Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.02.2008., 17:58   #41
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
jel to treba bit deblje nego sta "obicne" palacinke pecemo? trebam izlit vise smjese na tavu? i kad jedete s bananama i cokoladom, jel dodate to dok su jos na tavi ili tek na tanjuru? thx
deblje moraju biti. nisu fine tanke. onak prst-pola prsta debele. ja sam sad pravila prazne, ali kad budem stavljala dodatke stavit cu prije nego sto ih okrenem na drugu stranu.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 18:02   #42
hvala a jel mora bit i gusca smjesa nego za nase palacinke da mi se ne prolije po tavi pa ispadne tanko
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 18:32   #43
mora biti gucsa. probaj recept koji je raverica stavila, po njemu sam i ja radila, samo malo vecu mjeru.
5 jaja
15 dkg brasna
1 prasak za pecivo
3 dl mlijeka
1 vanilin secer
malo soli

bjelanjke izlupas u snijeg, ostalo sve pomijesas posebno. na kraju dodas snijeg (mijesas kuhacom ili zlicom, nikako mikserom) i to je to. znam da volis sve po ps-u pa eto
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 18:33   #44
oki thx
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 20:39   #45
radila sam jučer i sve se pojelo frend je pojeo barem 10 komada što mi je veoma drago, znači da ih dobro radim
raverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 21:20   #46
nagovorili ste me, veceres ih pecem po ravericinom receptu
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 23:32   #47
..samo se malo ohrabrite i vidjet cete da necete "fulat" ako ne gledate te kolicine...najvaznije je stavit manje mlijeka i vise brasna,,,dobit gustu smjesu

sumsko voce metnem kad ih pecem ...odmah na palacinku, metnem i na gornju i na donju stranu,,,a banane volim stavit preko nutelle

Lilit naravno da su deblje, ide prasak za pecivo ( ili soda bikarbona) moraju bit male, napuhnu se
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 10:56   #48
Quote:
Hana_ kaže: Pogledaj post
..samo se malo ohrabrite i vidjet cete da necete "fulat" ako ne gledate te kolicine...najvaznije je stavit manje mlijeka i vise brasna,,,dobit gustu smjesu
kad pravim nesto prvi put onda obicno po receptu radim i na mjeru da vidim kako treba biti, a dalje od oka
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 12:11   #49
ne znam, ja ne gledam recept kad pravim obicne palacinke, u ove ide samo malo vise brasna plus prasak za pecivo ma nije vazno, glavno da su vam okej te palacinke

ana ugarkovic ih je radila jednom u emisiji, evo

Priprema:

Napravite kremu tako da sa mikserom izmiješate mascarpone, slatko vrhnje, jogurt i sa šećerom dok smjesa nije relativno čvrsta. Umiješajte liker i narančinu koricu i ostavite da se dobro ohladi u hladnjaku, najmanje 2 sata.
Višnje zagrijte sa šećerom dok se šećer ne rastopi I umak ne zgusne. Ohladite.
Izmiješajte buttermilch i jaja sa vilicom u većoj posudi. Umiješajte rastopljeni maslac. Prosijte zajedno brašno, šećer, sol i sodu bikarbonu. Lagano umiješajte brašno u smjesu od jaja i buttermilcha tek toliko da se poveže. Zagrijte tavu za palačinke na umjerenoj vatri. Malo je namastite sa uljem ili maslacem i spustite na nju po žlicu smjese, tako da između svake palačinke ima oko 4 cm razmaka (jer će se tijesto raširiti). Posipajte s borovnicama i utisnite ih lagano u tijesto. Pecite palačinke s donje strane dok im se ne počnu pojavljivati mjehuri na vrhu, zatim ih okrenite sa spatulom i pecite s druge strane dok ne dobiju zlatnu boju. Držite palačinke na toplom dok ih sve ne ispečete. Poslužite palačinke sa višnjama I kremom.

