Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2012., 22:04   #1
Ispraznost i kukanje - mladi ljudi danas?

Duze vremena vec razmisljam o ovom problemu tj. "problemu" i posto sam jucer vodio jedan razgovor s frendicom upravo o tome danas cu podjeliti i s vama ovo.

Mislim da sam na pravom mjestu.

Dakle u zadnje vrijeme ( tocnije tri godine) konstantno upoznajem isprazne ljude, ne znam kako da kazem da ne budem grub ali tupave, ljude koji nemaju nista ponuditi. Posto znam imati periode od par mjeseci u kojima konstatno izlazim, dejtam i sl. stvarno upoznajem puno ljudi dakle nije fora u tome da me je razocarao netko ili da je u pitanju jedna-dvije osobe.

Zene vecinom pricaju o tri stvari fax, izlasci ili kukanje i tu dolazim do jos vece stvari koja me muci iako se nadovezuje na ovo.

Probat cu sto bolje objasnit.

Dakle cak sam poceo smatrat da ti ljudi svoje zivote smatraju dosadnima, a sami sebe gledaju kao osobe koje nemaju sto ponuditi i onda pocinju s gore spomenutim "kukanjem" - valjda misle da su tako zajebani, interesentni, ne znam i zasto me to jos vise zivcira?

Zato jer mi djevojke ( paleta godina od 18 do 27-8) konstatno pricaju kako su im zivoti u kurcu, kako bi bilo najbolje da ih nema, kako ne znaju kako ce prezivit sutra, a fora je u tome sto ja znam da ih takvi problemi ne muce. Mogu shvatit kad neki dogadaj potakne tako nesto ali na obicnoj kavi u 9 od 10 slucajeva se povuce nesto od ovoga i nastavi - nasiroko i nadugacko- .

Mene osobno to posebno zivcira jer ( i ne nisam najsjebaniji i ne nemam najvece probleme i ne zelim se stavljat u poziciju patnika, samo pokusavam realno sagledat stvari) znam kako je to biti na rubu ( 3x su), alkohol vise-manje duze vremena, konstantne promjene raspolozenja, teske depresije, psihicka, mogao bi i dalje ali nije to bitno.

Puno se bolje slazem sa starijim zenama, kao prijateljima jer mi imaju vise za ponuditi. Jednostavno ja ne volim sve sto vole mladi ( da gledao sam i iz kuta da sam ja cudan) i 3 teme za razgovor mi nisu dosta. Zadnjih 10 dejtova su mi bili jedan do drugog indenticni, isti uvijek se svede na to da je drugoj strani ne izdrzivo.

Da li je to danas moderno? Biti u k****, biti depresivan, govorit da ces se ubit?

Plus kad se ja tako osjecam znam da se ne mogu ustat iz sobe, a ne da odem s nekim na kavu i "veselo" mu pricam o tome.



U tri godine nasao sam dvije osobe koje su me stvarno zainteresirale na intelektualnim poljima da se pozelim duze druziti s njima, a upoznao sam ih ( naravno neke vise neke manje) barem 300 ako ne i vise, ne mora to biti astromnomsko prijateljstvo ili nuklearna ljubav nego netko s kim mozes pricat, netko ko ima siroku paletu zanimanja od filmova, knjiga, sexa, politike ne znam, trazim li ja mozda previse?

Ubiti sto zelim je sljedece.

Pitati. Imate li vi takvih poteskoca da jednostavno ne nalazite kompatibilne ljude al ono nikako i da vam se cini da su ljudi danas jednostavno zatupljeni ( ne smatram ovo nekim vrhom inteligencije ali recimo na mom faxu od 100 ljudi s kojima se vidam redovito, niti jedna jebena osoba ne cita knjige, pa da li je to normalno? ili sam ja lud?) i da nemaju sta za ponuditi?

Bude meni zanimljivo, prvi, drugi put, mozda prvi mjesec ali to je to. Naravno ne dese se uvijek sve ove stvari bas na prvoj kavi ali se dogode jako brzo.

