, jedini koji djelimično daje za pravo blogeru.
Novine i blogovi se stampaju i stampati ce se. Da li su "ozbiljni" i koliko su "ozbiljni", to je nase osobno misljenje. Feral Tribune na pr. je otisao u q. Da li ga to pravi "neozbiljnim", ili polu-ozbiljnim jer je izlazio nesto duze nego Nairobi Chronicle? Ozbiljnim, jer je pisan na novinskom papiru?
To misljenje je sve do tebe.
Dilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 14:10   #27
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Novine i blogovi se stampaju i stampati ce se. Da li su "ozbiljni" i koliko su "ozbiljni", to je nase osobno misljenje. Feral Tribune na pr. je otisao u q. Da li ga to pravi "neozbiljnim", ili polu-ozbiljnim jer je izlazio nesto duze nego Nairobi Chronicle? Ozbiljnim, jer je pisan na novinskom papiru?
To misljenje je sve do tebe.
Postoje i pravila profesije.

Kada mu je neko od čitatelja takvo nešto i prigovorio, autor ga uvjerava da su izvori informacija pouzdani i višestruki. I to je to.


Pazi nešto, autor govori o inestuoznosti cijele jedne zajednice (jer optužbu incestuoznosti postavlja najšire moguće - na cijelu zajednicu) alarmantnim tonom, a da uopće ne daje nikakve brojke, datume, postotke, usporedbe... jedno veliko ništa.

Po čemu se priča autora Nairobi Chroniclesa razlikuje od Crvenkapice?
Osim što je malicioznija?


Dakle, da li novina vrijedi ili ne vrijedi stvar je objektivne prirode, a ne subjektivnih procjena.

Ne možemo odbaciti sva pravila i onda po sebi (po svom ukusu) mjeriti kvalitet novina. Ili možemo, ali mi tada govorimo o sebi, a ne o nečemu izvan nas kao što je kvalitet novina i članaka...
RIOBOSS is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 15:15   #28
Quote:
RIOBOSS kaže: Pogledaj post
Postoje i pravila profesije.

Kada mu je neko od čitatelja takvo nešto i prigovorio, autor ga uvjerava da su izvori informacija pouzdani i višestruki. I to je to....
U zurnalistici postoje pravila profesije?..
Ti si se prijatelju ili rodio jucer ili ...

Sto se tice seksa, opce poznate su "kulturne razlike" izmedju africkih crnaca i drugih naroda. Pogledaj bilo koji izvor i ako si u stanju da vidis i prozres kroz sve ono liberalno lupetanje o kolonijalizmu itd., vidjeti ces o cemu se radi. Evo ti jedan primjer glede AIDS koja ide ruku pod ruku sa "cultural differences".

Quote:
A big barrier to containing the HIV virus is cultural differences that make fighting the disease that much more difficult. In some African populations, multiple sexual partners are expected as part of cultural expression. This increases the risk of transmission because of the shear number of sexual contacts, most of them between parties who are unaware one or both of them is HIV infected.
Ovdje ti je karta rasprostranjenosti HIV/Aids u Africi. Sto mislis zasto je tako niska u muslimanskim zemljema? Da li bi bilo moguce da je zato, jer oni imaju drugcije "cultural expressions"?

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Ma...-in-Africa.png
Dilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 09:19   #29
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
U zurnalistici postoje pravila profesije?..
Ti si se prijatelju ili rodio jucer ili ...
Postoje pravila profesije. Postoji čak i fakultet na kome se ta pravila izučavaju.

Onako, iz glave, prvo i osnovno pravilo bi bilo da se za ono što pišeš podastru činjenice i argumenti.

Ako to ne činiš, tada je tvoje pisanje na na nivou žute štampe i to bi bio gornji domet takvog novinarstva. Naravno da može gore i od toga, a čini mi se da članak koji si ti postao ne zadovoljava niti minimalne zahtjeve žute štampe. Čak ni oni ne pišu tako...

Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Što se tice seksa, opce poznate su "kulturne razlike" izmedju africkih crnaca i drugih naroda. Pogledaj bilo koji izvor i ako si u stanju da vidis i prozres kroz sve ono liberalno lupetanje o kolonijalizmu itd., vidjeti ces o cemu se radi. Evo ti jedan primjer glede AIDS koja ide ruku pod ruku sa "cultural differences".
Ako izuzmemo Swahili i etiopske mješance, te ih za potrebe tvog posta označimo kao bijelce, opet imaš somalijske crnce koji nisu nikakvi mješanci i imaju zanemarljivo mali procenat oboljelih od AIDS-a - kao Egipat, Libija, itd.

Ja ipak na to gledam kroz siromaštvo i kondome, a ne kroz boju kože.

Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
ti je karta rasprostranjenosti HIV/Aids u Africi. Sto mislis zasto je tako niska u muslimanskim zemljema? Da li bi bilo moguce da je zato, jer oni imaju drugcije "cultural expressions"?

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Ma...-in-Africa.png
Ako kulturu definišemo široko, pa kažemo da kongoanske čimpanze imaju kulturu izrade različitih oruđa i oružja, onda možemo reći i da ono što se u Evropi i na Zapadu smatra nekulturom - za crnce predstavlja kulturu - kultura promiskuiteta.

Ako je definiramo usko, pa kažemo da je takvo ponašanje negacija kulture - doći ćemo opet do pitanja kao što su siromaštvo, neobrazovanost i sl.

U tom smislu, sve veći promiskuitet na zapadu, pomjeranje dobnih granica za prvi sexualni kontakt može se smatrati i kulturnom degradacijom. Mislim da je to i nezvaničan stav rimskih katoličkih poglavara...

Na zapadu se to ne može podvesti pod siromaštvo afričkog tipa. Možda pod opće siromašenje duha i duhovnosti pod uticajem kapitalizma i materijalizma.
RIOBOSS is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 14:41   #30
Quote:
RIOBOSS kaže: Pogledaj post
Postoje pravila profesije. Postoji čak i fakultet na kome se ta pravila izučavaju.

Onako, iz glave, prvo i osnovno pravilo bi bilo da se za ono što pišeš podastru činjenice i argumenti.

Ako to ne činiš, tada je tvoje pisanje na na nivou žute štampe i to bi bio gornji domet takvog novinarstva. Naravno da može gore i od toga, a čini mi se da članak koji si ti postao ne zadovoljava niti minimalne zahtjeve žute štampe. Čak ni oni ne pišu tako...



Ako izuzmemo Swahili i etiopske mješance, te ih za potrebe tvog posta označimo kao bijelce, opet imaš somalijske crnce koji nisu nikakvi mješanci i imaju zanemarljivo mali procenat oboljelih od AIDS-a - kao Egipat, Libija, itd.

Ja ipak na to gledam kroz siromaštvo i kondome, a ne kroz boju kože.



Ako kulturu definišemo široko, pa kažemo da kongoanske čimpanze imaju kulturu izrade različitih oruđa i oružja, onda možemo reći i da ono što se u Evropi i na Zapadu smatra nekulturom - za crnce predstavlja kulturu - kultura promiskuiteta.

Ako je definiramo usko, pa kažemo da je takvo ponašanje negacija kulture - doći ćemo opet do pitanja kao što su siromaštvo, neobrazovanost i sl.

U tom smislu, sve veći promiskuitet na zapadu, pomjeranje dobnih granica za prvi sexualni kontakt može se smatrati i kulturnom degradacijom. Mislim da je to i nezvaničan stav rimskih katoličkih poglavara...

Na zapadu se to ne može podvesti pod siromaštvo afričkog tipa. Možda pod opće siromašenje duha i duhovnosti pod uticajem kapitalizma i materijalizma.
Vidim da znas znanje. Sve se to svodi na siromastvo (citaj, kolonijalizam) i kondome. Kad bi africki crnci samo mogli imati kondome sve bi bilo OK. Evo cak i njihovi americki zemljaci zbog siromastva nemaju kondome i prve bebe punom parom.

