Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2010., 12:29   #1
Otvorena - porod mora početi?

U nekoliko godina pročitala sam hrpu priča sa poroda.
Puno priča počinje sa odlaskom na pregled gdje se ustanovi otvorenost 3, 4 cm bez trudova i žena se odma šalje u rodilište. Naravno sljedi drip.

Čemu?
Zašto ne pričekati još malo pa da porod sam krene?

Dosta žena je otvoreno od početka/sredine trudnoće pa normalno čekaju porod.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 12:38   #2
ja mislim da je veca mogucnost infekcije sto je zena vise otvorena a duze se ceka

ja sam otvorena 1 prst a 21+
__________________
...
MAX-factor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 12:39   #3
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
U nekoliko godina pročitala sam hrpu priča sa poroda.
Puno priča počinje sa odlaskom na pregled gdje se ustanovi otvorenost 3, 4 cm bez trudova i žena se odma šalje u rodilište. Naravno sljedi drip.

Čemu?
Zašto ne pričekati još malo pa da porod sam krene?

Dosta žena je otvoreno od početka/sredine trudnoće pa normalno čekaju porod.
koliko znam, velika je razlika biti otvorena recimo 1 prst i 3-4cm
kad je žena otvorenija od prsta-dva a termin je još daleko, ide na serklažu. Ako je kasno za serklažu (on se sprovodi do 24-og tjedna koliko znam), ide se obavezno u bolnicu na čuvanje.
Očito da otvorenost nije baš tako bezazleno kao što mi možda mislimo.
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 12:41   #4
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
koliko znam, velika je razlika biti otvorena recimo 1 prst i 3-4cm
kad je žena otvorenija od prsta-dva a termin je još daleko, ide na serklažu. Ako je kasno za serklažu (on se sprovodi do 24-og tjedna koliko znam), ide se obavezno u bolnicu na čuvanje.
Očito da otvorenost nije baš tako bezazleno kao što mi možda mislimo.
zasto onda gamad meni nece radit serklazu

skracen cerviks i prohodna za prst do ovoja
__________________
...
MAX-factor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 12:43   #5
Quote:
MAX-factor kaže: Pogledaj post
zasto onda gamad meni nece radit serklazu

skracen cerviks i prohodna za prst do ovoja
ma da, pa ni meni nije jasno zašto ti ne rade serklažu
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 12:43   #6
Quote:
MAX-factor kaže: Pogledaj post
zasto onda gamad meni nece radit serklazu

skracen cerviks i prohodna za prst do ovoja
ne znam draga...možda to još uvijek nije indikacija za serklažu
jesi pitala gin?
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 12:45   #7
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Znam da nije dobro ako je prije termina...ja sam mislila na otvorenost u terminu.

Isti slučaj i prošlu srijedu u bolnici na pregledu, žena nema trudove, otvorena 4 cm i šalju je odma u rodilište..termin bio za 2 dana.
pa vjerovatno zato sto je u terminu, a po mojoj logici veca je opasnost od infekcije. to je samo moje misljenje

mozda je veci rizik da se ceka nego da ju porode
__________________
...
MAX-factor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 12:46   #8
Quote:
ina22 kaže: Pogledaj post
ma da, pa ni meni nije jasno zašto ti ne rade serklažu
ne znam niti ja
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
ne znam draga...možda to još uvijek nije indikacija za serklažu
jesi pitala gin?
pa serklazu rade i kad je cerviks samo skracen, ne znam zasto ne bi i za ovo
sutra idem kod privatnika pa cu ga pitat.
__________________
...
MAX-factor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 17:22   #9
Quote:
MAX-factor kaže: Pogledaj post
zasto onda gamad meni nece radit serklazu

skracen cerviks i prohodna za prst do ovoja
max otvoren i prohodan za prst nije isto...ja sam u 26+ imala dijagnozu, cervix skraćen i uloživa za vršak, pa nakon toga c. skraćen i prohodna za prst ali u oba slučaja zatvorena...

sad sam skoro 37+, u ponediljak mi je kontrola, prije manje od 15 dana cervix jedva održan ali i dalje zatvorena...naime vanjsko ušće mi je bilo prohodno, a unutarnje zatvoreno-to je ono koje se počne otvarat kad cervix skroz nestane...pa pitaj svog gina jesi li zbilja otvorena prst-unutarnje ušće ili si prohodna do unutarnjeg ušća... ni meni nije rađena serklaža, gin rekla da se ona radi ako se počnem otvarat a i u 2 tj. je bilo i kasno za to, pa sam samo malo više odmarala i pazila (i par tjedana mirovala)

cervix mi je osjetljiv, tako da bi pri vag. pregledima-tj. nakon njih krvarila malo...tako sad pretp. da je to i slučaj s tobom

edit: sad sam pročitala do kraja postove, tako ovo otvorena do ovoja meni nije pisalo...sad možda ipak nije isti slučaj...( al neću sad brisat post, možda netko ima sl. situaciju ko ja....pa eto, možda mu posluži ko info)
__________________
31.05. ...ja&moja jube...

