Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2010., 11:54   #1641
Quote:
Myshkin kaže: Pogledaj post
Mislim da zvjezdice uopce ne treba gledati. Najbolja referenca su ocjene ljudi koji su tamo vec bili. Ja uvijek pogledam i reviewe na tripadvisoru.
Ovo da je sve ispod 4 zvjezdice katastrofa je valjda neki mit, ja sam bio u hostelu i sve je bilo super (naravno prije sam provjerio reviewe).
treba uzeti u obzir, da imaju ljudi očekivanja u skladu sa tim zvijezdicama pa tako i ocjenjuju
ak ideš u hostel unaprijed otprilike znaš, da ne možeš očekivati nešto posebno
ja gledam i zvijezde i ocjene i lokaciju i fotke
B1968B is offline  
Old 16.10.2010., 17:47   #1642
Quote:
fjaka check kaže: Pogledaj post
pozdrav.želim ići u istanbul,početkom 11tog mj..sve nešto tražim i nikako nać neki jeftini let.i čini mi se da je najisplativije vlakom.a neda mi se sam ić.dali je neko zainteresiran za priružit mi se..? neku jeftinu varijantu ,vlak ,stop,kako god,hosteli.. nekih tjedan do deset dana.
imaš s Kompas 1995 kuna + 395 kn avio takse , noćenje doručak 4 dana i izlet u cijeni
ranselkop is offline  
Old 17.10.2010., 01:22   #1643
Temperature u Istanbulu su skoro iste kao u Zagrebu.

@fjaka - ima iz Budimpešte wizzairom jeftinih letova (ja sam za od 26.12. do 5.1. pltila cca 80 eura. Povratna karta do Budimpešte je oko 230 tako da te sve skupa ispadne jeftinije nego da ideš vlakom, a i puno kraće

Kad idete vlakom nemojte zaboraviti da treba rezervirati kola za spavanje (od Sofije do Istanbula niti nemaju obična kola). Meni su prošli put naplatili 30 eura. Znači vlakom sve skupa dođe malo manje od 150 eura (260 kn karta do Beograda, 5o eura Balkan flexipass i 60 eura kola za spavanje).

Postoji mogućnost da kola za spavanje budu i 10 ili 20 eura jer je svaki put drugačije (ovisno o tome koliko mjesta ima u kupeu), ali u svakom slučaju preko Budimpešte ispada jeftinije i brže.

@pixie - lokacija je u blizini Sultanahmeta, bazara itd. Uglavnom, dobra ako želiš razgledavati
__________________
Yo soy un hombre sincero
De donde crecen las palmas
lady in red is offline  
Old 18.10.2010., 11:06   #1644
Istanbul