Ovo ti je najbolje kad kazes da je sirenje promiskuiteta nezvaničan stav rimskih katoličkih poglavara. Oni su ocigledno glavni krivci za sve sto se dogadja i u Africi. Zvanicno, oni pricaju da je grijeh sprecavati zacece i ne daju crncima kondome. Besplatno davanje kondoma africkim crncima bi za sigurno iskorijenilo AIDS, incest i sve druge oblike crnackih "cultural expressions".
Dilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 15:50   #31
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Vidim da znas znanje. Sve se to svodi na siromastvo (citaj, kolonijalizam) i kondome. Kad bi africki crnci samo mogli imati kondome sve bi bilo OK. Evo cak i njihovi americki zemljaci zbog siromastva nemaju kondome i prve bebe punom parom.

Ovo ti je najbolje kad kazes da je sirenje promiskuiteta nezvaničan stav rimskih katoličkih poglavara. Oni su ocigledno glavni krivci za sve sto se dogadja i u Africi. Zvanicno, oni pricaju da je grijeh sprecavati zacece i ne daju crncima kondome. Besplatno davanje kondoma africkim crncima bi za sigurno iskorijenilo AIDS, incest i sve druge oblike crnackih "cultural expressions".
Pogrešno si protumačio moj post.

Ja sam mislio na to da se rimski katolički poglavari slažu da je ekspanzija promiskuiteta kulturna degradacija.

Oni se uglavnom slažu oko takvih i sličnih pitanja sa islamskim vjerskim poglavarima.


Ne smatram da je stav KC-a o kondomima bitno uticao na situaciju dole. Radi se o nedostupnosti, a ne o odbijanju iz vjkerskih razloga - kondoma...


Nemam ti ja, već sam ti to kazao, opći negativni stav prema KC-u.

Uvjeren sam da je uticaj KC-a danas i posljednjih nekoliko stoljeća isključivo pozitivan!
RIOBOSS is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 18:21   #32
Quote:
RIOBOSS kaže: Pogledaj post
Pogrešno si protumačio moj post.

Ja sam mislio na to da se rimski katolički poglavari slažu da je ekspanzija promiskuiteta kulturna degradacija.

Oni se uglavnom slažu oko takvih i sličnih pitanja sa islamskim vjerskim poglavarima.


Ne smatram da je stav KC-a o kondomima bitno uticao na situaciju dole. Radi se o nedostupnosti, a ne o odbijanju iz vjkerskih razloga - kondoma...


Nemam ti ja, već sam ti to kazao, opći negativni stav prema KC-u.

Uvjeren sam da je uticaj KC-a danas i posljednjih nekoliko stoljeća isključivo pozitivan!
Sorry, izgleda da nisam razumio tvoj zadnji post.

Moj sarkazam je bio umjeren najvise na jednu stvar. To o nedostatku kondoma zbog kolonijalizma i siromastva kao razlogu za sirenje AIDS vidim sam puno puta i ranije.
Osobno mislim da je to vrhunac ljevicarskog licemjerja. Zar bi svi ti crnacki muskarci zbilja rabili kondome kad bi ih i imali!? Muskarci kojima je "cultural expression" opaliti i impregnirati koliko god je moguce vise zena bez obzira tko su i cije su?
Ja ne mogu to povjerovati.
Dilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 20:11   #33
Post

Quote:
RIOBOSS kaže: Pogledaj post
Ako izuzmemo Swahili i etiopske mješance, te ih za potrebe tvog posta označimo kao bijelce, opet imaš somalijske crnce koji nisu nikakvi mješanci i imaju zanemarljivo mali procenat oboljelih od AIDS-a - kao Egipat, Libija, itd.
nisi uopće čitao s razumijevanjem njegov post. on ti je govorio o KULTURI, a ne o RASI. te dvije stvari se mogu i ne moraju poklapat, odnosno kultura koja je ponikla u jednoj rasi može se proširiti i na drugu. i zato je napomenuo MUSLIMANSKE zemlje, a ne kavkazoidne, jer afrički muslimani, i crni i smeđi i bijeli su uglavnom s islamom prihvatili i kulturne vrijednosti arapskog svijeta i bliskog istoka koje islam sadrži.