To je bila prva stvar, a druga je ovo za to prokleto "kukanje".

Da li i vi to primjecujete da je danas svima tesko? Tu ne mislim na osobe od 50 godina koje jebe stanje u drzavi, nezaposlenost, djeca, ma znate - nego na studente ili ljude u ranim i kasnim 20 tima koji objektivno nemaju sami po sebi nekih velikih zivotnih krizeva ( naravno uvijek postoje iznimke ali govorim o vecini).

Da je postala neka fora tko ce ispast sjebaniji? Svi su neki sjebani ili se to samo meni tako cini?

Moze i odgovori na pitanja i komentari i iskustva, pricao sam jucer i danas s one dvije osobe gore spomenute, nemam vise s kim

p.s naravno ovo su samo moja iskustva

p.p.s ne smatram ja sebe savrsenim ( stovise znam da sam jako daleko od toga ), znam da se ponekad ljudi ne nadu na istoj frekvenciji i to mi je okej ali ovaj fenomen s mog stajalista ( tj. dva) mi zaokupljuju misli, cisto analiticki - nema drame, nema zime, imam svoju kujicu ( doslovno peseka ) tako da ne kukam ovim postom hehe i temom
__________________
...I've been misunderstood for all of my life...

Zadnje uređivanje pjesnik_zg : 24.05.2012. at 22:31.
pjesnik_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 22:27   #2
oduvijek me fascinira ta tema

nakon tko zna koliko propalih veza kad sam najmanje ocekivala upoznala sam ful kompatibilnog decka, a sto je najbitnije intelektualno kompatibilnog.
danas je drustvo takvo kakvo je... ili su ljudi svedeni na seksualne objekte ili su njihove vrijednosti pomaknute u smislu da je bitno je l lik ima love, a ne kakva je osoba. depresija je u modi mama mi ne da vani, idem pobjec od kuce. tata mi ne da za pivo, pobjec cu od kuce. ne znam, cura mi ne da p*****, ostavljam je. to ti je takvo vrijeme, sve je ekspres postupak, sad tu odmah daj... a ne da se netko potrudi i namuci i onda da uziva u plodovima svog rada.
kriza drustva, kriza u politici, u novcaniku.... ljudi postanu ili cudni ili se vrijednosti pomaknu.
ja ti bas nemam nekih frendova, upravo iz razloga jer se ispostavljalo da su htjeli ne bit samo frendovi ili su htjeli bit s povlasticama. (nije egotrip)
frendice sam imala dok im je trebala osoba da ih savjetuje oko problema.
i svi pricaju o depra temama, stanje u africi, u sjkoreji... ono oni misle njihov vodja je stvorio dugu jadni ljudi.
triba uvatit pozitivnu stranu svega. . . bar si proba pa vidia da nije to tvoj djir. a naci ce se neka normalna osoba za intelektualne radnje, valjda.
intelektelka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 01:07   #3
Znam da postoje isprazni ljudi, upoznala sam ih, mogu ih prepoznati i - klonim ih se. Svjesno odlučim ne družiti se s njima. Zato imam malo prijatelja, ali to su sve kvalitetne osobe sa dušom, srcem i zdravim razumom. Više od toga ne mogu poželjeti.
Doll Fetish is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 01:22   #4
Pričaju ti istinu.Kako im je servirano tako se i osjećaju.Nemaju ništa osim praznine bijesa i zbunjenosti,punjenje se nudi u obliku taštine i opijata.
K tome bulje po medijima ko kreteni,a medij im to sve usađuje-majmun vidi majmun radi tj. tebi priča.
GosponProljeće is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 09:17   #5
Quote:
pjesnik_zg kaže: Pogledaj post
Da li je to danas moderno? Biti u k****, biti depresivan, govorit da ces se ubit?
potpuna neistina...krećeš se u skurcanom društvu koji te svoje infantilne jadikovke lijepe za tebe....traži pozitivne i normalne osobe koje za razliku od ovih IMAJU ŽIVOT...i vjerovatno ga cijene do zadnje trunke)
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 10:56   #6
više drkaj, manje kukaj - samo to reci nekome ko kuka, pa ćeš vidjet kako će začepit.