Zadnje uređivanje pingulinka : 07.04.2010. at 17:28.
pingulinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 17:25   #10
Quote:
pingulinka kaže: Pogledaj post
max otvoren i prohodan za prst nije isto...ja sam u 26+ imala dijagnozu, cervix skraćen i uloživa za vršak, pa nakon toga c. skraćen i prohodna za prst ali u oba slučaja zatvorena...

sad sam skoro 37+, u ponediljak mi je kontrola, prije manje od 15 dana cervix jedva održan ali i dalje zatvorena...naime vanjsko ušće mi je bilo prohodno, a unutarnje zatvoreno-to je ono koje se počne otvarat kad cervix skroz nestane...pa pitaj svog gina jesi li zbilja otvorena prst-unutarnje ušće ili si prohodna do unutarnjeg ušća... ni meni nije rađena serklaža, gin rekla da se ona radi ako se počnem otvarat a i u 2 tj. je bilo i kasno za to, pa sam samo malo više odmarala i pazila (i par tjedana mirovala)
prohodna sam do ovoja i glavice, znaci da sam otvorena jedan prst
i vanjsko i unutarnje usce.

pitat cu ga sutra sve.
__________________
...
MAX-factor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 17:31   #11
Quote:
MAX-factor kaže: Pogledaj post
prohodna sam do ovoja i glavice, znaci da sam otvorena jedan prst
i vanjsko i unutarnje usce.

pitat cu ga sutra sve.
da, sad sad sam pročitala do kraja i vidila ovo do ovoja...brzopleto sam odgovorila, sorry...

ajde na dr. mišljenje...jer ako si otovrena mislim da bi ti radilo serklaž...
__________________
31.05. ...ja&moja jube...
pingulinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 21:54   #12
Quote:
MAX-factor kaže: Pogledaj post
prohodna sam do ovoja i glavice, znaci da sam otvorena jedan prst
i vanjsko i unutarnje usce.

pitat cu ga sutra sve.
to je mislim ona stvar s otvaranjem da se kod prve trudnoće cerviks prvo skraćuje, pa otvara, a kod druge se odmah otvara
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 12:42   #13
Znam da nije dobro ako je prije termina...ja sam mislila na otvorenost u terminu.

Isti slučaj i prošlu srijedu u bolnici na pregledu, žena nema trudove, otvorena 4 cm i šalju je odma u rodilište..termin bio za 2 dana.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 12:48   #14
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Znam da nije dobro ako je prije termina...ja sam mislila na otvorenost u terminu.

Isti slučaj i prošlu srijedu u bolnici na pregledu, žena nema trudove, otvorena 4 cm i šalju je odma u rodilište..termin bio za 2 dana.
ma znaš što ću ti reći...bolje tako nego da se za dva dana nešto iskomplicira...
evo poučena svojim iskustvom: radije bih da mi iduće dijete porode induciranim ali da je sve uredno nego da me puste da dočekam termin a ja otvorena i što sve ne, pa da se svašta može iskomplicirati u međuvremenu. A iskomplicira se za čas. Ja sam 16-og bila kod svog gin na pregledu, sve je bilo super i školski, a dva dana kasnije sam završila na hitnom carskom. Nikad ne znaš.
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 12:52   #15
Quote:
ina22 kaže: Pogledaj post
max, a jesu ti barem rekli strogo mirovanje? ne želim te plašiti ali mene su u 32-om tjednu u bolnici ostavili zbog toga (otvorena prst i kontrakcije sam jako imala)
rekli mi mirovanje i da pojacam magnezij, a vec ga pijem 1200 mg
isto imam kontrakcije ceste i bolne i jos uz sve krvarim, ali nitko me ne j*** ni pol posto. ali ajd barem svaki tjedan moram na pregled da prate pa ce valjda i nesto napravit ako se pogorsa, samo se nadam ne prekasno.

