Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2006., 13:48   #61
Uz sve navedeno do sada nisam primjetila da netko spominje mljeko(kravlje..)meni je savjetovao liječnik da ga ne konzumiram eventualno jedan jogurt, jer izaziva preosjetljivost na bjelančevine kod malih beba.
__________________
Eduardo i Chiara
helior is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 14:05   #62
Quote:
helior kaže:
Uz sve navedeno do sada nisam primjetila da netko spominje mljeko(kravlje..)meni je savjetovao liječnik da ga ne konzumiram eventualno jedan jogurt, jer izaziva preosjetljivost na bjelančevine kod malih beba.
spominje...

Quote:
moja volja kaže:
Jeste li čuli za savjet da prestanete konzumirati mlijeko i mliječne proizvode ako vam dijete ima grčeve ili ekcem? Naime, bjelančevine iz kravljeg mlijeka su teško probavljive malim trbuščićima, a uz to i jedan od najčešćih alergena.
Quote:
Rosa kaže:
Neke mame nisu smjele piti mlijeko dok su dojile jer su bebači imali alergiju - sve ti je to individualno. Ja sam se pridržavala gornje dvije točke dok sam dojila.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2006., 14:06   #63
sory Putnice nekako mi je to promaklo
__________________
Eduardo i Chiara
helior is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2006., 15:29   #64
ma da, kravlje mlijeko, ko i svi alergeni kod nekoga izazove tegobe, kod drugog ne, ali zna npr. izazvat proljev kod bebaca , a mamama ne padne na pamet da je to uzrok jer smo svi nekako navikli da se daje u zamjenu za majcino.

najbolje objasnjenje na pitanje "a zasto ne?" mi je bilo:

- pa kad si vidla kravu da doji tele covjecjim mlijekom?
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 21:34   #65
Agrumi se ne preporučuju,a sve ostalo ćeš najbolje viditi sama. Prati što jedeš koji dan i kako se to odražava na bebu (grčevi i stolica su najbolji pokazatelji). Ja sam mogla jesti sve (cak i agrume u malim količinama) osim grožđa.
qwerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2006., 17:07   #66
Normalno neka svaka radi kako misli da treba i po ritmu svoje bebe ali samo nemojte pretjrivati...ono ..da živite na blitvi dok dojite!
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 17:16   #67
Dojenje i prehrana majke

Termin mi se opasno približio a imam jednu veliku dilemu oko prehrane i dojenja. Frendica koja doji kaže da se maltene ne smije ništa jesti - samo juhice, lešo, ne pohano, ne luk, ne češnjak, ne agrumi..... Rode pak u svojoj brošuri kažu da su to sve gluposti i predrasude - kažu jesti raznoliko, ne preslano, ne preljuto, sve je dopušteno. Druga mi frendica kaže slično: mali joj je imao grčeve neko vrijeme što god ona jela, grčevi su vremenom prestali i to je to... I ti sad budi pametan....
MissQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 17:28   #68
ja jedem sve,čak sam i malo graha probala neki dan.i luk.prva 2 mj sam malo pazila ali sad jedem sve.za početak možda izbjegavaj grah,kiselo zelje,luk i češnjak.od voća može sve.najače grčeve mi je imao kad sam jela samo rižu i žgance.nema to veze.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 17:31   #69
Ah!
Mi smo se mucili dva mjeseca sa grcevima i to sa prvim sinom koji je bio na bocici. Ostali su bili na cici i nije bilo grceva. Sada je isto na cici i na pocetku je imala malo grceve, ali je brzo proslo. Meni je patronazna rekla da ne jedem jako kiselo i zacinjena, a ostalo u normalnim kolicinama. Ne treba si nista uskracivati, ali niti pretjerivati u nicemu. Pedica mi je rekla da ne jedem banane i cokoladu ako beba ne kaka .
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 17:44   #70
moja mala raste ko gljiva a ja jedem sve. SVE. Izbjegavam ono sto i mene napuhava ili mi ne pase. nije uopce imala grceve. Obozavam mahune i ubijala sam se u njima i lubenici u prvih 2 mjeseca...
gledala sam ak koji dan vise prducka ili nesto pa sam vidla da fakat neeema veze s tim sto jedem...uvijek prducka...
amarena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 17:46   #71
da napomenem; ja osobno nisam luda za ogromnim kolicinama luka i cesnjaka...volim malo u umacima, salatama al bas da bum luk zderala - to neee
amarena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 19:07   #72
ja pazim sto jedem... a maleno nase svejedno ima grceve.
Tajwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 20:14   #73
Kako da ne jedem kiselo zelje?! A dolazi vrijeme sarme?! Pa ja cu svisnut!
Ollantay is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 20:35   #74
ja ju jela neki dan
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 21:02   #75
Sve
Maryanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 21:44   #76
Ja sam pazila prvih mjesec dana, onda sam počela jesti sve. Grčevi su se javljali neovisno o prehrani, čak sam najjače primjetila kad sam pojela lešo meso i rižu, a kad sam se najela graha nije ih uopće imao
Treba sve jesti, ali i pratiti smeta li ti bebi što. Ja sam nakon nekog vremena skužila da se ospe kad jedem paradajz, i to je jedino što sam morala ukinuti. I ne smijem puno čokolade jer ga zatvori
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 22:38   #77
Quote:
Ollantay kaže: Pogledaj post
Kako da ne jedem kiselo zelje?! A dolazi vrijeme sarme?! Pa ja cu svisnut!
pa ne pojedeš 3 sarme već pojedeš jednu....neće njima ništa biti...ja dok sam pazila imao grčeve kad sam prestala pazit (jer tak i tak ima grčeve) i grčevi nestali....nisam jedino jela grah, kelj....sve ostalo jesam..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 12:51   #78
ja jedem sve, i grah i sarmu (i to po 3 sarmice odjednom), agrume, gljive, tamanim češnjak, luk, čokoladu...

Preporučila bi dojiljama da piju dovoljno tekućine, najbolje vodu.


Ono što ne jedem je:
- kravlje mlijeko (vjerojatno je imao grčeve od k.mlijeka, osip kod veće količine, crvena guza kod manje količine)
- soja (dobije osip na najmanje količine soje pa moram paziti kad jedem umake u restoranu, danas soju svugdje stavljaju)
- jaja izbjegavam (na veće količine jaja također mali reagira osipom)
- alkohol
mici123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 17:54   #79
jela sam normalno osim mlječnih proizvoda ( mala je imala grčeve od toga)
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 18:58   #80
sve jedem od samog početka, no moram priznati da mi ne bi škodilo da sam prihvatila teoriju o laganim juhicama i sličnoj "hrani"
problema s grčevima nije imala.
__________________
i'm so cool i shit icecubes.
MissLestrange is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:52.