Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2007., 14:12   #1
Švedska, Danska, imigrirati da ili ne?

Jedna 4-člana obitelj, tata zavarivač (radi u brodogradilištu), mama SSS ekonomskog smjera, nezaposlena, dvoje male djece otišli bi trbuhom za kruhom negdje na sjever Danska, Švedska! Po netu se nađe svašta, a zanimaju me vaša iskustva!
a_a_ajam is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 12:12   #2
probaj se javit na mail [email protected]

možda dobiješ konkretniju informaciju
La Havre is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 13:34   #3
Mislim da je sto se Svedske tice to problem jer nema nacina za stjecanje radne dozvole.Azil necete moci dobiti jer u Hrvatskoj nema rata niti siromastva niti politickog progona a to su kriteriji za dobivanje azila.
Znaci teoretski,mislim da nemate nacina za legalno iseljenje u Svedsku.
Maranz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 20:27   #4
Quote:
Maranz kaže: Pogledaj post
Mislim da je sto se Svedske tice to problem jer nema nacina za stjecanje radne dozvole.Azil necete moci dobiti jer u Hrvatskoj nema rata niti siromastva niti politickog progona a to su kriteriji za dobivanje azila.
Znaci teoretski,mislim da nemate nacina za legalno iseljenje u Svedsku.
isto bi bilo za Dansku.
potepuh is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 03:59   #5
Quote:
a_a_ajam kaže: Pogledaj post
Jedna 4-člana obitelj, tata zavarivač (radi u brodogradilištu), mama SSS ekonomskog smjera, nezaposlena, dvoje male djece otišli bi trbuhom za kruhom negdje na sjever Danska, Švedska! Po netu se nađe svašta, a zanimaju me vaša iskustva!
Jedino ako tata hoce piti pivo na recept.

Da ste pederi (ili bar lezbijke), odmah bi dobili dozvolu sa useljenje. Ovako - nema teorije, koliko ja znam.

a i koji cete qurac u toj camotinji. Prijatelj mi kaze da je dosadno k'o u tunelu tamo gore kod eskimo susjeda....
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 06:42   #6
Hvala ekipa na sadašnjim informacijama. Probat ću onaj mail!
A što se tiče pedera, lezbijki i ostalih xy-a, nemoj misliti da mi i to nije palo napamet.
Sjever EUa je u igri, jer im izgleda civilizirano, a za Njemačku znaju da nemaju šanse upasti, iako je to jedini strani jezik kojim barataju.
Znam da su im šanse male, ali app!
a_a_ajam is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 21:27   #7
a_a_ajam -
tvoj muz kao varilac (welder) bi imao velike sanse za dobiti skills vizu 457 za AU. Bilo privremenu ili stalnu, mada privremena (brze se dobija) vodi ka stalnoj ako bas hocete. A preko njega i ti i djeca kao sekundarni aplikanti, pored njega kao osnovnog nosioca.
U Zap. Australiji je izuzetno velika potraznja za tim profilom, trenutno je rudarski bum u toku i po konzervativnim procjenama to ce potrajati jos bar 10-15 god. Cinjenica jest da se taj bumm odvija u rudarskim predjelima podalje od metropolitan erije, podalje od Pertha, ali ako ste u stanju zrtvovati par godina ziveci i radeci u rudarskom podrucju to bi se financijski odlicno isplatilo. Rudarstvo potrebuje kadar svih metalskih struka (izgradnja infrastrukture, transport, construction) i iznosi placa su sesterocifreni (znaci preko $100 000 godisnje). Ovo nije sala, profesori napustaju profesuru i odlaze u Pilbaru npr vozit kamion za cca $ 120 tisuca godisnje.

Pa ako vam se umjesto sjevera putuje na jug down under potrazite odgovore na web stranicama Departmenta za Immigration & Citizenship

