Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2015., 17:17   #741
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
hahahahahaha tek sam sad skužila šta sam pisala
Mrvicu sam disleksična.
Ugl, ubaci približno umjesto podjednako, pa će ti biti jasnije.
Sve ja tebe razumjem,nema zime.
Da se ja još malo vratim na količinu hrane odnosno totw i carnilov.Ako sam dobro zapamtio da tvoj pas ima sad oko 2g. a to znači da je jeo carnilove još dok je bio skoro pa štene i najvjerojatnije malo više aktivan u toj dobi.
Mislim da je to objašnjenje zašto je jeo količinski skoro isto carnilove i totw.
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 17:21   #742
Quote:
yopa1 kaže: Pogledaj post
Rekao sam da nebi trebalo ić ista količina totw-a i carnilove-a jer im nije ista kalorijska vrijednost a prema tome se određuje veličina porcije.

100g carnilove-a = 444 kalorije x 350g.hrane = 1554 kalorija
100g totw-a = 360 kalorija x 350g.hrane = 1260 kalorija

1554 - 1260 = 294 kalorije dnevno unosi više sa carnilove-om x 10 dana = 2940 kalorija
Možda je odgovor u ovom mom gore izračunu.
Gladan pas ne spava pored pune porcije.
I ja sam se ravnala po takvom izračunu kad je Sitki trebalo skinuti kile. Ona je drugi tip psa, kraj nje zdjelica ne može biti puna. U ovaj Dog Food Calculator unijela sam ciljanu težinu (32 kg), pod activity level odabrala sam senior, neutered, inactive iako se na nju odnosi samo ovo neutered, a pod kalirije 3600 koliko je pisalo na TOTW-ovoj vreći od lososa. Kao rezultat sam dobila 1211 kcal dnevno i 340 gr hrane. Međutim, kako je bila dobrih pet kila preteška, davala sam joj 200 gr dnevno plus dvije jabuke, a dehidrat sam zalijevala vodom tako da dulje jede i ima više posla sa zdjelicom. U hladnoj se vodi TOTW neće raznočiti. Sve skupa 900 kcla plus možda koja psolastica, dakle, 1000. Za pet mjeseci uspješno je pala na ciljanu težinu.

Prije toga zezala sam se bezuspješno s kojekakvim hranama. Istina, istodobno je prestala dobivati Propalin i prešla na Incurin pa su valjda i hormoni učinili svoje. Sada održavamo tu težinu s gore spomenutim papalinama - 2930 kcal po kili, tako da je kalorijska vrijednost dnevnog unosa već od onoga što predviđa kalkulator, ali je rezultat dobar.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 17:21   #743
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Sirove. Samo što te papaline malo veličinom vuku na skušu pa ih moram razrezati. Inače pokupi male iz zdjelice, a ostale poslaže okolo po podu za poslije Jucko je još gora - ona se po tome valja. Tako da ih napola odmrznem da mi bude lakše rezati, razrežem na komade i ostavim do jutra da se odmrznu. Sada vani, a ljeti ću u frižideru. Nagnječim joj dnevno česen češnjaka i dodam 10-ak deka povrća. Momentalno smo na tikvicama jer sam uhvatila nekakvu akcijsku cijenu pa kupila hrpu i zamrznula.

Ali, ima pasa koji neće sirovu ribu. Čini se da Nera takva. Pokušaj malo pofuriti vodom, tek otliko da ne bude sirovo. Ako hoće, a nadam se da hoće, neka popije i tu vodu.
Ajd baš ću probati, Nera je trenutno na Earthborn holistic s ribom i to žnjapa ko luda.

Mi smo jednom bili u šumi nakon poplave i u jednoj udubini ostalo desetak malih riba koje su se ucrvale i Nera ih pronašla i valja se u crvima
Cisco Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 18:19   #744
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
I ja sam se ravnala po takvom izračunu kad je Sitki trebalo skinuti kile. Ona je drugi tip psa, kraj nje zdjelica ne može biti puna. U ovaj Dog Food Calculator unijela sam ciljanu težinu (32 kg), pod activity level odabrala sam senior, neutered, inactive iako se na nju odnosi samo ovo neutered, a pod kalirije 3600 koliko je pisalo na TOTW-ovoj vreći od lososa. Kao rezultat sam dobila 1211 kcal dnevno i 340 gr hrane.
Ja se mučim sa računanjem a nisam znao da postoji digitron za takve stvari.
Moja kujica ima 20kg i pojede totw sierra m. 400g pa naviše,samo daj,daj...zato mislim probat sa carnilove jer je kalorijska vrijednost veća 4440 kcal/kg a onda bi trebalo i hrane količinski manje.
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 18:32   #745
Didi, koliko dnevno pojede papalina? Ja bih to probala svome kupovati i davati? Na nekom određenom mjestu kupuješ papaline ili gdje stigneš?
thomary is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 19:08   #746
Quote:
yopa1 kaže: Pogledaj post
Sve ja tebe razumjem,nema zime.

