Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2009., 20:51   #1
Klinička smrt

Dali Vam je klinicka smrtdovoljan dokaz za zivot poslje smrti??? Znaci, kad neko umre i ozive ga, http://kontakt.bloger.hr/post/klinic...la/301157.aspx
Flunkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 21:58   #2
Haha, jeste pogledali onaj video na kraju gdje lik tvrdi da je bio u paklu
Lik je tolko toga namljeo da je to strašno
Uglavnom ja ne vjerujem u nikakav život poslije smrti...
Hiperaktivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 09:28   #3
Quote:
Hiperaktivo kaže: Pogledaj post
Haha, jeste pogledali onaj video na kraju gdje lik tvrdi da je bio u paklu
Lik je tolko toga namljeo da je to strašno

Lik je komedijaš
lenas84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2009., 22:12   #4
bila sam klinički mrtva...ne mogu izvući iz toga nekakve zaključke. Zaspala sam i probudila se nakon nekog vremena. I to je to. Nema ničega između, čak ni mraka, jednostavno prestaneš postojati, a to možda i nije tako loše...Ako smrt tako izgleda, nemam ništa protiv nje. Jednostavno se ugasimo..
evo, ja sam se vratila.
drako is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 00:57   #5
Quote:
drako kaže: Pogledaj post
bila sam klinički mrtva...ne mogu izvući iz toga nekakve zaključke. Zaspala sam i probudila se nakon nekog vremena. I to je to. Nema ničega između, čak ni mraka, jednostavno prestaneš postojati, a to možda i nije tako loše...Ako smrt tako izgleda, nemam ništa protiv nje. Jednostavno se ugasimo..
evo, ja sam se vratila.
to sto ti nije dano da se sjecas,neznaci da ne postoji

Inace vec ima tema.. https://www.forum.hr/showthread.php?t=224573
Alex84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 09:05   #6
Quote:
drako kaže: Pogledaj post
bila sam klinički mrtva...ne mogu izvući iz toga nekakve zaključke. Zaspala sam i probudila se nakon nekog vremena. I to je to. Nema ničega između, čak ni mraka, jednostavno prestaneš postojati, a to možda i nije tako loše...Ako smrt tako izgleda, nemam ništa protiv nje. Jednostavno se ugasimo..
evo, ja sam se vratila.
Pa tako je i kad zaspis. Nista traumatsko. Razlika je jedino da se u slucaju smrti vise nemozes probuditi.

Klinicka smrt je iskljucivo legalisticki pojam. To je lijecnicki kriterij po kome se nekoga proglasava mrtvim. On to ne mora biti i u nekim slucajevima, kao i u tvom primjeru ljudi "ozive". U stvari, ti nisi bila mrtva nego su se lijecnici zabunil.
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 23:00   #7
Quote:
drako kaže: Pogledaj post
bila sam klinički mrtva...ne mogu izvući iz toga nekakve zaključke. Zaspala sam i probudila se nakon nekog vremena. I to je to. Nema ničega između, čak ni mraka, jednostavno prestaneš postojati, a to možda i nije tako loše...Ako smrt tako izgleda, nemam ništa protiv nje. Jednostavno se ugasimo..
evo, ja sam se vratila.
ja se s tim ne mirim...mislim da ipak nešto ima...tko zna zašto si ti tamo završila...
*binnaa* is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 12:00   #8
Quote:
*binnaa* kaže: Pogledaj post
ja se s tim ne mirim...mislim da ipak nešto ima...tko zna zašto si ti tamo završila...
Nije "nigdje" završila. To samo znači da nije imala halucinacije. Čula sam priče od drugih i sve se uvelike razlikuju-čudno svako vidi baš ono što je sam vjerovao. Kad ti dođe vrijeme, dođe ti vrijeme i to je to.
Kikkolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 02:46   #9
pročitaj one dvije knjige od Raymonda Moodya , život poslije života i ne znam kako se druga zove