s druge strane, ostali afrikanci su zadržali uglavnom svoje tradicionalne crnačke kulturne obrasce, čak i oni kristijanizirani nisu ni približno europeizirani niti prihvatili neke europske obrasce ponašanja. imaje svoje tradicionalne kulturne preference u kojima se cijeni opalit i oplodit što više žena na bilo koji način. i odatle HIV epidemija.
muslimanske zemlje nemaju takve kulturne obrasce. čak n icrnačke, jer je islam potisnuo predislamske kulture. u ovom slučaju- srećom.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 20:29   #34
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
nisi uopće čitao s razumijevanjem njegov post. on ti je govorio o KULTURI, a ne o RASI. te dvije stvari se mogu i ne moraju poklapat, odnosno kultura koja je ponikla u jednoj rasi može se proširiti i na drugu. i zato je napomenuo MUSLIMANSKE zemlje, a ne kavkazoidne, jer afrički muslimani, i crni i smeđi i bijeli su uglavnom s islamom prihvatili i kulturne vrijednosti arapskog svijeta i bliskog istoka koje islam sadrži.

s druge strane, ostali afrikanci su zadržali uglavnom svoje tradicionalne crnačke kulturne obrasce, čak i oni kristijanizirani nisu ni približno europeizirani niti prihvatili neke europske obrasce ponašanja. imaje svoje tradicionalne kulturne preference u kojima se cijeni opalit i oplodit što više žena na bilo koji način. i odatle HIV epidemija.
muslimanske zemlje nemaju takve kulturne obrasce. čak n icrnačke, jer je islam potisnuo predislamske kulture. u ovom slučaju- srećom.
Eh sad, da postoji pravna država koja će mu za svako dijete zakačiti alimentaciju, te ponudila jeftine ili besplatne kondome - to bi se vrlo brzo izmjenilo.

Slično je i na zapadu. Trenutni dominantni kulturni trend zapadnjaka bez izuzetka je - opaliti što veći broj žena, ma čije da su.

Oplođavanje košta. Abortus je jeftiniji od alimentacije i lakši od podizanja dijeteta koje nisi želio.

Vremenom (a sve djevojke imaju živi primjer negdje u svojoj blizini mlade majke koja propušta život odgajajući dijete, ili mladog oca koji već od prve plate mora izdvojiti pola za neku ženu i dijete koje i ne poznaje, i s kojima ne želi da ima ništa) su se mladići i djevojke naučili koristiti kondome ili piti pilule, pa ako ti nemap kondom a ona nema pilulu - u većini slučajeva će cura imati kondom umjesto tebe.


Konkretno, priča je krenula ne od promiskuiteta afričkih crnaca kao jedne od karakteristika njihovog kulturnog obrasca, nego od incesta koji se kroz blog-članak, žurnalistički krajnje neprofesionalno pokušava predstaviti kao dio kulturnog obrasca crnaca.

Na linku koji je kolega-forumaš dao, dole u komentarima imaš (osim Tonija kojega on odmah ističe i koji jedini daje za pravo autoru, djelimično) i nekog od Kenijaca iz "Kikuyu crnačke podkulture" koji autoru članka eksplicitno kaže da je incest žestoko suprotstavljen i zabranjen po Kikuyu tradiciji da bi mu autor odgovorio da Kikuyu tradicija bježi pred evropeizacijom i westernizacijom??? wtf? Ko koga ovdje zahebava, da se tako izrazim?
RIOBOSS is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 20:42   #35
Quote:
RIOBOSS kaže: Pogledaj post
Eh sad, da postoji pravna država koja će mu za svako dijete zakačiti alimentaciju, te ponudila jeftine ili besplatne kondome - to bi se vrlo brzo izmjenilo.

Slično je i na zapadu. Trenutni dominantni kulturni trend zapadnjaka bez izuzetka je - opaliti što veći broj žena, ma čije da su.

Oplođavanje košta. Abortus je jeftiniji od alimentacije i lakši od podizanja dijeteta koje nisi želio.