Idemo ja i seka 7.11. preko Kompasa. Sa taksama i svime 1900 i nešto kuna. Jedva čekam!!!
smiley2000 is offline  
Old 18.10.2010., 16:41   #1645
evo se vratih iz fenomenalnog istanbula.bio sam 3 dana,malo za takav grad.ali..bolje išta nego ništa!ne znam šta je bolje-grad,ljudi,hrana.
malo sam bio skeptičan kako će to sve ispasi ali su se sve predrasude srušile isti dan.bio sam u hotelu prestige,20 minuta od sultanahmeta i hotel je odličan a osoblje ultra uslužno.malko bi poslao naše ugostitelje na izobrazbu.kuhinja i me fenomenalna,ljudi komunikativni,cjeđeni sok na čošku odličan,arhitektura isto.po gradu se lako snađeš jer je javni prijevoz odbro organiziran.uglavnom sve ispričano.ako kome šta treba,neka slobodno pita.istanbul treba doziviti!
ledra74 is offline  
Old 18.10.2010., 17:03   #1646
Quote:
smiley2000 kaže: Pogledaj post
Idemo ja i seka 7.11. preko Kompasa. Sa taksama i svime 1900 i nešto kuna. Jedva čekam!!!
Mene zanima kod te ponude da li je 1900 sa svim pristojbama ili je ustvari 2400?; ako uplatiš još dodatne izlete cijena se penje do preko 3000 kn, ali da dođe jeftinije od drugih ponuda, dođe; Kad se vratiš napiši malo što si imala prilike vidjeti i koliko dobro jer kod tih agencijskih ponuda uvijek mi se čini da se malo vidi, napišu 4 dana, a onda ti se putovanje svede na 2.
toby5 is offline  
Old 18.10.2010., 21:12   #1647
Quote:
smiley2000 kaže: Pogledaj post
Idemo ja i seka 7.11. preko Kompasa. Sa taksama i svime 1900 i nešto kuna. Jedva čekam!!!
ja idem 29.10.
Vienna_vg is offline  
Old 20.10.2010., 09:25   #1648
alo ljudi!
evo ja sam se prije koji dan vratila s mog 10dnevnog puta u sklopu kojeg sam posjetila istanbul:5 dana, sofiju 1 dan i beograd 2 dana..
al,prvo cu napisat kako mi je teklo putovabje vlakom za one koji misle na taj nacin ici..
dakle, iz zagreba smo isli ponocnim vlakom za beograd: karta za nas 3 je kostala (povratna) 557kn- moze se dobit grupni popust kako smo mi i dobili. na granici je proslo sve ok, samo su udrili pecate i to je to. ujutro nesto iza 6 smo bili u beogradu.. taman smo imali vremena da promjenimo eure u dinare (10eura=106dinara), kupili smo kartu balkan flexi pass koja je kostala 51 eur (al mora se platiti u dinarima, ili karticom) za mlade do 26, uz predocenje putovnice. teta na salteru nam je rekla da mozemo odma u beogradu uzeti kuset kola koja idu direkt do istanbula uz nadoplatu 10eura, i da se dogovorimo u vlaku s kondukterom (cuvarom vagona).. tako smo i napravili, ali, zeznio nas je.. bilo je nas 4, on je trazio 50eura. onih ekstra 10eura je trazio da mu damo pa da on nece nikoga vise stavit s nama u kupe.. i dali smo mu,iako nismo trebali jer je vagon bio poluprazan. od beograda do istanbula nismo presjedali nego smo bili u tom vagonu koji se u nišu i u sofiji kacio na druge lokomotive..srpsko-bugarska granica je isto prosla u redu: nije bilo nikakvih svercera u vlaku, nisu nas gnjavili. u noci oko 4 smo dosli na bugarsko-tursku granicu i tu smo svi morali izaci iz vlaka i ici na pecatiranje putovnica. drzavljani RH ulaze u tursku bez viza i nas 4 smo bili gotovi za koji minut. za cijeli vlak procedura je trajala oko 1 sat.za nocnu voznju smo dobili posteljinu,jastuke,deke koji su bili cisti.. s kasnjenjem od oko 3,5 sata smo stigli naredni dan u istanbul..
sta se tice karte balkan flexipass: dobiju se 2 papirica, na prvom nista ne upisujete nego kad dode kontrola za karte,oni upisu datum puta, a na drugom papiricu sami upisete relaciju na kojoj se vozite: dakle: beograd-istanbul.
