Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2015., 23:30   #1
Kako spojiti dva zvona

Imam jedno zvono, i htio bi spojiti drugo, ne kuzim se u struju, trebam starcima sloziti.

Zvonca kolko se razumijem su 220V, probao sam ovako spojiti, ali kad se stisne tipkalo, niti jedno zvonce ne zvoni, kad sam zamjenio zice ista stvar

Molim za pomoc ako moze ovako preko slike


urbis72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 09:30   #2
Dovedeš fazu (L1) s osigurača ili iz razvodne kutije na prekidač, s prekidača vodiš drugu žicu na zvono.
Druga žica na zvonu je nula (0), nju uzimaš s glavne ploče ili iz razvodne kutije i spajaš na drugi priključak na zvonu.
Ako ne znaš o čemu pričam, pozovi električara koji će to riješiti za 5-30 minuta, ovisno o instalacijama.
__________________
Nisam ginekolog ali mogu pogledati
bajadojaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 10:46   #3
Ne vidim sliku (službeni komp ne prikazuje ). Ali ako si imao jedno funkcionalno zvono trebao si samo sa njega produžiti obje žice do drugoga i spojiti paralelno. Najjednostavnije za nekog tko se ne kuži u struju. Inaće ti je dovoljno produžiti samo fazu a nulu možeš uzeti od drugdje, samo mora biti sa iste razvodne ploće inaće lete fidovke van kod svakog pritiska zvona. No najjednostavnije je ova prva opcija pa si miran).
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 11:52   #4
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Ne vidim sliku (službeni komp ne prikazuje ). Ali ako si imao jedno funkcionalno zvono trebao si samo sa njega produžiti obje žice do drugoga i spojiti paralelno. Najjednostavnije za nekog tko se ne kuži u struju. Inaće ti je dovoljno produžiti samo fazu a nulu možeš uzeti od drugdje, samo mora biti sa iste razvodne ploće inaće lete fidovke van kod svakog pritiska zvona. No najjednostavnije je ova prva opcija pa si miran).
Evo slike
http://postimg.org/image/rrzjehvyr/

Pa tako sam i napravio, pa mi zvona nisu radila
urbis72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 11:53   #5
Quote:
bajadojaja kaže: Pogledaj post
Dovedeš fazu (L1) s osigurača ili iz razvodne kutije na prekidač, s prekidača vodiš drugu žicu na zvono.
Druga žica na zvonu je nula (0), nju uzimaš s glavne ploče ili iz razvodne kutije i spajaš na drugi priključak na zvonu.
Ako ne znaš o čemu pričam, pozovi električara koji će to riješiti za 5-30 minuta, ovisno o instalacijama.
Pa da imam nekoga tko zeli doci zvao bi, vecina su obecavali ali nisu dosli, a znam ako dode da ce uzeti laku lovu za tri minuta posla, pa zato pitam za pomoc
urbis72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 12:10   #6
Osigurać i sl si provjerio?
Ajde ti nama slikaj baš kako si to spojio. Jer ovako bi trebalo raditi, sad jedino ako nešto nije krivo ili loše spojeno.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 16:22   #7
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Osigurać i sl si provjerio?
Ajde ti nama slikaj baš kako si to spojio. Jer ovako bi trebalo raditi, sad jedino ako nešto nije krivo ili loše spojeno.

Pa stavio sam sliku..

http://postimg.org/image/rrzjehvyr/

znaci kako je nacrtano tako sam stavio.