Da se ja još malo vratim na količinu hrane odnosno totw i carnilov.Ako sam dobro zapamtio da tvoj pas ima sad oko 2g. a to znači da je jeo carnilove još dok je bio skoro pa štene i najvjerojatnije malo više aktivan u toj dobi.

Mislim da je to objašnjenje zašto je jeo količinski skoro isto carnilove i totw.
Sad je na prvoj vreci totw-a, sto znaci da je na carnilove-u bio okvirno od 10-11 mj do nedavno. Vjerujem da razvoj i aktivnost imaju veze s tim, ali svejedno, nije u istoj fazi bio prije 2 mj i prije god dana.
Gle, probaj davati svojoj carnilove pa ces vidjeti, moguce da ce ga jesti manje, a mozda ce biti odusevljena okusom pa htjeti vise.
E da, jedna napomena: carnilove u malim vrecama i velikim (losos) nije isti, odnosno u malim vrecama granule budu kao vlazne i Yuki ih je zderao non-stop, cak smo mu ih davali kao poslastice. U velikim vrecama su suhe, tj uobicajene pa ni njegovo odusevljenje nije bilo isto.

Quote:
thomary kaže: Pogledaj post
Didi, koliko dnevno pojede papalina? Ja bih to probala svome kupovati i davati? Na nekom određenom mjestu kupuješ papaline ili gdje stigneš?

Ako se dobro sjecam, napisala je da uzima u Lidlu. Imas ih i u kauflandu 1kg za 15-16 kn (okvirno).


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 20:26   #747
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Gle, probaj davati svojoj carnilove pa ces vidjeti, moguce da ce ga jesti manje, a mozda ce biti odusevljena okusom pa htjeti vise.
Imam ja carnilove-a janj/vep u zalihi pa dobije kao poslasticu ili nekoliko bobica pomiješam sa totw-om.
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 21:28   #748
Quote:
Cisco Kid kaže: Pogledaj post
Mi smo jednom bili u šumi nakon poplave i u jednoj udubini ostalo desetak malih riba koje su se ucrvale i Nera ih pronašla i valja se u crvima
Da, što smrdljivije, to bolje.

Quote:
thomary kaže: Pogledaj post
Didi, koliko dnevno pojede papalina? Ja bih to probala svome kupovati i davati? Na nekom određenom mjestu kupuješ papaline ili gdje stigneš?
U Lidlu ih ima stalno po 13 kg kilo, a posljednje sam uzela u Billi za 10 kn - nekakva akcija, mislim. Jede pola kile dnevno, s time da to nije sve - dobije u to još i malo povrća, a dvaput dnevno i po jabuku. Plus poslastice u toku dana (TOTW-ove kuglice, sitno narezan parizer i suhi sir), toga ponekad ispadne i do desetak deka. Uglavnom, cijeli dan nešto gricka, zadovoljna je i ne deblja se.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 13:22   #749
Pitanje: psi i kelj? U principu mi se čini da ne bi trebalo jer napuhuje, osim kao ne proliješ prvu vodu ili čak dvije. Ali onda ionako sve korisno odu u kanalizaciju, a za Sitku povrće obično samo pofurim vrućom vodom. OK, znam da je isgurno netko to davao svojem psu i da mu ništa nije bilo, ali ne pitam to: Sitko dnevno jede povrće u okviru obroka. Tikvice su momentalno bezobrazno skupe, a mrkva je slatka.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 00:47   #750
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Pitanje: psi i kelj? U principu mi se čini da ne bi trebalo jer napuhuje, osim kao ne proliješ prvu vodu ili čak dvije. Ali onda ionako sve korisno odu u kanalizaciju, a za Sitku povrće obično samo pofurim vrućom vodom. OK, znam da je isgurno netko to davao svojem psu i da mu ništa nije bilo, ali ne pitam to: Sitko dnevno jede povrće u okviru obroka. Tikvice su momentalno bezobrazno skupe, a mrkva je slatka.
Ni tikvice ni kelj. MRKVU SIROVU NARIBANU, NE PREVIŠE.
animacanis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 10:19   #751
Ne znam zašto ne? I tikvice i kelj može. Pofureno s vodom ili prokuhano. Tikvice mogu i sirove. Povrće OBAVEZNO pasirati u blenderu, a dobro je dodati i sirutku pa pustiti da odstoji. Na taj način se imitira hrana koja je sažvakana i poluprobavljena u želucu životinje-biljojeda. Također je bitno da povrće ne sadrži više od 10% ukupnog obroka.