POVRATAK: vlak je sa sirkeci stanice krenio u 22 sata, i opet smo uzeli kuset kola do beograda: ovaj put nas je trazio 10eura po osobi (nije nista ekstra trazio), i rekao da se zakljucamo i nikog ne pustamo unutra. vagon je ovaj put bio skoro pun. isto smo dobili posteljinu,deke,jastuke.. opet u noci stizemo na tursko-bugarsku granicu i izlazimo vani. procedura traje opet oko 1h za cijeli vlak, nas 4 hrvata smo opet bili gotovi za tren. i onda,oko 12.49 stizemo u sofiju. lokomotiva za beograd je otisla u 12.10 i nisu nas htjeli cekat.. imali smo iduci vlak u 20.45 navecer. odmah su nas sve potjerali iz vlaka jer je vagon morao otic s tog perona.nije nam bilo druge nego ostaviti stvari na kolodvoru i otici u grad do 20 navecer.
navecer u 20.45 vlak je krenuo za beograd po voznom redu. nisu nas opet trazili da platimo za kuset (jos najbolje da jesu!!!). na bugarsko-srpskoj granici mi nismo imali nikakvih problema, ali se vlak dosta dugo zadrzao na granici. ujutro malo prije 6.30 stizemo u beograd..
sta se tice samih kuset vagona, onaj u povratku za beograd je bio nesto bolji od onog kojim smo isli dolje. ali pripremite se na uzasne i smrdljive wc-e... to je bilo strasno!
ivana2702 is offline  
Old 20.10.2010., 10:04   #1649
dalje, istanbul..
odmah da kazem, nas je 4 islo dolje, i nismo isli s namjerom da prodemo cijeli grad uzduz i poprijeko nego smo laganini setali, gledali kako nam se sto dalo..
prvi dan smo stigli u istanbul na sirkeci stanicu oko 11sati i odmah smo potrazili hostel. hostel je bio 5min pjeske od stanice: Istanbul Harmony Hostel. mi smo rezervirali 12 krevetnu sobu za 8 eura noc,ali su tu svi kreveti bili zauzeti pa su nas smjestili u 6krevetnu sobu sve 4 noci i nismo morali nista nadoplatit..
dorucak nije bio bas nesto, ne mozes se bas najest: 1 jaje, 4 masline, malo sira, zlica marmelade, 2 fete kruha i to je to.. ako oces popit caj, imas tamo vrucu vodu ali moras sam donijet vrecicu caja.. ugl,na dorucak ne racunajte. cistoca, nije bila bas nesto ekstra,al nismo ni ocekivali nesto previse. ali,za svaku pohvalu je atmosfera u hostelu.. odmah prvu vecer smo upoznali ekipu iz hostela s kojima smo isli vanka, i jos su nas 2 gazde hostela vodili, platili nam taksi, odveli nas u klub.. inace,hostel je stvarno na odlicnoj poziciji, izmedu sirkeci stanice i topkapi palace.. jos jedna stvar:u hostel se ulazi kroz ducan tepiha! gazde u prizemlju imaju taj ducan a gore je hostel.. ali,nije to smetalo ako zelite ic vanka, cijelu noc je bio otvoren i netko je uvijek dezurao..
prvi dan kad smo dosli bila je subota i taj dan smo malo setali okolo.. prostali smo gradom da vidimo di se sta nalazi. usli smo u basilica cistern. ulaz je 10tl. red je bio ogroman,al smo u roku 5min bili unutra jer stvarno brzo ide.. tamo je predivno! ono osvljetljenje je vrhunski pogodeno. morate otic.. nakon toga smo otisli prosetat grand bazarom i spice bazarom. kupili smo rahat lokum.. na grand bazaru ima GATE 13 (slucajno smo tu izasli van), i naletili smo na mali ducancic di se prodaje rahat lokum.. bio je najjeftiniji kojeg smo nasli (jer nije bio u nikakvim glavnim ulicama), a odlicne rahate ima!!!! tamo smo se vratili i prije nego smo isli kuci da se opskrbimo..
tu vecer smo isli s gazdama i ekipom iz hostela: nas 10ak, isli vani. naravno,na taksim.. isli smo taksijem. taxi od sirkeci do taksima kosta 15-16tl (NE vise). bilo je odlicno!!