joj, majica, ne bulazni. pola države nema svoj život ni perspektivu i onda očekuješ normalne i pozitivne ljude. svi smo mi bili pozitivni s kunom u džepu. bez nje ili kukamo ili šutimo i ne idemo van.
__________________
nema mere, nema granice kad počnem da serem
claudine is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 14:10   #7
Gotovo je nemoguće oduprijeti se negativizmu koji nas okružuje.
Mladi ljudi svaki dan slušaju od roditelja, škole, faxa, poslodavaca, prijatelja is. kako je teško živjet...kako se ništa više ne isplati...kako će bit još gore...tako da su "programirani" da i sami počnu kukati..
Naravno, takvo okruženje iscrpljuje, pa ukoliko im ne možemo prenijeti malo pozitivne energije koju trenutno imamo, moj savijet je da se maknemo kako i nas ne bi iscrpili i "reprogramirali".
Formula Uspjeha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 14:40   #8
evo ja prva sam primjetila kod sebe da mi vec jako dugo nish ne valja i da sam prazna i da ne mogu nish osim kukanja ponuditi... sto je najgore stvarno se nemam na sta pozaliti odnosno nemam nikakav konkretan problem sto je jako tuzno i svako vece trazim oprost od Boga jer se konstantno zalim i nezadovoljna sam a sve mi je pruzeno...
Dea1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 14:45   #9
Ljudi se povode za medijima, američkim filmovima i tračevima. A i stanje nam je u državi takvo kakvo je pa me ne čudi tolko depresivnih ljudi. Definitivno je moderno bit depresivan jer su ljudima zanimljivije patnja i bol od sretnih vijesti. Pogledaj bilo koje novine, samo loše vijesti, možda na par stranica bude neka sretna vijest, a to nitko ne čita jer ljude zanima samo loše. Ja to istovječujem s filmovima.
Nikome neće bit zanimljiv veseli film u kojem cijelo vrijeme pjevaju, plešu i feštaju. Čim je u filmu neki problem, ubojstvo, otmica itd. odma je zanimljiviji i gledaniji. Isto tak je u stvarnom životu.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 15:07   #10
Meni se čini da što više imamo , veći nam je standard mi smo nesretniji , depresivniji ... itd nešto tipa first world problems . Tehnologija nas je kao "zbližila" , a zapravo smo udaljeniji jedni od drugih . Izokrenut nam je sistem vrijednosti ili nešto tako i pari mi se da je svijet skroz otiša u ku...
Momak1909 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 16:17   #11
jest ima nesto u tome...covjek mora imati iskru u sebi vidjeti da nesto ne stima,da su nas lagali-skole,fakulteti,televizija pa cak i roditelji...kog zanima naci ce neki nacin...vecina nas nemoze ni sjest 10 minuta sami sa sobom...cijeli jebeni dan se moras s necim zabavljat...posao,sex,novci,televizija,internet... i onda jos i po noci sanjas stvari koje nisi zadovoljio po danu,ni onda mozak nema mira
jedina sreca je iza misli...onih noci kad nista ne sanjas se najbolje i naspavas
