Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2010., 16:37   #1
Idem na servis - što mijenjati?

Evo imam u obitelji Astru 1.6, staru dvije ipol godine, prešla 45 000 km...

E sad, DOSADA na tom autu ništa nije mijenjano o potrošnih materijala, bio je na onom redovnom servisu na kojem pretpostavljam promjenu ulje i to je to.

Da li je došlo vrijeme na promjenu pakni i diskova? (Nemogu to procijeniti u vožnji jesu li mi diskovi i pločice otišli, tj potrošeni jer vozim normalno, ne ubrzajem naglo niti kočim naglo ko sivonja).

Muči me to, što sam zadnjih para dana osjetio škripanje oko desnog kola u vožnji, kao neki cvrkut ptica lagani, nemogu točno baš raspoznati odakle dolazi zvuk, jer ga cujem samo u voznji otvorenih stakala. Što bi to moglo biti?

Što još promijeniti uz to?

Inače s autom dosada nikakvih problema, toči---vozi...
rocco-st is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 18:10   #2
pa auto je još pod garancijom šta ne. u servisu će znati što je za mijenjat a po meni to nisu pločice a pogotovo diskovi.
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 18:47   #3
Vjerojatno autu ne treba nista osim redovnog servisa. Auto nije star, a nema ni neku kilometražu. Mozda će trebati zamijeniti disk pločice, ali to će vidjeti na servisu je li potrebno. Diskove sigurno još ne treba mijenjati, barem ne po kilometraži (a pri kočenju očito nemaš problema).

To škripanje koje čuješ iz kola je vjerojatno zato što se disk pločice ne vrate potpuno pa ostanu uz disk i povremeno ga dodiruju (ukoliko govorimo o sitnom škriputanju? Ukoliko je nešto jače i glasnije, onda može bit ozbiljnije..ali nekako sumnjam da je o tome riječ) Ukoliko je to, to će ti riješiti na redovnom servisu čišćenjem kočionih kliješta, ništa zabrinjavajuće.


Quote:
Slatky kaže: Pogledaj post
pa auto je još pod garancijom šta ne. u servisu će znati što je za mijenjat a po meni to nisu pločice a pogotovo diskovi.
Meni pločice redovito izdrža cca. 30k km, takva je konfiguracija terena po kojem vozim (Rijeka i brdska cesta prema Učki, iznad Opatije)... ovisi kuda čovjek vozi. Slavoncima disk pločice traju duplo od mojih.
Too_good is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 19:50   #4
Vozim većinom po gradu, Splitu...od 45 000, 43k je bilo u gradu...

Lako moguće da je to što su pločice već istrošene...hvala, budem ga odvel na servis na 50k pa usput to promijeniti...
rocco-st is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 09:49   #5
POZDRAV svima,

dakle, vlasnik sam Citroena Berlingo, ima LPG i do sada je prešao 135000km. Zanima me, što se sve treba napravit/izmjenit na velikom servisu?

Što ide od ulja u zamjenu?
Servo, kočiono, mjenjačko....

Što se još gleda i mjenja?

Moram napravit neki plan. Zubčasti remen s pumpom je promjenjen.
kamarad Kolyia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 14:57   #6
Trebalo bi ti pisati sve u knjizici o održavanju vozila koju si dobio s autom kad je kupljen. Prolistaj malo.
Too_good is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:13.