drugi dan: nedjelja. prvo smo potrazili turski kafic da probamo njihovu kafu.. nasli smo jedan u sporednoj ulicici od one glavne koja vodi od sirkeci do eminona. kava je bila 2.5tl.. caj je tamo 2tl.. tamo su sjedili sami turci pa smo se zato i odlucili otic u taj kafic.. nakon toga isli smo u aja sofiju. ulaz je 20tl. moram reci da je stvarno ogromna i impozantna gradevina, ali sam nekako,vise ocekivala od unutrasnjosti.. stekla sam dojam kao da oni ne brinu bas o njoj.. uglavnom, svakako vidjeti!
nakon toga smo otisli u novu dzamiju:yeni cami.. ulaz besplatan, obavezno nositi maramu i izut se!
popodne smo prosetali do galata tornja (nismo ulazili jer je red bio oooooogroman), i dalje smo setali po istikal casadei (ako se tako pise).. kad su ducani zatvorili sjeli smo u jedan kafic, narucili nargilu i caj i uzivali. nargila je tu bila 12tl,a caj 4tl.. dobijes lijepo dekicu, upalili su onaj vanjski grijac, sjedis, pusis, pijes.. ma divota!

treci dan: ponedjeljak: posto je taj dan bilo lijepo vrijeme, otisli smo na turu bosporom..
postoji na eminonu krcato brodova i samo dodete tamo, svako malo netko ide.. bila je tura vecim brodom za 10tl koja ide do drugog mosta europskom stranom i nazad azijsokm,ali ne staje na azijsku stranu..
mi smo se pogodili s jednim civjekom koji je imao manji brod da idemo s njim za 15tl (trajalo je oko 2 sata) i da nas u povratku iskrca na uskudar. tako je i bilo.. voznja je zbilja odlicna,otidite.. mozete vidjeti bogate vila, dzamije, palace.. ma stavrno je odlicna tura. i u povratku nas je po dogovoru iskrcao na uskudar.. tamo smo prosetali, pojeli nesto. jeftinija je azijska od europse strane. upali smo u neku fancy slasticarnu di smo jeli ODLICNE kolace za 5,5tl.. ne znam kako se zove,ne mogu se sjetit.. al stvarno je uredena savrseno, gore na vrhu ima dolicnu terasu, wc je bio tako cist (ni kod nas nije tako cisto).. probali smo onu njihovu ribu sa salatom i limunovim sokom u kruhu za 4tl-savrseno! kad nam je dosadilo isli smo trajektom nazad na eminonu. jeton smo kupili na automatu bez ikakvih problema-ima na engleskom. kosta 1.5tl i voznja natrag traje oko 15min..
tu vecer smo isli i u plavu dzamiju. takodjer ulaz je besplatan. vec je bio mrak kad smo dosli,i moglo se bez problema uc unutra. ekipa iz hostela nam je rekla da je ona otvorena 24h, cak i za posjetitelje. stvarno je ogromna, i predivna!
navecer smo isli vani opet na taksim.. momku iz hostela je bio rodedan pa smo isli festat malo. izlazak opet super!

cetvrti dan: utorak. kisa je pocela padat i to jutro smo svi bili bolesni. svi smo dobili proljev.. vjerojatno od njihove hrane-valjda nismo navikli na puno zacina koje oni upotrebljavaju..
ja sam sama otisla u dolmabahce (jer sam jedino ja imala ISIC). tramvajem sam isla na zadnju stanicu i dalje 10min pjeske.. ulaz je za mene bio 1tl. red za kupit kartu je bio ogroman, i cekala sam bar 45min. i kad sam usla unutra, opet je bio red za uci u palacu,jer tamo ne mozes uci bez vodica. pa se caka red dok prvi vodic bude slobodan.. to nisam dugo cekala,mozda 10-15min. sama tura po palaci je trajala vise od 1h. palaca iznutra je stvarno predivna i svakako otidite pogledat! posto sam stvarno bila bolesna nisam isla na turu po haremu nego sam odmah isla natrag u hostel. to popodne smo opet otisli na grand bazar kupiti suvenircice za kuci.. kupili smo svasta: nargile, one njihove savrsene lampe, razne gluposti.. dakle,najbitinije-cjenkanje! mom dragom je to islo dosta dobro! ostatak vremena smo visili po kaficima i pili caj. nasli smo jedan odlican kafic odmah kraj hostela, ureden u turskom stilu, sve sareno, s niskim stolicem i jastucima, pa smo se tu lijecili. hahahaha!

peti dan: srijeda. odjavili se iz hostela i otisli u topkapi palacu. ulaz je 20tl po osobi. redovi unutra su veliki.. ali vrijedi pogledati! svakako preporucam!!! mene su odusevili oni kaftani od sultana i macevi..
otsili smo na spice bazar kupiti zacine. kupili smo 3 vrste caja, 3 vrste zacina, za 18tl sveukupno (bilo je tu dosta grama svega).
navecer u 22h smo isli na vlak........ i bye bye istanbul.....

valjda sam se svega sjetila.. ako itko ima ikakvih pitanja,pitajte, a ja ako se jos cega sjetim, pisat cu..
ivana2702 is offline  
Old 20.10.2010., 11:51   #1650
aj malo o nocnom zivotu
di ste izlazili? beyoglu, oko istiklal cadesi? isli ste po bircevima,klubovima ili?
atmosfera?
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 20.10.2010., 12:24   #1651
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
aj malo o nocnom zivotu
di ste izlazili? beyoglu, oko istiklal cadesi? isli ste po bircevima,klubovima ili?
atmosfera?
Mi kada smo bili smo svaku večer bili u onim najbučnijim ulicama pokraj Istikal Cadesija. Nismo baš išli po klubovima, više se zavalili negdje oko 22 i uz nargile slušali miješanje Lady Gage i njihovih glazbenih zvijezda.