tamo ti je sve o toj kliničkoj smrti
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 13:55   #10
Quote:
Flunkica kaže: Pogledaj post
Dali Vam je klinicka smrtdovoljan dokaz za zivot poslje smrti??? Znaci, kad neko umre i ozive ga, http://kontakt.bloger.hr/post/klinic...la/301157.aspx
Jel mislis na reinkarnaciju ili?
Nidjo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 20:15   #11
Quote:
Nidjo123 kaže: Pogledaj post
Jel mislis na reinkarnaciju ili?
NE!!!
To se misli kada umreš pa onda oživiš.
Isto kao kad padneš u nesvijet pa se onda probudiš.
__________________
Earth to earth, ashes to ashes, dust to dust
there is noting new under the sun
only time will tell when my moment is to come
WikiMaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 20:12   #12
Ima jedna žena koja je bila klinički mrtva i rekla je kako kad je bila mrtva da je hodala po jednom tunelu i da je na kraju tog tunela bila bijela svijetlost,i onda joj je iz te svjetlosti došla časna sestra i rekla joj:Vi ćete živjeti.A tada je sve nestalo i ćula je glasove liječnika.
__________________
Earth to earth, ashes to ashes, dust to dust
there is noting new under the sun
only time will tell when my moment is to come
WikiMaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 17:01   #13
Vjerujem u život poslije smrti,zašto bismo, ako nema ničeg iza ovog života uopće živjeli ?
Ne bi ovaj život, ni sve ono što život, donosi pogotovo ono negativno, imalo nikakvog smisla.

Materija i energija ne mogu same sebe proizvesti, tako da mora postojati netko vječan, netko svemoguć koji to može stvorit
to je BOG.
__________________
svaki je ljudski život važan bez obzira koliko nevidljiv bio.
Everything that's realistic has some sort of ugliness in it. Even a flower is ugly when it wilts, a bird when it seeks its prey, the ocean when it becomes violent.
ashes animae is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 17:38   #14
Pim van Lommel
From Wikipedia, the free encyclopedia
Jump to: navigation, search
Quote:
Pim van Lommel (born 15 March 1943) is a Dutch cardiologist and scientist.
Biography

Van Lommel is best known for his scientific work on the subjects of near-death experiences and consciousness, including a prospective study published in the medical journal The Lancet.[1] He is also the author of the 2007 Dutch book[citation needed] titled Endless Consciousness: A scientific approach to the near-death experience (Eindeloos Bewustzijn: een wetenschappelijke visie op de Bijna-Dood Ervaring), which has been translated to German, English, French and Spanish (English translation: Consciousness Beyond Life, The Science of the Near-Death Experience", Harper Collins, 2010).

Van Lommel studied medicine at Utrecht University, specializing in cardiology. He worked as a cardiologist at the Rijnstate Hospital, Arnhem, for 26 years (1977-2003)
.

http://bookos.org/s/?q=Pim+van+Lommel&t=0
Sandiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 19:18   #15
Quote:
ashes animae kaže: Pogledaj post
Vjerujem u život poslije smrti,zašto bismo, ako nema ničeg iza ovog života uopće živjeli ?
Ne bi ovaj život, ni sve ono što život, donosi pogotovo ono negativno, imalo nikakvog smisla.

Materija i energija ne mogu same sebe proizvesti, tako da mora postojati netko vječan, netko svemoguć koji to može stvorit
to je BOG.
zašto bi kamen postojao ako nema ništa iza ovog materijalnog postojanja? čemu ta opsesivna potreba za nečim poslije ovog života, uživaj dok si tu i budi sretan da jesi, seize the day.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 22:33   #16
inace, bilo je jedno istrazivanje da kada umires, mozak "ispaljuje" posljednje elektricne impulse sto kod pacijenata izaziva vrlo zive i apstraktne slike, sto bi moglo biti odgovor na pitanje zasto ljudi u klinickoj smrti, koja zapravo i nije prava smrt dozivljavaju to sto dozivljavaju.

uostalom, to je i logicno. kada malo bolje pogledamo, netko ili nesto sto je napravilo nasa tijela tako savrsena, da mogu funkcionirati 0-24h 80 godina, sigurno nebi napravio takvu gresku da nas je isprogramirao da nas nasa dusa moze napustiti prije nego sto nasa tijela i mozgovi stvarno umru. razmislite malo o tome...