http://www.immi.gov.au/index.htm

http://www.immi.gov.au/skilled/skill...s/la/index.htm

http://www.immi.gov.au/allforms/index.htm

Odgovarajuci info vjerojatno mozes dobiti via AU embassy in Croatia

http://www.croatia.embassy.gov.au/
GreatSouthernLand is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 22:59   #8
Quote:
GreatSouthernLand kaže: Pogledaj post
U Zap. Australiji je izuzetno velika potraznja za tim profilom, trenutno je rudarski bum u toku i po konzervativnim procjenama to ce potrajati jos bar 10-15 god. Cinjenica jest da se taj bumm odvija u rudarskim predjelima podalje od metropolitan erije, podalje od Pertha, ali ako ste u stanju zrtvovati par godina ziveci i radeci u rudarskom podrucju to bi se financijski odlicno isplatilo.
joj ali kakav je to pasiji zivot..jedan moj prijatelj je prije par godina radio u jednom rudarskom gradicu na samom sjeveru WA kao inzinjer..i sta se desilo..pobjego je glavom bez obzira nakon godinu dana..to su valjda posljednji ostaci " divljeg zapada"..ne znam koliko ljudi moraju biti otkaceni ili ocajni da bi se upustili u tako nesto..
TigerLilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 23:13   #9
Quote:
TigerLilly kaže: Pogledaj post
joj ali kakav je to pasiji zivot..jedan moj prijatelj je prije par godina radio u jednom rudarskom gradicu na samom sjeveru WA kao inzinjer..i sta se desilo..pobjego je glavom bez obzira nakon godinu dana..to su valjda posljednji ostaci " divljeg zapada"..ne znam koliko ljudi moraju biti otkaceni ili ocajni da bi se upustili u tako nesto..
Ako nađeš kojeg kapitalistu koji će za SSS kadar davati 100.000 $ (makar australskih) za ugodan uredski posao s pogledom na Opera House u Sydneyu, javi.

J... ga, kada se toliko plaća, zna se zašto se plaća.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 13:06   #10
Quote:
GreatSouthernLand kaže: Pogledaj post
a_a_ajam -
tvoj muz kao varilac (welder) bi imao velike sanse za dobiti skills vizu 457 za AU. Bilo privremenu ili stalnu, mada privremena (brze se dobija) vodi ka stalnoj ako bas hocete. A preko njega i ti i djeca kao sekundarni aplikanti, pored njega kao osnovnog nosioca.
U Zap. Australiji je izuzetno velika potraznja za tim profilom, trenutno je rudarski bum u toku i po konzervativnim procjenama to ce potrajati jos bar 10-15 god. Cinjenica jest da se taj bumm odvija u rudarskim predjelima podalje od metropolitan erije, podalje od Pertha, ali ako ste u stanju zrtvovati par godina ziveci i radeci u rudarskom podrucju to bi se financijski odlicno isplatilo. Rudarstvo potrebuje kadar svih metalskih struka (izgradnja infrastrukture, transport, construction) i iznosi placa su sesterocifreni (znaci preko $100 000 godisnje). Ovo nije sala, profesori napustaju profesuru i odlaze u Pilbaru npr vozit kamion za cca $ 120 tisuca godisnje.

Pa ako vam se umjesto sjevera putuje na jug down under potrazite odgovore na web stranicama Departmenta za Immigration & Citizenship

http://www.immi.gov.au/index.htm

http://www.immi.gov.au/skilled/skill...s/la/index.htm

http://www.immi.gov.au/allforms/index.htm

Odgovarajuci info vjerojatno mozes dobiti via AU embassy in Croatia

http://www.croatia.embassy.gov.au/
slicno se trazi i na sjeveru Alberte (oil sands) ili na cjevovodima, samo kaj ih tam umjesto opake vrucine muci opaka zima i pola godina pomanjkanje sunca.

iz neprovjerenih izvora sam cul da varioci u toj pripizdini (pipeline) zaradjuju do CAD1000 bruto dnevno. zive u kontejnerima i sve im je placeno.
__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!
šatro gospon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 12:08   #11
Quote:
šatro gospon kaže: Pogledaj post
slicno se trazi i na sjeveru Alberte (oil sands) ili na cjevovodima, samo kaj ih tam umjesto opake vrucine muci opaka zima i pola godina pomanjkanje sunca.

iz neprovjerenih izvora sam cul da varioci u toj pripizdini (pipeline) zaradjuju do CAD1000 bruto dnevno. zive u kontejnerima i sve im je placeno.
Bio je jedan izvrstan link na yubito o tome - točno lik kaže milja dolara na noć :-)
Form Mcmurray je mjesto...
A ja pregorijo na Demidoviću u Apsenu 1,2,3
Berava is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 23:01   #12
Quote:
Tvrtko1995 kaže: Pogledaj post

Da ste pederi (ili bar lezbijke), odmah bi dobili dozvolu sa useljenje.
Može li netko ovo malo pojasniti?
beryozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 21:45   #13
Quote:
a_a_ajam kaže: Pogledaj post
Jedna 4-člana obitelj, tata zavarivač (radi u brodogradilištu), mama SSS ekonomskog smjera, nezaposlena, dvoje male djece otišli bi trbuhom za kruhom negdje na sjever Danska, Švedska! Po netu se nađe svašta, a zanimaju me vaša iskustva!
Lakse je dobit papire u Kanadi.
Pokusaj ovaj test da vidis da li imas dovoljno bodova.
I u Kanadi fali "skilled trades", u sto spadaju i varioci.
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 15:25   #14
Imigrirati u Dansku haha.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 22:51   #15
Lightbulb Skandinavija - koja je najbolja država?