Petkom i subotom se ne može uopće prolaziti kroz te ulice, kroz gužvu se 20 metara pješači po 5-10 minuta. Nigdje nisam vidio toliko nakrcanih ljudi.
Grupa Queen is online now  
Old 20.10.2010., 13:09   #1652
nocni zivot...
izlazili smo u beyoglu.. isli bi taksijem na taksim, i onda bi se spustili u istiklal ulicu.. isli smo u subotu i ponediljak tamo vanka.. krenili bi tamo oko ponoci, i u hostel bi se vratili oko 5. daklem,pravi nocni izlazak.
tamo ima jako puno kafica i klubova, ispred kojih stoji ekipa: come on my friend....
prvu vecer smo isli s gazdama hostela i odveli su nas u neki klub (nemam pojma kako se zvao), upad je bia besplatno. al pice unutra je kostalo!! 3 piva je doslo oko 30-35tl.. tako nesto.. ono, klub na 2 kata, ekipe ko u prici, atmosfera ludnica. muzika: pusti lady gagu,pa usred pisme ubaci neku tursku muziku (ala turski folk,tako nam se cinilo), pa onda opet nesto strano, i tako stalno. bilo je malo cudno sta tako miksa pisme,al sve u svemu super!
drugi put smo isto dosli na taksim taksijem, ovaj put je islo nas 6 iz hostela (bez gazda), i sami smo diravali po istiklal ulici, i svako malo bi usli u neki klub. ponediljkom obicno nema ekipe vanka (bar se nama tako cinilo-u subotu je bila bas prava guzva). tu vecer smo zavrsili u klubu Dark: neka rupa di je bila muzika uzivo,svira je neki rock bend.. lik na vratima sta nas je uvea unutra je reka da nam daju cijenu piva (pola litre) za 5tl! duga prica,al eto, uspili smo dobit jeftino pice...
u sultanahmetu nisam bas vidila klubova i kafica za izlaske..
uglavnom, nocni zivot je na i oko taksima i u onoj glavnoj ulici istiklal cd..
ivana2702 is offline  
Old 20.10.2010., 13:47   #1653
Evo i mojih dojmova o noćnom životu u Istanbulu. Kao što je već opisano, noćni život Istanbula je uglavnom u Beyoglu (barem sam ja tamo uglavnom visio). U Sulatanahmetu ima jedna živahna ulica (Akbiyik caddesi) i mislim da je to to. Nije mi jasno zašto oni koji misle tulumariti uzimaju smještaj u Sultanahmetu. Praktičnije je u Beyoglu/Taksim, tamo isto ima masu hotela/hostela. Lakše se nakon tulumarenja pješke smjestit u hotel.

U Beyoglu je navečer prava ludnica, pogotovo vikendom. Ja nisam bio u nijednom klubu. Uglavnom sam bio po kafićima koji se nakon nekog vremena pretvore u kao nekakve klubove gdje se tulumari do zore, nemaju radno vrijeme, heh. Cijena pive je 5-9 lira (0.5 litre) a imaju i neku mjeru od 0.7. Negdje van Beyoglu se piva može naći i za 3.5 lire, u dućanu za 2-2.5 (u manjim dućanima, ne znam kako je u velikim centrima). Inače mi je efes skroz dobro pivo. Još je popularna njihova rakija, od 6 lira pa naviše. Po meni, pijača im nije baš jeftina. Kava košta od 2-5 lira, čaj od 0.75-2 lire, sve ovisi o lokaciji.

Kao što je ivana rekla, Aja Sofija je zanimljiva izvana, ali je unutra nekako prazna.

Topkapi palaču isto vrijedi posjetiti, harem se plaća dodatno.

E, i spomenula je ivana da je padala kiša. I mene je zadesila kiša. Obično kad padne kiša, ulice se poprilično poplave, nije im baš nešto kanalizacija. Inače, Beyoglu je prilično uredan i ćist kvart, al kad se maknete malo sa strane, hm....