Neophyte30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 17:41   #12
Ispraznost je baš prava riječ kojom bi i ja opisala većinu ljudi u svom životu, šta prijatelji šta poznanici. Nažalost! Ne zato što sam ja neka super intelektualka, mega zanimljiva osoba, nego zato što sam očito okružena ljudima s kojim i nemam baš nešto zajedničko (blago rečeno). Da se razumijemo svi moji prijatelji i poznanici su dobri ljudi, nisu pokvarena đubrad i nisu (jebiga u nedostatku bolje riječi) – glupani. Nego jednostavno njihovi predmeti i teme interesa se nikako ne poklapaju s mojim. Netko je tu naveo primjer Afrike i Sj.Koreje kao temu razgovora, to me nasmijalo onoliko koliko i rastužilo iz tog razloga što eto vjerovali ili ne ja nemam s kim niti započeti razgovor tematike dublje od ¨tko se koliko udebljao?!¨, ¨tko se uvalio nekom zbog love¨, ¨šta si zadnje kupila, di su sniženja na najnoviju kolekciju bogte pita čega¨. Strahovito otužne teme razgovora, kojim žališ svaki udah i napor da bi sročio poludebilni odgovor. .Moja jedina opcija je smanjiti intenzitet druženja s njima. Zapravo da ne dužim previše, nije mi jasno da ljude u nekim srednjim-kasnim 20-tima ne zanima ništa više od života od lakova za nokte, automobila, krpica…Tu i tamo nadođe neki tračak nade kad se dotakne tema politike ali sve ostaje na klišejima: svi političari su kurve, svi nas pljačkaju, neka sebi smanje plaće, nema posla, država je u k*****. I to je vrhunac ¨ozbiljnih¨ tema. I ja vjerujem da su njima moje teme dosadne isto toliko koliko i meni njihove. Ja eto npr. jako volim gledati dokumentarce i pogledala sam ih masu,ali ne imati nikoga s kim bi ih mogla prokomentirati je frustrirajuće. Pokušavala sam na početku, ali onaj tupi pogled i nezainteresiranost me ubije u pojam pa odustanem.
Ali ne mogu im zamjeriti ništa, pošto njima to odgovara, oni su sretni sa svojim spektrom interesa koliko god ga ja smatrala malim.
Netko je tu napisao da ljudi jednostavno kao da više ne mogu biti sami sa sobom, s čim se u potpunosti slažem. Ili se ide na 78 kava dnevno, kod kuće se pije kava s nekim na faceu, navečer van na cugu, spavanac i ujutro ispočetka… Ne kužim
__________________
" Freedom: To ask nothing. To expect nothing. To depend on nothing."
maximilliana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 17:43   #13
Quote:
pjesnik_zg kaže: Pogledaj post
Ubiti sto zelim je sljedece.
Pjesnička sloboda?
Nedostaju ti zarezi: "Ubiti, što želim, je sljedeće."?
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 20:02   #14
Quote:
majica_2008 kaže: Pogledaj post
potpuna neistina...krećeš se u skurcanom društvu koji te svoje infantilne jadikovke lijepe za tebe....traži pozitivne i normalne osobe koje za razliku od ovih IMAJU ŽIVOT...i vjerovatno ga cijene do zadnje trunke)
Ne krecem se u skurcanom ( prvi put cujem taj izraz) drustvu jer svog drustva kao nekog univerzalnog ni nemam.

