Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2006., 21:15   #1
Tjestenina s kozicama

Na koji način ih pripremate?
arwen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 09:06   #2
Na maslinovom ulju poprzim malo pancete, cesnjaka i pinjola, dosta papra, bacim kozice i to je to.
__________________
One person's stubborn is another person's stupid.
njusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 10:52   #3
maslinovo ulje normalno, na njega prvo češnjak, onda kozice....dok ne omeksaju,....nakon toga vrhnje za kuhanje, vegete, malo koncentrata od paradajza....nek krčka...poslije dodaš još soli ak ti je potrebno...možeš i malo bijelog vina...i kasnije sve to pomiješaš s tjesteninom....meni su najbolja ona mješavina bijelih i zelenih rezanaca
__________________
Limeni: idem spunat jastučić dok me ne odbaci tokom noći :cry:
reptilia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2006., 15:08   #4
Quote:
reptilia kaže:
....nakon toga vrhnje za kuhanje, vegete, malo koncentrata od paradajza....nek krčka...
šta nebi trebalo ić ili vrhnje ili paradajz a ne oba dvoje?? to mi ne zvuči baš primamljivo....
__________________
Pozdrav!
Chome is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2006., 15:10   #5
mene zanima jesu te kozice zapravo mali škampi ili je to druga vrsta raka i drugi okus?? ima neko dobar recept za na buzaru??
__________________
Pozdrav!
Chome is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2006., 22:28   #6
Quote:
Chome kaže:
šta nebi trebalo ić ili vrhnje ili paradajz a ne oba dvoje?? to mi ne zvuči baš primamljivo....
ne...bas tako ide...recept je iz jednog restorana....stvar je u tome sto ide malo tog koncentrata (znas ono u tubi) a ne sad ne znam limenka cijela...to ne....
ovako da bas fini okus...
__________________
Limeni: idem spunat jastučić dok me ne odbaci tokom noći :cry:
reptilia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 16:25   #7
Na domacem maslinovom ulju uzutim 2-3 glavice sitno isjeckanog cesnjaka, dodam 1/2 kg kozica, posolim i mijesam minut/dva dok kozice ne puste vodu, zalijem sa dec i pol bijelog, dobrog vina, kad prokuha, dodam 2 oljustene, sitno izrezane rajcice ( u nedostatku moze proci i koncetrat, pelati i sl.), kad omeksaju dodam isjeckani petrusimul a zatim i tijesteninu koja mora par minuta prokuhati zajedno sa sugom.
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 16:41   #8
Quote:
Denys kaže:
Na domacem maslinovom ulju uzutim 2-3 glavice sitno isjeckanog cesnjaka, dodam 1/2 kg kozica...
2-3 glavice češnjaka

pa to je onda umak od češnjaka, ne od kozica.
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 16:46   #9
Quote:
Lapulapu kaže:
2-3 glavice češnjaka

pa to je onda umak od češnjaka, ne od kozica.


ispravka : umijesto glavica, citati cesna
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2006., 08:35   #10
jel vi to radite s onim kupovnim zamrznutim kozicama?
emili is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2006., 17:58   #11
Quote:
emili kaže:
jel vi to radite s onim kupovnim zamrznutim kozicama?
Ja ne znam što sa smrznutima. Pune su vode i nisu dobre. Najprije ih prokuhate ili kako?
arwen is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2006., 11:58   #12
a smrznute odmah na vruce ulje (s češnjakom naravno) i normalno da će pustit vodu, al zato se malo duze moraju krčkat...nema tu neke mudrosti velike, smrznute nikad neće bit tolko fine ko svježe...
moja stara zna kupit u ribarnici zamrznute al ne one baš kupovne ko iz ducana, nego to ta žena tamo očisti pa zamrzne ono kaj ne uspije svjeze prodat...i super su
__________________
Limeni: idem spunat jastučić dok me ne odbaci tokom noći :cry:
reptilia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2006., 07:45   #13
Nazalost mogu nac samo te smrznute repice. Na maslinovom povenem malo persina, dodam cesnjaka, pa onda repice. Cim repici pocrvene, gotovi su. Mogu se jesti s kruhom i cistiti prstima.