mirujem koliko mogu, dosta lezim, ipak imam malog klinca kojeg ne mogu zapostavit.
__________________
...
MAX-factor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 12:57   #16
Quote:
MAX-factor kaže: Pogledaj post
rekli mi mirovanje i da pojacam magnezij, a vec ga pijem 1200 mg
isto imam kontrakcije ceste i bolne i jos uz sve krvarim, ali nitko me ne j*** ni pol posto. ali ajd barem svaki tjedan moram na pregled da prate pa ce valjda i nesto napravit ako se pogorsa, samo se nadam ne prekasno.

mirujem koliko mogu, dosta lezim, ipak imam malog klinca kojeg ne mogu zapostavit.
ma da, znam... maksimalno odmaraj i bit će to ok! što si ti sve prošla to nitko nije...

a što se tiče teme, da i ja sam čula da u takvom stanju odmah ostavljaju...a valjda znaju šta rade.
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 13:20   #17
mene su u prvoj trudnoći poslali u rađaonu otvorena sam bila malo manje od 2 prsta bez imalo svojih trudova.. prikopčali me na drip... al je plodna voda bila jako mutna i nesto s posteljicom (ne sjećam se sta) bila na ultrazvuku 3 dana prije toga sve bilo ok.... bila sam tad 38+6.... kad sam rodila ispostavilo se da su promasili ultrazvuk.. i ja sam rodila s 41+6 ....
tako da vjerovatno ima tu puno više nego samo otvorenost... plodna voda posteljica i ko zna kaj jos oni gledaju... i naravno ovisi od bolnice do bolnice
Nolatilus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 14:52   #18
Quote:
MAX-factor kaže: Pogledaj post
rekli mi mirovanje i da pojacam magnezij, a vec ga pijem 1200 mg
isto imam kontrakcije ceste i bolne i jos uz sve krvarim, ali nitko me ne j*** ni pol posto. ali ajd barem svaki tjedan moram na pregled da prate pa ce valjda i nesto napravit ako se pogorsa, samo se nadam ne prekasno.

mirujem koliko mogu, dosta lezim, ipak imam malog klinca kojeg ne mogu zapostavit.
max, serklaža nije bezazlena, a biti otvorena prst u prvoj i u drugoj trudnoći nije jednako, čak se i ne otvara na isti način, tako da samo miruj i bit će sve ok što se otvorenosti tiče

meni nije jasno to što krvariš i imaš jake kontrakcije, bilo bi dobro tražiti drugo mišljenje
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 14:55   #19
Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post
max, serklaža nije bezazlena, a biti otvorena prst u prvoj i u drugoj trudnoći nije jednako, čak se i ne otvara na isti način, tako da samo miruj i bit će sve ok što se otvorenosti tiče

meni nije jasno to što krvariš i imaš jake kontrakcije, bilo bi dobro tražiti drugo mišljenje
meni je isto jasno to sve, za drugu trudnocu je donekle i normalno pocet se otvarat ranije, ali ja sam se otvorila zbog kontrakcija i vjerovatno zbog toga krvarim, a postljica mi je tek 15 mm od usca tako da je i to moguc uzrok krvarenju. ma ne znam, vidjet cu sutra.
__________________
...
MAX-factor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 15:54   #20
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
ma znaš što ću ti reći...bolje tako nego da se za dva dana nešto iskomplicira...
evo poučena svojim iskustvom: radije bih da mi iduće dijete porode induciranim ali da je sve uredno nego da me puste da dočekam termin a ja otvorena i što sve ne, pa da se svašta može iskomplicirati u međuvremenu. A iskomplicira se za čas. Ja sam 16-og bila kod svog gin na pregledu, sve je bilo super i školski, a dva dana kasnije sam završila na hitnom carskom. Nikad ne znaš.
Sad sam se malo uplašila..

Ja sam 40+3 i jučer na pregledu bila: otvorena 2cm, cerviks skroz skraćen, ctg uredan, nema trudova, plodna voda mliječna, uzv ok, protoci super.. Kažu nema potrebe još za indukciju kad su svi nalazi super..

Ništa me ne boli posebno, jučer od 20h osjećala lagane trudiće pa sve do jutra, ali nije me ništa bolilo i sad preko dana se smirilo pa nisam išla u bolnicu..
Sutra opet pregleg u 11h.
Pa kaj bi se moglo iskomplicirati nešto samo tako od danas do sutra, a da doktori ne vide bar neke indikacije na pregledu dan prije?!
__________________
<3
TicTac13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:43.