Sastojci za 6 osoba:

500 ml mlaćenice
2 jaja
75 gr maslaca, rastopljenog i ohlađenog
210 gr brašna
2 žlice šećera
1 žličica soli
2 žličice sode bikarbone

za kremu:
200 gr mascarponea
100 ml slatkog vrhnja
150 ml jogurta
35 gr šećera
1 žlica cointreau ili grand marnier likera
naribana korica 1 naranče
300 g smrznutih višanja
100-150 g šećera
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 18:18   #50
ovo je nešto prefino! samo ih je jako malo ispalo, drugi put cu poduplat smjesu
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 09:26   #51
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
mora biti gucsa. probaj recept koji je raverica stavila, po njemu sam i ja radila, samo malo vecu mjeru.
5 jaja
15 dkg brasna
1 prasak za pecivo
3 dl mlijeka
1 vanilin secer
malo soli

bjelanjke izlupas u snijeg, ostalo sve pomijesas posebno. na kraju dodas snijeg (mijesas kuhacom ili zlicom, nikako mikserom) i to je to. znam da volis sve po ps-u pa eto
A zakaj se ne smije bjelanjak izlupat mikserom?ja sam miksala i sve je ok ispalo.
buci_bu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 11:54   #52
Quote:
buci_bu kaže: Pogledaj post
A zakaj se ne smije bjelanjak izlupat mikserom?ja sam miksala i sve je ok ispalo.
Mislim da se smije ali dok je odvojen poslije kad sve zajedno umješaš onda se ne smije više mikserom.
__________________
Pozdrav!
Chome is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 13:15   #53
Quote:
hm... a što bi se moglo još stavljati na palačinke?
Svašta. Na tebi je da eksperimentiraš. =)

Meni osobno su najdraže palačinke s čokoladom ili šećerom i orasima.

Ali imala sam priliku čuti za neke meni gadne nadjeve za palačinke poput telećeg mozga što neki čak smatraju poslasticom. Znači, zavisi o tvojim preferencama sa čime ćeš ih poslužiti.
Mayul is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 13:17   #54
Ja sam bila jednom u Kanadi kod tete i oni imaju neko posebno brašno za te američke palačinke i nikad više nisam jela tako fine. Jedino mi se javorov sirup nije sviđao, ali oni tamo imaju svakakvih voćnih sirupa koji su bili mljac.
Moj dragi je gledao negdje recept gdje umjesto mlijeka u smjesu ide stepko, ali nema ga nigdje za kupiti.Jel zna tko što može zamijeniti stepko ili ga ima ali pod drukčijim imenom?
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 11:06   #55
Quote:
Mayul kaže: Pogledaj post
Svašta. Na tebi je da eksperimentiraš. =)

Meni osobno su najdraže palačinke s čokoladom ili šećerom i orasima.

Ali imala sam priliku čuti za neke meni gadne nadjeve za palačinke poput telećeg mozga što neki čak smatraju poslasticom. Znači, zavisi o tvojim preferencama sa čime ćeš ih poslužiti.
Baš sam si danas razmišljala da stavim na onu neizgorenu stranu palačinke sira i šunke pa fino preokrenem, onda se sve fino rastopi i kad je maknem sa tave stavim još kečapa na to.Bum probala...
buci_bu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 12:58   #56
Najbolji kuhari su oni najkreativniji. =) Ne treba se bojati probati nešto novo ili spajati okuse koji možda na trenutak izgledaju nespojivo. Istu stvar možeš učiniti i s jajima. Napraviš omlet i na jednu stranu staviš sir i komadiće šunke te potom tu stranu na kojoj je nadjev prekriješ s drugom.
Mayul is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 19:18   #57
Quote:
buci_bu kaže: Pogledaj post
A zakaj se ne smije bjelanjak izlupat mikserom?ja sam miksala i sve je ok ispalo.
ne bjelanjak, nego kad se sve spaja pise dodas snijeg...
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 12:29   #58
Ja američke palačinke radim po receptu Jamie Olivera i budu prefine, onako divno pjenaste, ali samo čim se ispeku. Ako ih pustim 2 minute, nekako splasnu i više mi nisu dobre.

Sad imamo tehniku da pečemo i jedemo istovremeno, ali bila bih sretna da nađem neko rješenje da baš ne splasnu tako brzo...
hro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 16:56   #59
Quote:
hro kaže: Pogledaj post
Ja američke palačinke radim po receptu Jamie Olivera i budu prefine, onako divno pjenaste, ali samo čim se ispeku. Ako ih pustim 2 minute, nekako splasnu i više mi nisu dobre.

Sad imamo tehniku da pečemo i jedemo istovremeno, ali bila bih sretna da nađem neko rješenje da baš ne splasnu tako brzo...
a možeš s nama podijeliti taj njegov recept..?
kiksy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 17:08   #60
evo ja sam ih sad pravila po receptu s prve stranice

mm koji inače ne želi ni probat nikakve palačinke osim klasičnih zamolio me da od sad pravim samo ove
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:06.