Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2006., 22:04   #81
Meni se na lijevom oku dogodi isto sranje ali to je,kažu,od prevelikog cilindra pa leća tu i tamo odskaće.
ANABELA is offline  
Old 15.05.2006., 23:52   #82
Pa dobro zar niko nezna nekog dobrog opticara u Zagrebu kojeg bi mi mogao preporuciti?
stella12 is offline  
Old 16.05.2006., 21:47   #83
Očito!
ANABELA is offline  
Old 17.05.2006., 00:35   #84
Super!
stella12 is offline  
Old 04.06.2006., 21:48   #85
Bok ljudstvo!Nosim meke leće 12 god. i znatno su mi olakšale život.Sada razmišljam o novom rješenju za svoju ćoravost (-4,75 oba oka) i čujem da noćne leće pomažu do -4,dakle otpadam.Kao jedina alternativa ostaje mi laserska korekcija vida (ako skupim lovu).Zanimaju me iskustva ljudi koji su to učinili i jel` točno da se dioptrija vraća i slično.
baller is offline  
Old 04.06.2006., 22:57   #86
Moja frendica je bila prije par godina na laserskom uklanjanju dioptrije i vratilo joj se samo o.25 što nije ništa strašno. Ja isto skupljam lovu samo me malo strah jer je frendicu užasno boljelo nakon operacije. Ne znam jel sam spremna na to.
lea_li is offline  
Old 04.06.2006., 23:20   #87
Nosim polutvrde leće zadnjih 6mj.
Prestale su mi u potpunosti smetati nakon otprilike mjesec dana.
Prednosti polutvrdih leća:
1 dugotrajnije su
2 nisu toliko podložne bakterijama koliko mekane leće čime se automatski smanjuje i mogućnost infekcije oka
3 lakše se čiste tj. mogu se očistiti i detergentom ukoliko nam ponestane otopine
Hall_ is offline  
Old 05.06.2006., 21:30   #88
Nikako na zelenu granu sa polutvrdim lećama1 Zadnjih godinu dana nosim meke leće od Johndon & Johnson i ok su mi samo što mi malo isušuju rožnicu, ali bolje tako nego iskopat oko polutvrdom lećom!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Old 07.06.2006., 19:15   #89
ja ne znam koju marku furat imam infocus .......i često im puca rub koji izaziva nadraživanje i crvenilo oka ......a optika getaldus veli da su najbolje na tržištu
reko da sigurno ........
koju marku vi koristitet i koje su vam najbolje ????
JVC is offline  
Old 12.06.2006., 20:58   #90
ja ne znam koju marku nosim, imam polutvrde, naiknula se dosta brzo na njih, stavila ih u optokontakt u Vlaškoj i već 12 godina nemam nikakvih problema.
Naravno tamo ih promjenim kad se "izližu" i kupujem tekućine isto kod njih. Jedno 3-4 godine nosim iste.
Preporučuju da se prije promjenu ali ja nemam nikakvih problema i čekam da se izderu do kraja.....
majleja is offline  
Old 12.06.2006., 22:11   #91
Ja svoje nosim već sigurno 5 godina... i još me služe, uz cca. jedno poliranje godišnje.

Perem ih deterdžentom (novi Jar , ako se ne varam) i običnom vodom; čuvam ih u fiziološkoj otopini koja mi traje već bogznakoliko...

Mislim da su Allerganove... i baš se pitam je li mi oftalmolog na istoj adresi...
Možda ga posjetim jednog dana...
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Old 13.06.2006., 12:21   #92
Čekaj, imaš polutvrde ili tvrde leće ?

Dobro da ih ne pereš Domestotom
Čekaj, zbilja pereš leće običnim deterdžentom i ne smeta ti oku ?
Već sam negdje čuo za tu foru ali teško mi je povjerovati da nakon takvog tretmana ne narušiš ph oka i na leći ne ostane štetnih ostataka.
Isto tako, kako fiziološka može neutralizirati sve bakterijice, gljivice i sl. nakon pranja tj. pri čuvanju ?
Veky is offline  
Old 13.06.2006., 12:37   #93
Quote:
majleja kaže:
ja ne znam koju marku nosim, imam polutvrde, naiknula se dosta brzo na njih, stavila ih u optokontakt u Vlaškoj i već 12 godina nemam nikakvih problema.
Naravno tamo ih promjenim kad se "izližu" i kupujem tekućine isto kod njih. Jedno 3-4 godine nosim iste.
Preporučuju da se prije promjenu ali ja nemam nikakvih problema i čekam da se izderu do kraja.....
;potpisuje:
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Old 13.12.2006., 20:08   #94
polutvrde leće

ne da mi se kopati po starim topicima.