Ostalo povrće koje se može davati: mrkva (malo), koraba, celer, brokula (malo), batat (obavezno kuhano), mahune (prokuhano), bundeva (kuhana i pasirana), paprika, špinat, blitva, kupus (svježi i kiseli dobro opran u vodi)...
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 22:03   #752
Quote:
yopa1 kaže: Pogledaj post
Quote:
Smartie kaže:
Brit care, Carnilove - made in China. Za moje pse? Thanks, but no thanks. Jeli su neko vrijeme i kasnije više nisu htjeli ni prismrditi tome, a hrana blago rečeno ima miris po dreku. Tek nedavno sam skužila mikroskopska slova "made in China" na vreći i definitivno odlučila da to moji nebuju papali taman da je zadnje na svijetu.
-------------------------------------------------------------------------------------------------


Imam vreću od Brit care-a a i od Carnilove-a pa me zanima gdje piše made in China?
Što se tiče mirisa Carnilove-a;ja sam pročitao dosta postova gdje ljudi pišu da animacanis barf smrdi ko sam vrag pa eto nitko nije prestao hranit zbog toga(ima izuzetaka).

Brit care je proizveden u Češkoj, a ne u Kini
betonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 15:43   #753
Quote:
betonka kaže: Pogledaj post
Brit care je proizveden u Češkoj, a ne u Kini
A tko je rekap da je u Kini?
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2015., 15:12   #754
Pozdrav,

Da li ima negdje u Zagrebu za kupiti Orijen Senior hranu za pse u pakiranju manjem od 13kg.
Gdje god zovem kažu da im je ponestalo ili da ne drže malo pakiranje.

Hvala
Tito Puente is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2015., 15:19   #755
Quote:
Tito Puente kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Da li ima negdje u Zagrebu za kupiti Orijen Senior hranu za pse u pakiranju manjem od 13kg.
Gdje god zovem kažu da im je ponestalo ili da ne drže malo pakiranje.

Hvala
Jesi probao Pet shop Šape, Stenjevec? Oni imaju mala pakiranja i obično imaju svega... Fejs poruka te niš ne košta (ako imaš Fejs)...
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2015., 20:05   #756
Quote:
Tito Puente kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Da li ima negdje u Zagrebu za kupiti Orijen Senior hranu za pse u pakiranju manjem od 13kg.
Gdje god zovem kažu da im je ponestalo ili da ne drže malo pakiranje.

Hvala
Neznam za Zg ali kolko vidim imaju ovdje pakiranja od 2,27 i 6,8kg.
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 07:42   #757
U Hrvatskoj do daljnjega nece biti malog pakiranja orijen senior hrane.
varijabilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 12:18   #758
Zanimljivo!
Jel to netko stopirao uvoz iz nekog razloga?
Tito Puente is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 12:54   #759
Kupio sam štencu Brit Premium hranu ima tko kakvih iskustava koliko je dobra ta hrana zapravo ?? Prvih par dana jeo ju je normalno no sad više ne želi ,pomiriši i okrene ima tko kakav savjet kako da ga natjeram da pojede ? i može mi netko preporučit hranu u tom rangu koja je dobra,radi se o štencu od 3mj.Hvala
tmek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 13:00   #760
Quote:
Tito Puente kaže: Pogledaj post
Zanimljivo!
Jel to netko stopirao uvoz iz nekog razloga?
nije nitko stopirao namjerno vec se hrana nije prodavala u dovoljnim kolicinama da bi bila isplativa. pa se nije u novim turama narucivala.
i sad, kako to vec biva, sad bi svi senior od 2 kg
varijabilna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:55.