Vremenom (a sve djevojke imaju živi primjer negdje u svojoj blizini mlade majke koja propušta život odgajajući dijete, ili mladog oca koji već od prve plate mora izdvojiti pola za neku ženu i dijete koje i ne poznaje, i s kojima ne želi da ima ništa) su se mladići i djevojke naučili koristiti kondome ili piti pilule, pa ako ti nemap kondom a ona nema pilulu - u većini slučajeva će cura imati kondom umjesto tebe.
to je već nametanje zapadnjačkog kulturnog obrasca, ono što je islam uspio na sjeveru. kondomi, pilule, abortusi, alimentacije su dio zapadnjačke kulture.
dominantni trend na zapadu jest opalit što više ženki, ali ne opalit I OPLODIT, a kod crnaca u africi jest i ovo drugo. zato kod njih kondom ne ide, jer je stran njihovoj KULTURI i teško se prihvaća. dapače, bilo je hrpa teorija zavjere da bjelci lažu da se HIV širi seksom, samo da smanje razmnožavanje crnaca. čak je predsjednik JARa širio takve priče.

dakle kondom se tamo ne odbija zbog siromaštva, već zato jer je dio strane kulture, koja se nije uspjela ukorijenit. prvo nije uspjela s kristijanizacijom i propovijedanjem monogamije i vjeronosti, sada ne uspijeva s kondomima.
za razliku od zapadnjačke kulture, islamska se solidno ukorijenila na sjeveru.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 20:51   #36
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
to je već nametanje zapadnjačkog kulturnog obrasca, ono što je islam uspio na sjeveru. kondomi, pilule, abortusi, alimentacije su dio zapadnjačke kulture.
dominantni trend na zapadu jest opalit što više ženki, ali ne opalit I OPLODIT, a kod crnaca u africi jest i ovo drugo. zato kod njih kondom ne ide, jer je stran njihovoj KULTURI i teško se prihvaća. dapače, bilo je hrpa teorija zavjere da bjelci lažu da se HIV širi seksom, samo da smanje razmnožavanje crnaca. čak je predsjednik JARa širio takve priče.

dakle kondom se tamo ne odbija zbog siromaštva, već zato jer je dio strane kulture, koja se nije uspjela ukorijenit. prvo nije uspjela s kristijanizacijom i propovijedanjem monogamije i vjeronosti, sada ne uspijeva s kondomima.
za razliku od zapadnjačke kulture, islamska se solidno ukorijenila na sjeveru.
Znači, nije do sexa, incestuoznost odbacujemo. Do kondoma je, pilula i nedostatka pravne države...

To što vas 2 nazivate kluturom crnaca, ja smatram nekulturom - odnosno neukošću i neobrazovanjem, kombiniranim sa siromaštvom i nedostatkom pravne države.

Naravno da je ta nekultura - kultura u širem smislu, baš kao i kultura čimpanzi u izradi oruđa i oružja.
RIOBOSS is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 22:32   #37
a bože moj, i ja to zovem nekulturom, ali mene onda optuže za rasizam.
kondomi, pilula i pravna država su dio europske kulture. i odbacuju se u djelu afrike zbog kulture- tj. nekulture.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 22:35   #38
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
to je već nametanje zapadnjačkog kulturnog obrasca, ono što je islam uspio na sjeveru. kondomi, pilule, abortusi, alimentacije su dio zapadnjačke kulture.
dominantni trend na zapadu jest opalit što više ženki, ali ne opalit I OPLODIT, a kod crnaca u africi jest i ovo drugo. zato kod njih kondom ne ide, jer je stran njihovoj KULTURI i teško se prihvaća. dapače, bilo je hrpa teorija zavjere da bjelci lažu da se HIV širi seksom, samo da smanje razmnožavanje crnaca. čak je predsjednik JARa širio takve priče.

dakle kondom se tamo ne odbija zbog siromaštva, već zato jer je dio strane kulture, koja se nije uspjela ukorijenit. prvo nije uspjela s kristijanizacijom i propovijedanjem monogamije i vjeronosti, sada ne uspijeva s kondomima.
za razliku od zapadnjačke kulture, islamska se solidno ukorijenila na sjeveru.
Sad si me podsjetio na nesto sto sam citao jos prije mozda 20 godina. Da bi imali izgovor za americku pomoc u mnogim africkim zemljama bi falsificirali smrtne podatke. Smrt u saobracajnim nesrecama bi na pr. registrirali kao smrt od AIDS.
Dilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 23:35   #39
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
a bože moj, i ja to zovem nekulturom, ali mene onda optuže za rasizam.
kondomi, pilula i pravna država su dio europske kulture. i odbacuju se u djelu afrike zbog kulture- tj. nekulture.
Moraš biti dosljedan da izbjegneš optužbe za rasizam.