uglavnom hitno mi treba informacija o tekućinama koje koristite za polutvrde leće?

zasitila sam se total carea i nitilensa.

help help
emergence is offline  
Old 14.12.2006., 08:58   #95
Quote:
polly kaže:
tvrde leće?
za njih najbolje sredstvo ikad je bio kosili dječji šampon

meni od tih otopina su uvijek bile najbolje alerganove
bilo za tvrde, bilo za mekane leće
Polutvrde leće...

I da, definitivno Allergan... ali otkad nema LC-65-N, uglavnom koristim Pur. Pola litre 8 kn ili tako nekako.

Boston sam isprobao, cura mi ga koristi... ali ne sviđa mi se baš.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Old 14.12.2006., 09:13   #96
Quote:
emergence kaže:
ne da mi se kopati po starim topicima.

uglavnom hitno mi treba informacija o tekućinama koje koristite za polutvrde leće?

zasitila sam se total carea i nitilensa.

help help
Za čuvanje, fiziološka; za pranje, Pur.

Ne preporučuje se ako imaš jako osjetljive oči; moja bolja polovica npr. to ne može podnijeti.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Old 14.12.2006., 13:13   #97
Quote:
cp.tar kaže:
Za čuvanje, fiziološka; za pranje, Pur.

Ne preporučuje se ako imaš jako osjetljive oči; moja bolja polovica npr. to ne može podnijeti.
nekak me strah to isprobati s purom

uzela sam si ovaj boston pa cemo vidjeti kak to funkcionira. uopce nisu skupi proizvodi ista je cijena kao druge tekucine za leće.
emergence is offline  
Old 14.12.2006., 18:51   #98
Quote:
emergence kaže:
ne da mi se kopati po starim topicima.

uglavnom hitno mi treba informacija o tekućinama koje koristite za polutvrde leće?

zasitila sam se total carea i nitilensa.

help help
ja sam prije koristila avizor, kupovala sam ga u opto contactu u vodovodnoj godinama, skoro nitko drugi ga nije imao. tekućine su super (jednom sam kupila nešto drugo u ljekarni i bilo mi je loše), ali ih opto contact više ne prodaje. sad kupujem boston koji je jednako kvalitetan, ali skuplji. isprobala sam i odvojene i ovu 2u1. obje kombinacije su dobre, ali preferiram ovu 2u1 jer je praktičnija za nošenje sa sobom (na put i tako to).
avizor
boston


pur?!?!?
yeya is offline  
Old 14.12.2006., 23:58   #99
Quote:
yeya kaže:
ja sam prije koristila avizor, kupovala sam ga u opto contactu u vodovodnoj godinama, skoro nitko drugi ga nije imao. tekućine su super (jednom sam kupila nešto drugo u ljekarni i bilo mi je loše), ali ih opto contact više ne prodaje. sad kupujem boston koji je jednako kvalitetan, ali skuplji. isprobala sam i odvojene i ovu 2u1. obje kombinacije su dobre, ali preferiram ovu 2u1 jer je praktičnija za nošenje sa sobom (na put i tako to).
avizor
boston


pur?!?!?
Avizor sam i ja kupovao dok ga je bilo i puno mi je bio bolji od bostona... zapravo, najbolje što sam isprobao nakon nestanka LC-65-N.

A Pur je sasvim OK... bitno je da mu pH nije nezgodan... ono, što bliže neutralnom, to bolje.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Old 15.12.2006., 13:03   #100
Ja za svoje polutvrde koristim ove talijanske otopine
http://www.opto-centar.hr/otopine.html s kojima sam zadovoljan.
Navecer ih operem i isperem pod pipom i stavim u otopinu za čuvanje. Ujutro ih samo iz otopine stavim u oči i kutijicu isperem vodom.
Frankie is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:23.