I 90% konobara u Beyoglu nema pojma engleski, ni riječi. Obično u svakom restoranu ima jedan koji zna nešto pa obično njega zovu da posluži strance. U sultanahmetu je već bolja situacija. Bar je moj dojam takav.
Dr.Robert is offline  
Old 20.10.2010., 15:21   #1654
znam da je Beyoglu glavni djir, i tamo sam planirala smjestaj bas zbog toga samo me zanimalo to s bircevima i glazbom unutra, ali sad mi je sve jasnije nakon vasih postova
a vecina se smjesta na sultanahmetu jer je tamo najveci izbor hostela a i jeftinije je. Beyoglu- manji izobr hostela (iako ima hotela) a mozda i malo skuplji (iako sam na netu nasla neke ok apartmane za malu cijenu), pa je vjerojatno to razlog zasto vecina ide na sultanahmet. plus mnogi ne znaju da je nocni djir bas u Beyogluu a ne u pov.dijelu grada
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 20.10.2010., 17:10   #1655
A to jest, malo je manji izbor hotela i hostela u Beyoglu, a ima ih i dosta fancy hotela. Ali ako se dovoljno traži, može se naći povoljno. Evo jedan zanimljiv link: http://members.virtualtourist.com/m/a4c2f/bf0/3/

Navodno je još u Ortakoyu i Kadikoyu živahno. U Ortakoyu nisam ostajao do prekasno, nije veselo kao u Beyoglu ali je ok, a Kadikoy mi je bio malo van ruke za noćni izlazak. Zapravo, u Beyoglu je skroz dobro pa i nema potrebe ići okolo.
Dr.Robert is offline  
Old 20.10.2010., 17:19   #1656
pricali su mi da je Ortakoy isto dosta ziv, tamo idu domaci, nema bas strendzera.
A Kadikoy je na azijskoj strani pa je mozda nezgodno za nekog tko stanuje na europskoj strani (ne znam kak je daleko sa taxijem, nisam nikad bila u Istanbulu, ali dobro pamtim imena i price od drugih)
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 20.10.2010., 18:00   #1657
ja sam znala da je nocni zivot koncentriran oko taksima, i trazila sam tamo smjestaj, ali nisam mogla nac nesto zadovoljavajuce.. ili nisu recenzije bile dobre ako mi je odgovarala lova, ili je bilo preskupo.. mi smo placali 8eura za noc u sultanahmetu, a taksi do taksima nas je kostao 15tl. uvijek nas se u taksi potrpalo bar 5, tako da kad se to podijeli ispadne 3tl po osobi za taxi.. na kraju mi se vise isplatilo uzet smjestaj na sultanahmetu jer su tamo i aja sofija, plava dzamija, cisterne...-sve ono sto se ide tamo i gledat (osim dolmabahce).
moram reci da me iznenadio taj dio oko taksima i ta glavan ulica- uopce nije tipicno turski, sve 'normalni' ducani: mango, zara...... u tom dijelu smo jedan dan rucali, i cura koja nas je posluzivala stvarno je ocajno znala engleski.. a opet,u kaficima govore dobro. u sultanahmetu svi govore engleski, a dosta govore i srpski.
ja nisam primjetila neke poplave po ulicama dok je kisa padala.. doduse, nije to bila bas prava kisa.. cijeli dan bi lagano sipila, al pravu kisu tamo nismo vidili..
ivana2702 is offline  
Old 31.10.2010., 13:38   #1658
Evo tražim svuda po netu, ali ne mogu naći...obzirom da cu biti u Istanbulu u periodu oko Nove Godine, molim one koji znaju za informacije:

Da li džamije, muzeji i palače rade na Novu Godinu obzirom da je praznik?
Kojim danom su zatvorene Topkapi i Dolmabahce?
Isplati li se vidjeti Miniaturk Park i da li je on otvoren na Novu Godinu?

Hvala unaprijed!
vivax is offline  
Old 01.11.2010., 10:41   #1659
Bemu i ja se spremam za stambul za novu godinu al tamo ljudi lete u zrak. mislim da će doći do privremene promjene destinacije.

inače hvala za info stvarno ima super stvari ovdje napisanih
nikola-CRO is offline  
Old 01.11.2010., 12:49   #1660
Quote:
vivax kaže: Pogledaj post
Evo tražim svuda po netu, ali ne mogu naći...obzirom da cu biti u Istanbulu u periodu oko Nove Godine, molim one koji znaju za informacije:

Da li džamije, muzeji i palače rade na Novu Godinu obzirom da je praznik?
Kojim danom su zatvorene Topkapi i Dolmabahce?
Isplati li se vidjeti Miniaturk Park i da li je on otvoren na Novu Godinu?

Hvala unaprijed!
ne znam ti za period nove godine, al inace: Dolmabahce i Aja Sofija su zatvoreni ponediljkom, Topkapi je zatvorena utorkom.
ivana2702 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:45.