Evo, nikak da saznam, Švedska, Danska, Finska, Island i Norveška.. sve su super, ali koja je najbolja? U kojoj su cijene najniže, gdje ima najviše noćnog života i gdje su ljudi najtopliji i najsrdačniji?

Pliz, odgovorite na ova pitanja
Pali_andjeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 23:36   #16
Ako te zanimaju niske cijene i noćni život, za to se ide na Mediteran, a ne u Skandinaviju.

Neka netko iz tih država navede koliko košta okrenit turu pića za ekipu u birtiji...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 23:55   #17
Moji rođaci iz Svedske kad se oce provest ukrcaju se na brod i preko vikenda u Balticke zemlje. Jeftinije nego izac van u Svedskoj
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 01:40   #18
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Ako te zanimaju niske cijene i noćni život, za to se ide na Mediteran, a ne u Skandinaviju.

Neka netko iz tih država navede koliko košta okrenit turu pića za ekipu u birtiji...
Vidi, mene baš skandinavija zanima, praktički sam sad na mediteranu i nije mi baš nešto
Quote:
Ken kaže: Pogledaj post
Moji rođaci iz Svedske kad se oce provest ukrcaju se na brod i preko vikenda u Balticke zemlje. Jeftinije nego izac van u Svedskoj
Baltik također me ne zanima, nema do Skandinavije prijatelji
Pali_andjeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 02:14   #19
Quote:
Pali_andjeo kaže: Pogledaj post
Baltik također me ne zanima, nema do Skandinavije prijatelji
aha.. zato imaju najvise alkoholicara po stopi stanovnista i najvise samoubojstava nakon Madjarske. a da (vecina) se dive i sanjaju o zivotu u US ili UK, isto poznata stvar.

u kojoj si ti bio ili boravio od tih drzava pa mislis tako? ili samo onako..pises...

Skandinavija je dokazano dobra za penzionere i one koji zive na socijali, primjerice Danska za penzionere i Svedska za nezaposlene, za sve druge kategorije ljudi i ne bas.
ima pun kufer boljih drzava u Europi
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 22:13   #20
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
aha.. zato imaju najvise alkoholicara po stopi stanovnista i najvise samoubojstava nakon Madjarske. a da (vecina) se dive i sanjaju o zivotu u US ili UK, isto poznata stvar.

u kojoj si ti bio ili boravio od tih drzava pa mislis tako? ili samo onako..pises...

Skandinavija je dokazano dobra za penzionere i one koji zive na socijali, primjerice Danska za penzionere i Svedska za nezaposlene, za sve druge kategorije ljudi i ne bas.
ima pun kufer boljih drzava u Europi
Skandinavija zadnjih godina nema pretjeran broj samoubojstava (barem tako kazu podaci)

Normalno da se ipak razlikuje zivot u Oslu i zivot na krajnjem sjeveru (ali ipak tamo zivi mizeran broj stanovnika)

Isto kao sto se vjerojatno ljudi vise ubijaju u nekim vukojebinama na sjeveru Škotske nego u Londonu

evo sto wiki kaze

Lithuania 68.1 12.9 38.6 2005
Belarus 63.3 10.3 35.1 2003
Russia 53.9 9.5 30.1 2006
Slovenia 42.1 11.1 26.3 2006
Hungary 42.3 11.2 26.0 2005
Kazakhstan 45.0 8.1 25.9 2005
Latvia 42.0 9.6 24.5 2005
Japan See: Suicide in Japan 34.8 13.2 23.7 2006
Guyana 33.8 11.6 22.9 2005
Ukraine 40.9 7.0 22.6 2005
South Korea See: Suicide in South Korea 29.6 14.1 21.9 2006
Sri Lanka[3] N/A N/A 21.6 1996
Belgium 31.2 11.4 21.1 1997
Estonia 35.5 7.3 20.3 2005
Croatia 30.5 9.7 19.7 2005
Serbia and Montenegro 28.4 11.1 19.5 2006
Hong Kong 22.0 13.1 17.4 2005
Moldova 31.5 5.1 17.8 2006
France 26.4 9.2 17.6 2005
Switzerland 24.7 10.5 17.6 2005
Poland 27.8 4.6 15.8 2005
Austria 24.7 7.0 15.6 2006
Czech Republic 25.5 5.6 15.3 2005
Uruguay 24.5 6.4 15.1 2001
People's Republic of China 13.0 14.8 13.9 1999
Denmark 19.2 8.1 13.7 2001
Seychelles[4] N/A N/A 13.2 1998
New Zealand[5] 20.3 6.5 13.2 2008
Sweden 19.5 7.1 13.3 2006
__________________
Sve što je zbilja veliko i nadahnuto stvaraju pojedinci koji mogu djelovati u slobodi. Albert Einstein
_Bea_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:18.