Znaci lijevo zvono na slici radi, kada sam spojio zice kako je na slici(drugo zvonce), zvonce uopce nije radio, niti jedan niti drugi
urbis72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 16:32   #8
Gle negdje je greška u spojevima. Ako je tebi problem to slikati, bogme je i nama problem pogađati. Kristalna kugla mi je neki dan zveknula u blato i sad samo pokazuje realityje od RTL-a (valjda je zaglavila na Beogradu), pa na slijepo više ne mogu pogađati.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 16:39   #9
da li si siguran da je jedno i drugo 220V
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 18:48   #10
I nisi napisao (ili mi je promaklo) jesi li probao i jedno i drugo zvono pojedinačno spojiti da vidiš dal rade (pogotovo to novo - staro valjda jos uvijek radi?)
mario_bla is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 19:01   #11
novo zvono ti je 8 v i vjerovatno si ga skurio
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 19:14   #12
Koka svaka čast. Dopodne sam gledao sliku na mobitelu pa taj dio nisam vidio. Zbilja je na naljepnici označeno da je to 8 V. Gdje si samo to našao? Inaće starci mi imaju neku glupost od zvonsa sa 9V baterijom a samo pobuda je preko 220V. Da nije ovo nešto sl?
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 19:49   #13
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Koka svaka čast. Dopodne sam gledao sliku na mobitelu pa taj dio nisam vidio. Zbilja je na naljepnici označeno da je to 8 V. Gdje si samo to našao? Inaće starci mi imaju neku glupost od zvonsa sa 9V baterijom a samo pobuda je preko 220V. Da nije ovo nešto sl?
ma te gongove smo nekad koristili pa znam....
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 20:38   #14
LOL


a bas sam tenkre....

8v...

a nista hvala na pomoci svima

ajde svaka cast da citas naljepnicu...ja gledao, vrtio..mislio sam da je od 12v...ali prema skici koja je bila na slici nije odgovaralo...
urbis72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 21:35   #15
Kojih sad 12 V? Tebi treba 220 V AC a ne 12 V
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 23:06   #16
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Kojih sad 12 V? Tebi treba 220 V AC a ne 12 V

Na kutiji kolko se sjecam bilo je nacrtana shema

od 12V i 220V

ovaj od 12V je imao nacrtan transformator i prema tome sam zakljucio da nije od 12v, jer ne vidim nigdje transformator
urbis72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 23:07   #17
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Gle negdje je greška u spojevima. Ako je tebi problem to slikati, bogme je i nama problem pogađati. Kristalna kugla mi je neki dan zveknula u blato i sad samo pokazuje realityje od RTL-a (valjda je zaglavila na Beogradu), pa na slijepo više ne mogu pogađati.
Pa ne kuzim sto da slikam, ako sam slikao i stavio...

Pa naravno da nemas kristalnu kuglu..

hvala ti na trudu
urbis72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 23:14   #18
Jel se meni čini ili na starom zvonu ispod one smeđe štukane žice piše napon na kojem radi to zvono. Ne vidi se sve ali kad uvečam čini mi se da piše 220 V.
Gle, ajde ti unimer u ruke i izmjeri koliki napon imaš na tom zvonu? Ovo je zbilja sad pogađanje, jer standardne instalacije za zvono imaju normalnih 22oV , bar one normalne kučne. E sad ako ti imaš neki portafon ili nešto ekstra mimo faza-tipkalo-zvono-nula mi to zbilja ne možemo znati niti pogoditi kakvu ti instalaciju imaš.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 23:16   #19
Quote:
urbis72 kaže: Pogledaj post
Pa ne kuzim sto da slikam, ako sam slikao i stavio...

Pa naravno da nemas kristalnu kuglu..

hvala ti na trudu
Naj se ljutiti ali ti si nama slikao dva zvona između kojih si u peintu povukao dvije crte a ne prave žice i pravi spoj kako si spojio.
No to sada nije ni važno jer sad je već pitanje kakvu ti instalaciju imaš (post iznad). Dok to ne riješiš možeš samo sve vratiti kako je bilo i odustati od daljnjih radova bez nekoga tko zna što radi.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 00:05   #20
Quote:
urbis72 kaže: Pogledaj post
Na kutiji kolko se sjecam bilo je nacrtana shema

od 12V i 220V

ovaj od 12V je imao nacrtan transformator i prema tome sam zakljucio da nije od 12v, jer ne vidim nigdje transformator
nije nacrtan trafo nego magnetna špula ....(zavojnica)
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:10.