Naravno da bi shvatio da je u tome problem.

Krecem se po "milion" drustava - mislim shema danas me zove ovaj frend sa nekom svojom ekipom, sutra ovaj, prekosutra idem s ovima u kino, treci dan s ovima na Bundek i tako. Paleta ljudi koje sam upoznao stvarno je velika od novinarstva-filozofije-ekonomije-prava-prirodnih znanosti pa da osoba koje su vec zavrsile fax.

Sad ako bas imam takve nesrece da uvijek nailazim na iste profile ljudi onda stvarno iako mislim da to nije slucaj.
__________________
...I've been misunderstood for all of my life...
pjesnik_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 20:23   #15
Imam stariju sestru, studenticu med.fakulteta (4.g) koja je cijelo vrijeme u depresiji, ne želi uopće izlaziti vani, teško joj je otići do dućana, govori da nema volje za ništa, da joj se ne da živjet, da ne shvaća smisao života. Ti se samo pitaš, ja s takvom osobom živim i ne mogu joj pomoć.
angela1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 01:20   #16
Zar ne bi liječnici trebali biti ekstrovertirani?
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 02:57   #17
Ništa neobično jednostavno ova današnja generacija je totalno sjebana.Od ovih sta imaju 15 god pa do onih od 25.Ovima mlađima je samo u glavi jebeni fb, izlasci, opijanja, modni trendovi...Teško je više nać nekoga s kim možeš popričat o nečemu ozbiljnom a da ti se ne nasmije ili bolje rečeno naruga i svima to izlaje.A ovo za depresiju ovo ono nemojte baš unaprid prosuđivat.Nikad ne znate tuđe probleme i ne nosi se svatko isto s njima.
EZEL94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 03:02   #18
Pa ljudi vole kukat zato što traže suosjećanje i pozornost od drugih ljudi. Btw, jeste li svjesni koliko je paradoksalna ova tema? Vi kukate o tome kako drugi kukaju i kako je društvo oko nas kukavo, a ja tu sad kukam o tome kako vi kukate o kukanju... ova tema počinje konzumirati prostor, vrijeme i kuke!
Tkivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 03:09   #19
Iz mog osobnog pogleda na trenutnu situaciju u HR mogu rec da je danas lako klonut i izgubit entuzijazam.Nekad i ja znam zakazat ali brzo se trgnem i krecem dalje prema cilju.Ono sto hocu rec je da razumijem mlade ljude mojih godina i te zalopojke.I moj frend se skoro stalno zali iako mu konkretno nis ne fali ali on tog vjerojatno nije ni svjestan jos.Nije toliko do mladih vec mislim da mediji "truju" cjelokupnu situaciju,pogledajte samo one glupe vecernje vijesti svaki dan-tesko ovo tesko ono,svaki dan hrpa depresivnih vijesti.I naravno roditelji su krivi jednim dijelom ako su nezadovoljni svojim zivotom lako se to prenese na djecu.I sta dobivamo na kraju,jednu vrstu manipulacije koja nema veze s stvarnoscu i koja vrlo vjerojatno utjece na pojedinca koji pocinje preispitat sebe dal su njegovi ciljevi realni itd.Pojedinac jednostavno MORA shvatit da je bitno samo ono sto se događa u njegovom vlastitom zivotu i da nije bitno sta drugi pricaju.I kad posrne da se sjeti nekog svog osobnog uspjeha tako da zna da je sve u njegovim rukama i da je sve moguce.Ne treba slusat ni roditelje,primjerice ja znam da su moji s*ebani jer ne zive onako kako su htjeli i naravno sad su im svi drugi krivi.I ne,nije istina da roditelji zele sve najbolje za svoje dijete,to je velika laz u koju sam se uvjerio vise puta.Cast izuzecima ali vecina ih je sebicna gamad koja se pretvara da ti zele sve najbolje a zapravo ih je strah da ne budes bolji od njih.Covjek mora pod svaku cijenu zivit sam da upozna sebe i svoje mogucnosti.Roditelji,drustvo i mediji su trovaci osobnosti te ih kao takve treba ignorirat.
ascendent leo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 03:27   #20
Quote:
Tkivo kaže: Pogledaj post
Pa ljudi vole kukat zato što traže suosjećanje i pozornost od drugih ljudi. Btw, jeste li svjesni koliko je paradoksalna ova tema? Vi kukate o tome kako drugi kukaju i kako je društvo oko nas kukavo, a ja tu sad kukam o tome kako vi kukate o kukanju... ova tema počinje konzumirati prostor, vrijeme i kuke!
Nisi upravu. Jedno je razgovarat o problemu, a drugo je biti dio problema.

Ja sam po sebi ne kukam. Mislim briga me. Uvijek postoje iznimke. Vec sam ih nasao i trazit cu ih i dalje. Ono sto bi zelio je da su takvi ljudi pravilo, a ne iznimka koja potvrduje pravilo

Da svijet ne mogu mjenjati shvatio sam davnih dana da mogu pricati o njemu - mogu.

Naravno ( uvijek podrzumjeva se) iz svog kuta
__________________
...I've been misunderstood for all of my life...
pjesnik_zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:19.