Quote:
ashes animae kaže: Pogledaj post
Vjerujem u život poslije smrti,zašto bismo, ako nema ničeg iza ovog života uopće živjeli ?
Ne bi ovaj život, ni sve ono što život, donosi pogotovo ono negativno, imalo nikakvog smisla.

Materija i energija ne mogu same sebe proizvesti, tako da mora postojati netko vječan, netko svemoguć koji to može stvorit
to je BOG.
da, ali tko je onda stvorio tog nekog koji je vjecan? ti si mozda prihvatila odgovor da je bog stvorio materiju jer ti taj odgovor pase pa ga nisi ispitivala dovoljno, ali to nije ni priblizno odgovor na pitanje koje si postavila.
__________________
Zagonetka:
inflection0071 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 00:09   #17
Quote:
inflection0071 kaže: Pogledaj post
inace, bilo je jedno istrazivanje da kada umires, mozak "ispaljuje" posljednje elektricne impulse sto kod pacijenata izaziva vrlo zive i apstraktne slike, sto bi moglo biti odgovor na pitanje zasto ljudi u klinickoj smrti, koja zapravo i nije prava smrt dozivljavaju to sto dozivljavaju.
Nikakve 'žive' i 'apstraktne' slike koje ispaljuje mozak ne mogu objasniti sve te stvari koje ljudi vide tijekom nde-a. Pročitaj malo više tih iskustva pa bude ti i jasno zašto. Još se uvijek istražuje i za sada nitko nije dao objašnjenje koje obuhvaća i koje može objasniti apsulutno sve što se tijekom tih iskustva događa.

Dosta toga je još na nivou onoga, netko nekome stimulira određene dijelove u mozgu, onda taj kome se to radi vidi slike svojega života kako na brzinu prođu, i to je onda kaotiga objašnjenje za užasno detaljne hologramske 3D 'slike' i slično.. ili isto se nešto slično napravi pa netko vidi svjetlo, i to je onda kaotiga objašnjenje za ono svjetlo kakvog ga ljudi opisuju.. malo morgen. itd.

I za informaciju nekih ovdje bisera, prošlih i budučih, ipak ima par slučajeva koji ukazuju da ovdje ipak nije u pitanju to da mozak sam sebi stvara oproštajni san. Več da svijest ipak nastavlja dalje. Tko god ovo kvota i pita 'gdje?' očito nije istražio dulje od 30 minuta o toj temi.

Quote:
da, ali tko je onda stvorio tog nekog koji je vjecan?
Ovdje neću ništa komentirati. probaj sam vidjeti gdje se nalazi greška.

Ali dobro, tema je u banani, ja baš nemam trenutno volje pa ni neću ništa dalje komentirati. Samo za btw sam napisao.

Zadnje uređivanje Ironrage : 04.04.2013. at 00:15.
Ironrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 03:49   #18
Uglavnom covjek koji dozivi klinicku smrt nije zapravo mrtav u pravom smislu te rijeci. Mozak mu radi; jedino uz pomoc aparata se potpomaze disanje ako je doslo do zatajenja srca ili nesto slicno.
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 12:26   #19
Slazem se s Ironrageom, jednostavno je neobjasnjivo to sta su ljudi koji su dozivjeli klinicku smrt vidjeli i iskusili, nikakavi impulsi koje salje mozak to ne mogu objasniti koliko god to doktori zeljeli. Moram pogledati koji dokumentarac u vezi toga. Ima li tko kakvu preporuku?
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 13:22   #20
Aha... Surfanje po internetu čini čuda... Za maštu.
Zar nam današnji dan nije dovoljan?
Ne, nije! Svi žele objašnjenje za to što su živi, problem je u tome što ga traže svagdje osim tamo gdje bi trebali.
Kao da bi bog koji sjedi u velikoj fotelji tamo negdje (u mojoj glavi) bilo dovoljno opravdanje za ama baš sve što se malom Perici dogodilo tokom života. To bi značilo da mali Perica nije za niš` kriv - jer
eto bog upravlja marionetom (marionetama). Ma da! I onda dok netko izjavi da nema ničega automatski je loša osoba. Da, kako da ne!
Kikkolina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:53.