Dakle, kondomi i pilule nisu nikakav dio kulture Evrope ili zapada nego industrijski odgovor radi preveniranja posljedica raširenog promiskuiteta kao degradacije kulture na zapadu.

Pravna država tu posluži kako bi posljedice koje su ipak nastupile bile korigovane na zadovoljavajući način. Druga uloga pravne države je ta da podiže svijest sexualnih životinja - bijelaca da sami uzmu učešća u prevenciji nekontroliranog širenja gena na tuđe i bilo čije žene.

Ergo, pravna država jeste dostignuće za razliku od proizvoda koje si spomenuo zajedno s njom.

Ne može se reći da se pravna država odbacuje u crnačkoj Africi. Nemojmo biti naivni! Svi znamo kako su se stvari dole odvijale. Kolonijalne sile bi se povukle u jednom neizgrađenom društvu na čiju grbaču bi odmah potpm zasjeo diktator. Zapadnjaci bi diktatoru posuđivali novac, ovaj bi ga trošio na uski krug elite i sebe, ukratko spičkao, a na to bi došlo zaduženje na zaduženje. I tako nekoliko puta do prelomne tačke kada nacija postaje dužnik. Diktator se kasnije svrgne od strane naroda ili izvana, nakon čega dođe novi diktator ili ne dođe.

Dužničko ropstvo je već nastalo, a to ropstvo bukvalno poništava svaku šansu za napredak tih društava dole. Svaki slijedeći vlastodržac ima suženi prostor djelovanja i vezane ruke. Dakle, to ropstvo direktno zakrivljuje svaku moguću politiku te se sve opet na kraju svede na novi kredit (ako je novi diktator dovoljno poslušan).

S vremena na vrijeme velikodušno se oprosti dio dugovanja, ali nedovoljno da bi se prekinulo dužničko ropstvo.

Takođe se pošalje i hrana i lijekovi koji zaista spase živote mnogih dole. Malo se opere savjet, i tako to.
RIOBOSS is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 23:35   #40
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
a bože moj, i ja to zovem nekulturom, ali mene onda optuže za rasizam.
kondomi, pilula i pravna država su dio europske kulture. i odbacuju se u djelu afrike zbog kulture- tj. nekulture.
Moraš biti dosljedan da izbjegneš optužbe za rasizam.

Dakle, kondomi i pilule nisu nikakav dio kulture Evrope ili zapada nego industrijski odgovor radi preveniranja posljedica raširenog promiskuiteta kao degradacije kulture na zapadu.

Pravna država tu posluži kako bi posljedice koje su ipak nastupile bile korigovane na zadovoljavajući način. Druga uloga pravne države je ta da podiže svijest sexualnih životinja - bijelaca da sami uzmu učešća u prevenciji nekontroliranog širenja gena na tuđe i bilo čije žene.

Ergo, pravna država jeste dostignuće za razliku od proizvoda koje si spomenuo zajedno s njom.

Ne može se reći da se pravna država odbacuje u crnačkoj Africi. Nemojmo biti naivni! Svi znamo kako su se stvari dole odvijale. Kolonijalne sile bi se povukle u jednom neizgrađenom društvu na čiju grbaču bi odmah potpm zasjeo diktator. Zapadnjaci bi diktatoru posuđivali novac, ovaj bi ga trošio na uski krug elite i sebe, ukratko spičkao, a na to bi došlo zaduženje na zaduženje. I tako nekoliko puta do prelomne tačke kada nacija postaje dužnik. Diktator se asnije svrgne od strane naroda ili izvana, nakon čega dođe novi diktator ili ne dođe.

Dužničko ropstvo je već nastalo, a to ropstvo bukvalno poništava svaku šansu za napredak tih društava dole. Svaki slijedeći vlastodržac ima suženi prostor djelovanja i vezane ruke. Dakle, to ropstvo direktno zakrivljuje svaku moguću politiku te se sve opet na kraju svede na novi kredit (ako je novi diktator dovoljno poslušan).

S vremena na vrijeme velikodušno se oprosti dio dugovanja, ali nedovoljno da bi se prekinulo dužničko ropstvo.

Takođe se pošalje i hrana i lijekovi koji zaista spase živote mnogih dole. Malo se opere savjet, i tako to.
RIOBOSS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:21.