U varijanti sa tjesteninom, moram napravit malo vise sosa. Jer tjestenina je lijepo popije.
U ovoj varijanti svakako nastojim koristiti repice kojima je vec skinuta ljustura. (ali ostavljen sam vrh repica)
Tako da prvo prodinstam malo kapulice (shallots, one sitne lukice, koji imaju intenzivan miris), pa dodam persin i cesnjak, moze i malo bijelog vina. Kad je povenulo, a vino se malo isparilo, onda dodam repice, kad pocrvene u njih bacim skuhane spagete...
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2006., 10:20   #14
za dvi osobe (koje mogu puno pojest )

kupin 70 dkg kozica na peskariji
stavin ih u tecu, dodam dec ipo vode, i kuvam/parim maksimalno 10 minuta. procidim vodu i zadrzim je. ocistim kozice.
na maslinovom ulju mrvu zapecem luka, doadm gore procidenu vodu/sug od kozica, doad po deca vina, papra, soli, petrusimula. kad se sve to skupa reducira (10 min kuhanja) dodan repice od kozica i to je!
a sad iman i varijaciju da u sug dodan ili malo vrhnja za kuhanje ili 4-5 zlica suga (sosa) od poma
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2006., 16:38   #15
njusa

po meni je grijeh trpati vrhnje u ovakva jela...preteško mi je onda
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2006., 17:59   #16
Quote:
crtica kaže:
njusa

po meni je grijeh trpati vrhnje u ovakva jela...preteško mi je onda
a nešto moraš inače je prazno... pogotvo kod kozica.. tu ako su same nemaš ih šta vidjet trebalo bi ih hrpetina :-(
__________________
Pozdrav!
Chome is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2006., 10:01   #17
Quote:
Chome kaže:
a nešto moraš inače je prazno... pogotvo kod kozica.. tu ako su same nemaš ih šta vidjet trebalo bi ih hrpetina :-(
Pa onaj gornji recept od njuse nije prazan, već i ne treba hrpa kozica, govorimo o umaku za tjesteninu ili neki drugi prilog...

Quote:
kupin 70 dkg kozica na peskariji
stavin ih u tecu, dodam dec ipo vode, i kuvam/parim maksimalno 10 minuta. procidim vodu i zadrzim je. ocistim kozice.
na maslinovom ulju mrvu zapecem luka, doadm gore procidenu vodu/sug od kozica, doad po deca vina, papra, soli, petrusimula. kad se sve to skupa reducira (10 min kuhanja) dodan repice od kozica i to je!

A kad se već nešto dodaje, uvijek dajem prednost rajčici (odnosno pelati) pred vrhnjem.
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2006., 10:19   #18
kozice se mogu i same na maslinovom ulju ispeći pa se jedu, grickaju uz fino vino

ili klasično: prokuhati ih u malo vode, očistiti, ispržiti češnjak na maslinovom ulju, baciti kozice na ulje, kratko ih popržiti pa dodati vodu u kojoj su se prokuhale. peršin, bosiljak, bijeli papar, majčina dušica (i ostali začini po želji). pred kraj dodati dijelom pasirani dijelom narezani pelat, prokrčkati još nekih 10-tak minuta i dodati još maslinovog ulja. na pola skuhati špagete, cijediti ih i uvaliti u lonac s kozicama te sve skupa dovršiti.
elala is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2006., 10:20   #19
hej !
slažem se 124% sa protivnicima bilo kakvih vrhnja u kombinacijama s ribljim namirnicama (bljak, fuj, krivo !)
a što se tiče smrznutih repića škampi ili kozica, to je sasvim ok. jer su svježe (ponavljam svježe!!) rijetke. Jedino je pametno, kako reče REPTILIA, kupiti iste u ribarnici gdje se mogu pronaći naše, jadranske (pitati obavezno) !
gourmet is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2006., 17:49   #20
Quote:
gourmet kaže:
hej !
u ribarnici gdje se mogu pronaći naše, jadranske (pitati obavezno) !
da jer su trgovci tako iskreni oko porijekla robe
naranđica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:01.